Oğlumun kız arkadaşı ve bitmek bilmez istekleri. Evden bişeyler çalıp satan evlat. Ergen bir çocuk yalnız bir anne. Ne yapmalıyım?

Kesinlikle babasinin ofisine gidip bir bir olanlari anlatin.. ama sikayet eder gibi degil.. caresiz bir anne diliyle anlatin... ama oglunuz ne tepki verir bilemiyorum.. ergenlik cok zor bir dönem ben olsam şöyle davranirdim diyemiyorum.. ama baska yol yok gibi görünüyor..
Edit:Off düsündüm kizi babasi okuldan alabilir oglunuz daha büyük tepki gösterebilir..
Yada oglunuza bunlara bi son vermezse babasina anlatacaginizi söyleseniz..
Bilemiyorum cok zor bir durum benimde kafam karisti
Ben kızın babasının tepkisini bilemiyorum ki onun için emin olamıyorum aama son çare o kalıyor artık çünkü baş edemiyorum oğlumu da burda yazılan gibi babasına gönderecem bir süre

Babasını buldum zaten ama ne diyeceğimi bilmiyorum birde tepkilerini kestiremiyorum onlar için normal olabilir bu tarz şeyler bilmiyorum anlayabilirler mi yada fazla tepki verirler bu kıza yansırsa oğlum benden daha çok kopar kör olmuş gibi anlatamıyorum ben odada her yerde kızın adı falan yazıyor böyle bişey tüm hayatı o kız şuan
İlk aşkıysa epey sancılı atlatacak buna hazır olun, siz ne söylerseniz tam tersini yapacak
Psikolojisi çok bozulmuş, onun sevdiği bir aile büyüğünüz yok mu, onunla konuşmaya çalışsa diyorum

Merhaba. Cok uzuldum. Ben de bosanmis 14 yasinda ergen bir oglu olan anneyim. Oglum sizin oglunuz kadar olmasa da gecenlerde beni cok uzmustu. Ben de babasini aradim. Olanlari anlattim. O da olur oyle seyler, ergenlik falan diye gecistirdi. Ben de dedim "ben sanirim beceremiyorum bu isi, sen de akıl verdigine gore sanirim benden daha iyisin. O zaman biraz da sen de kalsin" dedim. Yok yok hayir dedi. Neyse kizginlikla evden giden oglum geri geldi. "Biz sanirim yapamiyoruz" dedim ogluma. " sen biraz da baban da kal". Yok dedi. Sonra ben ders calis demeyi falan biraktim. Hic ilgilenmedim. Harclik da vermedim. Babasinin verdikleriyle okula gitti geldi, parasiz da kaldi umursamadim. Sabahlari da uyandirmadim. Servisi kacirdiginda da okula yuruyerek gitti. Hic birakmadim. Bana ne saatini kursaydin dedim. Yemek de hazirlamadim. Kendi evde yumurta kirdi, makarna yapti yedi. Hic ilgilenmedim. Kendi isimi yaptim. Bir hafta on gun falan sonra "bu evin kurallari var. Nasil ki okulun var, otobuse bile binme adabi var, oyle istedigin gibi davranamazsin. Begenmiyorsan da cikip gidebilirsin" dedim.
Sizin durum daha travmatik. Ben olsam babasina gonderirdim. Bu is konusmayla falan olacak birsey degil. Burnunun surtmesi lazim. Kotu bir aliskanligi da olabilir Allah korusun.

Çok zor bir durum bir anne olarak çok üzüldüm 16 yaşında kendisinin velayeti sizde anladığım kadarıyla kendisine artık yıprandığınızı üstünüze yürüdükten sonra devlet korumasına yani yetiştirme yurduna vereceğinizi bu konuda kararlı olduğunuzu söyleyin Bi şaşırsın hep sevgi görüyorlar Bir duvara çarpsınlar bir biz çocuklarımıza mutlak sevgi veriyoruz onlar da saygılı olsunlar
Benden tamamen kopmasından o kadar korkuyorum zaten bize karşı (bana ve babasına) bir kini var çok hırçın. Tamamen kaybetmek istemiyorum ama artık görüyorum ki zaten kaybettim... Bu kızdan sonra bu olaylar çoğaldı. Gözü dönmüş gibi çocuğumun. Odasında her yerde kızın adı yazıyor telefonun bilgisayarının ekran fotoğrafı bu kız. Umarım olmaz ama başka şeyler istese bile yaptırabilecek bir konuma gelmiş gözünde o kız. Aklıma bu yaşta bu kadar sevilmesinin nedeni olarak acaba cinsel bir paylaşımları mı oldu sorusu var ve bundan korkuyorum...

