ocuk istiyorum ama...

kızlar sayfaları basından berı hepsını okudum.baslık cok ılgımı cektı.cunku bende 18 ay oncesıne kadar ayyy cocukmu allah korusun ıstememü,cocuk hayatın sonu demek hersey bıtecek dıyordum ama bı an geldı bırden olabılırmı acaba dıye basladım ve dogum kontrol hapını bıraktım.sonra 2-3 ay kendımız korunduk hazırlanmaya calısıyordum.sonra korunmayıda bıraktık ama hala emın deıldım ıstedıgımden korkuyordum ve cocuk herseyı mahvedecek gıbı gelıyordu am cevre baskısı yasım gecmesın falan derken hormon bozuklugu cıktı.neyse zaten erkendı dedım tedavı oldum.boyle 6 ay gectı artık cocuk fıkrı ıyı gelmeye basladı arkadaslarım hamıle kalmaya ve dogurmaya basladılar.onların cocuklarını severken evet dedım artık bende ıstıyorum.sonra 6 ay olmadı beklıyorsuk ıyıce ıstıydum artık.ımrenmeye bıle baslamıstım hemılelere.sonra testler falan derken esımde sorun cıktı.dr lar esınden dolayı olmuyor dedıler.yıkıldım bunu duydugumda.ve hala ugrasıyoruz 18 ay oldu beklıyorum.herkes benden sonra hamıle kaldı ve cocuklarını kucaklarına aldılar.bende dıyorum zamanında cok buyuk konustum allahda bana vemıyor sımdı .ama cok pısmanım dusuncelerımden.umudumuda kaybetmıyorum hıc olacak bılıyorum.
yanı demek ıstıyorumkı bende yasadım bu ıstemem durumunu ama bı an gelıyokı hıcbısey onunuzde duremıyor ıstegınızın ve sasırıp kalıyosunuz kendınızı cok deısık bı yerde buluyosunuz.gece gunuduz dua etmeye baslıyosunuz allahım banada bı bebek ver bı yanımızı eksık bırakma dıye ama bu kezde allah sıze vermıyor malesef..

26 yaş çok erken... ben 26,5 dum evlendiğimde, en az 5 sene nein nein derdik...O biyolojik saat duygusuna yaklaşman için bence daha var.. şahsi görüşüm tabii. Bakarsın 3-4 sene sonra kendine dair merkezci düşüncelerin gidivermiş yerine başkaları gelmiş...yerimsenibenneden olmasın...?

Bir iki yazı önce dediğim gibi herşey sadece zamanlama meselesi. Bazen bu zamanlama bizim için doğru saati gösteriyor, bazende yanlış. Geçmiş zaman içinde aldığın kararlar için kendini üzmemelisin, o zamanki ruhuna sahip çık ki bugünkü kendine güç kat. Ben yaşam içinde çözülmeyecek bir sorun olduğuna inanmıyorum. Umuyorum en kısa zamanda sağlıklı bir bebek ailenize can katar. Ama diyelimki olmadı ne farkeder, en başında da sen ve eşin vardı, şimdi de, sonra da...

Benim 7 yıl önceki halimi hatırlattın bana, ama tam da değil. Bi kere ben daha çok yeni evliydim ve çocuk hiç zihnimde yoktu. Sen bi basamak önde ilerlemektesin. Sana sadece o zamanki halimmiş gibi yanlız değilsin diyerek yardımcı olabilirim. Hatta ben şimdi yaşdaşın olsaydım yahu ne çocuğu önce evliliğini yetiştir bakalım büyütebiliyor musunuz derdim. Çünkü o zaman için en büyük endişem öncesinde 9 yıldır birlikte olduğum eşimle evlilik oyununda ne kadar uyumlu bir çift olabileceğimizdi.

Biyolojik saat konusunu bende henüz netleştirebilmiş değilim ama buradanda gördüğüm kadarıyla bazılarının saati hem daha çok hemde daha hızlı ilerliyor. Ama sanırım son bir yıldır benim derinden derinden duyduğum sesi sende senin doğrunda duyacaksındır.

