ocuk istiyorum ama...

merhaba hanımlarrrrr uzun süredir bişiler yazamadım ama hepinizi görmek çok güzel zemuszemus Sinem ablam boş ver bak bebeğini düşün heeee çok stres yapma atanırsın inşallah bişicikler olmas Allahın izni ile sen sağ salim kucağına alda şu kızçeni gerisi hallolur inşallah diğer hamişlerede boll bolll ekmeli günler diliorum :)
Handeeeeeeee çok öpüyon seni haaaaa aklinialirimsmile
Sena hakket hangi arada diş çıkarmaya başladı yaff :) yoksa yaşınamı girdi alla allaaaaaaaaaaaa ya bu zaman dedikleri şey gerçekten süper hızla ilerliyor...

Bende bu aralar ev alma telaşına tutuştum eşimle sürekli planlar yapıp duruyoruz. Bakalım şu anki evimiz küçük olduğundan büyük bir ev olayı anlıycanız kredi işlemleri vs vs bir sürü koşuşturma bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah :bbo:
Herkese güzel günler diliyorum sağlıcakla ve selametle kalın :)a.s.

sorma Tuba yaa
ne bileyim erken davrandı hızlı çıktı bu oğlan :))
sana da hayırlı olsun şimdiden inşallah gönlüne göre bir ev bulrusun bu devirde ev sahibi olmak önemli bir şey bana göre.. yeni bir ev yeni bir hayat yeni bir bebek lazım :))))))))))))))))))

Merhaba hanımlarrrr

Uzun süredir gelemedim aranıza, inanılmaz tuhaf bir koşturmaca içindeyim umarım beni mazur görürsünüzz. Yarın sonunda taşınıyoruz, her ne kadar şirket tutsakda ben epey bi ıvırzıvırla uğraşıyorum, bi yanda da bakanlıkda koşturmaca ama sonuç yine yok, direkt bana rapor alın izin alın dediler ve Allahda yardım etti heyet raporu alabildim. Tabi taşınma durumları bir iki saat içinde net bağlantısıda kesilecek Samsunda da hemen bağlanırmıyız bilemedim şimdi, yani kısacası ben bi süre yokum galiba, ama merak etmeyin kızımda bende bomba gibiyiz, şeker yüklemeleride iyi çıktı ama yinede şeker çukulata az dedi doktotr, bende güldüm çok mu belli oluyor çok sevdiğim diyee... Hanımlar önceki yazıları hiç okumadım atladığım bi detay varsa beni mazur görünnn, en kısa zamanda görüşmek üzree...

Sinem cim şekerden de yırttın hadi gözümüz aydın hep beraber :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Sabırsızlıkla bekleyeceğim Samsun maceralarınız ihohoyyytttt

günaydın sevgili hanımlar.. bakıyorum buraları hiç boş bırakmıyorsunuz.. bende atlattım mart telaşını ve geldim inş. bi de yarın bebişimlen ilgilenip kontrolümüzü de yaptırdıktan sonra hafta sonu da geliyor değmeyin keyfime.. :kahve:

ya hanımlar nur hocamdan hiç ses seda çıkmıyor hayırdır haberi olan var mı ki.. gerçi az sonra forum semalarında arayışa geçeceğim kendilerini ama iyi midir merak ediyorum yani... fisfisfis

hande, şuur, wilma siz nerelere kayboldunuz ayol bi cee dediniz bi daha yakalayamadım ben sizi.. olumunekankayizsmile

tubişcim ev almaya niyetlenmişsiniz, hayırlısı olsun inş.

