ocuk istiyorum ama...

pelincim bilgiler için çok teşekkür ederim.

seni ve eşini tekrar tekrar tebrik ederim, dilerim meleğini/meleklerini :) sağlıkla kucağına almak da nasip olur . darısı başıma diyorum ve çok çok öpüyorum.

Pelin
Sinem ,Nur , Tuba , Aslı bunu duyunca hem şok hem sevindirik olacaklar..
Değerine bakılırsa yani 10. gün değerin ( aslında 12.gün değeri ) tek gebelik gibi..
Benim 12. gün değerim 672 idi ikizlerken, genelde 300 yukarısı ikiz veya çoğul gibi..
Ama ne önemi var, ne önemi var adetin bir olsun bizim olsun , sana şimdiden bol şans, bol huzur, bol mutluluk diliyorum. ınşallah herşey yolunda gitsin önce keseni sonra kalbini sonra büyümesini en sonra da doğumunu anlat bizlere.. çok öpüyorum canım

Sağol Sena'cım, yarın 11. gün değeri ile daha bir belli olur herhalde... Umarım güzel katlamıştır :))

Ben de çok öpüyorum seni :))

katlanır o bıdık katlanır merak etme sen
yeter ki hep pozitif ol, hırs yap bırakma bebişkonu
kendinden başka kimseyi öncelik sırasına alma bu dönemde
önğünde uzun bir yol var her anının tadını çıakar kendine iyi bak, güzel bir bahar ve yaz geçireceksin . ve sanıyorum ki 26 mart günü gebelik sonucunu almış benle aynı günlerde doğum yuapacaksın :)))

benim 12 mart transferim 24 mart ilk test 26 mart 2. test ikizler :)))
beklenen doğum 03 aralık, 28 kasım doğum Doruk :))
hadi bakalım senin kısmetin de açık olsun !!!

Kızlar
Bugün 26 mart 4. ay sonu kontrolümüz vardı. aslında 2 gün sonra 28 martta doluyor ama h.sonu diye doktorumuzla bugün görüştük..

vallahi hiiiiçççç de tevazu gösteremiycem ben bunu hak ettim.. popom sızlaya sızxlaya ağlaya zırlaya uykusuz muykusuz gecelerimden sonra doktor bey amcamız beni tebrik etti. ilk ay yanıltıcıdır asıl 3. ay sonu bakarım ben duruma dedi, ona göre ben 4. ayı da gayet iyi kotarmışım. sizin acemi bir yanınız kalmamış maşallah diyorum dedi nedense bu lafı pek hoşuma gitti... kayınvalidemde yarın akşam yemeğe davetliyiz bu lafı altını çize çize 5 kere en az söölemezsem ne oliyim :)))))))))))))))))))))))))))))))

ooluşum 6750 gr, 66 cm. ailede herşeyi ile fiziken baba taradfına çeken oğlum sadece boy açısından benimm babama çekecek gibi görünüyor , zira babam 1.85 boyunda ben ve eşim daha kısa boylaqrdayız.. Ama huy huy huy kim kim :)))) ben ben :))) en azından bişeyi bana çekmiş yahuuu görseniz resmern taşıyıcı anne gibiyim yani o derece alakasız fiziken benle :))) neyse olsun varsın canı sağolsun , o iyi huzurlu mutlu gerisi boş..

Dişlerimize baktı, boyumuza posumuza baktı , bebişkonun kafa yapısına konuşma çabalarına, göz el ayak koordinasyonuna baktyı ve gayet iyi hatta cingöz bişi bu çocuk yırtık birşey olacağa benziyor dedi, amanın ne koltuklarım kabardı ne hoşuma gitti bu laflar bir görseniz.. hakikaten samimiyetle söylüyorum bütün yorgunluklarım gitti sanki.. beni motive ediyor doktorum en çok bu yanını seviyorum. laf olsun diye konuşmadığını biliyorum zira her söylediğini defterine not da alıyor aynı zamanda...

Oğlumun soruları vardı araştırmacı psikopat annesi tarafından, işte onların da cevapları :
1- Gecede 2-3 saatte bir uyanıyor , diş dönemi ile başladı bu. eskiden 5-6 saat uyurdu ben de rahat ederdim şimdi çok yorgunum.

Malesef cvp bebeğin aç kalması, beslenememesi veya gaz sancısı değil..Huzursuzluktan dolayı , diş kaşımayı kendi yapamayacak kadar küçük olduğundan dolayı emziği almadığı için mememi kullanıyor. Sık süt emmesi de sık kaka yapması ve bağırsaklarının çok çalışmasını getiriyor.

