oğlumun psikolojisi bozuldu!

Hiç büyük konuşmayın arkadaşım..Malesef her annenin hamileyken konuştukları çocuk doğduğunda yada büyüme evresinde önüne gelebiliyor.Ve siz çözümsüz kalabiliyorsunuz bazı durumlar karşısında.
Hayırlı doğumlar bu arada

İyide şahit olmadı demişsiniz ama aynı odada uyuyorsunuz?şahit olup olmadığını nerden biliyosnuz?

Eylemi bilmemesi görmemiş olması mümkün değil zaten saruböceqcim....
Ben de onu diyorum... TVde en masum dizilerde çizgi filmlerde bile var belli düzeyde mahrem sahneler....
Ama bu kadar tepki vermesi ilginç.. Sorun bilmesi değil, aşırı tepki vermesi....
Tvde falan görüp bir şekilde kanıksamış (aslında kanıksamış yanlış bir kelime normalleştirmişdesek daha doğru galiba) olması gerekirdi.... Herkes öpüşüyor, herkes sevişiyor benim annemle babam da yapabilir şeklinde bir mantık yürütmesi gerekirdi....
Ama çocuk şoka girmiş resmen.... Uyursam gene sevişirsiniz diyor....
İşte bu şok dalgasının derinleşmemesi için psikolog ile görüşün diyorum.... Keşke daha önce odasını ayırsaydınız 6 yaş bunun için ok geç diyorum..
Bana ahkam kesme diyor arkadaş.....
Psikoloğa gitmeye niyeti yok belli ki... Aslında yardım da istemiyor sanırım, en ufak hoşuna gitmeyen bişey söyledim hemen tepki gösterdi....Uzmanlar yetemeyebilirmiş bazı çocuklara.... Çocuğu farklı bir çocukmuş..
O yüzden ben de artık söyleyecek bişey bulamıyorum bu farklı çocuğa....
Sadece b travmayı bir an önce atlatmasını umuyorum....

Canım işte ben de diyorum ki asla ama asla büyük konuşmam.. Benim çocuğum böyle olmaz falan demiyorum....Bir farklılık bir gariplik sezersem, çözümsüz kalırsam bir uzmandan yardım alırım diyorum....

Anlıyorum senide.Onu da anlıyorum.
O da şu an oğlunun durumundan dolayı uçlarda.Ve çok üzgün.Eminim yani.
Hepimize yavrumuz bi farklı gelir zaten.Onu da anlıyorum ben:)
Hepimizin temennisi o yönde zaten dilerim bende bir an önce atlatır oğlu.

amacım polemiklere girmek değil,gördüğün gibi çok bilmiyorumki akıl danışıyorum.elbetteki uzmandan yardım alıcam ama daha öncede söylediğim gibi yaşamış insanların tecrübelerinden faydalanmak istedim.
sizinkine benzer tripler bana çok tanıdık geliyor.çünkü çoğu anne adayı en iyi anne ben olucam ,ötekilermi pehh..tavrıyla olaya hakim olduklarını sanırlar.ancakk kuzucuklardoğunca herşey farklılaşır.
şunu bilki senin geçtiğin yollardan ben 6-7 yıl önce geçtim.
senin yavrunda 6 yaşına gelsin o zaman görüşelim.
sen hamile vede üstelik sinirli gergin bir insansın seni daha fazla üzmek istemem.
ayrıca benim gündemim sen değilsin,sende banane demişken msjların için teşekkür edeyim bitsin

Anladım canım benm.kaydirigubbakcemile5
Ama bu anne almak istemiyor bende şahsen hemen bir uzmana gidemezdim her yapı farklı işte.Farklı arayışlara girer en son uzman seçeneğini kullanırdım.
Bu arkadaşta kendi farklı çözüm olarak (bence)burayı kullanmak istiyor ancak herkesin hemfikir olduğu şey bir uzmandan yardım alması.
Sanırım bu çözümlede devam eder.
Alalh kolaylık versin valla zor zanaat çocuk büyütmek..

Tamam iki üyemiz,biriniz üzgünsünüz ötekiniz hamile.Mübarek günde birbirinizi kırmayın.Üzmeyin.Uzamasın.Rica ediyorum.

