oğlumu göremiyorum.

Velayet olayi sonuclanmadan bildigim kadariyla baba kacirmis sayilmiyor kanunlarin onunde. Ama seyi anlayamadim olumle tehdit eden hala, aranizda buna yönelik de dava var iken, halayla baba ortak ikamette gozukuyorsa nasil 15 gun yatili izni cikmis.

Ayrica ben yanlis mi hatirliyorum (sanki size daha önce yorum yapmıştım) sizin cocugunuz kalp hastasiyken bu yatili izinleri nasil cikabiliyor. Cocuk sizle ayni sehirde mi?
ben bu olayı çok anlattım pedegoga. kalp kontrolleri hep stabil gitti ama ne zaman ki babada kalmaya başladı kontrolümüz çok kötü geçti kardiyak tomografi istediler. sonra hemen tekrar pedegog istedim. strese girdğini biliyorum o yaştaki çocuk babayı tabi kii ister oynar eğlenir gezer ama evini annesini ister uyur. kalp rahatsızlığının ilerlemesinin sebeplerini kesin olarak bilemedikleri için kararı değiştirmediler. uzunca rapor keşke koyabilsem buraya. hala ankara da kendi kayseride. çocuğun nerede olduğunu bilmiyorum komşular ankaraya gittiklerini söylediler. ben yozgatta çalışıyorum kendisi kayseri de 2 saat var aramızda normalde.

Ya şu olaya sinir oluyorum,diyelim ki boşandım çocuk bende babasının görüş günü gelene kadar konuşturmayabilir miyim? Ya da gitti kaldı bir ay babada,hiç sesini duyamayacak mıyım? Bu ne saçmalık.Herkes iyi ayrılmıyor ki kadın,erkek farketmez kişisel hırsları için çocuğu niye kullanıma açık hale getiriyorlar?

Çocuğunuzun rahatsızlığı var sanırım avukatınıza danıştınız mı acaba,bundan dolayı tedirgin olduğunuza dair.Çocuktan haber alabileceğiniz hiç mi kimse yok ? Bu tür özel rahatsızlığı,yaşı ya da açılan davalar etken olmuyor mu gün kısıtlamasında,avukatınıza detaylı bir sorun.Yaşadığınız telaşı hissedebiliyorum,mesafe olarak yakınsa bilgi almak için uğraşın.
işte bu yüzden ilk duruşmada bunu talep edeceğim görüşü. 2 buçuk yaşındaki çocuğa 1 ay görüş vereni de biliyorum. sizde görüştürmeyebilirsiniz. ama ben dedim ona ne kadar uzaklaştırman olsanda oğlumuuzu arayabilirisn gibi yazdım. kendisis aramayı geçtim aylarca görmedi bile.

ben bu olayı çok anlattım pedegoga. kalp kontrolleri hep stabil gitti ama ne zaman ki babada kalmaya başladı kontrolümüz çok kötü geçti kardiyak tomografi istediler. sonra hemen tekrar pedegog istedim. strese girdğini biliyorum o yaştaki çocuk babayı tabi kii ister oynar eğlenir gezer ama evini annesini ister uyur. kalp rahatsızlığının ilerlemesinin sebeplerini kesin olarak bilemedikleri için kararı değiştirmediler. uzunca rapor keşke koyabilsem buraya. hala ankara da kendi kayseride. çocuğun nerede olduğunu bilmiyorum komşular ankaraya gittiklerini söylediler. ben yozgatta çalışıyorum kendisi kayseri de 2 saat var aramızda normalde.
Yani cocuk iki türlüde baska sehirde ve var olan doktorundan uzakta.

Cocugunuzun enabizini kontrol edin bence surekli, en azindan sagliginin iyi oldugunu bilirsiniz.

Hala olacak kisi Ankara'da diye niye oraya götürülmüş, esiniz Kayseri'deymis, bu bana fazlasiyla mantiksiz geldi. Simdi ise gidiyor hala baksin diye dusundu desek zaten baska sehire gitmis, bu durumda kendi degil hala gorur sadece, ee izin aldıysa bu 15 gun icin bakilabilsin diye halaya muhtac da degil.

