oğlumu göremiyorum.

Arkadaşlar konu sahibine yuklenmeyin. Benim kızım ayrılınca üç yaşlarında o zaman. Ayrılık yeni. Baba alacak 15 gün. Kış günü. Baba almadan önce doktora götürdüm. Muayene ettirdim. Çocuk gayet iyi dediler. Bunu da uzun kalacak diye yaptırdım. Sonra akşam Baba aldı. Babaanne de orda Baba çalıştığı için babaanne varken alıyor 15 gün mahkeme kararı. Sonra çocuk orda ateşleniyor. Doktora götür dedim götürdü doktor ilaç vermiş. Arıyorum zor açıyorlar çocuk öksürüyor getir geri yazdım iyi diyor. Ardından ertesi sabah açık havada kahvaltıya gitmişler. Aradım delirdim. Çocuğun ateşi 40 derece. Geri getir dedim mesafe üç saat yok dedi iyi. Sonra çocukla konuştum iyiyim dedi sesi çıkmıyor. Aracım yok babamı aradım. Babam dedi mahkeme vermiş gidip almak olmaz bekle iki gün daha olmazsa gidelim dedi.keske gitseymisim. Çocuk iki gün daha kaldı ben uyumadım. Yaş genç o zamanlar tabi. 20 li yaşlar. Şimdi olsa kıyamet kopardı. İki gün sonra gece yarısı getirdi eve 1 gibi habersiz. Çocuk sabah beşe kadar kustu. Beste aldım artık dayanamadim. Sekizde doktorunu bekleyemedim doğru acile. Sabah doktoru da geldi yatış verdiler. Serumlar günde 4 tane bacaktan penisilin. Tam 7 gün hastanede yattı cocuk. Hem ilacı vermemişler düzgün hem disarda usutmusler. Mahkeme napti yazismalar doktor raporlari bisi olmadi. Üstüne de 1 aya cikardilar yatılı görüşmeyi. 15 gün kış 15 gün yazın.

Arkadaşlar konu sahibine yuklenmeyin. Benim kızım ayrılınca üç yaşlarında o zaman. Ayrılık yeni. Baba alacak 15 gün. Kış günü. Baba almadan önce doktora götürdüm. Muayene ettirdim. Çocuk gayet iyi dediler. Bunu da uzun kalacak diye yaptırdım. Sonra akşam Baba aldı. Babaanne de orda Baba çalıştığı için babaanne varken alıyor 15 gün mahkeme kararı. Sonra çocuk orda ateşleniyor. Doktora götür dedim götürdü doktor ilaç vermiş. Arıyorum zor açıyorlar çocuk öksürüyor getir geri yazdım iyi diyor. Ardından ertesi sabah açık havada kahvaltıya gitmişler. Aradım delirdim. Çocuğun ateşi 40 derece. Geri getir dedim mesafe üç saat yok dedi iyi. Sonra çocukla konuştum iyiyim dedi sesi çıkmıyor. Aracım yok babamı aradım. Babam dedi mahkeme vermiş gidip almak olmaz bekle iki gün daha olmazsa gidelim dedi.keske gitseymisim. Çocuk iki gün daha kaldı ben uyumadım. Yaş genç o zamanlar tabi. 20 li yaşlar. Şimdi olsa kıyamet kopardı. İki gün sonra gece yarısı getirdi eve 1 gibi habersiz. Çocuk sabah beşe kadar kustu. Beste aldım artık dayanamadim. Sekizde doktorunu bekleyemedim doğru acile. Sabah doktoru da geldi yatış verdiler. Serumlar günde 4 tane bacaktan penisilin. Tam 7 gün hastanede yattı cocuk. Hem ilacı vermemişler düzgün hem disarda usutmusler. Mahkeme napti yazismalar doktor raporlari bisi olmadi. Üstüne de 1 aya cikardilar yatılı görüşmeyi. 15 gün kış 15 gün yazın.
malesef süreç aynı yaşanılan aynı olmasa da benzer bende mesaj attım kendisine çocuğa ne oldu naptınız gibisinde yanımda sağlıklıydı gayet iftira atma falan yazmış bana geldiği gün hataydı çocuk Allah tan kanıtsız iş yapmıyorum. çocuğa da acıma duyguları yok umarım1 aya çıkmaz benimde ara tatil de isterse verirler henüz mahkeme kararında ara tatilde yok ama talep eder sanırım