tuba topiğin ikinci kızı senden gelmiyo demek ki bakalım ben yakalayabilecem mi kızçeyi.. malum handenin de bi tahmini var kız olduğuna dair ama bakalım az kaldı nasılsa yakında bizde öğreniriz :hulya:

sinem annee yahu bi yerleş artık yaa senin kız doğduktan sonra da duramayacak bu gidişle.. delikafadulden yormayasın sakın kendinii yerimseniben (taşınma deyince tüylerim diken diken oluyo yaa akannehir)

sena annecik seninle gurur duyuyorum doruk paşa dişlerini çıkardı haa akannehir kocaman bi maşallah ona ve sanaa :nazar: valla blog yazılarının sıkı takipçisi olacam ve şu yaramaz bebişlerle baş etme yollarını senden öğrenecemm aklinialirimsmile

neyse biz de bugünlük yavaş iş temposuna düştük. yarında doktor için yokuz yarım gün.. sonrasında iyi haberlerle görüşürüz inş. kendinize iyi bakın opuyorumnanaktan

günaydın sevgili hanımlar.. bakıyorum buraları hiç boş bırakmıyorsunuz.. bende atlattım mart telaşını ve geldim inş. bi de yarın bebişimlen ilgilenip kontrolümüzü de yaptırdıktan sonra hafta sonu da geliyor değmeyin keyfime.. :kahve:

ya hanımlar nur hocamdan hiç ses seda çıkmıyor hayırdır haberi olan var mı ki.. gerçi az sonra forum semalarında arayışa geçeceğim kendilerini ama iyi midir merak ediyorum yani... fisfisfis

hande, şuur, wilma siz nerelere kayboldunuz ayol bi cee dediniz bi daha yakalayamadım ben sizi.. olumunekankayizsmile

tubişcim ev almaya niyetlenmişsiniz, hayırlısı olsun inş.

tuba topiğin ikinci kızı senden gelmiyo demek ki bakalım ben yakalayabilecem mi kızçeyi.. malum handenin de bi tahmini var kız olduğuna dair ama bakalım az kaldı nasılsa yakında bizde öğreniriz :hulya:

sinem annee yahu bi yerleş artık yaa senin kız doğduktan sonra da duramayacak bu gidişle.. delikafadulden yormayasın sakın kendinii yerimseniben (taşınma deyince tüylerim diken diken oluyo yaa akannehir)

sena annecik seninle gurur duyuyorum doruk paşa dişlerini çıkardı haa akannehir kocaman bi maşallah ona ve sanaa :nazar: valla blog yazılarının sıkı takipçisi olacam ve şu yaramaz bebişlerle baş etme yollarını senden öğrenecemm aklinialirimsmile

neyse biz de bugünlük yavaş iş temposuna düştük. yarında doktor için yokuz yarım gün.. sonrasında iyi haberlerle görüşürüz inş. kendinize iyi bakın opuyorumnanaktan

selam caniim :)))
burdayiz burdayiz...yani ben burdayim:)))isten firsat buldukca buraya gelmeye calisiyorum..hihoyyyt isimi bitirdim hemencecik geldim..

sen de sag salim gidip gel dr una... yerimseniben ins bizde hamis olalim da biz de gidelim kontrollerimize allahin izniyle..

Benm adım pelin sevgili suur. Seninle daha önce tanışmamıştık. ben bir süredir (bayağı uzun olmuş aslında) yoktum, inzivaya çekilmiştim. Geçmişi okudum ama :))

Benm adım pelin sevgili suur. Seninle daha önce tanışmamıştık. ben bir süredir (bayağı uzun olmuş aslında) yoktum, inzivaya çekilmiştim. Geçmişi okudum ama :))

Benim adim da Sibel...Cok memnun oldum Pelincim:)))
Bu arada Pelin ismini cok severim.Hatta bir kizim olursa, allah nasib ederse, belki ismi Pelin veya Pelinsu olabilir yerimseniben

nerelerdeydin bakalim?neden inziva??