Bu çocukta mahrem duygusu gelişmemiş ki istediğiniz kadar anlatın çözemezsiniz. 6 yaqşında hala anne babayla yatan bir çocuk hayatını 3ünüz üzerine koşullandırır. Doğal olarak da onsuz yapılan her eylem onun için başlı başına bir şoktur

hani gözünü üzerimizden ayırmıyor diyorsunuz ya acaba bir şekilde sizi korumaya mı çalışıyor ben bunları izlersem yapamazlar o yüzden gözümü kırpmamalıyım mı diyor?
başka şeylere dikkatini çekmeye çalışsanız keşke.. ne bileyim çizgifilm olur bir oyun olur bir kitap olur..
bir şekilde bu konunun onun gündeminden çıkması gerekli bence.."

evet tamda dediğim bu.teşekkürler.anlaşılabilmek güzel şey.

evet arkadaşım ne yazıkki bunu geç farkettik.elbetteki onun odasını ayırmayı çok denedim.malesef başaramadım.sonuçlarını tahmin edebilseydim bilemiyorum yapabilirmiydim.çünkü benim tercihim değil bu.ne yaparsam yapayım ayrı uyumuyor.

Bu arada asla niyetim sizi kırmak üzmek değil...
Size sadece bir uzmandan yardım alın dedim....
Çocuğunuzu odasına alıştırmak için çok geç kalmışsınız dedim...
Ahkam kesiyor oldum....
PArdon haklısınız, ben giderken siz dönüyordunuz.. 6-7 yıl önce benim geçtiğim yoldan geçtiniz....
Siz haklısınız ben hiçbişey bilmeyen oturduğu yerden ahkam kesen bir anne adayıyım...
Ama unutmayın ki bizim annelerimiz de bizden 20-30 yıl önce bu yollardan geçtiler... Ama bu yollardan geçmiş olmaları onların hata yapmadıkları anlamına gelmiyor.. Tıpkı szin hata yapmadığınız anlamına gelmediği gibi, tıpkı benim de hata yapmayacağım anlamına gelmediği gibi...

HAta yapabilirim, yanlış düşünmüş olabilirim... Ama ortada bir hata varsa bunun çözümünü de önce kendim bulmaya çalışırım.. Ama 2 aydır çözemediysem de bir uzmana başvururum....

Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle, umarım oğlunuz biran önce atlatır bu durumu...

aynı odada uyuyoruz fakat özel hayatımızı o odada yaşamıyoruz.

İşte bir mesajınızda bahsettiğiniz dışlanmışlık duygusunu burada yaşadığı için kalkıp sizi izledi sanırım..:çok üzgünüm:
Çünkü ona özel bir alan vermediğiniz için her an heryerde sizin yanınızda olması gerektiğine inanıyor..

ben bu cocugun annesini kiskandigini düsünüyorum o yüzden veriyor bu tepkileri
babasiyla iliskileri nasil normal gün icinde ona karsi hircinca davrandigi oluyormu hic?

çok doğru katılyıorumm...
birde bence ayrı uyumuyor dedinizya bunun için bile daha önceden yardım almalıydınız.6 yaşında ve ayrı uyumuyor..

ANNE baba olmakta ne kadar zor yaa arkadasım en güzeli sen psıkologa danıs en mantıklısı burda herkes bi yorum yapar ama en ii sorunu onlar cözer cocuk psıkolojısı önemli cunku benneyaptımki

Ne demek ayrı uyumuyor. Uyucak !

Ağlasa da zırlasa da uyucak.

Bunun sonuçları malum, iki gün istemicek ağlıcak ama sonunda uyucak mı odasında uyucak.

Çok çok geç kalmışsınız. Şimdi diğer konudan önce çözmeniz gereken birşey var.

Mahrem duygusu !

Anlatarak bir yere varılmaz. Çünkü anlayamaz. Onun kurallarına göre hayatta sadece 3ünüz varsınız. Ayrılamazsınız. İhanet gibi görüyor sizin yaptığınızı.

Yapmanız gereken tek şey bir pedagog yardımı almak. Çünkü sorunun derininde daha büyük sorunlar var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…