malesef süreç aynı yaşanılan aynı olmasa da benzer bende mesaj attım kendisine çocuğa ne oldu naptınız gibisinde yanımda sağlıklıydı gayet iftira atma falan yazmış bana geldiği gün hataydı çocuk Allah tan kanıtsız iş yapmıyorum. çocuğa da acıma duyguları yok umarım1 aya çıkmaz benimde ara tatil de isterse verirler henüz mahkeme kararında ara tatilde yok ama talep eder sanırım
ve gerçekten süreçte ne hakime ne başkalrına bir şeyler anlatmak çok zor sen annesen o da babası onların gözünde. ama günler yavaş geçse de seneler çok çabuk geçiyor büyüyor yavrular canları sağ olsun hepsi olur

ve gerçekten süreçte ne hakime ne başkalrına bir şeyler anlatmak çok zor sen annesen o da babası onların gözünde. ama günler yavaş geçse de seneler çok çabuk geçiyor büyüyor yavrular canları sağ olsun hepsi olur
Efsa sonuç ne olursa olsun seneye olacaksa bu yatılı işi sen çocuğa akıllı saat, tablet vs öğret evde deneme yapın. 1 ay önceden falan aşıla bunu habersiz kalmazsan oda strese girmez

Şu çocukların babaya verilme olayına o kadar ayar oluyorum ki . En azından yedi sekiz yaşına gelene kadar bir çocuk anneden koparilmamali

E Efsa0705 Ben bir noktaya takildim Efsa, orayi bir aciklar misin, son uzun mesajinda pedagogun cocugun hastaliginin seyri bilinemiyor gibi birseyler demis diye yazmissin.

Bu cocugu takip eden bir kalp doktoru var bildigim kadariyla, doktorun uzman gorusune neden basvurulmuyor?

Neden avukatin cocugun hastaligiyla alakali bilirkisi talebinde bulunmuyor?

Neden sadece pedagog?

4 yasindaki cocuk dogru sekilde konusturulursa babasinin yaninda mutsuz oldugunu ve gitmek istemedigini anlatabilir, ornegin resim cizdirip, resimden anlam cikaran bilirkisiler var, bunun gibi birilerine ulasmayi denemediniz mi?

Eşiniz ayrılmak istemiyor muydu? Boşanma aşamasında olduğunuzu neden çevreden gizliyorlar, eşinizin barışma gibi bir umudu mu var, boşanmayı kim talep etti, kusura bakmayın konularınızı bilmediğim için soruyorum. Çocuğu eğer sizi öfkelendirmek için kullanıyorlarsa, onun için görüştürmüyorlarsa mümkün olduğunca sakin kalın derim, eğer dediğim gibiyse ve siz öfkeleniyorsaniz buna devam edeceklerdir. Siz sakin kaldıkça belki zamanla daha rahat iletişim kurarsınız. Olaylar tazeyken eşler özellikle de erkek tarafı çok öfkeli oluyor ve can yakmak uğruna çocuğun duygularını gözardı ediyor. Sakin kalmak zor, sizi çok iyi anlıyorum, zamanla daha iyi olacaktır diye düşünüyorum, Allah yardımcınız olsun, minik yavrunuzu da korusun 🙏

E Efsa0705 Ben bir noktaya takildim Efsa, orayi bir aciklar misin, son uzun mesajinda pedagogun cocugun hastaliginin seyri bilinemiyor gibi birseyler demis diye yazmissin.

Bu cocugu takip eden bir kalp doktoru var bildigim kadariyla, doktorun uzman gorusune neden basvurulmuyor?

Neden sadece pedagog?

4 yasindaki cocuk dogru sekilde konusturulursa babasinin yaninda mutsuz oldugunu ve gitmek istemedigini anlatabilir, ornegin resim cizdirip, resimden anlam cikaran bilirkisiler var, bunun gibi birilerine ulasmayi denemediniz mi?
Doktor en azından çocuk baba yanindayken anneyle rahat iletişim kurmasının sağlığı açısından önemli olduğunu belirten bir rapor/yazı yazması bile belki hukuken işe yarayacaktır diye düşündüm sizin yorumunuzu görünce

Gerçekten artık delirmek üzereyim. Ağlamaktan gözümde yaş kalmadı dökülmüyor artık. Kendimi işe vermeye çalışıyorum ama olmuyor. canım hiç bir şey yapmak istemiyor zaman geçmiyor. 15 gün babasında ilk kez yatılı kalacak çocuğum ve beş oldu bir kere haber alamadım. daha 10 gün var bazen nefes alamıyorum. Sadece bana eziyet ettiğini sanıyor ama o çocuk da perişan biliyorum ya hissediyorum. 4 yaşında daha kuzum. Nafaka arttırım talebinde bulundum zaten bütün davalar mevcut açık halde. Başka ne tür şeyler yapabilirim bu adama ki canı yansın zaten çocukla yanmıyor parasını alma canını al
Yeni ben hala olsam ve karşı taraftan ölesiye nefret etsem dahi çocuğa kıyamam...Anneyi de eğer iyi bir anneyse, annelik duygusunun hatırına gene de evladı ile görüştürürüm. Vicdan ve Allah korkusu denen birşey var..