Yani niye kendi sehrinde (kayseri) degil baba ile cocuk, bura beni bi miktar rahatsiz etti ne yalan soyleyim.

iletişim hakkı onların insafına kalmış bir olay malesef bu süreçte. tıpkı nafakada olduğu gibi sadece 3000 lira veriyor onuda icrayla alıyorum okulu sağlığı günlük ihtiyaçları asla yok
Halası için ölümle tehditten kamu davası açılmış. Tehdit ettiği kişi de konu sahibi. Öyle bir kadın yapar mı o iyiliği?
Yapsın yapmasın denemesi lazım. Çocuğum için bakanlığı arayıp yardım bile isterim... Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı... En azından yol gösterirler.

Yani cocuk iki türlüde baska sehirde ve var olan doktorundan uzakta.

Cocugunuzun enabizini kontrol edin bence surekli, en azindan sagliginin iyi oldugunu bilirsiniz.

Hala olacak kisi Ankara'da diye niye oraya götürülmüş, esiniz Kayseri'deymis, bu bana fazlasiyla mantiksiz geldi. Simdi ise gidiyor hala baksin diye dusundu desek zaten baska sehire gitmis, bu durumda kendi degil hala gorur sadece, ee izin aldıysa bu 15 gun icin bakilabilsin diye halaya muhtac da degil.

Yani niye kendi sehrinde (kayseri) degil baba ile cocuk, bura beni bi miktar rahatsiz etti ne yalan soyleyim.
aklıma gelenleri söyleyeyim. halası izin alamış olabilir annesi 80 yaşında bakamaz zaten çocuğa o yüzden gitmiş olabilirler. ya da ablasıda eşinden ayrı şimdi oğlum 15 gün orada olacak halada orada onunda eşi yok bende yokum insanlar ne der düşüncesi bizim ayrıldığımızı çoğu kişi bilmiyormu. yada tatile gittiler. yani türlü türlü düşünceler beni de sardı umarım 30 unda iyi gelir oğlum. babası öğretmen tatilde zaten izin almasına gerek yok ki ama çocuğa bakmaktan aciz ve anne abla kuzusu malesef

Yapsın yapmasın denemesi lazım. Çocuğum için bakanlığı arayıp yardım bile isterim... Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı... En azından yol gösterirler.
biri yazmış ya en kötüsünü düşünüyorsun sen hastasına getiren bir yorum yazmıştı arkadaş bu konuma. aslında ben her yolu denedim ama mahkeme kararı malesef her şey onların insafına kalmış. 1 ay da verilebilirdi diyorum çoğu zaman. çevrem de çok fazl temmuz 1 inde 30 una kadar verilen küçücük çocuklar. ben kaçırıldığında kaç savcıya yalvardım ortak velayet dediler kimse bir şey yapmadı şimdide mahkeme kararı diyolar

aklıma gelenleri söyleyeyim. halası izin alamış olabilir annesi 80 yaşında bakamaz zaten çocuğa o yüzden gitmiş olabilirler. ya da ablasıda eşinden ayrı şimdi oğlum 15 gün orada olacak halada orada onunda eşi yok bende yokum insanlar ne der düşüncesi bizim ayrıldığımızı çoğu kişi bilmiyormu. yada tatile gittiler. yani türlü türlü düşünceler beni de sardı umarım 30 unda iyi gelir oğlum. babası öğretmen tatilde zaten izin almasına gerek yok ki ama çocuğa bakmaktan aciz ve anne abla kuzusu malesef
Enabizini surekli kontrol ediyorsunuzdur eminim.

Davanizda cocugun hastaligi yatili kalmaya engel degil ama en azindan takipli doktoruyla ayni sehirde kalmasini saglayacak bir cozum bulunabilir, avukatinizla bunu konusun.

Siz niye su an ayri sehirlerdesiniz?

biri yazmış ya en kötüsünü düşünüyorsun sen hastasına getiren bir yorum yazmıştı arkadaş bu konuma. aslında ben her yolu denedim ama mahkeme kararı malesef her şey onların insafına kalmış. 1 ay da verilebilirdi diyorum çoğu zaman. çevrem de çok fazl temmuz 1 inde 30 una kadar verilen küçücük çocuklar. ben kaçırıldığında kaç savcıya yalvardım ortak velayet dediler kimse bir şey yapmadı şimdide mahkeme kararı diyolar
Ha bir de bu ortak velayeti lehinize tam velayete cevirin tez vakitte. Bu kadar cocugu ustunde soz hakki isteyen baba yuvasini korusaydi bi zahmet.

Çocuktan haber alamıyorum diye kimi aradınız? 5 günlük sürede...

Davanizda cocugun hastaligi yatili kalmaya engel degil ama en azindan takipli doktoruyla ayni sehirde kalmasini saglayacak bir cozum bulunabilir, avukatinizla bunu konusun.

