ocuk istiyorum ama...

Aramıza hoşgeldin porttakal a.s. Yeni bir maceraya başlamışsınızzz hadi bakalımmm en heycanlısından hemdeee. Ama bu işler kesinlikle sabır istiyorrrr, demir gibii sinir istiyorrr, hiç bir duraksamada yılmak yokk, burada müthişşş tecrübeli annişler anniş adayları varrr eminim onlarr çok daha yarralı olacaktır sana. Benim hikayem malummm Sena anneciğin dediği gibi olsa mı olması mı amasıydı fakatıydı derken bi çırpıda hamiş olduğumu öğrendimm ve bu müthiş şansımdan ötürü hergün binbir şükür ediyorum rabbime, darısı tüm dileyenlerin başınaaa...:Saruboceq:

derinden taa içten bir amiinnnnn diyesim geldi :Saruboceq:

tecrübeli annişlerrrr imdattt acil moral motivasyona ihtiyacım varrr. Bugün ikili test sonucunu aldım ve malesef biyolojik sonuç istediğimiz gibi çıkmadı. Yaş kilo vs ile kombine olarak bakılan bir test bu biliyorsunuz, normalinde 1:423 gibi bir değer beklerken bende 1:169 çıktı ve doktorum henüz endişelenmemem gerektiği üçlü test sonrasında ne yapacağımıza birlikte karar vereceğimizi söyledi, sonrada baktıki benim surat olmuş paramparçaabizim için önemli olan en önemli faktör ense kalınlığı ve bebişin ense kalınlığı 1 milimden bile azalmış durumda. Ahh çıldırmak üzereyimm biliyorum ne denirki bunların hepsi istatistikkk...

tecrübeli annişlerrrr imdattt acil moral motivasyona ihtiyacım varrr. Bugün ikili test sonucunu aldım ve malesef biyolojik sonuç istediğimiz gibi çıkmadı. Yaş kilo vs ile kombine olarak bakılan bir test bu biliyorsunuz, normalinde 1:423 gibi bir değer beklerken bende 1:169 çıktı ve doktorum henüz endişelenmemem gerektiği üçlü test sonrasında ne yapacağımıza birlikte karar vereceğimizi söyledi, sonrada baktıki benim surat olmuş paramparçaabizim için önemli olan en önemli faktör ense kalınlığı ve bebişin ense kalınlığı 1 milimden bile azalmış durumda. Ahh çıldırmak üzereyimm biliyorum ne denirki bunların hepsi istatistikkk...

Merhabaaa canım ;
Sinemcim ne olursun panik yapma hemen. Doktorun çok güzel demiş daha çook erken bak benim iş yerimdeki arkadaşıma neler neler demişler bana hamilelik hikayesini anlattı inanamadım bir okadar da duygulandım.
Neler neler en yakınım olan görümcemin bebeği beyin kanaması geçirdi. Şimdi Maşallah çok iyi. Ama sen üzülürsen bebekte üzülür biliyorum yaşamadan bilinmez ama az buçuk düşük tecrübemden dolayı anlıyorum seni şekercim okadar olumsuzdum ki bazen bebeklerin bu olumsuzluk ve stresten öldüğünü düşünmeden edemiyorum..
Ne olur az daha sabır ve Dua bol bol dua canım..
Dualarımız seninle Rabbim Yüzünü Güldürsün her daim canım arkadaşım :1hug:

sinemcim bence dr unu dinle canım benim. sakın panikleme endişelenme. sen iyi düşün, iyilikler çağır ki herşey iyi olsun. dualarımız hep seninle ve bebeğinle. inşallah herşey yolunda gidecek canım, sakın kendini üzüp de bebeğini sıkıntıya sokma e mi kuzum.

canım yaa endişenlenme cidden bunlar istatistik sadece allahım çok büyük sen içini kalbini ferah tut herşeyin hayırlısını versin rabbim pozitif düşünki pozitif olsun inşallahh

sinemcim bildigim kadarıyla bu degerler cesitli istatistiklerin kombinesi. Yas,kandan alınan deger ve ultrason olcumleri. Biz de dr ultrasonla baktıgında bu tarz anormallikte muhakkak ultrason olcumlerinin esas oldugunu ultrasonda bir problem gormediği icin kan testinde de aynı sonuc cıkar dedi. Benim yasım 29 su an degerlerimi bilmiyorum ama bildigim yas artıkca o riskde de bir artıs oluyor. Benim sana tavsiyem dr bu konuda uzman mı? Benimkisi riskli gebelikler uzmanı ve ayrıntıları kendisi yapıyordu. Dolayısıyla ayrı bir dra gitmedim ama eger drun nun bu tarz bir uzmanlıgı yoksa bence baska dra da gidebilirsin sonucta farklı goruste onemli. Her drun yontemi farklı oluyor. Mesela benimdr ikili test sonucları iyi cıkınca 3lü yapmadı gerek gormuyorum dedi.
bir de drlar her ihtimali soyluyolar. 10 gun onceki kontrolumuzde bebegin idrar kanalında hafif tıkanıklık oldugunu buda bobregi 8.5 mm genislettigini onemli birsey olmadıgını kontrolde olmamızı soyledi.10 gun sonra kontrole gittik 5 mme dusmustu cok sukur. dr bana neden soyledim diye kızmayın gordugumu soylemek zorundayım dedi. Yani her ihtimali soylediklerinden bizde stres olabiliyoruz.
Ama dedigim gibi baska bir dra da gidebilirsin bence. İcini ferah tut hersey iyi olacak diye dusun. 10 gun boyunca okadar uzuldum ki oglumun hareketleri bile azaldı. Drdan cıktıktan sonra mutlu olunca nasıl hareketlendi inanamazsın ozaman anladımki onları uzmememiz lazım biz ne hissediyosak aynısı yasıyo minisler. Oyuzden bebisini uzme sakın annesi tamam mı opuyorumnanaktan