2- Kaka rengimiz günde 1 kere gibi mutlaka yeşil renkte, sonra normal altın sarısı neden ?

Bağırsak hareketleri çok arttığı zamanlarda kakayı dengeleyemez. eğer ishal değilse sorun yok dedi doktorumuz. hayır ishal değil, elma püresi gibi partüküllü, taneli. sorun yok yani ( oysa annem ve kayınvalidem bu çocuk üşütüyor karnı nı üşütmüş, soğukta çok gezmişşindir veya üstü açık kalmıştır ayaklarını üşütmğüşsündür diye başımın etini yiyolardı , yarın akşam bir tencere kapak yapayım onlara da unutmadan..)

3- Diş çıarma döneminde 2 diş ile başladık, sonrası nasıl olur ?
Çok erken bir dönem 3,5 ay genelde 6-7 aylarda yükselir dişler. bu aylarda kaşınma ve salya normal olabilir ama diş çıkması aceleye gelmiş biraz. Muhtemeln 1 ay içinde yukarıdaki ilk 4 diş de gelecek dedi doktorumuz, bazen teker teker bazen çoklu grup gelebilirmiş..Normalde her ay 1-2 deiş şekjlinde gidermiş bundan sonra. Diş ağrısına Dentidox jel sürüyoruz, çok fazla olur kulağına vurursa Calpol şurup günde 3 sefer kadar verilebilir.

4-4. ay sonunda vitaminleri ne alemde ?

1-multitabs vitamin günde 1 sefer 1 ml devam
2-Demir ilacına başlayacağız günde 1 sefer 5 damla..tüm arkadaşlarımın bebekleri kabız oldu, ben de çekimserim , eğer kabızlık olursa 2 damlaya düşürüüz veya keseriz dedi doktor. bir tek bunu anlamadım ama sormayı unuttum niye 2 damla başlayıp gerekirse arttırmıyolar da baştan 5 damla ??? Sorayım bunu yahuuu ??!!?
3-Dişleri gelenler macun kullanmadan bebek diş fırçası alıp damaklar ve dişler üzerinde her akşam beslenmeden sonra diş fırçalayabilirler, çok komik bebişkom benim parmağımı bile ağzına girer girmez vantuz gibi emiyoo fırçayı ne yapsın aaa ?? bişi demedim tabe kide doktora canım peki dedim :)))
4-Bizim atopik dematit cildimiz var. yani egzemaya yatkın bir tür, bunun için özel bir krem verdi.bunu yazmıyorum detyalı ...

Sonuçta elimizi sıktı, evimize geldiği iin 2 katı para aldı, beni tebrik etti, bebişkomu sevdi sossiissss sossisss diye :))) seviyorum yahu ben bu Musevi amcayı , kendi aramızda ona isim taktık PEder JAk diyoruz :)) aman duymasın ayıp olur rezil olruuz ama çook şeker bir doktor.. Siz bildiğiniz uygulayın bu evlat gayet iyi durumda etrafı da boşverin dedi gittiii

MAceranın devamı öbür aya kızlar, nazar değmesin ooluşuma dua edin lütfen.Ben 2 saatte bir kalkıyorum geceleri , anne sütüne devam eğer 5. ayda çok zorlanırsanız belki ek gıdalara 6. ay içinde geçebiliriz konuşalım dedi.. yok yok dedim istemem böyle hem kolay hem pratik yani aç gçğsünü 15 dakkada tamam. bir de çorba yap püre yap sık hazırla haşla pişir soğut kaşık kaşık ver, deli miyim varsa süt niye devam etmeyeyim en fazla 1 ay da mama alır eğer süt biterse ..yani ben bööle düşünüyorum bakalım gelecek günler ve paşam bana neyi layık görecek ...

Hepinizi öpüyoruz sevgiler..

Sena'cım 11. gün değerim 241.. Ben daha yüksek bekliyordum, tam 2 katı olmadı ama doktorum normal dedi. Tek bebek olduğu kesin gibi.. O da sağlıklı olsun bana yeter..
Cuma günü keseyi görmeye gidiyorum.