Siz niye su an ayri

Siz niye su an ayri sehirlerdesiniz?
ben yozgatta çalışıyorum o kayseride. ben üniversite de görev yaptığım için çakılı kadro benim ki git gel yapıyordum. tayin istemedi kendisi annesini bırakazmış anneside gelse çocuğa baksa ne olur du acaba? neyse o konuları ben kendi içimde aşmış git gel yapıyordum kayseri yozgat 2 gün dersim var zaten. şehir dışına çıkarmamasını da istedik her yolu denedim Allahtab 1 ay deil 15 gün verdiler diye dua ediyorum

Cocugun kalp doktoruyla konusun. Doktorun bi belge falan hazırlasa cocugun sehir dısına cıkarmamak icin sonucta kalp rahatsızlığı var Allah korusun
mahkeme kararıyla onuda istettim. aradaki mesafe 2 saat olduğu için sorun yoktur yazıldı. oğlum yeterki iyi gelsin ama kötü gelirse o zaman önce pedegog u şikayet edeceğim sonra onları. yalancı şahitlikten de anne ablasını ve dayısını şikayet ettik yaa belaya bulaşmışım çırpınıyorum yazdıkça bunu görüyorum.

Şöyle 2 dakika derin nefes alın ve bir çek edelim mi ?
Biz şöyle yapın desek siz açıklama yapacaksınız çünkü biz hayatınızı ve yaşadıklarınızı bilmiyoruz. Ama birlikte bir çek edelim.
Mesela sizin yerinize ortak noktada olan ve arayabilecek kimse var mı?
wp durumları ne bileyim insta falan fotoğraf durum vs atılmışmı en azından içinizi soğutacak bir şey var mı..
Aramak yerine çocukla ilgili bir şeyden yürüyerek bir mesajlaşma ile haber alabilir misiniz
Onların tarafta kimse bilmiyor ama sizin tarafta konuyu bilip o tarafa kimse ulaşamaz mı böyle saygı duyacakları bir kişi yokmu.
Şuan canlarını yakmaya çalışmak çocuğunuz orda iken daha da karşı tarafı kızıştırıp sizi daha çok üzmelerine sebep olabilir. O yüzden kinimizi bir kenara bırakıp çocuğunuz ile bilgi alma yoluna odaklanalım.
Anneyim ve sizi anlıyorum. Aklınıza türlü türlü şeyler geliyor.
Ne kadar kötü bir baba olursa olsun evladını hiç sevmiyor mu ona zarar verir mi?
En kötü bir karakola gidip polis yolu ile çocuğun sesini duyabilirsiniz diye biliyorum. Çünkü onda olduğu süre içerisinde annesi ile hiç görüştürülmeyecek diye bir durum yok. Rica etseniz yardımcı olup konuşmanıza vesile olabilirler.

Gerçekten artık delirmek üzereyim. Ağlamaktan gözümde yaş kalmadı dökülmüyor artık. Kendimi işe vermeye çalışıyorum ama olmuyor. canım hiç bir şey yapmak istemiyor zaman geçmiyor. 15 gün babasında ilk kez yatılı kalacak çocuğum ve beş oldu bir kere haber alamadım. daha 10 gün var bazen nefes alamıyorum. Sadece bana eziyet ettiğini sanıyor ama o çocuk da perişan biliyorum ya hissediyorum. 4 yaşında daha kuzum. Nafaka arttırım talebinde bulundum zaten bütün davalar mevcut açık halde. Başka ne tür şeyler yapabilirim bu adama ki canı yansın zaten çocukla yanmıyor parasını alma canını al
Evlattan ayrı kalmak evet zor ama neticede o kişi de babası. Tamamen ona gitmemiş biraz daha sabredin zaten size geri gelecek. Çoğunlukla sizde kalıyor çocuk babasıylada vakit geçirsin. Özlemek zor ama sayılı gün çabuk geçer

ben yozgatta çalışıyorum o kayseride. ben üniversite de görev yaptığım için çakılı kadro benim ki git gel yapıyordum. tayin istemedi kendisi annesini bırakazmış anneside gelse çocuğa baksa ne olur du acaba? neyse o konuları ben kendi içimde aşmış git gel yapıyordum kayseri yozgat 2 gün dersim var zaten. şehir dışına çıkarmamasını da istedik her yolu denedim Allahtab 1 ay deil 15 gün verdiler diye dua ediyorum
Anladim zaten 2 sehirli bir evliliginiz vardi, halbuki kendisi ogretmenmis o da Yozgat'a gelebilirdi. Bencil ve ana kuzusu bir eski es sendromu klasik.