Biyolojik saat konusunda fikrini beyan eden kullanıcı ablalarıma teşekkür ederim :) Gerçekten de sscuba'nın dediği gibi bazılarının biyolojik saati çinko karbon pille çalışıyor sanırım, tıkır tıkır :) Ben de evliliği büyütüyüm önce diyorum ama, böyle entel dantel düşüncelere daldıkça da insanın hiçbir şeye cesareti kalmıyor. Bazen doğaya teslim olmuş turşu yapan, çocuk planlayan, çamaşır asan bi ev hanımı oluveriyorum, bazen de herşeyin dayatma olduğu bi hayat silsilesini takip ettiğini hisseden, eee evlendik, illa modaya uymak zorunda mıyız, ne çocugu diyen bi anarşist ruh uyanıyor içimde :)

Yalnız olmadığımı bilmek adına teşekkürler...

kızlar bana yzaın.. karaciğer yağlanması var ben de..enzimlerim yüksek. doktor gebelik riskli diyor.. bana bir çare... bu şekilde rahatsızlığı olan böyle bir durumla karşılaşan var mı..bebek istiyorum yaa...

Allah acil şifalar versin... Çok üzgünüm ama kendi adıma bu konuda sana nasıl yardımcı olacağımı bilemiyorum, sanırım farklı bir konu başlığına bakmalısın. Ama sadece konuşmak adına herzaman yanındayım. Pozitif düşünebilmek emininm sana iyi gelecektir. Bana kalırsa önce bi sakinleşmeli ve doktorun sana neler diyor onları içinde netleştirmelisin. Belkide konusunda uzman başka bir doktora gidip yeni alternatifler duymak sana iyi gelebilir. Ne desemki bilemedim şimdi...CADIARZU

Tünaydın Hanımlar.

Herkesler hafta sonu mahmurluğunda sanki. Benim gibi kararsız dostlar özletmeyin kendinizi. Herkeşlere iyi haftalar dilerim... :teytey:

Hiiii 3. sayfalara inmişizzz...

Hanımlar nerelerdesiniz?

Kistim büyüyecek yalnızlıktan senağlama

hepinize günaydınnn

şekerim 2-3 gündür sersem gibiyim en yakın arkadaşım kardeşim doğum yaptı, bir kolay atlattı ki herkes imrenir kadın toplam 3 saatte doğurdu yaaaaaaa .. epidürel normal üstelik, bir methediyor ki sanırsın kadın kendisi doğurmadı gitti bakkaldan aldı geldi çocuğu delikafadulden

bana ne ben de istiyorum ben de istiyorum normal doğum dedim , doktorumuz da ortak, güldü sen önce kendi şeker değerlerine bak doğururken 4 kilo olursa çocuğun görürüm seni szaryen diye yalvarırıken dedi, oturdum yerine şapadanak.. tabii bu ince ayrıntıyı unutmuşum

ama şeker testim dün yapıldı , diyetten kurutuldum değerim düşmüş.. bu haftaya yeğenim ve şeker testi sayesinde süppperr enerjik başladım allah sonumuzu hayır etsin hihoyyyt

sscuba cım ne alemdesin ???

Valla ne olsun bende burada kendim çalıp kendim söyleme moduna geçmiştim ki sen geliverdin. Çok sevindim arkadaşının güzel haberlerine. Umarım en sağlıklısından sende kavuşursun meleğine.

Seni olumsuz yönlendirmek adına değilde doktorunun tepkisine kızdım biraz. Sen iç güdüsel bir temennide bulunmuşsun o noktaya gelindiğinde ne olacağı netleşecek zaten seni yüreklendirmesi daha hoş olmaz mıydı? Ne bilim ben bu sıralar doktorlarla ilgili saçma sapan şeyler yaşıyorum ya ondan biraz negatifim galiba. Sonuçları gösterdiğim son görüşmemde Dr. Nevriye Hanım bana aşırı kıllanma tanısı koydu. Kahkaha atmamak için kendmi zor tuttum. Benim kıllanmam biraz değişik galiba içe doğru oluyor olmalı ki görünürde allahıma bin şükür böyle bir sıkıntım yok. Hiçbişey demeden dudaklarımı ısırarak sağlık karneme ilaç yazmasını bekledim ve odasından bir daha dönmemek üzere çıktım. Tespit ettiği kistim hakında ise hiçbişey söylemedi çünkü unutmuş olmalı. Şimdi tek dileğim umarım yarın Dr. Ahmet beyle adam gibi bir görüşme yaparım... Ay çok konuştum dilim mi şişmiş ne kafamçokkarıştı