Transfer 16 Mart, test günü 26 mart.. 27 mart sonucu 241.
Beklenen doğum tarihi 02.12.2010 :) Hep yay isterdim, inşallah Allah kısmet eder de Kasım sonu doğum yaparın ben de :))

aaaaaaaaaaaaaa AAAAAAAAAAAAAA aaaaaaaaaaaaaaaaaa PELİNNNNNN ne kaaa güsel haber bu hay maşallah barekallahhhhhh çok sevindimmmm delikafadulden Anaaaaaaaaaaa ben bu aralar taşınma ev bark telaşından giremedim ama mükemmel bir haberle karşılaştımmmmmmmmm Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin canımm vatana millete ve ailesine hayırlı birer evlat olsunnnn :))))))alkisalkisalkis

ayyy hemen hemen aynıyız yawww
23 kasımdan itibaren YAY zaten eh bir arada o ara tutturuverirsin herhalde :))))
bu arada anımsıyorum Yay isterim diyodun, bebek isterim diyodum kız isterim diyodun , eh kalan dileğin de tutmuş olsun bari :)))))

herkese günaydınn kızlarrr :)))

ne zamandır kayıplarda olan ben pelinin haberini okuyunca dayanamadım ve 1-2 kelam edeyim dedim :))
çççoookkk sevindim pelinnn!!!!! umarım sağlıklı bir hamilelik süreci geçirirsin ve bebişini alırsın kucağına :) süperrr ya..

senaaaa takipteyim seni anacımm! doruk'un o inci dişlerinden haberim varr :) maşallah diyorum canımm maşalllah! 32 tanesini birden görmek de nasip olsun :))))))))

yeni katılan arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum.. ama ne zamandır ilknur yok ortada sanırımmm! doğurdu mu yoksa bu kız??

sinemcim senin de haberlerini okudum..yeni şehir ve yeni işinde mutlu ve huzurlu olursun umarım!

hande sana söyliycek bişey bulamıyorum anacımm :))) neredeyse 7/24 haberdar olduğumuz için birbirimizden sana ne diyiim delüüüü!!!! ama yakındır senin de pelin gibi güzel haberlerini alıcaz eminimmm!!

bana gelince ben öyylee saf saff beklemedeyim :) en az 1 yıldır demir depolarım boşmuş yeni haberdar oldum bi de ben boş depoyla bebek yapmaya çalışıorumm ahahahah :) serum alıyorum şuan.. bi doktor fazla etkilemez hamile kalmanı dedi bi dr.da 1 yıldır hamiş olamaman buna bağlı olabilir dedi bilemiyorum ama nisan ayı rahim filmi ayı benim için.. handemle kol kola gidicez filme hahahha :))

hepinizi öpüyorumm..sağlıklı günler anacım!!!

hayırlı pazarlar olsun diyorummmmmm ve Senaaaaaaaaaaa tosun olmuş maşşallah barekallah oğluş yaaa nası bakıon anam öleeee :)))))
Tekrar tebrik ederim üstün azminden dolayı valla.. Anne olmak böle olsa gerek...

Örnek annemizzz :)

sincap aa efettttt ya nerdesin kıs :) şaka maka bende bakamıodum beee taşınma telaşı vs vs
Sinem taşındımı acebaaaa?

off yarın tek tek okucam haa ! unutmayın beni anacım :)

günaydın iyi haftalar canlarım benim opuyorumnanaktan

senam ne kadar güzel anlatmışsın canım benim yaa. umarım kayınvalide kişisine de hepsini böyle teker teker anlatıp kabarmışsındır zira fazlasıyla hak ettin :)))))

pelincim değerinin maşallahı var, inşallah katlana katlana devam eder, sağlıkla kucağına geliverir. darısı da bizlerin başınaaa.

nurum fezam, taşındın bitti mi herşey. gerçi eksik de bitmez, toparlanmak da ama kolayladın mı biraz?

senemim ben de sana diyecek bişi bulamıyorum, kocam kumam napıyor bugün falan diyor senden bahsederken zuhahaha :roflol: kolkola gidicez filme tabi, önce ben girerim merak etme kuzum :)

