ocuk istiyorum ama...

kızlar bugün vallahi fena bozuldu moralim
halen süt veriyorum 4 ayı bitirdik 5 e girdik.
ben gayet azimli, süt arttırıcı çaylar, vitamalt yok besin alımı gıdama dikkat, günde 2,5- 3 lt su düzenine uydum biliyorsunuz. allah da yardım etti sadece anne sütü gidiyoruz halen,
bu sebepledir herhalde ben de feci tatlı düşkünlüğü ile yoluma devam ediyorum ama farkındayım hormon tedavisine başladığım 63 kiloya çakılıp kaldım, doğum kilom 12 kilo gitti hem de ilk 2 ayda ama sonrası boğazımı da tutamadığım için ( ee süt verince hemen aklıma kek pasta geliyo ben naapıyım yaw ) kilo veremiyorum. Diyet de yapamıyoruz malum süt kjonusu....Bugün haziranın 12 sinde gideceğim tatil için Zeki triko ya gittim mayo ve bikiniler 65 lira son indirim, bir tane alayım bari yaz sezonu mayoları şimdi korkunç pahalı gelir diye düşündüm.

Yaaa acaip bozuldum 38 beden olan hatta bikini giyerken bazen 36 yı zorlayan ben kaç bedene sığdım biliyor musunuz ?? SÖylemeye utanıyorum ne yemişim öyle diycem ama alt bedenim 38-40 olsa da üst bedenim 42 !!!!! Aman allahım 42 beden ??!!??? Benim göğüslerim de çok büyük değildir aam bu süt döneminde 42 bedene anca girdim kızlar, hala koca bir göbek vallahi kız kabinde deniyorum nasıl oldu bakayım diyor yok yok bu da olmadı diyorum dışarı çıkamadım zaten utandım o göbekle....

Ve sonuçta rengini de pek beğenmediğim sadece üstümde diğerlerine göre birazcık daha iyi olan bir şeyi aldım , idareden aldım resmen bu yaz sahilde saklanırım artık pareoların plaj giysilerinin arkasına.. yada dur dur daha iyi oğlumu alırım kucağıma göbeğimi saklarım

bu ne yaaaa

hayatim hic dert etme bence..bahanen hazir iste..."YENI DOGUM YAPTIM "sositososito
bence kendini de hic öle pareolar ardina da gizleme...hihoyyyt

Kızlar Güzel dilekleriniz için çoook teşekkür ederim :)))

Ya senaaa kıssss benim normal halim 42 idi ahahahah sempatiksalakcinni ben öle kendimi çok sefiodum :) ama tabe kısım pikini giymek için vücut ister yane benim öle bi derdim yokkki :) ama yane sen yeni bebiş annesisin normal diilmi yaaa Alla alla daha yaza çok far 3-5 kg versen sana yeter üsülme noluuuuurr :) zemuszemus Sen verirsin ama baksana çok pis sinirlenmişsin ben bu durumlarda kapıda kocamı bekletiyom mecbur satıcı kızlara resil olmaktansa :)))))

Nuuuur hakket çok az kaldı vay beee bir tane daha mezun etces hey gidi heyyy Sena gibi tek tek yazacan doğum hikayeni ama ha!:lepi:

yaww kıslar yok bu iş güzellik mevzusu değil allah vermiş en güzel şey kucağımda zaten ama inanın aynalara mı kabahati atayım, yok hormon ilacı mı diyeyim yok bu bikinin modeli bööle bbüyük gösterdi mi diyim yok ışık tersten gelio gün ışığında bööleyim mi diyeyim ne yalan uydurursan uydur o göbek nassı girdi gözüme birden anlatamam.
anacım evet anne oldum evet süt veriorum evet deeeee yiyorum yahuu fil gibi :))))))))))))))))))))))))))))))
bunun bahnesi olur mu :))) hattaa şu an sankim bunları yazan zirzop ben değilmişim gibi tiramisu gömüyorum , ne lahana ne perhiz durumları yani :)))))