Avukatiniz cocugunuzun hastaligi uzerinden, cocugun şehirden uzaklasmasina engel olacak bir yol yaratabilir diye dusunuyorum ve umuyorum. Su tam velayet olayını da mutlaka ayarlamaya calisin boyle sürekli kalp sizisiyla yasanmaz.

Çocuğa kasıtlı zarar vereceklerini düşünüyor musunuz? İftira olmaz ama bu kadar telaşınızın sebebi bu mu acaba.İnşallah yoktur öyle bir şey.
Belki de babayla da mutludur çocuk .Güzel düşünün , güzel olsun.

Şöyle 2 dakika derin nefes alın ve bir çek edelim mi ?
Biz şöyle yapın desek siz açıklama yapacaksınız çünkü biz hayatınızı ve yaşadıklarınızı bilmiyoruz. Ama birlikte bir çek edelim.
Mesela sizin yerinize ortak noktada olan ve arayabilecek kimse var mı?
wp durumları ne bileyim insta falan fotoğraf durum vs atılmışmı en azından içinizi soğutacak bir şey var mı..
Aramak yerine çocukla ilgili bir şeyden yürüyerek bir mesajlaşma ile haber alabilir misiniz
Onların tarafta kimse bilmiyor ama sizin tarafta konuyu bilip o tarafa kimse ulaşamaz mı böyle saygı duyacakları bir kişi yokmu.
Şuan canlarını yakmaya çalışmak çocuğunuz orda iken daha da karşı tarafı kızıştırıp sizi daha çok üzmelerine sebep olabilir. O yüzden kinimizi bir kenara bırakıp çocuğunuz ile bilgi alma yoluna odaklanalım.
Anneyim ve sizi anlıyorum. Aklınıza türlü türlü şeyler geliyor.
Ne kadar kötü bir baba olursa olsun evladını hiç sevmiyor mu ona zarar verir mi?
En kötü bir karakola gidip polis yolu ile çocuğun sesini duyabilirsiniz diye biliyorum. Çünkü onda olduğu süre içerisinde annesi ile hiç görüştürülmeyecek diye bir durum yok. Rica etseniz yardımcı olup konuşmanıza vesile olabilirler.
yok malesef. en büyük problemlerimizden biri de buydu. babam oğlumla bana sahip çıktı diye bizim tarafla ne kendi ne annesi ne ablası görüşmedi babamla annemede zaten demedikleri kalmamıştı. ben onlarla görüşürken bende ailemi istedim iyi olmak girmek çıkmak istedim ama anne abla ve kendisi varmış gibi sadece değişik bir bağ vardı aralarında dışardan gelen hep eldi onlar için. kendi akrabalaryla zaten onların iletişimi yok. komşulardan almaya çalışıyorum haber malesef kayseride yoklar. sosyal medyada ben göremiyorum zaten whatsapta da görmedim hiç. elim kolum bağlı bekleyeceğim. velyet kararına bakıyolar polisler getirmezse gününde o zaman yardımcı oluyorlar bunların hepsini yaptım yaşadım o kadar şey yaşattılar ki Allah ıma bıraktım ben sayılı gün bunun ileriside var tek isteğim evlenmesi bir an önce

Anladim zaten 2 sehirli bir evliliginiz vardi, halbuki kendisi ogretmenmis o da Yozgat'a gelebilirdi. Bencil ve ana kuzusu bir eski es sendromu klasik.

Avukatiniz cocugunuzun hastaligi uzerinden, cocugun şehirden uzaklasmasina engel olacak bir yol yaratabilir diye dusunuyorum ve umuyorum. Su tam velayet olayını da mutlaka ayarlamaya calisin boyle sürekli kalp sizisiyla yasanmaz.
geçici velayet bende dava süreci bitince tam alırım diye düşünüyorum. gelmese de olurdu biraz destek olsa yanımda dursa o da yeterdi ama o hep eziyet etti. annesi ve ablasyla otursun ne diyim. demedik kaç tane beyan dilekçesi yazdık. öyle kurallar kanunlar ki anlatamam. evet çoğu şey kadından yana ama iş çocuk olunca biraz daha detaylı olması gerekiyor bence bazı şeylerin

X