OĞLUMUN DAVASI

Esin şerefsizin önde gideni ama senin ne kadar bunaltici,evhamlı ve aynı seyleri binlerce kere tekrar edip kendini öven bir insan olduğunu ben de biliyorum KKda açtığın konulardan.
Adamın 'al paranın yarısı,ne söyleyeceksin avukata soyle,beni rahatsiz etme' demesi dünyanın ennnnn doğal şeyi.
Kim ister ki eski karısından sabah akşam mesaj , ah vah oğlan şöyle oldu, şu şikayetini geri çekti, oğlan gece parka gitti, tinerci böyle dedi, torbacı şöyle oldu vs vs.
Ben olsam ben de aynı tepkiyi verirdim
Onun dışında tabii ki kızına yaptığı falan yanlis, o da adamın hayvanligi. İşte böyle hayvanı kaybetmemek için hirsinizdan yıllarca çocuklarınızı o mutsuz eve mahkum ettiniz,böyle böyle size sıkıntı olarak dönüyor işte çocuklarınız da.
Açmıydın, susuzmuydun, sevgisizmiydin.
Tabii ki sevgisizlerdi, özellikle ergenlik yıllarında sizi istemeyen adamı bosamadiginiz için huzursuz,sevgisiz evde ikisi de yilllarca yaşadı. Konu kamu spotu olur umarim, şerefsiz - haysiyetsiz kocaları "çocukları için" bosamayan annelere

Size peygamber sabrı diliyorum. Bu güçle, çocuklarınıza hem anne hem baba olmak zorundasınız. İnşallah bugünlerde gelip geçer
Oğlunuz için rehabilitasyon merkezi düşündünüz mü
Teşekkür ederim. Rehabilitasyon için ilk önce psikiyatri bir yakınım konuşup ona öneride bulunacak.

Nice oğlun şayet serbest kalırsa ona göz kulak olabilecek misin ? Çok acımasızca gelecek ama hırsızlık yapmaya başlamış, madde kullanan birsi ya suçsuz günahsız birinin hayatını karartırsa? Bence sen çıkmasından korkacağına, pisliklere bulaşmasından kork. Şehir değiştirecektin, ne oldu o durum ?
İnanın bir girdabın içindeyim. Daha bu gün çıktı. İlk önce psikiyatri arkadaşım devreye girecek. Şehir değişikliği için de ablası onu alıp manisaya gşdip aynı iş yerinde çalışmayı düşünüyor. Berabere arkadaş gibiler. Bende mağaza mı hangi şehire isterlerse taşıycsm.

Orda bir sey yapmamissiniz, tamam haklisiniz babanizin evinden gelmedi bu cocuklar, babasida ilgilensin istiyorsunuz ama adam can sikmaktan baska bir ise yaramiyor, bos yere arayip mesaj atip kendinizide ilgilenmiyor ilgilenmiyor diye gerip, belki babalik yapar diye umut etmeyi birakin.
Bu adamdan bir halt olmayacagini ben bile anladim burdan
Evet haklısınız

Esin şerefsizin önde gideni ama senin ne kadar bunaltici,evhamlı ve aynı seyleri binlerce kere tekrar edip kendini öven bir insan olduğunu ben de biliyorum KKda açtığın konulardan.
Adamın 'al paranın yarısı,ne söyleyeceksin avukata soyle,beni rahatsiz etme' demesi dünyanın ennnnn doğal şeyi.
Kim ister ki eski karısından sabah akşam mesaj , ah vah oğlan şöyle oldu, şu şikayetini geri çekti, oğlan gece parka gitti, tinerci böyle dedi, torbacı şöyle oldu vs vs.
Onun dışında tabii ki kızına yaptığı falan yanlis, o da adamın hayvanligi. İşte böyle hayvanı kaybetmemek için hirsinizdan yıllarca çocuklarınızı o mutsuz eve mahkum ettiniz,böyle böyle size sıkıntı olarak dönüyor işte çocuklarınız da.

Tabii ki sevgisizlerdi, özellikle ergenlik yıllarında sizi istemeyen adamı bosamadiginiz için huzursuz,sevgisiz evde ikisi de yilllarca yaşadı. Konu kamu spotu olur umarim, şerefsiz - haysiyetsiz kocaları "çocukları için" bosamayan annelere
Ben mi çocuklar için boşamadım. Başka biriyle karıştırıyorsunuz.çok ilginçsiniz.bunaltıcıysam konularımı okumayın lütfen.