Off çok üzücü bir durum.. acaba o okuldan almak çare olabilir mi? Yada daha fena birbirlerine mi bağlanabilir bilemedim. Ergenlerin ne yapacağı da belli olmaz ki. Aslında en güzeli babasiyla değilde annesini bulup bütün herseyi anlatmak. Kız belliki baya rahat, okuldan almazlar bu yüzden.

Çocuğunuzun uzman yardımıda alması lazım, babasiyla konuşun o götürsun gidişat hiç iyi değil çünkü

Benden tamamen kopmasından o kadar korkuyorum zaten bize karşı (bana ve babasına) bir kini var çok hırçın. Tamamen kaybetmek istemiyorum ama artık görüyorum ki zaten kaybettim... Bu kızdan sonra bu olaylar çoğaldı. Gözü dönmüş gibi çocuğumun. Odasında her yerde kızın adı yazıyor telefonun bilgisayarının ekran fotoğrafı bu kız. Umarım olmaz ama başka şeyler istese bile yaptırabilecek bir konuma gelmiş gözünde o kız. Aklıma bu yaşta bu kadar sevilmesinin nedeni olarak acaba cinsel bir paylaşımları mı oldu sorusu var ve bundan korkuyorum...
Neden bu kadar hırçın bir psikoloğa gitse nasıl bir sevgi ki bu kıza bu kadar hani kız ayrılsa çocuk yerle bir olacak bence bir psikolojik yardım almalı nasıl bir sevgi açlığı ki bu kız doldurmuş istediğini yaptırıyor

Merak etmeyin oğlunuz düzelecek ama bu arada sizi çok üzecek, asilik yapacak, oğlunuz ağır bir ergenlik geçiriyor olabildiğince üstüne gitmeyin, sabırlı olun, öfkeli tavır sergilemeyin
Onu dinlemeye çalışın, hep bu ergenlik hormonlarından