Yanlış anlamayın ama siz de normal gelmiyorsunuz bana.. farkında olmadan evham yapan ortalığı velveleye veren her fırsatta laf sokan şikayet eden söylenen biri canlanıyor gözümde. Her gün konu açıyorsunuz. Çoğumuz anneyiz anlıyoruz.
Oğlunuz halasında babası ile kalıyor.
Ağıt yakmak yerine halayı arayın kadın kadından anlar sakin olun biraz yol yordam böyle olmaz. Sakince güzellikle iletişim kurulabilir. Çocuk hiç durmayıp ağlasa zaten aranırsınız. İletişim hakkınız da zaten var ille ulaşılır yani.
Bugün Allah korusun size bisey olsa komple yaşayacağı yer orası zaten babası halası en az sizin kadar hakkı var babada. Öz baba yani.. biraz sakin olun
Babasını arasa ne olacak sanki .cocukla görüşmek istiyorum arayacağım telefonu ona verebilirmisin diye msj at önce. Sonra ara . Cocuk sendeyken o aramıyor mu?

Önce bir olayı bilin de ondan sonra yazın ya
Ya evet, detayları okumuyorlar sonra da şunu yap bunu yap diyorlar.

Kadın kaç kere aramış mesaj atmış cevap vermiyorlar, sadece bir kez iyi yazmışlar o kadar. Çocuğum anne deyip beni sorarsa bari ara konuştur bizi demiş, ona da cevap yok. Tek istedikleri anne- çocuk sıfır iletişim. Daha önce de babası habersiz alıp götürmüş.
Hala denen kadın kendi çocuklarını sosyal hizmetlere vermiş. Kadınmış anneymiş halden anlarmış geçin oraları.
Aynı halayla konu sahibini ölümle tehdit ettiği için mahkemelikler.
Baba ve hala annelerine bağımlı, ondan başkasını gözü görmeyen tipler.
Çocuk özel çocuk, takip altında kalp hastalığı var.

Aradaki yorumları okumak zorunda değilsiniz ama yazacaksanız da bilin neymiş ne değilmiş.

Son düzenleme:
Mesajların tamamını okumadım. Çocuğun hastalığını tehditleri vs. Yüzeysel anladım ama tahmin edebiliyorum. Ben olsam şikayet ederdim 15 gün babada kalıyor diye çocuktan tamamen mahrum kalmamalısınız. Küçücük daha sizin sesinize varlığınıza ihtiyacı var. Mutlaka vardır çözümü.

Mesajların tamamını okumadım. Çocuğun hastalığını tehditleri vs. Yüzeysel anladım ama tahmin edebiliyorum. Ben olsam şikayet ederdim 15 gün babada kalıyor diye çocuktan tamamen mahrum kalmamalısınız. Küçücük daha sizin sesinize varlığınıza ihtiyacı var. Mutlaka vardır çözümü.
Yokmuş çözüm. Bizim de aklımıza hiç yatmıyor. Tamam 15 gün kalsın ama telefonla konuşma hakkı olmalı diyoruz, aramak konuşturmak zorunda değillermiş. Her gün on defa değil 3-4 günde bir bile olsa annesinin çocuğun sesini duyma hakkı yokmuş. Allah sabır versin ne diyeyim. Yani kalp hastası çocuğa doktor kontrolü şartı bile konmuyor. Annesi herşeyi bildiği için ona göre bakıyor çocuğa. Koşmayacak şiddetli ağlamayacak vs. Karşı taraf bunları yapıyor mu yapmıyor mu bunun bile kontrolü yok.

Babasını arasa ne olacak sanki .cocukla görüşmek istiyorum arayacağım telefonu ona verebilirmisin diye msj at önce. Sonra ara . Cocuk sendeyken o aramıyor

Ya evet, detayları okumuyorlar sonra da şunu yap bunu yap diyorlar.