Ben mi çocuklar için boşamadım. Başka biriyle karıştırıyorsunuz
Kizmayin ama oglunuz babasina cekmis surekli size dert aciyor.bu dunyadaki imtihaniniz oglunuz ve eski esiniz.ben size ve kiziniza uzuldum arada olan size oluyor
Bende bu gün aynı sizin gibi düşündüm. Hep sorun hep sorun... Beni o pislik kocayla karşı karşıya getiriyor. Bakın oğlum akıllı başlı olsa bizim onla muhatap olacağımız hiç bir konu yok. Ne parasını istiyoruz ne bir şey. Zaten devlet ne diyorsa o. Ama oğlumun yüzünden bir kopamadık.

İcerden cıkınca direk eve mi geliyor?Madde kullanan biri?
Tedavi falan?
Dün gece babamın arabasına carpıyorlar arkadan,eski bi sahin.
Madde kullanmıslar calmıslar arabayı,caldıkları arabanın sahibi hurdacı.
Hurda topluyor gecimini saglamak icin,o adamın 90 model sahinini calmaya tenezzül ediyorlar yani!
Siz artık eski esi bırakın,oglanı tedavi ettirin.
Hem sizin hem baskalarının canı yanmasın.
Allah yardımcınız olsun.

Hala eski koca diyorsunuz, yahu bırakın şu adamın peşini artık. Adam adam olmuyor anlayın artık rica ederim. Boşuna gereksiz drama yaratıyorsunuz. Bu adama ihtiyacınız yok zaten her şeyi hallediyorsunuz işte. Artık önünüze bakın bu adamdan kimseye hayır yok.

Öncelikle Allah size sabır versin. Bu zor durumdan kurtulmanız için bir yol göstersin. Daha önceki konularınıza da aşinayım. Dilerim mutluluk içerisinde yazdığınız konuları da okumak nasip olur.
Kendim de boşanmış bir ailenin çocuğu olarak şunu söylemek istiyorum. Her ne kadar çocuklar ikinizin çocukları olsa ve eski eşiniz de sizin kadar sorumluluk göstermek zorunda olsa da her zaman bu işler pratikte böyle olmuyor. Sizin işiniz zaten başınızdan aşkın. Bu noktada babalarının bir fayda sağlamayacağı da alenen ortada. Öyleyse mevcut soruna yeni sorunlar eklemek neden? Babalarının devreye girmeye niyeti yok. Girdiğinde de yararından çok zararı dokunuyor. Ne kendinizi ne çocukları daha fazla yıpratmayın. Maddi olarak karşılaması gereken bir şey varsa ve ödeyeceğini düşünüyorsanız direkt olarak isteyin. İmalarda bulunmayın. Adam zaten ders çıkarıp vicdana gelecek olaa oğlunun halini görüp gelirdi. Bu saatten sonra manevi bir fayda sağlayacağına ben inanmıyorum. Eğer eski eşinize de lafı geçen ve aklı selim bir tanıdık varsa bence devreye onu bile alabilirisiniz. Eğer ödemeyecekse de ödemesin zaten. Yararından çok zararı dokunuyor bu haliyle.
Teşekkür ederim. Yanlız yanlış anladınız sanırım. O benden para istiyor. Ben değil. Avukatı o tuttu.

İcerden cıkınca direk eve mi geliyor?Madde kullanan biri?
Tedavi falan?
Dün gece babamın arabasına carpıyorlar arkadan,eski bi sahin.
Madde kullanmıslar calmıslar arabayı,caldıkları arabanın sahibi hurdacı.
Hurda topluyor gecimini saglamak icin,o adamın 90 model sahinini calmaya tenezzül ediyorlar yani!
Siz artık eski esi bırakın,oglanı tedavi ettirin.
Hem sizin hem baskalarının canı yanmasın.
Allah yardımcınız olsun.
Bu gün çıktı daha. Eve geldi. Çok yorgun. Cezaevinde vardiyalı uyku sistemi varmış. Çok şaşırdım. 20 kişilik koğuşta 40 kişi kalınca 20 gece 20 gündüz uyku saatlerini ayarlıuorlarmış. Tedavi için düşüncelerim var.bakalım.inş olumlu sonuçlar alırım İnş.