Merhaba kk üyeleri; başımda öyle bir dert var ki burdan üyelik almamak için direnmeme rağmen artık anlatmak istiyorum yoksa çatlayacağım. Mevzu oğlunuz olunca maalesef çevrenize de anlatamıyorsunuz.
Oğlum 16 yaşında lise öğrencisi. Babası ile 10 sene önce boşandık. Ben kamu da öğretmenim ve tek başıma oğlumla bir hayat mücadelesi veriyorum ama o bunun farkında değil. Babası iyi bir koleje gönderiyor. Lise 1’de başladı buraya zaten çocuğumda ki değişimde burda başladı. Bu yıl başından beri artık hiç başa çıkamıyorum. Aynı kolejde bir kız arkadaşı var. Kız oğlumdan açık açık bana bunu al bunu hediye et tarzında isteklerde bulunuyor; ne bileyim saat kolye gibi... sürekli lüks yerlere (yaşlarına uymayan) yerlere gitmek istiyor ve bir şekilde giriyorlar daha önce takip ettim bilmiyorum nasıl girdiklerini. Taksi paraları buralarda harcanan paralar ben bile bu yaşımda taksiye binmiyorum. Başa çıkamıyorum babası biraz cep harçlığı gönderiyor ama yetiremediği için evde altınlarımı çalıp satmış ben sonra fark ettim... Kavga kıyamet koptu ama çocuk korkmuyor benden. Sakladım kalanları yine buldu yine sattı. Sonra bulamadı evden kitapları toplamış satmış. Hepsi bu bu kıza yetebilmek için. Dolabımdan montumu çıkarıp internetten satmış. Babasına kaç kere şikayet ettim konuştu olmuyor düzelmiyor eskiden bir kalemimi bile almazdı sormadan. Psikoloğa götüremiyorum gücüm yetmiyor. Babası erkek erkeğe de konuşmuş aşk sevgi parayla olmaz tarzında ama anlamıyor bana diyor ki sen benim de kendin gibi mutsuz olmamı istiyorsun boşandınız o zaman bana tüm bunları sağlamak zorundasın ben kötü çocukluk geçirdim diyor sürekli kavga var. En son yurt dışına gitme hevesi çıktı kızı instagram da buldum Avrupa da Amerika da boy boy fotoğrafları var sonra anladım bu yurtdışı merakını da onla denk olmaya çalışıyor. Lise 1’de o heyecanla anlattığı için kızın babasının avukat olduğunu biliyorum ki baro levhasından buldum ofislerini yanlarında avukatlar çalışıyor ofisleri lüks bir muhitte. Bizden kat kat iyi durumdalar yani ama kız yine de oğlumu sömürüyor sürekli. Babasının ofisini aramak geldi aklıma dedim arasam ne anlatacam. Dün akşam da kavga ettik gizlice kredi kartımı alıp gitmiş 1.000 küsür lira para harcamış ben zaten hayat mücadelesi veriyor ayakta kalmaya çalışıyorum. Çok yoruldum ağladım hüngür hüngür. Ne yapmam lazım ne yapabilirim bilmiyorum kıza çok güzel bir mesaj attım bu arada güzel kızım teyzecim oğlum bahsetti senden tanışmak istiyorum seninle tarzında önce tamam dedi sonra engellemiş. Oğlum geldi evde üstüme yürüdü. Ben bunları hak edecek ne yaptım. Babası da ilgisiz yaptığı telefon açıp iki laf söylemek hepsi bu...
Oğlunuz sizi zengın sanıyor galiba.İşte durumum ıyı deyıp koleje gonderınce boyle oluo_Ordakılerle sidik yarıştırmaya calısıyorlar.Sonra al başına bela.Okuyan devlettede okur.O kadar çokkı bu durum aıle guzel okusun dıye koleje yolluyo ama ordakılercocugun aklını bulandırıo .Boyle olmaz ki.Oglunuza gelınce gercekten alın o okuldan.Babasına yollayın bu boyle olmaz.Allah her seyın hayırlısını versin.

Çocuğunuz satıp daha kötü olacağına siz satın altını psikologa uzmana götürün çocuğunuzu . Hem size hem babaya kinli davraniyormus bu kiz arkadasa da saplantılı sekilde davrandığına göre uzman destek tek yol görünüyor. Cocugunuz elinizden daha beter kayip gider unutmayin bunu .
Isiniz cok zor Allah yardımcınız olsun .

Çocuğunuz satıp daha kötü olacağına siz satın altını psikologa uzmana götürün çocuğunuzu . Hem size hem babaya kinli davraniyormus bu kiz arkadasa da saplantılı sekilde davrandığına göre uzman destek tek yol görünüyor. Cocugunuz elinizden daha beter kayip gider unutmayin bunu .
Isiniz cok zor Allah yardımcınız olsun .
Götüremiyorum işte arkadaşlar korkmadan çalan satan üstüme yürüyen 1.80 çocuğu nereye götüreyim napayım ben anlatamıyorum bunu

Ay ben neler çektim neler, neler çok göz yaşı döktüm, çok kötü günlerdi çok şükür geçti,
En büyük savaşımdı neyse ki belasız atlattık
, çok sabırlı olun, öfke ile bağırmayın
Oğlunuzu takipte olun,
Geçecek ama mutlaka yanlız başına hareket etmeyin sizin stresinize birileri ortak olup paylaşması gerekmektedir, yok mu iyi bir arkadaşınız, dostunuz

