Oğlum yemek yemiyor? Çok zorlanıyorum üzülüyorum

Kleopatra11

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
481
48
Oğlum 37+0 da biraz erken doğdu 2600 gram doğmuştu bu zamana kadar kilo problemi yaşamadık herşey güzel gidiyordu şuan tam 18 aylık ve yemiyor anne sütü alıyor hâlâ sabah az birşey salatalık peynir yiyor öğlen oldu yalancı mantı yaptım yemiyor ağzını kapatıyor yemek istemiyor ara öğün meyve veriyorum onu yiyor ama yemek yemiyor valla çok yoruldum doktor kilosu biraz düşük dedi 18 aylık 10 kg 600 gram çıktı ne yaparsam yapayım iki üç kaşık yiyip bırakıyor yani çok zorlanıyorum artık bunaldım bu durumdan

Değerlerine baktırın , demir düşük olabilir . B vitaminleri düşük olabilir . Doktorunuza danışarak Argivit klasik şurubu 1 cay kaşığı kadar kullanabilirsiniz. Ama lütfen danışın

Yaz mevsimindeyiz sıcaklar etkiler iştahı.geçici bir dönemdir. Benim oğlum 3 yaşına kadar beni çok zorladı.bazı gün ağzına lokma almaz sadece sütle dururdu.çok cebelleştim ama şimdi düşününce çok takmışım ne gerek varmış kendimi üzmüşüm.şu an 9 yaşında ve artık yeme dediğim bile oluyor.üzüldüğünüzü biliyorum ama takıntı haline getirip kendinizide onuda üzmeyin o yaşlarda iştahlı olan çocuk çok az gördüm ben.

Ya gerçekten cok kafaya takıyorum artık bir türlü iştahıni açamadım denemediğim.yol kalmadı biraz yese rahatliycam ya üzülüyorum anksiyete bozukluğu var bende bide kafaya çok takıyorum herşeyi

Bir cocuk doktoruna götürün. İştah açıcı bir şeyler önerir belki. Bu arada boyu kaç?
1 yaşından sonra kilodan ziyade boy daha önemli oluyor.

bu aralar çok sıcak, çocukların iştahları çok etkileniyor. benim kızım da 39 aylık, 1 hafta öncesine kadar 10 gün öncesine kadar iştahı gayet iyiydi, her gün kakasını yapardı, 10 gündür porsiyonları yarı yarıya düştü, bazen akşam yemeği hiç yemiyor.. tuvalete 2 günde bir çıkmaya başladı. kan ve vitamin değerleri gayet iyi. sabrediyorum bakalım.

Anne değilim zaman mesleki bilgilerimle bilgilendireyim ; mantı makarna çorba tarzi yemekler yerine meyve salatasi tarzi daha görsel olarak hitap edecek besinler tercih edebilirsiniz

Canım benim oğlumda 1 yaşındayken 10400 dü 18 aylık olduğunda yine 10.4 çıkmıştı . Dediğin gibi o dönem hiçbir şey yemek istemiyordu . Sonra bana sağlık ocağındaki ebe üzülme annesi 1 2 ay sonra iştahsizligi geçer demişti. Dediği gibi de oldu . 1 ayda 1 kilo almıştı. Aylardır kilo almayan çocuk 21 aylıkken 11.5 kiloydu. Şimdi 28 aylık oldu 13 kilo .

29 aylik benimki. Cok tavsiye verebilcek furumda degilim ( ama havalar cok sicak, sicaktan yemek istemiyor olabilir. Yemek istedigi seyleri verin. Ben mesela meyve istiyorsa yanina ceviz badem koyuyorum mutlaka dengelesin sirf meyveye abanmasin diye. Duz makarna yemedigi zaman bile oluyor (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…