Çok feci çok, benim hayatım son bulmadı ki ben genç gözel bakımlı ve de dur bakeemm Nur delüm ne demişti Daaşşş olmak istiyorum :)))))))))))))))

yaza kadar kilo verdim verdim yoksa Doruk u belime bağlar gezerim yeminlen :)))))))))

Handem sen de ALi nin arkasına saklanırsın o kapatır :))))))))

Ben bu yazı hamile bikinileri ile geçirmeyi hayal ediyorum :)))

ahh inşallah canım sen de haklısın:)))))
ama bence aynı bikinilerinle devam et öne çıkık göbekle daha güzel görünüyor ben aynı eski bikinilerimi giydim pek de havalı olmuştum göbeğini şişire şirie dolandım yaz boyu :))

ıyi fikir ama bu göğüslerle eski üçgenlerime sığacağımı düşünmüyorum. Hepsi de ipli hatta. Çok seksi bir hamile olursam kocam herhalde beni kovalar :)) Bikini altını normal alıp üstünü 2 benden büyük almayı düşünüyorum..

Ya Sena'cım sana birşey soracağım. Yanlış hatırlamıyorsam sizin bir kediniz vardı değil mi? Ne yaptınız? Yani kedi Doruk'a alıştı mı?
Benim 2 tane kızım var ya, herkes çok endişeli....Eşim ve ben hariç.

biz eşimle bu konuda şanlımıyız desem bilemedim. benim küçük bir kız yeğenim var bana çok düşkün arada gelip birkaç ay bizde kalır. yani bebeğimiz olduğunda nasıl olucağını az çok biliyoruz. aynı rahatlık olmuyor birkere. hergün taze yemek olması lazım mesela. her hafta çocuğun seviceği bir yere gitmek gerekiyor öyle keyfine göre gezemiyorsun. gittiğin yerde rahat edemiyorsun. diyelim yemeğe çıktın 10 kere kalkıyorsun ne yediğini bile anlıyamıyorsun. gece deliksiz uyuyamıyorsun hatta bazen eşinle bile yatamıyorsun ve aklıma gelmeyen bir sürü şey. ama yinede zevk almıyormusun bunlardan alıyorsun. bide kendi çocuğun olduğunda dahada zevkli gelir diye düşünüyorum.

hayatta gercekten herkezden cok sevebilcegin bir bagın oluyo bu herşeye deger bu zorluklar azalıp herkezden daha sana sıcak sarılıp öptüğünde bütün zorluklar bitiyo :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

İyi fikir ama bu göğüslerle eski üçgenlerime sığacağımı düşünmüyorum. Hepsi de ipli hatta. Çok seksi bir hamile olursam kocam herhalde beni kovalar :)) Bikini altını normal alıp üstünü 2 benden büyük almayı düşünüyorum..

zaten açık sööliyim en az 2 beden , ben bittim bugün o kabinde kzxıım, dışarı kafamı bile uzatamadım , gerçi yazın plaja kendimi nasıl uzatıcam orası aynı mevzu kaydirigubbakcemile3

Ya Sena'cım sana birşey soracağım. Yanlış hatırlamıyorsam sizin bir kediniz vardı değil mi? Ne yaptınız? Yani kedi Doruk'a alıştı mı?
Benim 2 tane kızım var ya, herkes çok endişeli....Eşim ve ben hariç.