merebeee :)
Yaaa taşınmak değilde işlemler çok sıkıcı idi..oraya git bunu yap, bu eksik , yanlış evrak of anam of.. :) taşınma işine gelince handecim mutfak olayı 15 de bitecek ve sanırım 25 günü bulur 80 m2 evden 180m2 eve çıkmak kolay olacak gibi çünkü bir sürü boş yerim olacak :) yeni eşyalar alma durumuda kalmadı sıfırı tükettik sempatiksalakcinni bakalım nasıl olacak şimdiki evimiz benim işime 5 dk uzaklıkta idi şimdi gene yürüme payı var ama servisle gidip gelicem ama eşime 5 dk oldu onun okuluna oldukça yakın 4 senedir başımın etini yiyodu arabayı neden sattık vs vs :bbo: şaka maka onun akşam kursları vs olduğundan işine geldi bayağı malum çok çalışması lazım o kredi nasıl ödenecek yoksa.. yani anlıycanız ülkem esnafı bir harcama canavarını kaybetti paralar krediye bağlandı ama en azından ev sahibi olunacak :)
Bakalım ben yavaş yavaş
üst baş vs toplama işine girişiyorum minik minik eksikleri tamamlıyorum :)laelaelaelaelae

Selam kizlaaaaar, iyi haftalar:)))
Senacim masallah ya! ne cici ,ne becerikli bir anne oldun, darisi basimiza insallah...doruk bebege önceden önceden dis bile cikarttin masallah...sositososito

Nurfezacim yeni eviniz hayirli, ugurlu olsun ,güle güle oturun caniiim..tebdili mekanda hayir vardir denir, güzel haberlerini bekliyoruz yerimseniben

Sincapcim hosgeldin, bende yenilerdenim , hosbuldum aranizakaydirigubbakcemile2

Pelincim yeni degerler super)) hersey gönlünce olsun canim

sorma anacım yaaa dişimiz eksikti bir tek !!!

yok be tuba cım başa gelen çekilir sern de gör sen de anlat maceralarınızı bekliyorum 4 gözle.. hatta senden korktum sen doğal yolla ikiz bilem çıkartıyosun sen daha bir dişli bilem olabilirsin :)))))))))))))))))))))))

yok yaa cok üstüne gimiyorum ne de olsa ilk ve de tek torunu , şimdi ben Zeyna moduna geçince o alınıyor hoş arada bir ben abartınca bu kız bunalıyo dese hiç fena olmıycak ama nerdeeeee

kolay gelsin şekerim ama yaz gelmeden ahllettiğin de iyi olmuş yazın sefasını süresin evinin hayırlı uğurlu olsun.

Doruk a cidden karı koca biz çıakrttık galiba yafff ben 4,5 aylık eşim 4 aylık marifetmiş gibi çıkarmışızi, oğlan illa bizi geçecek ya o da 3,5 sylık !!!!

kızlar ben geldimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmkaydirigubbakcemile3

yazcam yazcam bi yazamadım yaaaaa peline çokkkkkk sevindim yaaaaa! :hooray::hooray: topiğimize bir melek daha eklendi yani bu diğerlerinin şansını arttırıyor zira hepsimiz sena gibi doğuma gircez ve ceplerimizde o listeler.. sonra o listedekiler de bigün doğuma gircekler ve onların ceplerinde de başkalarının adları.. bu böyle zincir olarak devam etsin, topiğimiz buranın en bereketli başlığı olsun. yüzyılın iyilik hareketi bu mudur yoksaaa? heheheheohaoldumsmile

nurfeza canım valla ne güzel kendi evine taşınıyosun hayırlısı olsun canım şimdiden. gerçekten bu zamanda en önemli şey sanırım bir ev sahibi olmak. sağlık sıhhat içerisinde güle güle oturun inşşş..:Saruboceq:

sukubam taşınıo mudur yaaa nerlerdedirrrrr? ay özledik onu da yaaa bir an evvel halletse de işlerini alemlere aksa gene miniğiyle..:CüvCüv:

burdan ismini hatırlayamadığım tüm siz değerli dostlarımı anmayı bir borç bilirim efenimmmmmmmmm. :jeyyar:
handeeeeeeeeeeeeee delüüü kızzz nerlerdesin feyşşbık kuşuuuu .. opuyorumnanaktan