Yani. Bu kadar pembe dizi dramatizmi yaşayana kadar somut çözümler bulsa keşke.
Sizce bulmuyor uyum. Bnm yerime iki dakika geçsenşz bnim yaptığımı yapabilir isiniz. Hiç kimsenin yapmadıklarını yaptım. Burda asla mütevazi olmuycam. Çünkü ben kendimden eminim. Bu illete düşmeden kimse konuşmasın. Çocuğunuz gece sokakta elinizden koşarak kaçıyor. Koşuyorsunuz kayboluyor. Telefonu kapatıp sabaha kadar gelmiyor. Gece yağmurda karda sokaklarda gezen bir annemi somut çareler bulamıyor. Her şeyi yapıyorsunuz ama elinizde kalıyor. Çünkü o istemiyor... Ben onu altın kafese koysamda istemedikçe hiç bir şey yapamıyorsunuz.
Pisikyatriye götürdüm. Rehabilitasyon merkez. Götürdüm. Çevreden uzaklaştım, işe soktum, onunla vakit geçirmeye çalıştım...
Bakın, oğlum18 yaşında. Bu çocuğa araba alalım kendimize. sen araba markalarına bak ben anlamam annem dedim, tel geçmişine baktım bir arama bile yapmamış. O yaştaki sağlıklı çocuğa bunu söyleyin havada kapar. Malesef çok kırıldım size. Bir gününüzü bnmle geçirseydiniz bu sözleri söylemezdiniz.

İnanın bir girdabın içindeyim. Daha bu gün çıktı. İlk önce psikiyatri arkadaşım devreye girecek. Şehir değişikliği için de ablası onu alıp manisaya gşdip aynı iş yerinde çalışmayı düşünüyor. Berabere arkadaş gibiler. Bende mağaza mı hangi şehire isterlerse taşıycsm.
Anlamadığınız konu bence evladınızın gözetim olmadan yine aynı şeyleri yapabileceği ihtimali. Asla böyle bir şey yapmayın ve acilen tedavi ettirin. Başkası sizin çocuğunuzun canını yaksa , demez misiniz bu çocuk madem böyleydi neden dışarı salındı diye?

Anlamadığınız konu bence evladınızın gözetim olmadan yine aynı şeyleri yapabileceği ihtimali. Asla böyle bir şey yapmayın ve acilen tedavi ettirin. Başkası sizin çocuğunuzun canını yaksa , demez misiniz bu çocuk madem böyleydi neden dışarı salındı diye?
Karsıdan konusmak kolay gibi geliyor ama tedavi düsünüyorum demesi garip😑
Düsünüyorum ne ya?
O cıkmadan bir tedavi yöntemi hazırda olmalıydı.

Bu gün çıktı daha. Eve geldi. Çok yorgun. Cezaevinde vardiyalı uyku sistemi varmış. Çok şaşırdım. 20 kişilik koğuşta 40 kişi kalınca 20 gece 20 gündüz uyku saatlerini ayarlıuorlarmış. Tedavi için düşüncelerim var.bakalım.inş olumlu sonuçlar alırım İnş.
Anne olarak iciniz gidiyor anlıyrum inanın.
Ama cezaevinde bazı agırlastırılmıs sartlar olacak ki birdaha girmek istemesinler.
Caydırıcı olsun.
Tatile gitmedi sonucta oraya.

Hak veriyorum büyük ölçüde haklısın ama çocuğun yaptıkları basit arkadaş kavgası değil ki,babasına söylemesin. Baya ciddi suçlara karışıyor,ayrı da olsalar,çocukları ile ilgilenmiyor da olsa bilmeli babası. İlgilenir, ilgilenmez o ayrı mevzu ama yarın öbürgün çocuk birine birşey yapsa yada başına birşey gelse bu adam konu sahibine yürür bana söylemedin şu bu diye.
Kusura bakmasın eşler boşanır bu normal ama boşandi diye çocuklar annenin olmuyor. Atıp başından banane ne yaparsan yap diyemez. Elini taşın altına sokacak babası da.

