ocuk istiyorum ama...

mis kokar onlar missssss
hele bir de bıngıl bıngıl kollar bacaklar düşün , ye ye bitmez , ısır ısır bitmez opuyorumnanaktan

mis kokar onlar missssss
hele bir de bıngıl bıngıl kollar bacaklar düşün , ye ye bitmez , ısır ısır bitmez opuyorumnanaktan

Bende aynen katılıyorum...

Söylediklerimle anlatmaya paylaşmaya çalıştığım korkularımla taban tabana zıt olsada yarın bir kadın doğum uzmanına gitmeye karar vermiş bulunuyorum. Burada yazılanlarıda dikkate alarak ben kendilerinden kaçarken bakalım ufaklığa ulaşma şansım varmıymış, 33 yıldır hoyratça kullandığım bedenime ne zararlar vermişim bilmek de yarar var di mi ama. Bakalım göreceğiz...

aaa bence bu çok önemli bir karar ...
sonunda yapsan da yapmasan da , ertelesen de bunu yapab ilecek hormonel ve fiziklsel durumda olup olmadıüğını da bilmekte fayda var. inşallah sonuçların pozitif çıkar , kararını ona göre verirsin ..

aaa bence bu çok önemli bir karar ...
sonunda yapsan da yapmasan da , ertelesen de bunu yapab ilecek hormonel ve fiziklsel durumda olup olmadıüğını da bilmekte fayda var. inşallah sonuçların pozitif çıkar , kararını ona göre verirsin ..

Bendeki azime kendim bile çok şaşmış durumdayım. Doktora gidebilmek için sevk almak uğruna öyle bi uğraştım ki şimdi anlatmaya bile mecalim yok. Güya devlet memuruyuz ama doktorumuzun izinli olması beni kulağımı tersten göstermeme sebep oldu. bunu da anlayabilmiş değilim doğrusu, ne güzel işçi arkadaşlar elni kolunu sallaya sallay istedikleri polikliniğe gidiyorlar, biz yok sevk al yok karneni yanında taşı... Offf neyse sonuçta bi doktor bana kadın doğum uzmanına gidebileceğime dair kaşesini bastı :Saruboceq: azmimden ötürü kendimi tebrik ediyorum.

Yani şimdi nedensiz bir heyecan bana -cee demekte ama ben onu görmezden gelmeye çalışıyorum, çok tuhafff... Teşekkür ederim olumlu enrjiniz için bana iyi geldiniz.

ben biliyorum o nedensiz heyecanın sebebini de şimdi ısrar etmeye, empoze etmeye çalışmanın manası yok , sen alacaksın o mesajı doğru zaman geldiğinde :lepi:

bir de şöyle düşün ; kendinden farklı görüşleri dinlediğinde düşüncelerinde değişiklik olabiliyorsa/ olma ihtimali varsa bir de durum değiştirğinde ne hissedersin ??

yerimsenibensağlıkla git gel, olumlu haberlerini alırız umarım...

ben biliyorum o nedensiz heyecanın sebebini de şimdi ısrar etmeye, empoze etmeye çalışmanın manası yok , sen alacaksın o mesajı doğru zaman geldiğinde :lepi:

bir de şöyle düşün ; kendinden farklı görüşleri dinlediğinde düşüncelerinde değişiklik olabiliyorsa/ olma ihtimali varsa bir de durum değiştirğinde ne hissedersin ??

yerimsenibensağlıkla git gel, olumlu haberlerini alırız umarım...

:Saruboceq: Teşekkürler...

Buraya bir kaptırmış bulunuyorum ki kendimi habersiz bırakmamın imkanı yok gibi :KK66:

öyleoluyor nedense yerimseniben
benim de ciddi arkadasliklarim oldu KK sayesinde :jeyyar:

İnadım hala dimdik ayakta. Ramazan da daha az kalabalık olu düşüncesiyle iş yerimede çok yakın olan Ulus SSK ya gideyim dedim ama henüz amacıma ulaşabilmiş değilim. Çünkü sabbah sekizde 70. sırayı alabildim ve malesef muayenemde doğal olarak öğleden sonraya kaldı. Eşim boşver daha doğru dürüst bi yere gideriz diyor ama ben takmış durumdayım aç bi ilaç bekliyorum bugün bu testleri ya da bakılması gerekenler neyse bakılsın bitsin ya da başlasın mı demeliydim...

dur bakayım ne testi yazdılar ki sana ???
bitsin dediğin herşeyin başka bir başlangıcın habercisi dikkat et..
merakla bekliyorum maceranı ...

dur bakayım ne testi yazdılar ki sana ???
bitsin dediğin herşeyin başka bir başlangıcın habercisi dikkat et..
merakla bekliyorum maceranı ...