benim bir İran kedim var hemi de boooollll tüylü. önce kedilerine toksoplazma testi yaptıracaksın geçirdiler mi diye, sana zaten şimdi hastanede kan tahlilleri yapılırken bakılması lazım, doktorun söylemeyebilir ne bilsin kedin olduğunu , sen anımsat kan tahlil istek kağıdına onu da ekletsin. hem daha evvel geçirdin mi hem de şu an geçiriyor musun bakılıyor. aynı şekilde kedilerden de kan alınması lazım. ama önce sen baktır eğer sen atlatmış çıkarsan sorun yok. keilerden kan alınıp canlarını yakma bir daha zira insan da hayvan da 1 kere geçirince bağışıklık kazanıyor. sonra kedilerinin tornaklarını kestirmen lazım. benim kzım aşırı iyi huylu bir kedi. sanırsın köperk. gel diyosun geliyor yallah diyosun gidiyor. Doruk u yadırgadı elbette önceleri ama hiç saldırmadı diş göstermedi pati sallamadı. zaten normalde de ısırmayı pati ile vurmayı bilmez o. ama elbette bebekle asla yanlız kalamıyor, bebeğin odasına pek giremiyor, kapısına özel bir kapı yaptırdım çocuk odasına içi tel kenarları ahşap çerçeve. bu sayede içeriyi görüyor ama giremiyor. kapalı kapıların ardınds ne var çok meraklı ya bunlar saatlerce kapıyı tırmalardı yoksa...
Tğy yutma sorunu var bebeğin o yüzden tüm odalar kanepeler yerler hergün elektrikleniyor bizde. bir de hava fiiltresi aldım belli odalara onlar da havayı temizliyor .eğer türk kedisi ise seninkiler işin daha kolay onlar kısa tüylü daha az sorun olur.en güzeli bebeğin ilk 2 ayında kedileri birine emanet etmen, bizim bırakacak kimsemiz yoktu kediyi salon bölgesine hapsetmek zorunda kaldık belli bir süre evin arka odalarına hiç geçemedi ama 2 aydır serbest dolaşıyor ortada..

Bana TORCH testi yapıldı 6-7 ay kadar öncedi. Sorun çıkmadı. Zaten kendimi bildim bileli hayvanlarla iç içeyim, Geçirmişimdir mutlaka. Kızlara yaptırmadım ama şimdi yaptırabilriz. 1,5 senedir bizdeler aşı olmak ve kısırlaştırmak dışında hiç evden dışarı çıkmadılar, başka hayvanlarla ilişkileri yok. Bizimkiler rus mavisi cinsi ama birisi kırma. Tüyleri kısa ama döküyorlar sonuçta. Şimdi koltukları haftada bir süpürmek yetiyor ama bebek olursa hergün süpürülür o kesin. Kızların odası kocaman, ilk 2 ay pek odadan çıkarmayı düşünmüyorum. Bırakabileceğimiz yer yok çünkü. Tırnaklarını kökten mi kestirmekten bahsediyorsun? Onu yaptırabileceğimizi sanmıyorum ama :KK43:

Bana TORCH testi yapıldı 6-7 ay kadar öncedi. Sorun çıkmadı. Zaten kendimi bildim bileli hayvanlarla iç içeyim, Geçirmişimdir mutlaka. Kızlara yaptırmadım ama şimdi yaptırabilriz. 1,5 senedir bizdeler aşı olmak ve kısırlaştırmak dışında hiç evden dışarı çıkmadılar, başka hayvanlarla ilişkileri yok. Bizimkiler rus mavisi cinsi ama birisi kırma. Tüyleri kısa ama döküyorlar sonuçta. Şimdi koltukları haftada bir süpürmek yetiyor ama bebek olursa hergün süpürülür o kesin. Kızların odası kocaman, ilk 2 ay pek odadan çıkarmayı düşünmüyorum. Bırakabileceğimiz yer yok çünkü. Tırnaklarını kökten mi kestirmekten bahsediyorsun? Onu yaptırabileceğimizi sanmıyorum ama :KK43:

tokso sadece sokağa çıkıp başka hayvanlarla temas ettiği için olmuyor. bu virüs onlara annelerinden geçiyor vücutta uzun süre pasif halde kalıyor sonra bir sebepten tetikleniyor ve aktifleşiyor benim kzım 4 senedir bizde yazları 2-3 günlüüne haftasonu yazlığa gittiğimizde çıkardı sadece ben de başında küçük bebek bekleyen anneler gibi. çünkü kısırlaştırılmamıştı ve hiç sokağa bırakmıyorduk ya biri çalarsa ya da çiftleşirse korkusundan. kısır ameliyatına girdiği gün beni şeytan dürttü bakın kanına dedim ve bir çıktı ki hem de vücutta en aktif düzeyde, hemen 12 günlük antibiyotik tedavisine alındı. tabii ben de..bu sebeple temasları olmasa da baktırsan iyi olur... risk büyük ..
tırnaklarına gelince elbette kökten kestirmekten bahsetmiyorum olur mu hiç yazık onlara ama kısa kestirip bebek ilk 2 aylıkken falan tırnak koruyucu taktırabilirsin plastikten.. en azından bebek gözünü açıp sen de onları bir iki aydan sonra evde serbest dolaşıma bıraktığında , bebk yürümeye başladığında o plastik tırnakları falan çıkartırlar bebk nasılsa artık yürür ve uzaklaşabnilir hale gelecek. zaten yürüyen çocuktan kediler kaçıyor bu sefer :))