canım benim doktorum şakacı bir tiptir, biz onunla genel olarak böyle ( çok efedersiniz ) enseye şaplak modundayız, çevremdeki 6-7 arkadaşımı da ona gönderdim zamanında adam aile doktoru gibi çalışıyor. kim nedir kimin huyu suyu nedir, kim kimle ne konuşmuş bunları anlıyor ve takip ediyor :)))) yoksa tüp bebeğimi ona borçluyum, en son anda ne karar verirse buna uyarım gibime geliyor.. zira daha önce yap dedikleri ve yapma dediklerinden hiç zarar görmedim... parasal kaygısı olan biri de değildir, net ve açık söyler kafasındakini ağzından cımbızla laf almaya uğraştırmaz adamı.. severim keratayı bu yüzden :))))

senin kist mevzun muaammmmmaaaa oluyor ama nedir bu.. aşırı kıllanma polikistik over ın ana belirtisi bende olan dert yani.. seninki PKO degil miyoma benzer bir kist.. ilaç tedavisi ile geçebilir gibime geliyori en kötü operasyonel alırlar biter...kadın nevrotik galiba biraz :))

Ay herzamanki gibi aceleciliğimden erken karar vermişim doktoruna kızmakla. Herkeşler böyle uyumlu bir doktor-hasta ilişkisi yakalayamıyor, şanslısın vesselam ve umarım sonuna kadar da böyle gider.

Benim kistçiğime gelince onuda bölük pörçük anlattığımdan anlaşılır olamamışım. Efenim şöyleki, biliyorsun yaş kemale erdi bugün yarın bebek istersem ne alamdeyim sağlıklımıyım ki diye doktora gittim. Ve ilk gittiğim fecayat ötesi kadın beni 4,5 cm lik kistimle tanıştırdı, sonrada kan tahlilleri yapmak üzere ayrıldık kendisiyle. Ben tabi o hızla hemececik tanıdıklara başvurdum ve kendime rica minnet iyi bir doktor olan Ahmet beyden randevu aldım. Muayeneye gittiğimde de mensimin 3. günüydü. Yapılan ulturason muayenesinde kistimin küçülmeye başladığını görüldü. Doktor bey hatta bi sonraki mensimde büyük olasılıkla yok olacağını endişelenecek bir şey olmadığını söyledi. Ayrıca Magnetteki kan sonuçlarımda da CA değerlerimde iyi çıktı, bir tek kıllanmaya yönelik hormon değerim yüksekmiş onu anlayamadım yarın doktor beye unutmazsam sormayı umuyorum.

Özetlemeye çalıştığım üzre anladığım kadarıyla geçen hafta tespit edilen ve kısa sürede küçülme gözlenen şey basit kistlerdenmiş. Yani görünürde herşeycikler iyi gibi, bir tek ve en önemlisi aşırı kilolarım başıma dert açacağa benziyor.

Beni sabırla takip ettiğin için teşekkürederim efem

aaaa iyiyimiş o zaman , en kısa zamanda kurutlmanı diliyorum... ee kiloları da biraz azaltalım o zaman , illa bebiş için değil efeni,m fit hatun olmak kime zarar getirir ki kaydirigubbakcemile2

aaaa iyiyimiş o zaman , en kısa zamanda kurutlmanı diliyorum... ee kiloları da biraz azaltalım o zaman , illa bebiş için değil efeni,m fit hatun olmak kime zarar getirir ki kaydirigubbakcemile2

Aynen katılıyorum, bu sabah uyanamadım ama yarın erken kalkıp spora başlıyorum en hızlısından.

Senin şeker sorunun ne, hamilelikte mi ortaya çıktı, yoksa öncesinde de var mıydı? (Umarım öncesinde bahsettiğin ve benim atladığım bir detay değildir)

hahahhaaa harikasınız kızlar valla keyifle okuyoruz yazdıklarınızı ben ve miniğim.. :CüvCüv:

haa yok hamilelikte çıktı, gerçi 2 hafta sıkı diyetle şimdi düştü ve kontrol altında tutarsak sorun değil dedi doktorcum.

hahahhaaa harikasınız kızlar valla keyifle okuyoruz yazdıklarınızı ben ve miniğim.. :CüvCüv:

neyimize keyiflendin ki şekerim.. bir şekerli hamile, bir de doktor bunalımları yaşayan anne adayıyız işte

neyimize keyiflendin ki şekerim.. bir şekerli hamile, bir de doktor bunalımları yaşayan anne adayıyız işte

yok yokkk komiksiniz çokkk paslaşmalarınıza bayılıyorum vallaha, hele senin babytwinle dünürcülük oynamanız pek bi hoşuma gidiyor doğrusu.
benim minik kız olursa kuma vercem senin oğlana, senden ala gaynana mı olur beaa
? zemuszemus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…