Ben mi çocuklar için boşamadım. Başka biriyle karıştırıyorsunuz.çok ilginçsiniz.bunaltıcıysam konularımı okumayın lütfen.
Bu 2014'ten bir konu. Telefonu kurcalamaniza izin vermediği için küfür ediyorsunuz,adam sizin kulağınıza tokat vuruyor, odadaki oğlu kovup sizin boganizina yapışıyor, akabinde adam evi terkediyor, adam gelince siz çocuklarla başka orada yatiyorsunuz. kızınız olayları görüp trip atınca da babası caddenin öte tarafından kızınıza "şerefsiz,adı şerefsiz" diye bagiriyor, kızı rezil ediyor .
Ama bosanmiyorsunuz
Şu konuda da kocanizin size perde bile açtirmadigini, oje suren kızınızo o... Olmakla itham ettiğini,defalarca evden çıkarken kızınız ve siizin kıyafetinizi uygunsuz bulup kavga ile değiştirdiğini yazmışsınız
Ama bosanmiyorsunuz
2015 Şubat'ta kocanizin aldattigini ogreniyorsunuz. ayilip bayiliyorsunuz. Yedi duvel ve tabii çocuklar tüm olaya şahit oluyor .
Hatta diyorsunuz ki; evde fare zehri var. Çocuklarla beraber içeceğim ,oğlum ölmekten korkuyor 🥺 Allah bilir çocuğa ne dediyseniz...
Menesa cok kotuyum.bahce icin fare zehiri almistik...cocuklarimla yesem olsemmm diye dusunuyorum.olsek hepimiz.hic uyanmasak.ama oglum cok korkuyor olmekten.cok.
Sorsan oğluma sevgiden başka bir şey vermedim,ben ne vefakarim ne vefakarim,ne harika anneyim...
2015 Aralık'ta hala aldatilip rezalet yaşadığınız adamla aynı evde devam ettiğinize dair konu acmissiniz. Adam kendini öldürmekle tehdit ediyormuş, deli gibi sokaklarda kendini yerlere atmasını ve eşe dosta rezilliği yayıp 'ayrilmasin benden' diye ağlamasıni romantize etmissiniz. Ama bu rezillige maruz kalan yine zavallı çocuklarınız...
En sonunda 2016'daki bu konuda kızınız evi terketmiş,annenize gitmiş. size 'gurursuz musun? O adam gitmedikce ben o eve gelmem' demiş, hala yalvarmissiniz ,kızım gel diye . En son zar zor kocayı gönderip kzii evinize almışsınız. Bu sefer de psikolojisi bozulan ergen kızınız sizinle dalasinca saç saça tekme tekmeye kavga edip bir de aaprtmani ayağa kaldırmışsiniz,komşular gelmiş tekrar ele güne rezil olmuşsunuz. Annenize kızı doldurduğunu düşündüğü için 'istemiyroum bunu,alın sizin olsun' falan demişsiniz.
Ama pardon,çok sevgiden ve ilgiden çocuklarınız bu hale gelmişti.
Daha da var da konular, yazmaktan sıkıldım.
Konu sahibi kendini hep üst perdeden görüyor. Benim de böyle bir babam, annem , aile hayatım olsaydı,benim de hayatım millete rezil olup utanmakla gecseydi ben de asi olurdum. Her şeyin bir adabı var. Benim de çevremde teyzelerim,halalarim boşandı, çevremde boşanan aile çocuğu tonla arkadaşım var. Rezillik yaşamadan boşanan da var,kendini yedi düvele afişe etmeden,çocukları anne babaya düşman etmeden..bunu başaramayan ailelerin çocukları da böyle oluyorlar işte...
Hak veriyorum büyük ölçüde haklısın ama çocuğun yaptıkları basit arkadaş kavgası değil ki,babasına söylemesin. Baya ciddi suçlara karışıyor,ayrı da olsalar,çocukları ile ilgilenmiyor da olsa bilmeli babası. İlgilenir, ilgilenmez o ayrı mevzu ama yarın öbürgün çocuk birine birşey yapsa yada başına birşey gelse bu adam konu sahibine yürür bana söylemedin şu bu diye.
Kusura bakmasın eşler boşanır bu normal ama boşandi diye çocuklar annenin olmuyor. Atıp başından banane ne yaparsan yap diyemez. Elini taşın altına sokacak babası da.
Ya her şeyi adama haber veriyor da ne oluyor? Adamın elinden gelen bir şey yok ki. Konu sahibi tezcanli, panik ve evhamlı bir insan. İnanıyorum ki insanı rahatsız edecek kadar yazıp duruyordur. Kim eski eşinden böyle mesajlar gelip dursun ister ki?
Bir bilgi varsa avukat ile paylaş,o gerekeni yapar
Adamın zaten çoluğu çocuğu umrunda değil, adam zaten insan değil mahlukat. Yani böyle bir tepki vermese şaşırırdım.
Bu saatten sonra yapacak bir şeyi yok ki, öğrendiği önemli bilgileri avukat ile paylaşacak. Adam şam babası,müdahil olmak istemiyor. Onun için avukat ücretinin yarısını ödemek bile bence büyük bir şey. Şükretsin, daha da muhatap olmasin. Herkesin yazdığı gibi ölmüş bilsin işte adami