Normal yoldan hamile kalmaya çalışıyordum, sürekli takip, ateş ölçmeler, akıntı kontrolü vs. ama olmayınca moralim çok bozuldu. Bir süre forumdan uzak kalmak iyi gelir diye düşündüm. Arada girip bizim kızların maceralarını okudum tabi ki :))

Pelin ismini ben de çok seviyorum :)) Megaloman mıyım neyim.. Kızım olursa adı Selin olacak. Annesi ile kafiyeli :))

Senaaaa nerdesin??? bak ben geldim sonunda.. Toplanın kızlar size haberlerim var...

Normal yoldan hamile kalmaya çalışıyordum, sürekli takip, ateş ölçmeler, akıntı kontrolü vs. ama olmayınca moralim çok bozuldu. Bir süre forumdan uzak kalmak iyi gelir diye düşündüm. Arada girip bizim kızların maceralarını okudum tabi ki :))

Pelin ismini ben de çok seviyorum :)) Megaloman mıyım neyim.. Kızım olursa adı Selin olacak. Annesi ile kafiyeli :))

Senaaaa nerdesin??? bak ben geldim sonunda.. Toplanın kızlar size haberlerim var...

vallahi bekliyordum seni :)))))))))))))))))))
önce sen gittin sonra Elöver ( HAnde )
önce o geldi geri :)) şimdi sen :)))))))))))))))))))))
Hoşgeldin canikooommmm yoksam 28 mart öncesi benle takılmaya mı geldin seni FB li seni :))))

Nasılsın canım ? Bak sen yokken benim oğlan büyüdü de az kaldı askere gidicek diş çıkardı sıpaa yaaaaa !!!!

Duydum duydum :) Yerim ben onun dişlerini :)) Benim en yakın arkadaşım da Ocak 23 doğum yaptı. O da Doruk.. Onu seviyoruz şimdi. Sen ve senin Doruk hep aklımdasınız.

benim haberlere gelince.. Mucize bir finansman sayesinde Şubat sonu 2. tüp bebek denememi yaptım. Bugün transfer sonrası 10. günüm. 2 tane blast embriyo (35 yaşı doldurmuş olmam işe yaradı). Ve hamileyim :))) Tabi çok yeni, çok başında ama böyle bir haberle döneyim dedim aranıza. Allahıma şükürler olsun ve inşallah kucağıma da almayı nasip eder. Heyecanlı, mutlu ve biraz endişeliyim. Önümüzdeki 8 hafta ve sonrasında 6 ay daha kısmetse yüreğim ağzımda elim karnımda gezmek istiyorum :)) Ve tabi bu güzel süreyi de sizlerle paylaşmak.:Saruboceq: :nazar:

ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
muhteşemmm bir haber buuuuuuuuuu
şok ettin kızım beni..... en son yazdıkların uzun süre çıkmadı aklımdan hem üzüldüm hem endişelendim bu kızın yüreği ne halde diye... dönüşün muhteşem olacak diyorduk sana aferimmm bravoo daha ne diyeyimm:)))))))))

allah tamamına erdirsin Pelin cim, önce göbeğine sonra kucağına versin inşallah belki de ikiz ahh ahhh kan değerin kaç söyle hemen sööleyeyim sana :)))))))))))))))) 10. günü bile tahmin edebilriz..

bu arada benim doğum listem de ne listeymiş beeeeeeeee nerdeyse 40 kişiden 10 kişi hamile kaldı % 25 başarı demek, ehehehe bravoo banaaaa

çok sevündüm
ÇOK SEVÜNDÜM
SEVÜNDÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜMMMMMMMM

Ben uçuyorum havalarda ama bir yandan içimde bir ses "dur sakin ol coşma" diyor. İşteyim şu an ama aklım taaa nerelerde. Yüzümde bir sırıtma öyle geziyorum ortalarda..