Allahıma bin şükür hiç öyle ciddi bi rahtsızlığım yok ve olmadı. Dolayısıyla hastanelerede çok gitmeyi sevmem, ama bugünkü kadar hiç uğraşmamıştım. Bi kere dünden itibaren bi maceraydı, sevk alabilmek için taksilere binmek zorunda kaldım, bugünde malesef öğleden önce bana sıra gelmediği için sonrasında da sıramı kaçırdığımdan görüşemedim ve muayene olamadım. Gerçekten çabaladım, kendimin bile şaştığım ölçüde çabaladım ama bugün başarısız kaldım sevkimde yanmış bulunuyor. Tüm bu aksilikler neden acaba, doğada benim gibi benim anne olmamam gerektiğini mi düşünüyor diye düşündürtmedi desem yalan olur... Neyse şimdi sıcağı sıcağına pek bi sinir küpü oldu yazdıklarım, birazdan normale dönerim sanırım.

normale döndün mü kaydirigubbakcemile3

Ahh teşekkürederim bugün doğal olarak daha iyiyim. Ama hala son iki gündür yaşadıklarımın bana bir işaret mi olduğunu düşünmeden edemiyorum. Ama sanırım vesveseleri bi kenara bırakıp kendime doğru dürüst bir hastane ve doktor bulmam gerekiyor. Dün konuştuğum bir arkadaşım sen denemelere başla doktoru sonra bulursun diyor ama ben hamile kalmadan önce yapılması gereken kontroller, bakılması gereken değerler varsa bakılsın istiyorum. Belki çok hastayım ya da çocuğum olmuyordur ne malum di mi.

Açmış olduğum topiktende anlaşıldığı üzere ben içindeki "ama" yumağında boğulmakta olan bir paranoyağım, kaç kurtul benden bence...:a015:

ahahahaa kendine fazla yüklenmişsin bence ...
ne rahatsızlıklar ne sıkıntılar yaşayanlara tanık oldum burda. eşinle aran iyi, sağlığın görüntüde iyi, çok büyük maddi sıkıntıların yok belki.. bu yaşadığın 2-3 günlük negatiflikleri üstünden atlayacağın çitler olarak düşün , neticede çitin boyu apartman kadar değil ya zemuszemus

sen daha bilinçli bir cevap vermişsin , evet bence de bazı şeylere önceden baksınlar.. mesela tüplerinin tıkalı olup olmadığına, mesela rahim filmine mesela yumurtalıklarının kistik olup olmadığına, her ay düzenli yumurtlayıp yumurtlamadığına, bunlar ok ise denemelere başla , eğer uğraşının sonucunda en az 8-9 ay birşey olmuyorsa eşine de bakarlar , ...ama sorunsuz çiftlerde büyük ihtimalle bebişler kendiliğinden geliyor sana da aynısı olur inşallah..sen bu yola gireceksin ama farkında değilsin gibime geliyor scuba cım :kedi:

hayırlısı ise olsun hayırlı değlse olması gereken zamanda olsun. ara ara yazarsın merakta kalmayız :))

kızlarr bende hamile kalmayı erteliyodumm sürekli ama yaşş 30 a 1 kaldı.bide etrafımda benden küçükler hamile istemeye başladımm.etrafın etkisiyle mi acaba diye düşünüyorum.çünkü eşim öyle diyo.kendim istiyorum diye söylemiş dseğilim herkesin oluyo benimde olsun diye söylüyorum hepp.doktora bilee gidiyorum.o yola girdim ama sscuba arkadaşıma katılıyorum aslında ne bileyim gidip geliyorumm.kafam karışık iştee

bak o zaman durum karışık,
herkesin var benimde olsun demeden evvel bir düşün gelene tahammül, sevgi, ilgi ve her türlü fedakarlık yapabilecek misin, senden başka kimse bakmaz unutma CADIARZU

