oğlum üstün zekalı olabilir mi

Cok tesekkur ederim ilginiz icin istanbul bizim icin uzak ama cozum bulamazsam mecbur dusunecegim bir de iste genelde her ebeveynin yasadigi nasil tepki alirim acaba meselesi oluyor bir taraftanda eger oyle bir durumda varsa okula basladiktan sonra gec olur diye dusunuyorum dediginiz gibi 4 yas daha iyi tabi benim acimdanda en azindan nasil yaklasacagimi bilebilirim ihtiyaclarini nasil giderebilecegimi uzman gorusu ile

Merhaba. Kaç yaşındayken nereye başvurmuştunuz acaba,yardımcı olur musunuz?

Merhaba. Kaç yaşındayken nereye başvurmuştunuz acaba,yardımcı olur musunuz?
Bilseme(bilim ve sanat merkezi) sınavını kazanana kadar hiç bir yere başvurmadım.farklı çocuklar üstün zekalı çocuklar bambaşkalar.çok küçük yaşlarda tespiti zordur.zaten 6 yaş öncesi yapılan testlerin çoğuda zeka değil gelişim testidir.Ben öğretmenleri okula çağırdılar çocukların üstün belirtileri olduğunu söylediler bilseme yönlendirdiler.bilsem milli eğitimin iki aşamalı zeka testinden geçirip üstün çocuklara eğitim verdiği bir kurum.burada yapılan zeka testlerinde üstün zekalı oldukları kesinleşti.inanın şimdiki çocukların çoğu zeki uyarıcı zenginliğinden dolayı ama üstün zekalı çocukla bir saat zaman geçirmeniz yetiyor fark edebilmek için.4 yaşında kendi kendine okudu küçük oğlum.her ikisi de yetişkin diline sahiptiler deyim atasözü de dahil.inanılmaz bir bellek hafıza var.en önemlisi daha 3 4 yaşlarından itibaren dünyayı evreni yaratılışı sayıları toplumu doğayı hayvanları ilgilendiren konularda merakları inanılmaz soyut sorular sormaları ve kendilerinin sonuca ulaşmaları neden sonuç kurmaları yüksek derecede adalet ve vicdan duygularına sahip olmaları bitmek bilmeyen merakları ve sizi şok eden cevabını bilmediğiniz soruları.nerdn öğrenmiş bu çocuk dediğiniz yaşının çok üstünde siz öğretmediğiniz halde bilgiye sahip olması.biri 8.5 diğeri 9.5 yaşındalar öğretmen olmama rağmen bazen ben onlara soruyorum emin olmadığım bilgileri.okul dersleri dışında araştırmayı seven çocuklar.deney yapan sürekli.haberlere ağlarlar ölümlere yoksulluklara üzülürler fakirliği ortadan kaldıracak yöntemler ararlar diyeceğim o ki sanki dünyanın yükünü omuzlarında taşırlar.

Merhaba benm evladimdada daha evvel gelisim uzmanlari test yapti bizim test yaptrma amacmz bazi kelimeleri cok tekrar ediyordu 3 yasindayken test yaptilar gelisim testi cocugun tam tersi 5 yas duzeyinde oldugunu soylediler suan 6 yasina giricek sizi. Anlattgnz bi cok ozellik var mesela asla oyuncakla oynamiyo ya kendince icat yapiyo ya cok iyi resmler ciziyo odulde aldi hatta.fakat biz uzerine hic dusmedik zeka testi yaptrmamiz mi lazim nasil bi yol izlemeliyiz

merhaba.çocuğunuzu birinci sınıfa başladığında bilsem sınavlarına sokun derim.şu an ana okulunda ise seneye zaten bilsem için de zeka testine girecek.siz sadece ilgilenin bol bol hikaye okuyun resim çizsin birlikte park müze hayvanat bahçesi gezin.

Evet ana sinifinda suan.resim yetenegi var ogretmenmz soyledi bize yarismaya katti.cok tsk ederm verdgnz bilgi icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…