Allah yardimciniz olsun.. Sizin oğlunuz fazla şımarmış ben olsam okuldan almakla tehdit eder harçlık dahi vermez dışarı çıkmasına izin vermezdim..Ayrıca telefonunu da ortadan kaldırırdim.. kendini toparlamassa direk okuldan alırdım. . 16 yaşında ki çocuk annesine nekadar ergende olsa zulüm edemez .. Heleki hırsızlık .. 10 yaşında yapar uyarır önlem alırsın çocuk dersin ama 16 yaşındaki çocuğun hırsızlık yapması terbiyesizlik ve sizleri kullanması başka bişey değil. .
Babasına acilen gelmesi ve herşeyi yoluna koyması gerektiğini söyleyin..Gelmezse de çocuğu onun yanına göndereceğinizi söyleyin. .. Bunu oğlunuZa da söyleyin babası geldikten sonra duzelmezse doğru babanın yanına deyin..
Kızın ailesiné de ayrı gicik oldum yahu herkes çocuğuna sahip çıksın ki annelerin bazıları şu üzüntüyü yasamasin. .
Hepimiz çocuğumuzu gozlemleyelim yaşına göre davranmasini sağlayalım ... Şimdiki çocuklar kocaman ama yaşları küçük .. kUçuk kızlar kadın gibi giyinip davranış sergilemeye çalışıyor.. Erkekler deseniz onlarda büyüdük modunda geziyor. . Oturun ders çalışın uzaktan sevin aşık olun iki çekirdek yeyin illa olucaksà .. hediye istemesi ve diğerinin almaya calismasi.. resmen büyük gibi takılmaya çalışıyorlar ...
Size okadar üzüldüm ki kimbilir ne zorluklarlâ buyuttunuz calisiyorsunuz bir yandan.. boşanmak yeni duzen kurmak hele ki çocukla. ..Ne psikolojiler yasamişsiniz yakınım gibi sinir oldum. . Böyle yapılmaz bir anneye..
En fazla telefonda oyun oynarsın ders çalışmassın. . Denilen saatten azıcık geç gelirsin topa dalarsin. . Sakın olun ve iyi bi plan yapın kimin ebeveyn olduğunu gösterin .

Götüremiyorum işte arkadaşlar korkmadan çalan satan üstüme yürüyen 1.80 çocuğu nereye götüreyim napayım ben anlatamıyorum bunu
Ben sadece maddi olarak götürmediğinizi okudum . Gitmek istemiyorsa Babada eve gelecek birlikte kararli bir sekilde konusup gerekirse baba otoritesini kullanarak çocuğu uzmana götürmeye razi edecek . Cocuk sınırları baya aşmış

Allah yardimciniz olsun.. Sizin oğlunuz fazla şımarmış ben olsam okuldan almakla tehdit eder harçlık dahi vermez dışarı çıkmasına izin vermezdim..Ayrıca telefonunu da ortadan kaldırırdim.. kendini toparlamassa direk okuldan alırdım. . 16 yaşında ki çocuk annesine nekadar ergende olsa zulüm edemez .. Heleki hırsızlık .. 10 yaşında yapar uyarır önlem alırsın çocuk dersin ama 16 yaşındaki çocuğun hırsızlık yapması terbiyesizlik ve sizleri kullanması başka bişey değil. .
Babasına acilen gelmesi ve herşeyi yoluna koyması gerektiğini söyleyin..Gelmezse de çocuğu onun yanına göndereceğinizi söyleyin. .. Bunu oğlunuZa da söyleyin babası geldikten sonra duzelmezse doğru babanın yanına deyin..
Kızın ailesiné de ayrı gicik oldum yahu herkes çocuğuna sahip çıksın ki annelerin bazıları şu üzüntüyü yasamasin. .
Hepimiz çocuğumuzu gozlemleyelim yaşına göre davranmasini sağlayalım ... Şimdiki çocuklar kocaman ama yaşları küçük .. kUçuk kızlar kadın gibi giyinip davranış sergilemeye çalışıyor.. Erkekler deseniz onlarda büyüdük modunda geziyor. . Oturun ders çalışın uzaktan sevin aşık olun iki çekirdek yeyin illa olucaksà .. hediye istemesi ve diğerinin almaya calismasi.. resmen büyük gibi takılmaya çalışıyorlar ...
Size okadar üzüldüm ki kimbilir ne zorluklarlâ buyuttunuz calisiyorsunuz bir yandan.. boşanmak yeni duzen kurmak hele ki çocukla. ..Ne psikolojiler yasamişsiniz yakınım gibi sinir oldum. . Böyle yapılmaz bir anneye..
En fazla telefonda oyun oynarsın ders çalışmassın. . Denilen saatten azıcık geç gelirsin topa dalarsin. . Sakın olun ve iyi bi plan yapın kimin ebeveyn olduğunu gösterin .
Bu şımarıklıkla alakası yok ergenlik bu çoğu aile bunu yaşıyor ama sıkıntısını dışarı sızdırmıyor, haberiniz olsun