şeyyyy bana kızma :kedi: ama sana kızıyorum:eek:lmaz: gerçekten kızıyorum bak biz evlendiğimiz günden beri oharika varlık için uğraşıyoruz ve onu gerçekten tüm zorluklara rağmen istiyoruz inanıyorum onu eline aldıgında KEŞKE daha önce yapsaydık diyceksin umarım herşey dilediğin gibi olur ama kzıyorum işte böyle düşünenlere napıyimmm:eek:klava:

bak o zaman durum karışık,
herkesin var benimde olsun demeden evvel bir düşün gelene tahammül, sevgi, ilgi ve her türlü fedakarlık yapabilecek misin, senden başka kimse bakmaz unutma CADIARZU

canımm haklısınn herşeyi düşünmekk lazımm ama çevre baskısı olayı beni bunaltmış durumda saçmalıyorumm iştee

şeyyyy bana kızma :kedi: ama sana kızıyorum:eek:lmaz: gerçekten kızıyorum bak biz evlendiğimiz günden beri oharika varlık için uğraşıyoruz ve onu gerçekten tüm zorluklara rağmen istiyoruz inanıyorum onu eline aldıgında KEŞKE daha önce yapsaydık diyceksin umarım herşey dilediğin gibi olur ama kzıyorum işte böyle düşünenlere napıyimmm:eek:klava:

canıımm kızmakta haklısınn.karışk duygular içerisindeyim.çalışıyorumm ve çokk stresli bir işim varr bebiş istemiyor değilimm ama sabırlı olamazsamm kendimi çokk yıpratırsamda varr birazz çabukk sinirlenen biriyimm.işte karışıkk duygularr.inşş tezz zamanda bebişinn olurr canımm:Saruboceq:

Topiki baştan sona okudum ilk başlarda benimde kafam çok karışıktı
evlendiğimde d.kontrol hapı kullanıyordum 4 ay sonra eşimle çocuk üzerine konuşmaya başladık 2 mizde çok erken diyorduk ama gel zaman git zaman ufak yeğenimle öyle güzel anlar geçirmeye başladıkki özlemimiz arttı bir de ufak yeğenime bir yenisi daha katıldı şimdi biri 2,5 yaşında diğeri 10 aylık eşimde bende 2sine tapıyoruz neyse 4 ay sonra korunmayı bıraktım ve denemeye başladık 6 ay boyunca bir değişme olmayınca dr a gittik 1 yılı doldurmadan gelme dedi 9 ay sonra tekrar gittim maalesef yine olmamaıştı yumurta takibi yapıldı bir süre olmadı bu arada senin dediğin gibi o testler maalesef en başta yapılmıyor canım belki hormonlarına baktırabilirsin ama rahim filmini kısırlık durumunda yada sebepsiz infertilite çektiriyorlar... sonrasında eşime de testler yapıldı eşimede sprm sayısı düşüktü, bana rahim filmi çekildi sayı düşüklüğü ve hareket azlığı dışında başka birşeyimiz yoktu 2 mizde sağlıklıyız ama olmuyor sebep se stres ve çok düşünmek dedi drum eşinizle ilgili problemleri aşarız takılmayın dedi ve gerçekten eşimdeki değerler zamanla arttı ama biz aşılamaya karar verdik 1 aşılama yapıldı ancak yine olumsuz sonuçlandı şimdi bıraktım tüm tedavimi herşeyi denedik tüp bebek harici kürler,otlar,ilaçlar 2 veya 3. aşılama olurmuyum bilmiyroum ama kafam çok karıştı şimdi diyorum kendime çok rahatsın tatile gidiyorsun akşam istediğin vakit dışarı çıkabiliyorsun eşinle geziyorsun ya bebek olunca ne olacak görüyorum yeğenlerimin annesini işini bıraktı devlet memuruydu istifa etti elbette o 2 dünya tatlısı için değer ama şu an kendi hayatı diye bir şey yok gece uyumuyor yemek bile yemeye vakti yok gezmek ne mümkün hep evde... bunlarıda görüyorum ama içimdeki o bebek özlemini dindiremiyorum bende ne olursa olacak zaten diyorum..
Artık hakkımızda hayırlısı olsun, bence fikirlerini değiştirmen çok ii bir başlangıç umarım en kısa zamanda dr a gidersin ancak şunu sakın atlama eşinle birlikte git o da tahliller yaptırsın bazen sadece kadını araştırıyor drlar yıllar sonra erkekte problem varmı diye tesadüf ortaya çıkan öyle vaka varki..Herşey gönlünce olsun..

ukla sağool canımm çook güzell yazmışsınn.kafamm karışık ama doktora gittim.yarın testlerim yapılcakk.ümidini hiçç kybetme bence aşılamalarına bir an önce gitt.içimden bir hiss olacakmışş bu seferr gibii geliyoo.benimm hislerimm kuvvetlidirrr::))

X