Ben sabırsız taze haliylen trasnferden sonra çok bekleyemedim. Zaten nedense başından beri "yok bu sefer de olmadı" falan diye diye aklımı kaybetmek üzereydim. Evde annem ve sevgili eşim bana kızıyor ben de durup durup "olmadı buuuu" diye ağlıyorum. neyse akıl sağlığımı korumak üzere 7. gün test yaptırmaya karar verdim. Yoksa da bileyim diye yani. 7. gün değerim 40.60 çıktı çok şükür. Bu sefer de 2 gün sonra katlar inşallah diye beklemeye başladım ama en azından içimde bir umut oldu. Dün sabah 2. testimiz ve sonuç 125.45 :)) Aslında test günüm bugün ama ben yarın 3. testi de yapıp inşallah sonrasında kese için beklemeye başlayacağım.
Bu arada predictor falan hava, 4 gündür idrar testi yapıyorum, hep negatif tam negatif.

Doktorum ikiz olsun diye dua ediyor ama benim için şu an tek veya ikiz hiç farketmez. yeter ki sağlıklı olsun ve zamanında doğsun. Aslında benim annem ikiz ve kuşak atladığından ben küçükken ilerde ikiz çocuklarım olacak diye hayal kurardım. Elime böyle bir şans geçti ama herşey hayırlısı.

peliiiiin canımmmmmmmmm bu muhteşem bir haber opuyorumnanaktan

çok ama çooook sevindim. ayy süper valla ağzım açık kaldı sonra bir sırıtış yerleşti ki yüzüme sorma. darısı başıma anacım. benim son durumları bilmiyorsun ama eşimden dolayı bize de tüp bebek yolları göründü. gerçi benim de 25. günüm bugün ve hala yumurtlamadım :pp yani biz de tüp bebek için hazırlıklara başlıyoruz yakında. ama tek embiryo ile şansımı denemek zorundayım.

bana da dua edin, biran önce cesaretimi toplayıp bu işe girişebileyim. c

canım pelincim seni tekrar çok ama çok tebrik ediyorum. bu arada azıcık bahseder misin süreçlerden :)

Duydum duydum :) Yerim ben onun dişlerini :)) Benim en yakın arkadaşım da Ocak 23 doğum yaptı. O da Doruk.. Onu seviyoruz şimdi. Sen ve senin Doruk hep aklımdasınız.

benim haberlere gelince.. Mucize bir finansman sayesinde Şubat sonu 2. tüp bebek denememi yaptım. Bugün transfer sonrası 10. günüm. 2 tane blast embriyo (35 yaşı doldurmuş olmam işe yaradı). Ve hamileyim :))) Tabi çok yeni, çok başında ama böyle bir haberle döneyim dedim aranıza. Allahıma şükürler olsun ve inşallah kucağıma da almayı nasip eder. Heyecanlı, mutlu ve biraz endişeliyim. Önümüzdeki 8 hafta ve sonrasında 6 ay daha kısmetse yüreğim ağzımda elim karnımda gezmek istiyorum :)) Ve tabi bu güzel süreyi de sizlerle paylaşmak.:Saruboceq: :nazar:

pelinciiiim çok güzel bir haber bu, süpeeeer:)))))çoook tebrik ederim, çoooook sevindim, önceki mailini okuyunca üzülmüstüm, ne yazacagimi bilemedim ama simdi senin adina çok sevindim... hersey gönlüne göre olsun, allah saglikli güzel bir hamilelik akabinde de saglikli bir bebis versin sana ..ve sana koca bir MASALLAH diyelim ki nazar degmesin yerimseniben:nazar::Saruboceq:

endiselerine gelince tabi ki haklisin canim, hepimiz yeni gebeliklerimizde ayni endiseleri, ayni duygulari yasiyoruz, yasayacagiz...ama pozitif düsünmeye calisalim en azindan yerimseniben

tekrar tebrikleeeeerhihoyyythihoyyythihoyyyt

Hande'cim, Sibel'cim güzel dilekleriniz ve tebrikleriniz için çooook teşekkürler olumunekankayizsmile Darısı bu topikteki tüm arkadaşların başına...

