Oğlumun kardeş isteği

Konu ne ara anaokulu muhabbetine geldi bilmiyorum ama 😄 benim oğlan okuma yazmayı ve Kur'an okumayı aynı dönemde öğrendi(okul öncesi), ikisini de hızlı öğrendi, hem de disleksi olmasına rağmen.
Psikolog öğrenme alanlarının birbirini geliştirdiğini, normal olduğunu söylemişti.

Çocuklarımın ikiside Kur'anı anaokulu döneminde öğrendi. Çokta rahat öğrendiler. Kimse çocuklara zorla, baskıyla bir sey öğretmiyor, bir sürü materyal,oyun var artık bu konularda. İnsanların çocuklarına neyi ne zaman öğretecegine karışma hakkını nereden alıyor bazıları bilmiyorum ama herkes kendi işine baksa keske.

Konu sahibin çocuğunun isteğine göre ikinci çocuk tereddüttünde kalmasına gerek yok tabi ama konu amacından çıkmış çoktan.

Son düzenleme:
Çocuklarımın ikiside Kur'anı anaokulu döneminde öğrendi. Çokta rahat öğrendiler. Kimse çocuklara zorla, baskıyla bir sey öğretmiyor, bir sürü materyal,oyun var artık bu konularda. İnsanların çocuklarına neyi ne zaman öğretecegine karışma hakkını nereden alıyor bazıları bilmiyorum ama herkes kendi işine baksa keske.

Konu sahibin çocuğunun isteğine göre ikinci çocuk tereddüttünde kalmasına gerek yok tabi ama konu amacından çıkmış çoktan.
Bi kisim sizin dediginizi diyo bi kisim ilkogretime baslarken cok zorlandiklari i arapca harf ve turkce alfabe de karistirdiklarni soyluyolar sanirim cocuktan cocuga degisiyo bu durum ama sizinde soyeldiklerinz aklimda bulunucak

Merhabalar herkese benim bi derdim var sizlerxen fikir almak için konu açıyorum.
Benim 4 yaşında bir oğlum var ve son 2 aydir kardeş de kardeş diye tutturmaya başladi daha öncede neden ben tekim sorulari neden biz az kişiyiz sorulari ve nadirde olsa kardeş istiyodu. Simdi bu istek tavan yapmis durumda.
Yan dairemde eltimler oturuyo 3 çocugu var ve 4. Ye hamile 3 ay sonra doğum yapicak 3. Çocugu ile oğlumda ayni yaştar beraber oyun oynamayi çok seviyo sürekli eltime gitmek istiyo eltiminde kizi bize geliyo guzelce oyin oynuyolar . Ama ayrildiklari zaman o kadar üzülüyoki sürekli beraber olmak istiyo .
Şuanda benim ve eşimin bu yönde bi düşüncemiz yok hali hazırda olan bi kaç problemimizi halletmek bizim hedefimiz aynı şekilde oğlumu daha bilinçli bir şekilde yetiştirmek.
4.5 aydir oğluma telefon,televizyon ve tableti tamamen yasakladim.
Oyuncaklarıyla oynamasını sağliyorum
Beraber gün içinde güzel vakit geçiriyoruz beraber yemek yapiyoruz oyunlar oynayip etkinlikler yapiyoruz ama eltim kapiyi çaldiğı anda hemen onlarin evine koşarak gidiyo çocuklar ile oynamaya.
3 ay sonra bebek doğdugunda nasıl olucak hiç bilmiyorum sürekli yan tarafa götüremem bebek sevicem diye şimdiden cok heycanli ben bu süreci daha rahat nasil gecirebilirim bebek dogmadan once ve dogduktan sonra nasil bir tavir izlemem gerekiyo yanlış bir sey yapmak istemiyorum.
Onunla konuşarak bu durumu nasil net bir sekilde anlatabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim.
Siz ne kadar etkinlik yapın oyun oynayın, çocuklar yaşıtlarından aldıkları keyfi bizden almıyorlar maalesef.Bence kardeş olmazsa olmaz,düşünecekseniz arayı çok da açmayın

Devlet okul mudur yardimcisi biraz tanidik ayak ustu bi ara sordugumda oncelik yasi gelmis olanalr aliniyo eger yer kalirsa 4 yas grubu aliniyo demisti
Birkaç sefer ziyaret edin hevesli olduğunuzu görünce kabul ederler :) ama birazda araştırın soruşturun yalınlarınızdaki okulları. 4-5 yaş ve 5-6 yaş grubu ayrıydı bizde mesela.

Birkaç sefer ziyaret edin hevesli olduğunuzu görünce kabul ederler :) ama birazda araştırın soruşturun yalınlarınızdaki okulları. 4-5 yaş ve 5-6 yaş grubu ayrıydı bizde mesela.
Bagimsiz anaokulu 4 yas icin on kayit yaptirdim 1 agustosta olursaeger gidip normal kaydini yaptiricam oncelik evi yakin olanalri aliyolarmis bu gittigim yerde

X