Oğlumun kardeş isteği

Benimkide böyle evde yalnız kaldığı an anne kardeş yap diyor arkadaş arıyor kendine. Ben 4.5 yaşına gelince devletin anaokuluna verdim direk tüm gün. Ona da bize de çok iyi geldi. Bu yıl yine anaokuluna gidecek uygulamalı olana. Çevrenizdeki okulları araştırın devlet yoksa bile özele verin. Kuran kursuna gidip arapça öğrenen çocuklar ilkokula adapte olmakta zorlanıyor nacizane tavsiye

Bagisiklik sisteminden immiglob iga eksikligimiz var yani normal cocuklardan bagisikligimiz daha dusuk ilkokula basladiginda boyle bi durum yasarsak doktorumuz tarafindan koruyucu antibiyotik baslanicak ama kucuk yasta baslamak istemiyolar

Aynı durum benim oğlumda da var. 2.5 yaşında çalıştığım için başlattım dayanıyorum mecburen. 4 yaş falan bayağı iyi yani. Doktorumuz bana 4 yaşına kadar dayansan iyi olur diyordu hatta.
Koruyucu antibiyotiği de 3 defadan fazla hastane yatışı olursa yapalım dediler. 3 defayla kapattık bu yılı

Devlet anaokulu bi arastiriyim o zaman yakinimzda 3 tane devlet okulu var belki birinden biri kayit eder
Evet kuran kursu icin benimde aklimi karistiran nokta burasi ilkokula basladiginda adapte olmada binsikinti yasarmiyiz bunun cevabini herkes farkli veriyo

İmmiglobin alt gruplarindan iga eklikligi oldugunu soylemistim isterseniz bi arastirin hem fikir sahibi olursunuz siz probiyotik kullanin ama biz kullandakta fayda etmiyo
Ben koruyucu probiyotik olarak okudum o yüzden onu söyledim sizin cocuğunuzun hastalığı hakkında fikir sahibi olma ihtiyacı hissetmiyorum tek bakış açım var eğitimden geri kalacak olması dünyadaki tek bağışıklığı düşük çocuk sizde değil 4te vermezsiniz 5te anaokuluna verirsiniz bir şekilde o kalabalığa girmeli ilkokula geldiğinde sudan cıkmış balığa döncek hastane okul arasında gevşek gevşek gülerek cevap verilecek birşey söylemedim.

Kardeş değil arkadaş istiyor diyelim ki karar verdiniz bebeğe işte hazırlık hamilelik en az 1 sene oğlunuz 5 olacak o bebek 2 yaşında anca oyun oynamaya başlar oğlunuz 7 olacak ilkokul başlıyacak arada uçurum fazla oyun yaşı olarak
kardeş konusunu karı koca bilir çocuğun isteğine kalmamalı isteyip veya istememesi üzerine değil anne baba gerçekten istiyor ve maddi manevi yetecekse olmalıdır diyorum her zaman
en iyisi kreş park ortamı çocuğunuz için

Koruyucu antibiyotigi kullanmak son caremiz

Bir dahakine daha dikkatli okuyun o zaman koruyucu antibiyotigi ne kadar gec baslarsa o kadar iyi belki gerek bile kalmicak 6 yasina geldiginde bunu bilemeyiz tabiki gevsek gevsek gulerek cevapta vermedim.

Siz ne oneririsiniz onerielre acigim

anaokulu (ya da kreş) elbette ki.
anne olarak bir kartal edasıyla çocuğunuzu korumak istemenizi anlıyor ve saygıyla karşılıyorum ama çocuğun fiziksel gelişimi için bu denli çırğınırken mental ve sosyal açıdan geride kalmasını lütfen göz ardı etmeyin. 4 yaş çocuğun kuran kursundan edineceği bilgilerin ihtiyaç olması halen tartışmalı bir konu. onu siz aile içinde tartışırsınız ama anaokulundan alması gerekenler şu an için daha hayati önem taşıdığını düşünüyorum.

Anaokulunda öğretmenlik yaptım. Çocuğunuzun yaş grubu oyun ile öğrenmeye, ve yoğunlukla fiziksel aktiviteye dayalı öğrenme grubu. Siz onu Kur'an kursuna vermekten yanasınız. Yabancı dil için en ideal dönem şu dönem. Ayrıca ilerde çocuk olana kadar bağışıklığı güçlenir diye düşünmek yerine bulduğunuz çözüm bence yanlış.

Çocuk arkadaş ve oyun istiyor, sizin bulduğunuz dahiyane çözüm: Kuran kursu. Evinize yakın okul yok diye çözüm bu mudur yani? Burada sübyan okulu diye bir şey okumuştum. Sanırım o biraz daha anaokulu+dini eğitim ağırlıklı. Bari öyle bir şey bulun. Yazık çocuğa. Hem ilkokula başladığında belli bir alt yapısı oluşur. Kuran kursunun amacı bunlara hizmet etmiyor ne yazık ki.

Bir dahakine daha dikkatli okuyun o zaman koruyucu antibiyotigi ne kadar gec baslarsa o kadar iyi belki gerek bile kalmicak 6 yasina geldiginde bunu bilemeyiz tabiki gevsek gevsek gulerek cevapta vermedim.
Ben dikkatli okuyarak çözerimde siz sorunlarınızı nasıl çözersiniz bilmem aynen kuran kursuna gönderin orası az kişi bişe olmaz

cocuk 4 yaşında da kreşe başlasa 6yasinda da anaokuluna başlasa hasta olacak o net. ondan kurtuluş yok. sörf oğlunuz istiyor diye sakın cocuk yapmayın. ben yaptım kızım istiyor diye değil ikinci cocuk planım hep vardı diye. şimdiki aklım olsa tövbe 2.cocugu yapmazdım Allah affetsin. 1 cocuk hiç cocuk 2 cocuk çok cocuk. Hele 3 veya 4 e girmiyorum bile akıllarını kaçırmış olmalılar. ben madden yetebiliyorum ama manen çökmüş durumdayım. cocuk hiç bana göre bisey değilmiş onu anladım.

Bir arkadaşım var. Çok kardeş istedi diye ailesi çocuk yapmış ve kardeşiyle ne geçinebiliyor ne de varlığından memnun

Normalde çocuğun aklıyla bebek yapılmaz derdim ama artık insanın en azından bir tane kardeşi olmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Kuzen, arkadaş hep bir yere kadar. Benimde yeni bi tane bebeğim var. Aslında bi tane bana yetiyor ama ileride bana bi şey olduğunda yalnız kalacağını düşünmek şimdiden çok üzüyor beni.

Aslinda 4 6 yas kuran kursu dedigim yerse kres+ degerler egitimi veren kuran ille ogrencek diye baski kurulmayan bir yer evet evime yakin 400 m mesafede kendi aracim var meb e bağlı bagimsiz anaokuku var oraya yasi tutuyo bu bahsettigim yer ise en yakini 3 kilo metre uzagimda ha goturrum sikinti olmaz benim icin ama bu meb e bagli bagimsiz okullar 6 saat olusu ve siniflrin bi tik daha kalabalik olmasindan dolayi kuran kursu na daha sicak bakiyodum ama daha net karar vermis degilim

Suanda veya yakin zamanda bu sekildebi istegimiz cok cocuk dusunmuyorum ama hayat bu asla ve katiyen 2. Cocugu istemiyorum demiykrum belki uzun yillar sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…