kızlar artık maceralarımızı blog yazılarımda yazmaya başladım.
sanal günlük tutuyorum şekerim , 12 yaşından beri vaqzgeçmediğim bir huydur günlük tutmak :)))
yazıyorum deşarj oluyorum ilerde ooluşuma kayıt vericem :)))

Melabaaaaa kıslarrrrr...

Gece kuşunuz döndü yuvayaaaa. Sonunda tel bağlandı bir gün sonrada net aktarımı gerçekleşebildi veee bende kavuşabildim sizlereee... Öncelikle bi yazıdıklarınızı okuyayım sonra yazayım dedim ama maşallahhh çok şeyler olmuş bitmiş baktım bu okuma işine girişirsem yazmaya pilim kalmayacak en iyisi önce yazayım sonra okuyayım dedimm.

Valla fena yorgunum, malummm taşınmak kolay ama yerleşmek bir muammaa, çünkü ne de olsa eşyalar aynı ama mekan farklı kombinasyon dekorasyon ne nerdeydi, offf sığmadım burayaaaa demeler çıldırmlaarr, yoruldukkkk. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar dercesine tüm derdimi canım annem çekmekte en az benim kadar hatta daha fazla koşturmakta ve günümüzn yarısı aman anne sen artık otur, aman kızım hadi yat birazz, hiiii onu çekme, bunu taşımaaaa... larla geçmekte. Malumunuz azıcık bahsettim sizlere ben taşınma konusunda profumdur ve şimdiye kadar hiçbi taşınmamda kimseden yardım almadım ama şimdi diyorumki keşke alsaymışım çünkü şimdi çok daha kısa sürdü kaos durumu. İşin en güzel yanı annem ankaraya dönmeden bebiş odasını yapalım derdinde olduğumuzdan dolabını ve komidinini sipariş verdik ve kızımızın cicleri yarn geliyorrr, şimdi sıra en güzel detaylardaaa, kıyafetler yıkanıp ütülenip kaldırlacakkk. Allah herkese bu güzellikleri yaşatma şansı verirrrrrr inşallahhhhh :Saruboceq:

Samsuna gelinceee valla ne diyim henüz bilemiyorummm, ev çok merkezi bi yerdee hemen her yere elimiz uzuyor gibi, salonun ve yatakodasının manzarası züperrr, evin tek büyük derdi apartmanda ya da evin içinde artan eşya, kutu vb. şeyleri koyabileceğimiz bir deposunun olmayışı, ben çok taşındığımdan küçücük şekerliğimin bile kutusu durur artık gerisini siz düşününnn, kısacası baktım artık sığamıyorummm çok üzülerek bi sürü şey atmaya başaldım... off neyse çalışmalar devam etmekte işte umarım doğuma kadar herbişeyler yerli yerine oturacaktır. Topiciği hiç yalnız komamışınız hanımlarr hepiciğiniziii komacan kucaklıyorummmmmm opuyorumnanaktan

Sena'cim bilgiler için çok tesekkurler. Bu haftasonu aşıları yapılacak zaten, toxo testini de yaptiririm.