Ben sanirim kizin babadiyla yuzyuze gorusurdum. Sikayet olarak degil ama o aile de belki kizlarinin bu durumunu bilmiyor. Yani o kolyeyi hic mi gormediler? Bunu kim aldi demediler mi? Kiz belki de alinan seyleri sakliyor evde.
Sanirim gider durumu uslubunca anlatir ve ben caresiz kaldim o yuzden geldim derdim. Kizlariyla konusmalilar. Kizin yaptigi da hic normal degil.

Merhaba. Cok uzuldum. Ben de bosanmis 14 yasinda ergen bir oglu olan anneyim. Oglum sizin oglunuz kadar olmasa da gecenlerde beni cok uzmustu. Ben de babasini aradim. Olanlari anlattim. O da olur oyle seyler, ergenlik falan diye gecistirdi. Ben de dedim "ben sanirim beceremiyorum bu isi, sen de akıl verdigine gore sanirim benden daha iyisin. O zaman biraz da sen de kalsin" dedim. Yok yok hayir dedi. Neyse kizginlikla evden giden oglum geri geldi. "Biz sanirim yapamiyoruz" dedim ogluma. " sen biraz da baban da kal". Yok dedi. Sonra ben ders calis demeyi falan biraktim. Hic ilgilenmedim. Harclik da vermedim. Babasinin verdikleriyle okula gitti geldi, parasiz da kaldi umursamadim. Sabahlari da uyandirmadim. Servisi kacirdiginda da okula yuruyerek gitti. Hic birakmadim. Bana ne saatini kursaydin dedim. Yemek de hazirlamadim. Kendi evde yumurta kirdi, makarna yapti yedi. Hic ilgilenmedim. Kendi isimi yaptim. Bir hafta on gun falan sonra "bu evin kurallari var. Nasil ki okulun var, otobuse bile binme adabi var, oyle istedigin gibi davranamazsin. Begenmiyorsan da cikip gidebilirsin" dedim.
Sizin durum daha travmatik. Ben olsam babasina gonderirdim. Bu is konusmayla falan olacak birsey degil. Burnunun surtmesi lazim. Kotu bir aliskanligi da olabilir Allah korusun.

Merhaba önce size de sabır diliyorum ama benden çok daha iyi konumdasınız. Bu koleje başladıktan sonra tavırları değişmeye başlamıştı ama bu kadar bir olay yoktu ne zaman bu kızla ilişkisi başladı sonra sürekli kendini ispata girişti. Ben bir kaç kere gelen bildirimden gördüm kız açık açık bana şunu al bunu hediye et falan diyor sonuna gülücükler ekleyip. Daha öncede kadın saat ve kolye faturaları buldum. Temel problemim bu kız yani. Ve bu kız oğlumun dünyasında öyle bir yere yerleşmiş ki çok şaşkınım odasında her yerde bu kızın ismi yazıyor heryere ismini yazmış. Telefonunun bilgisayarının ekran resmi yine bu kız. Hakkında konu açtığım zaman öyle bir imaj çiziyor ki sanırsınız kız cennetten çıkmış gelmiş istediği gerçeği yaptırabilecek gücü var oğlum üzerinde. Daha önce oğluma birisi bana not bırakıyor deyip kavgaya sokmuşluğu da var yine kolej ki orda bıçak vs gibi olaylar olmuyor. Neler yaşadık bir bilseniz. Bu yaşta bu kadar bağlılığın altında acaba bir cinsel paylaşım mı yatıyor diye aklıma geliyor ve bu beni çok korkutuyor.... Kızın babası da baya yanında başka avukatlar çalıştıran bir avukat yani olay başka yerlere bile savrulabilir. Öyle korkularım var ki... Keşke sizin yaşadıklarınız gibi olsa. Kolay değil ama daha başa çıkılabilecek bir durumdasınız.

X