Kadın kaç kere aramış mesaj atmış cevap vermiyorlar, sadece bir kez iyi yazmışlar o kadar. Çocuğum anne deyip beni sorarsa bari ara konuştur bizi demiş, ona da cevap yok. Tek istedikleri anne- çocuk sıfır iletişim. Daha önce de babası habersiz alıp götürmüş.
Hala denen kadın kendi çocuklarını sosyal hizmetlere vermiş. Kadınmış anneymiş halden anlarmış geçin oraları.
Aynı halayla konu sahibini ölümle tehdit ettiği için mahkemelikler.
Baba ve hala annelerine bağımlı, ondan başkasını gözü görmeyen tipler.
Çocuk özel çocuk, takip altında kalp hastalığı var.

Aradaki yorumları okumak zorunda değilsiniz ama yazacaksanız da bilin neymiş ne değilmiş.
Bilmişlik yapacaksan önce bilmen gerek

Neden sadece pedagog?

hakim söz sahibi çok çok zor veriyor. kağıt üzrinde yürüyor her şey. doktor dan da rapor istedi yola gidip gelir mi engel olur mu gibisinden doktor engeli yok yazmış. hiç bir doktor çocuk babasının yanında mutsuz göndermeyin gibi bir rapor veremez. ben üni de öğretim görevlisiiyim sağlıkçıyım nelerle karşılaşıyoruz. belki anne yalan söylüyor anne yanında mutsuz çocuk bakı mı yok bunu malesef raporla olmuyor. pedegog a yönlendiriyolar ondada babayla görüş sağlanıyor malesef

Oğlum bende kaldığı süre zarfından babası asla aramaz. görüş günü gelir alır bitince bırakır ki onuda yeni yeni görmeye başlamıştı. 15 gün sonunda çok fena hasta geldi buraya yazmıştım. anane ve dedemiz yanımıza geldi ve torunlarını o halde görünce bana mesaj yazdırdılar. yormaması gerektiğine dair sigara içilmemesi gerektiğine dair. geleli bir hafta oldu şu an yine babasında yarın gelecek. geldiği gün ateşler içinde yanmıştı ve ben video çektim bana kızanlar olmuştu burada. adama mesaj yazdım ve beni suçladı sen hasta ettin diye çocuğu benim yanımda gayet sağlıklıydı teslim ettiğim gün videoları var falan diye eğer ben o videoyu çekmesem hastaneye götürmesem o adam beni suçlayacaktı. mahkeme sürecindeyiz kabul etmemesini bir nebze anlarım ama çocuk zatüre gibi oldu aynı. demem o ki insan yok karşımda. ablası zaten ayrı eşinden büyük oğlu istemedi. 4 kardeş olmalarına rağmen kayınvalidem 2 çocuğum var der soranlara yurt dışındaki çocuklarını çocuktan saymaz. merhametten yoksun insan. anne nooluur sıfır gün kalayım babada diye diye gitti oğlum ve malesef pedegog bu kararı veriyor taa ki 8 yaşına kadar çocuğun aklı erene kadar

Oğlum bende kaldığı süre zarfından babası asla aramaz. görüş günü gelir alır bitince bırakır ki onuda yeni yeni görmeye başlamıştı. 15 gün sonunda çok fena hasta geldi buraya yazmıştım. anane ve dedemiz yanımıza geldi ve torunlarını o halde görünce bana mesaj yazdırdılar. yormaması gerektiğine dair sigara içilmemesi gerektiğine dair. geleli bir hafta oldu şu an yine babasında yarın gelecek. geldiği gün ateşler içinde yanmıştı ve ben video çektim bana kızanlar olmuştu burada. adama mesaj yazdım ve beni suçladı sen hasta ettin diye çocuğu benim yanımda gayet sağlıklıydı teslim ettiğim gün videoları var falan diye eğer ben o videoyu çekmesem hastaneye götürmesem o adam beni suçlayacaktı. mahkeme sürecindeyiz kabul etmemesini bir nebze anlarım ama çocuk zatüre gibi oldu aynı. demem o ki insan yok karşımda. ablası zaten ayrı eşinden büyük oğlu istemedi. 4 kardeş olmalarına rağmen kayınvalidem 2 çocuğum var der soranlara yurt dışındaki çocuklarını çocuktan saymaz. merhametten yoksun insan. anne nooluur sıfır gün kalayım babada diye diye gitti oğlum ve malesef pedegog bu kararı veriyor taa ki 8 yaşına kadar çocuğun aklı erene kadar
Efsa işin çok zor ama en zoru şuan yaşadığın inan. Sizin tek ilacınız zaman gibi gözüküyor şu durumda

X