Oğlumun kız arkadaşı ve bitmek bilmez istekleri. Evden bişeyler çalıp satan evlat. Ergen bir çocuk yalnız bir anne. Ne yapmalıyım?

Bu arada baba sizinle ayni sehirde mi bilmiyorum.ama babayla ucunuz biraraya gelip konusmalisiniz. O sadece sizin evladiniz degil. Bu sadece sizin cozebileceginiz birsey degil. Ha olmuyorsa oglunuzu biraz da onunla yasa, madem benimle mutsuzsun diye babaya gondermeli.

Kusura bakmayın ama boşanmış ailelerde ya da eşlerden birinin vefatı durumunda çocuk öyle bir şımartılıyor ki durum bu hale geliyor. Oğlunuzun söylediği “siz ayrısınız kötü çocukluk geçirdim” bahanesi de burdan geliyor. Zaafınızı iyi bellemiş yani. Kolejden alın lisede gerek yok güzel orta halli bir okula yazdırın yetersiz gelirse özel derslerle açığı kapatırsınız. Kızın babasıyla da çocuğu okuldan aldıktan sonra uygun bir dille konuşun ki tekrar iletişim kurma şansları olmasın. Harçlığını aç kalmayacak ama sapıtmayacak ölçüde verin. Bir de mümkünse yazın çırak olarak bir çalışsın hayatı şöyle ucundan bir görsün. O elin sümüklülerine harcadığı bir milyarı kazanmak için insanlar ne emekler harcıyor. Kuaför dükkanı olur,cafe olur bir şekilde ayarlayın. Öğretmen çocuklarında çok görüyorum bu tarz hareketleri sanırım üzerine çok düşmenin aşırı nazik davranmanın yan etkileri bunlar. Bazen eski kafa usulleri çok işe yarıyor,deneyin. Şunu da unutmayın kimse annesi babası ayrı diye ölmez yediği önünde yemediği arkasında hayatı var bunu ona eksiklik gibi değil gayet normal bir şeymiş gibi yansıtırsanız bu durumu size karşı kullanmaktan vazgeçer.

Bir önceki sayfada sizi alıntılayarak verdiğim cevabı okudunuz mu. Yorumunuzu merak ediyorum çünkü daha önceden görüşlerinizi biliyorum mesela naradır bir eşiniz olduğunu. Sanırım öğretmendiniz yanlış hatırlamıyorsam. Görüşlerinize çok değer veriyorum. Babası başka bir şehirde yaşıyor dolayısıyla okul döneminde göndermem pek olası değil ama artık daha da bunaltırsa en azından bir hafta göndericem ama çözüm olacağını zannetmiyorum

Çok üzüldüm muhtemelen yumuşak başkı bir annesiniz ve dünya hassas kalpler için cehennemdir diye bir laf var.Rehberlik servisiyle görüşmeyi deneyin,yardım isteyin.Bu arada hırsızlık önü alınmadığında çok ciddi sonuçlara sebebiyet verebiliyor gerekirse yatak odanızın kapısını kilitleyip anahtarı yanınızda taşıyın.

16 yaşında çocuk altınlarınızı çalıp sattı öyle mi hiç normal değil. sizden habersiz montunuzu satması, daha o yaşta altınlarınıza göz dikmesi, bu çocuğun gidişatı çok kötü hele daha bu yaşta bir çocuk için bu kadarı çok fazla. o kızdan açık açık uzak durmasını söyleseniz inadına dahada yakınlaşıcaktır ergenlik işte illa büyük bir zarar görmeden kopamazdık arkadaşlarımızdan. bir psikologdan yardım alın en iyisi bu

Bizde daha kiz arkadasi yok. O yuzden yolun basindayim. Kimbilir daha neler yasayacagim. Sanirim artik odeyemiyorum diye okuldan almalisiniz. Cunku kolej ortaminda bozulmus. Ve ilgi sevgi acligi da var herhalde ki kizin ilgisini uzerinde tutmak, kizi kaybetmemek icin herseyi yapiyor. Ben net olurdum sanirim. Yine de zor ya. O kadar uzuldum ki...Ne diyecegimi bilemedim. Ancak bu sizin tek basiniza cozebileceginiz birsey degil ya. Su cinsellik meselesini de dusunemedim haklisiniz. Cok zor bir durum ama oglunuz yaptiklarinin sorumlulugunu almayi ogrenmeli. Bir taraftan kizin babasi da bilmeli diye dusunuyorum. Cok zor bir durum ya. Allah yardimciniz olsun.

Yorumunuzu simdi okudum. Iyi hatirliyorsunuz beni. Ogretim uyesiyim. Bizde de babasi baska sehirde yasiyor. Ben o gun oyle uzulmustum ki okul donemi falan umurumda degildi. Babasi gonder dese otobuse bindirip gonderecektim o derece uzmustu beni. Oglum sinir krizi gecirip evdeki tum esyalari dagitmisti. Sonra da cikip gitmisti evden.