şaka bi yana bizde yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. haftalar kuşun kanadına bağlı sanki; uçup gidiyor.. 34'e girdik bilemeeeee. her gece sancılar içerisinde doğuruyorum, her sabah yeniden doğum yapmış olarak uyanıyorum. ne kadar alt bilincim bunu deşelese de ben yine de ille de normal de normal doğurcem diye diretiyorum! durun bakam iş başa düşünce ne karar vericem ya da nereye sürüklenicem hç bilmiyorum. ama sürekli doğaldoğum sitelerini gezip, ordaki doğum hikayelerini okumaktan kendimi alıkoyamıyorum. bebeği doğar doğmaz henüz göbek kordonu kesilmeden emzirmek gibi ütopik bir hayalim de var, bakalım kaçını yapabilicem, kaçı kısmet olacak bilmem. doğum hikayemi bekleyin anacımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm... azzzzzz kaldııı çok azzzzzzzzzzzz...
:lepi::lepi::lepi:

kızlar bugün vallahi fena bozuldu moralim
halen süt veriyorum 4 ayı bitirdik 5 e girdik.
ben gayet azimli, süt arttırıcı çaylar, vitamalt yok besin alımı gıdama dikkat, günde 2,5- 3 lt su düzenine uydum biliyorsunuz. allah da yardım etti sadece anne sütü gidiyoruz halen,
bu sebepledir herhalde ben de feci tatlı düşkünlüğü ile yoluma devam ediyorum ama farkındayım hormon tedavisine başladığım 63 kiloya çakılıp kaldım, doğum kilom 12 kilo gitti hem de ilk 2 ayda ama sonrası boğazımı da tutamadığım için ( ee süt verince hemen aklıma kek pasta geliyo ben naapıyım yaw ) kilo veremiyorum. Diyet de yapamıyoruz malum süt kjonusu....Bugün haziranın 12 sinde gideceğim tatil için Zeki triko ya gittim mayo ve bikiniler 65 lira son indirim, bir tane alayım bari yaz sezonu mayoları şimdi korkunç pahalı gelir diye düşündüm.

Yaaa acaip bozuldum 38 beden olan hatta bikini giyerken bazen 36 yı zorlayan ben kaç bedene sığdım biliyor musunuz ?? SÖylemeye utanıyorum ne yemişim öyle diycem ama alt bedenim 38-40 olsa da üst bedenim 42 !!!!! Aman allahım 42 beden ??!!??? Benim göğüslerim de çok büyük değildir aam bu süt döneminde 42 bedene anca girdim kızlar, hala koca bir göbek vallahi kız kabinde deniyorum nasıl oldu bakayım diyor yok yok bu da olmadı diyorum dışarı çıkamadım zaten utandım o göbekle....

Ve sonuçta rengini de pek beğenmediğim sadece üstümde diğerlerine göre birazcık daha iyi olan bir şeyi aldım , idareden aldım resmen bu yaz sahilde saklanırım artık pareoların plaj giysilerinin arkasına.. yada dur dur daha iyi oğlumu alırım kucağıma göbeğimi saklarım

bu ne yaaaa

senin o ütopik hayallerini yerim ben zemuszemus
inşallah gönlüne göre olur, bana benzeme sen ,
ben bugün gene gidicem doktora, yaktıra yaktıra bence bölgenin dokusu bile değişti ama hayırlısı bakalım..

ha bu arada göbeği kesilmeden yukarı kadar uzanırsa senin oolan hakkatten leylek diycem şekerim, zira o mesafeye kordon yetmeyebilir delikafadulden

Kızlar
aslında bus orum hamileliğinin son aylarını yaşayan TIFF ve Scuuba ya ama sizde isterseniz size de yollarım.
Benim elimde 2 kutu açılmamış Magnezyum Diasporal var, 1 kutu da EFA 1200 omega vitamini ayrıca 1 kutu açılmamış Avent marka silikon göğüs ucu da var, emzirirken tahriş veyara olmayı önleyen. 1 tane de hiç açılmamış yenidoğan emziği Chicco isteyen olur mu ?

Biz bunları hiç kullanmadık fazla fazla almışım yazık bende durmasın boşuna biri faydalansın istiyorum. ısteyene kargo ile yollarım.

hımmm. ya benim gözümü korkuttun sen senaam. zaten göğüslerim neredeyse sementa foks ablamınkiler gibidir. eh sigarayı bırakınca kilo da aldım. şimdi tüp için hormon tedavilerine de başlıcam. amanın aman diyorum. en azından senin kucağına alıp göbeğini kapatacağın bir dorukcun var. ben bu yaz ne yaparım hiç bilmiyorum. hayatım boyunca asla kilo almayan ve selülit olmayan toto ve bacaklarım bile hem kilolu hem de nur topu gibi selülitli. öffff. acil hamile kalıp, kiloların suçunu bebeme atmam farz oldu delikafadulden

ayrıca sen her halinle güzelsin şekerim benim opuyorumnanaktan

geliyooooo geliyoooooo leylek leylek geliyooooo :sm_cool:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…