Nice öncelikle geçmiş olsun yaşadığın her sey icin..

Burdan seni tanimayan bizler bile farkindayiz, sen cok çabaladin. Elinden gelenin fazlasini yaptin çocukların için. Hala da yapmaya devam ediyorsun. Lutfen kendini hirpalama, bizler elimizden geleni yapariz ama takdir Allahin, hayirlisi demelisin.
Kendini böyle hirpalamaya suçlamaya devam edersen artik kendin dahil kimseye faydan kalmayacak. Oncelikle o eski koca bozuntusu icin 1 dakika bile uzulmene degmez. Sil onu tamamen. Sadece sirf zarar baska bisey degil. Emin ol cocuklarin da etraf da görüyor gorecek bunu. Onun seni uzebilmesine izin verme, emin ol sen dusunmekten uyuyamazken o oglunu falan unutup hayatina devam ediyor belliki. Onu hayatindan silmelisin ki cocuklarinla huzurlu bi ortam olusturabil. Huzurunu senin yaninda bulmalarini saglamalisin. O yuzden lutfen o adam sunu yapti bunu yapmadi mesajlari okumadi bunlari düşünüp uzulme. Adam olsa 2 çocuğunun annesini aldatip cocuklari bu hallere düşürür müydü?

Bu 2014'ten bir konu. Telefonu kurcalamaniza izin vermediği için küfür ediyorsunuz,adam sizin kulağınıza tokat vuruyor, odadaki oğlu kovup sizin boganizina yapışıyor, akabinde adam evi terkediyor, adam gelince siz çocuklarla başka orada yatiyorsunuz. kızınız olayları görüp trip atınca da babası caddenin öte tarafından kızınıza "şerefsiz,adı şerefsiz" diye bagiriyor, kızı rezil ediyor .
Ama bosanmiyorsunuz
Şu konuda da kocanizin size perde bile açtirmadigini, oje suren kızınızo o... Olmakla itham ettiğini,defalarca evden çıkarken kızınız ve siizin kıyafetinizi uygunsuz bulup kavga ile değiştirdiğini yazmışsınız
Ama bosanmiyorsunuz
2015 Şubat'ta kocanizin aldattigini ogreniyorsunuz. ayilip bayiliyorsunuz. Yedi duvel ve tabii çocuklar tüm olaya şahit oluyor .
Hatta diyorsunuz ki; evde fare zehri var. Çocuklarla beraber içeceğim ,oğlum ölmekten korkuyor 🥺 Allah bilir çocuğa ne dediyseniz...

Sorsan oğluma sevgiden başka bir şey vermedim,ben ne vefakarim ne vefakarim,ne harika anneyim...
2015 Aralık'ta hala aldatilip rezalet yaşadığınız adamla aynı evde devam ettiğinize dair konu acmissiniz. Adam kendini öldürmekle tehdit ediyormuş, deli gibi sokaklarda kendini yerlere atmasını ve eşe dosta rezilliği yayıp 'ayrilmasin benden' diye ağlamasıni romantize etmissiniz. Ama bu rezillige maruz kalan yine zavallı çocuklarınız...
En sonunda 2016'daki bu konuda kızınız evi terketmiş,annenize gitmiş. size 'gurursuz musun? O adam gitmedikce ben o eve gelmem' demiş, hala yalvarmissiniz ,kızım gel diye . En son zar zor kocayı gönderip kzii evinize almışsınız. Bu sefer de psikolojisi bozulan ergen kızınız sizinle dalasinca saç saça tekme tekmeye kavga edip bir de aaprtmani ayağa kaldırmışsiniz,komşular gelmiş tekrar ele güne rezil olmuşsunuz. Annenize kızı doldurduğunu düşündüğü için 'istemiyroum bunu,alın sizin olsun' falan demişsiniz.
Ama pardon,çok sevgiden ve ilgiden çocuklarınız bu hale gelmişti.
Daha da var da konular, yazmaktan sıkıldım.
Konu sahibi kendini hep üst perdeden görüyor. Benim de böyle bir babam, annem , aile hayatım olsaydı,benim de hayatım millete rezil olup utanmakla gecseydi ben de asi olurdum. Her şeyin bir adabı var. Benim de çevremde teyzelerim,halalarim boşandı, çevremde boşanan aile çocuğu tonla arkadaşım var. Rezillik yaşamadan boşanan da var,kendini yedi düvele afişe etmeden,çocukları anne babaya düşman etmeden..bunu başaramayan ailelerin çocukları da böyle oluyorlar işte...