Ben uzman değilim ama kolejden alın, kızla görüştürmeyin diyen arkadaşlara katılmıyorum. Ne kadar karşı çıkarsanız kızı o kadar yücelteceksiniz. Halbuki zaman içinde zaten onun sadece gerizekalı ergen bi kız (kusura bakmayın kıza aşırı sinir oldum) oldunu kendi görecektir. Sizin meseleniz kız değil, oğlunuzun çalma çırpma boyutuna gelmesi. Ben olsam kavga etmez vicdanına oynardım. Kızı asla kötülemezdim, hatta tanışırdım. Oğlunuz kıza ve ilişkisine değil, kendisinden böylesine ödün vermesine karşı çıktığınızı görürse belki sizi anlamaya çalışır. Zaten hayat kafasına vura vura öğretecek bir şeyleri. Siz ilişki kısmına karışmayın, ahlakı, edebi, iyi insan olmayı anlatmaya çalışın bence.

Şunu da anlatmak istiyorum, iki uzak akrabam lise çağlarında birbirlerine aşık oldular. O kadar absürd bir ilişkiydi ki aileler birbirlerine girdi, saçma sapan olaylar çıktı. Ergen bir ilişki adeta efsanevi bi boyut aldı. Sanırsın Leyla ile Mecnun. Ne zaman ki aileler sakinleşip el etek çektiler, asrın aşıkları kendi kendilerine ayrılıp başka insanlarla evlendiler. Yani mesele boşuna en az iki sene uzadı ailelere inat.

Bence kızda oğlunuza madde bağımlısı ve size parayı kızın kendine ait olan şeyleri aldım diyor. Kızın ailesi ile konuşun olma dı kolejden alın..allah yardımcınız olsun.

Amin çok teşekkürler. İşte kızın ailesinin öğrenmesinden çekindiğim konu bir cinselliğin yaşanmış olma ihtimali yoksa bu kadar önemli bir yerde olamazdı bu kız diye düşünüyorum çünkü bu yaşlarda böyle bir paylaşımda bulunması oğluma onu vazgeçilmez kılmış olabilir. Bilemiyorum çünkü abartmıyorum ama ciddi anlamda gözü de tanrıça gibi bir konumu var (haşa). Ömrümde böyle bir şeyle karşılaşmadım. Eğer kızın ailesi de öğrenirse dediğim gibi zaten avukatlar bu işi büyütürler ve oğlumun başı da yanar diye korkuyorum. Bilmiyorum. Böyle bişeyden ceza almasa bile bu dosyanın açılması bile hayatını kaydırır. Bilmiyorum çok korkuyorum...

Kizla tanismak icin mesaj atmis konu sahibi ama kiz konu sahibini engellemis.
Sanirim kiz cocugun iyi niyetini kullanarak onu sömürüyor. Ancak cocugun bunu anlamasi biraz uzun surecek galiba. Hirsizlik boyituna varmis cunku olay.

Kizla tanismak icin mesaj atmis konu sahibi ama kiz konu sahibini engellemis.
Sanirim kiz cocugun iyi niyetini kullanarak onu sömürüyor. Ancak cocugun bunu anlamasi biraz uzun surecek galiba. Hirsizlik boyituna varmis cunku olay.

Onu gördüm de bence çocuk annesinin kızı istemediğini bildiği için görüştürmek istememiştir. Kızın da ben açıkçası sömürmeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, zaten zenginmiş. Sadece arkadaşlarına sevgilisnin hediyeleriyle hava atmak isteyen fazlaca salak bir kız. Ama bunu pankara yazıp odasına assa bile konu sahibi oğlunu ikna edemez. Kendisinin görmesi lazım ne yazık ki.

Evet o da var ama aile eninde sonunda ogrenebilir bu durumu. Galiba sizin bir ergen pedagogu ile falan gorusmeniz lazim. Iki tarafin da rizasi ile oldu ise baba birsey yapabilir mi bilmiyorum. Bunu da bir hukukcu ile gorusmek mi lazim. Ya isiniz cok zor.

Ben oğluma doğrudan bu kızı istemiyorum gibi bişey söylemedim ki sadece bu kızdan sonra değiştiğini söyledim kıza da o kadar tatlı bi mesaj attım ki güzel kızım teyzecim falan yazdım önce tamam memnun olurum ... teyze dedi zaten sonra engelledi ardından oğlumun evde üzerime yürümesi...

Nasıl yaparsınız bilmiyorum ama öncelikle uyuşturucu için test yaptırın derim ben. Polisten falan yardım istenebilir mi bilmiyorum ama zorla yaptırın. Evdeki kitaba kadar satması üzerinize yürümesi bana yoksunluk sendromu gibi geldi kızın kolyesinden süsünden daha çok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…