günaydın hanımlaarr.. iki gün yoktum muhabbet almış yürümüş. maşallah sizlere.. hepimizin tadı tuzu yerinde kalsın inş.yerimseniben

sena anne sanırım bende de kilo fobisi başladı ve canım bi şeyler istese de ben onu bi anda alaşağı edip istemez konuma getiriyorum bi bakmışım iştah hiç yok sonra aç aç dolaşıyorum ortalıkta. ne tatlı ne tuzlu bi şeyciiide istese ya canım. gerçi anacım dur daha şimdilik normal zaten sonra bi açılır iştahın durduramazsın diyor. olur mu ki.. 3 ayımızı bitirdik kilo almadım ama bebikimin suçu ne. valla geçen yaz tatilde 54 kilolarla fink atarken kış boyu aldım kiloları şimdi yemekten kaçıyorum. bilmiyorum yani.. fisfisfis

biz tatlı bebikimlen bunalıma girdik sanırsam. o yüzden pek havamızda değiliz ama anlam veremedim nedendir. çok şükür herşey yolunda, işleride hafiflettik, hatta bebişimizle dün renkli ultrasonda da görüştük ama bilmiyorum işte hamileyim ya hiç bi şi yaramıyo naniknanik huysuzluğumun farkındayım ve kendi kendimi çekemiyoruummm ohaoldumsmile

pelincim süpriz haberinle beni çok mutlu ettin. umarım sağlıklı bi şekilde de alırsın yavrunu kucağına..

nurfeza, sinem annee ikinize de mutlu huzurlu hayatlar diliyorum yeni evlerinizde.. ikinize de hayırlı olsun bakalım..

neysem arkadaşlar, ismini sayamadığım dostlar, hepicinize sevgilerimi yolluyorum kendimize gelelim topiğe de uğrarız yine.. öpüldünüz...opuyorumnanaktan

Portakalım benim
ilk 3 ay kilo almamak veya bulantılarıyla kilo kaybeden annelerden olmak şok normal.. benim aldığım kilo ilk 3 ayda 3 kilo idi doktor fazlaaaaa deyip beni dehşete sürüklemişti. sen de alacaksın bu huysuzluklar da hormonların eseri yanii çooıkk normaaaaalllll zemuszemus

Melabaaaaa kıslarrrrr...

Gece kuşunuz döndü yuvayaaaa. Sonunda tel bağlandı bir gün sonrada net aktarımı gerçekleşebildi veee bende kavuşabildim sizlereee... Öncelikle bi yazıdıklarınızı okuyayım sonra yazayım dedim ama maşallahhh çok şeyler olmuş bitmiş baktım bu okuma işine girişirsem yazmaya pilim kalmayacak en iyisi önce yazayım sonra okuyayım dedimm.

Valla fena yorgunum, malummm taşınmak kolay ama yerleşmek bir muammaa, çünkü ne de olsa eşyalar aynı ama mekan farklı kombinasyon dekorasyon ne nerdeydi, offf sığmadım burayaaaa demeler çıldırmlaarr, yoruldukkkk. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar dercesine tüm derdimi canım annem çekmekte en az benim kadar hatta daha fazla koşturmakta ve günümüzn yarısı aman anne sen artık otur, aman kızım hadi yat birazz, hiiii onu çekme, bunu taşımaaaa... larla geçmekte. Malumunuz azıcık bahsettim sizlere ben taşınma konusunda profumdur ve şimdiye kadar hiçbi taşınmamda kimseden yardım almadım ama şimdi diyorumki keşke alsaymışım çünkü şimdi çok daha kısa sürdü kaos durumu. İşin en güzel yanı annem ankaraya dönmeden bebiş odasını yapalım derdinde olduğumuzdan dolabını ve komidinini sipariş verdik ve kızımızın cicleri yarn geliyorrr, şimdi sıra en güzel detaylardaaa, kıyafetler yıkanıp ütülenip kaldırlacakkk. Allah herkese bu güzellikleri yaşatma şansı verirrrrrr inşallahhhhh :Saruboceq:

Samsuna gelinceee valla ne diyim henüz bilemiyorummm, ev çok merkezi bi yerdee hemen her yere elimiz uzuyor gibi, salonun ve yatakodasının manzarası züperrr, evin tek büyük derdi apartmanda ya da evin içinde artan eşya, kutu vb. şeyleri koyabileceğimiz bir deposunun olmayışı, ben çok taşındığımdan küçücük şekerliğimin bile kutusu durur artık gerisini siz düşününnn, kısacası baktım artık sığamıyorummm çok üzülerek bi sürü şey atmaya başaldım... off neyse çalışmalar devam etmekte işte umarım doğuma kadar herbişeyler yerli yerine oturacaktır. Topiciği hiç yalnız komamışınız hanımlarr hepiciğiniziii komacan kucaklıyorummmmmm opuyorumnanaktan

canım ne güzel manzarası güzel bir ev hamileliğinde de sana çok iyi gelecek :))))
alışverş kısmı da ayrı bir heyecan , yeni bir huzur yeni bir mekan yeni bir hayat, hikayenin devamını merakla bekliyorum şekercimm

Selam kizlar:)))
Hamile olmadan önce su toxo virüsünden hic haberim bile yoktu.Hamile kaldiktan sonra nette arastirma yaparken, hayvanlardan ve cig etten gectigini ögrendim.evde beslegim hayvanim yok ama yemek yaparken vs. bir nebzede olsa cig etle ugrasiyorum.Hamile kaldiktan sonra ciplak elle dokunmamaya dikkat ettim ve hala da ediyorum .. ne de olsa bebis her an gelebilir diyeyerimseniben Hatta bu isi daha da abarttim ve artik bu is icin esimi görevlendirdim, o hasir nesir oluyor... isime de gelmedi degil hani, cünkü et ve balik ellemekten hic hoslanmiyorum...kizlar siz bu dönemde ne yaptiniz veya yapiyorsunuz?gercekten toxo cig etten gecebiliyor mu,yani ciplak elle dokunmaktan vs?

Hosgeldin sinemcim:)) güle güle , saglikla oturun yeni evinizde yerimseniben cok cok kolay gelsin sana...

Porttakalcim durumun senanin da dedigi gibi hamilelikteki degisen duygulardan kaynaklaniyor sanirim ..bahar geldi, her yer bicir bicir.. etrafa bak keyif al canim.bu tembihleri eden, karamsar biri olan ben, bakalim ben neler yasayacagim bu dönemde...:bbo:

Selam kizlar:)))
Hamile olmadan önce su toxo virüsünden hic haberim bile yoktu.Hamile kaldiktan sonra nette arastirma yaparken, hayvanlardan ve cig etten gectigini ögrendim.evde beslegim hayvanim yok ama yemek yaparken vs. bir nebzede olsa cig etle ugrasiyorum.Hamile kaldiktan sonra ciplak elle dokunmamaya dikkat ettim ve hala da ediyorum .. ne de olsa bebis her an gelebilir diyeyerimseniben Hatta bu isi daha da abarttim ve artik bu is icin esimi görevlendirdim, o hasir nesir oluyor... isime de gelmedi degil hani, cünkü et ve balik ellemekten hic hoslanmiyorum...kizlar siz bu dönemde ne yaptiniz veya yapiyorsunuz?gercekten toxo cig etten gecebiliyor mu,yani ciplak elle dokunmaktan vs?

Hosgeldin sinemcim:)) güle güle , saglikla oturun yeni evinizde yerimseniben cok cok kolay gelsin sana...

Porttakalcim durumun senanin da dedigi gibi hamilelikteki degisen duygulardan kaynaklaniyor sanirim ..bahar geldi, her yer bicir bicir.. etrafa bak keyif al canim.bu tembihleri eden, karamsar biri olan ben, bakalim ben neler yasayacagim bu dönemde...:bbo:

canım toxo bende de şüpheli çıktı, küçükken bir hayvandan bulaşmış sanırım. iki defa test yaptırdım bir sorun yok ama, çiğ ete dokunmuyorum kesinlikle, çiğ süt, yine çiğ sütten yapılmış peynir (yani taze peynir), yumurta tüketmiyorum. kardeşçezimin 2 büyük 5 yavru kedisini de netten sevebiliyorum sadece maalesef. 9 ay dikkatli olcen biraz.. yerimseniben

Son düzenleme:
X