Ya her şeyi adama haber veriyor da ne oluyor? Adamın elinden gelen bir şey yok ki. Konu sahibi tezcanli, panik ve evhamlı bir insan. İnanıyorum ki insanı rahatsız edecek kadar yazıp duruyordur. Kim eski eşinden böyle mesajlar gelip dursun ister ki?
Bir bilgi varsa avukat ile paylaş,o gerekeni yapar
Adamın zaten çoluğu çocuğu umrunda değil, adam zaten insan değil mahlukat. Yani böyle bir tepki vermese şaşırırdım.
Bu saatten sonra yapacak bir şeyi yok ki, öğrendiği önemli bilgileri avukat ile paylaşacak. Adam şam babası,müdahil olmak istemiyor. Onun için avukat ücretinin yarısını ödemek bile bence büyük bir şey. Şükretsin, daha da muhatap olmasin. Herkesin yazdığı gibi ölmüş bilsin işte adami
Tamam ama babası yani bu adam. Bu olaylarda mesaj atmayacak da ne zaman atacak?
Başka konularda hiç muhattap olmayabilir adamla,olmasında zaten ama bu konu söylenmeyecek bir konu değil bence.
2 çocuğum var,eşimden boşanmış olsam ve bu tip olaylar olsa rahatsız mı olur,sinir mi olur demeden mesaj atarım yani kusura bakmasın. Biz boşansakta çocukların babası hala o. Ben bunlarla uğraşacağım,babaları evinde keyif çatacak yok öyle yağma.
Öncesinden sonrasından bağimsız yazıyorum bunları da. Konu sahibini de savunmuyorum,onunda hataları vardır muhakkak ama bu böyledir. Çocuklu insanlar boşansa dahi onlar hala istemeselerde görüşmek zorundalar çocukları için. Arkadaşım aldatıldi mesela,2 çocuğu var,adam yeminler etti geri döndü tekrar deneyelim dedi,onuda yaptılar çocuklar için,sonuç adam metresinden ayrılmamış o ara kadın hamile kaldı,ikisini de idare etmiş,bu arada arkadaşımı anlaşmalı boşanmaya falanda ikna etti şu an metresiyle ev tuttu bebekleri olacak, boşandı arkadaşım da ki bilsem hala devam ettiğini süründürürdüm dedi nefret ediyor adamdan ve sonuç bunca olaya rağmen hala göruşüyorlar. Oğlu hastalandı geçen gün,babasını aradi adam doktor hastane vs halletti. Yapmak zorunda da. Kusura bakmasın. Metresi de kusura bakmayacak,adamda artık,eşşek gibi gidecek yani. Çocuklarıni geride bırakıp bekar bir adam gibi takılamaz.
Konu sahibinin durumu da farklı değil,güzellikle ayrılmamışlar ama bu demek degil ki çocukları babasinın evinden getirdi,adamın sorumluluğu yok.

Oglun icin de en dogru karari vermissin zaten, ortam degistirmek, bağımlı durumunda ise rehabilitasyona yatirilmasi cok onemli. (Yaptığı butun kotulukleri bu uyusturucu belasi ve ayni ortamdaki arkadaşlarından diye düşünüyorum) hapise de girmis orayi da görmüş akillanmistir insallah. Sen simdi o arkadaslari ile iletisimi engellemelisin. Yine aklini çelerler cok dikkat et cok pis bi bela bu. Ozellikle bu ortamin insanları pesini birakmiyor birinin kolay kolay

X