Tüp bebek sürecine gelince... Kişiden kişiye biraz değişiklikler gösterse de genelde aynı. Bende 2 tane kist olduğundan bir önceki ay doğum kontrol hapı ile başladım. Hatta 21 gün + 5 gün doğum kontrol hapı içtim, 29. gün regl oldum. Kistler az daha küçülür belki diye doktorum 5 gün daha uzattı. Doğum kontrol hapı şart değil ama adetleri düzensiz olanlarda daha çok kullanılıyor. Bu arada 20. gün Lucrin iğnelerine başladım. Lucrin yumurtaların erken çatlamasını önleyen ve aynı anda büyümelerini sağlayan, bir önceki regl döneminde kist oluşumunu engelleyen bir ilaç. Bir önceki siklusun 20-21. günü başlayıp yumurta çatlatma iğnesine kadar hergün yapılan bir iğne. Regl olduğun günkü muayenin ardından 2. veya 3. gün yumurta geliştirici iğnelere (gonal-f veya puregon) başlıyorsun. Ben 2. gün başladım. PKO olduğum için ilacın dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. 225 ünite ile başladım ben ve ilk 3 günde 15-20 yumurta birden gelişmeye başladı. Gelişimi yavaşlatmak ve sayıyı kısıtlamak için doktorum dozu 150 üniteye düşürdü. Çok aşırı yumurta geliştiğinden bu sefer OHSS (ovarian hiperstimulation syndrome) denen tehlikeli bir durum oluyor. Çok fazla sayıda yumurta çatladığında toplamadan sonra geride bırakılan keseler su toplayabiliyor, karnında, akciğerlerinde su birikebiliyor ve ciddi olduğu takdirde transfer ertelenebiliyor.
neyse biz tedaviyi biraz yavaşlattık ve uzattık. 14. güne kadar 20 kadar yumurtam gelişti ve o gün lucrini ve gonal-f'i bırakıp çatlatma iğnesini yaptım. ığneyi yaptıktan tam 36 saat sonra yumurtalar toplanıyor. narkoz altından 20-30 dakikalık bir işlem. benden 13 tane olgun, çatlamış yumurta toplandı. O günden itibaren progesteron jel kullanmaya başladım. vajinadan fitil şeklinde kullanıyorsun. 11 yumurtam kaliteliymiş ve işlem yapıldı. 8 tanesi döllendi. Toplamanın ertesi günü laboratuvardan arayıp haber veriyorlar ve transfer tarihini söylüyorlar. Doktorum 5. gün tansferi olmasını istedi ve 5 gün bekledik. Genelde 3. gün transferi yapılıyor çoğu merkezde. 5. güne kadar dayanana embriyolar daha güçlü kabul ediliyor. Döllenen yumurta sayısı yüksekse ve laboratuvarın şartları uygunsa 5. gün kadar bekleniyor. benim 5 embriyom 5. güne kadar geldi. geçtiğimiz Salı günü 2 tanesi transfer edildi. Transfer işlemi çok basit ve 5 dk sürüyor. Sabahtan 1 lt kadar su içip iyice sıkışman gerekiyor ki ultrasonda rahmi görebilsinler. Normal vajinal muayene gibi ince bir boru ve bir şırınga yardımıyla embriyoları rahmin ortasına bırakıyorlar. Sen de izliyorsun. Sonra 10 dk kadar işlem odasında masada yattım. Sedye ile içeri götürdüler ve 1 saat daha yattım. Ayağa kalkmıyorsun, sürgü getiriyorlar. 1 saatin sonunda kendiliğimden tuvalete gittim. Eşimi beklediğimden ben 3 saat kaldım orada ama normalde 1 saat yatırıp çıkartıyorlar. Sonrası progesteron jele devam. ben bir de kan sulandırıcı iğne yapıyorum her gün. Kanım çabuk pıhtılaşıyor diye önlem olarak.
3. gün embriyosu olursa 12. gün, 5. gün embriyosu 10. gün test yapıyorsun.

ışte böyle..

X