sinemcim umarım hersey yolundadır.Aklına kötü şeyler getirmemeye çalış.Ben herşeyin çok güzel olacağına inanıyorum cnm. Sende üzme kendini

evet canım yaaa tıbben en önemlisi ultrasondaki ense kalınlığı ölçümüdür zaten. benim şahsi düşünceme göre ikili teste gerek bile yoktur. en başından beri bu tür testlere karşıydım ama yaptırdım. insan o sürecin içinde girince itiliyor maalesef. ense kalınlığı 1 mm. den az demişsin ee süper yaa işteeeeeee!! hiiiiççç sallama sen biyolojik sonucu. bir tarafta görünen köy var diğer tarafta tahmini sayısal değerler.. hiç bir şeyin keyifli giden hamileliğini bölmesine izin verme sakın. bişiciği yok bebişimizin. sapasağlam bi tosuncuk o evelallah, pozitif düşün lütfen. :1hug:

Günaydın hanımlarr... Hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkürederimm... Hepinizde son derece doğru söylüyorsunuzz, kesinlikle benim bu mevzuyu büyütmemem lazımm. Sadece az biraz anlarsınız beni diye düşünüyorum çok büyük bir şok yaşadım, sanki diyorumki Allah biraz beni kendime getirmeye çalışıyor. Öyle rahattımki düne kadar, hatta ultrasonlar dışında ara ara unutuyordum sanki hamiş olduğumu, ense kalınlığını öğrendikten sonrada bir ohhhh diyişim vardıki görülmeye değerr... ama dün sonucu aldıktan sonra sanki iri büyük bir tokat şakladı suratımdaaa, durrr sennn çok şımardın dedi bana. Dün akşam okudum yazdıklarınızı ama cevap yazacak gücüm yoktu zati uyku muykuda hakgetire, çeşit çeşit doktorlarda dert anlattım olasılıkları dinledim durdum tüm rüyalarımda. Eşimde inanılmaz sarsılmış durumda ama zavallım bana belli etmemye çalışıyor, ama ona dün çok söz verdim ilk töközlemede düşmek yok diye. Anladımki hayat başladı, ilk ve en büyük sorunumuz bu olarak kalırrr inşallahh diyorumm.

Dün biraz burada da araştırdım benzer sıkıntıları yaşayanlar var mı diyee, olmammıı bi dolu hemde daha üstüne katmerli sıkıntılar var, o yüzden napcazzz daha sıkıntı ortaya çıkmadan olasılıklar üzerine kendimizi heba etmiyeceğizz, biliyorumki dünden beri zavallımmm içerde benden bin beter sıkıntıya düştü ve sanırım benim esas önemsem gereken onun ruh hali, bu hormonlar fenaymış burnumun sızını dindirebilmem çok zor oluyor.

Bugünde öğleden sonra kardiyolojiye gideceğim çünkü kalbimde 2 düzeyinde sistori(üfürüm) tespit edildi, önemli bi şey olacağını sanmıyorum çünkü bi sıkıntım yok ama alabilirsem birkaç günlük bi istirahat almak istiyorum, umarım doktor halden anlayan bi şey çıkar.

Şimdilik benden bu kaaa, çok başınızı ağrıttım di mi, çok üzgünüm hanımlar ama iyiki varsınız, sağolun varolunnn...

yine kimse yok:KK43: ama bnm bunu birileriyle paylaşmam lazım yoksa çat diye çatlicam:) Dün akşam test yaptım. ilk2-3 dakika tek çizgi varken sonradan çok çok silik bi ikinci çizgi belirdi. Başta galiba kendimi şartlandırdığım için görüyorum galiba dedim ama yok. Vallahi de var o ikinci çizgi:) Sitede birileri "ikinci çizgi silik acaba hamilemiyim" dediklerinde kızıyodum niye soruyuki hamile işte diye ama şimdi aynı şeyi ben soruyorum:) acaba hamilemiyim????

yine kimse yok:KK43: ama bnm bunu birileriyle paylaşmam lazım yoksa çat diye çatlicam:) Dün akşam test yaptım. ilk2-3 dakika tek çizgi varken sonradan çok çok silik bi ikinci çizgi belirdi. Başta galiba kendimi şartlandırdığım için görüyorum galiba dedim ama yok. Vallahi de var o ikinci çizgi:) Sitede birileri "ikinci çizgi silik acaba hamilemiyim" dediklerinde kızıyodum niye soruyuki hamile işte diye ama şimdi aynı şeyi ben soruyorum:) acaba hamilemiyim????

Vay annesinii gözün aydın şekerimmmm, bal gibide hamişsin. Benimde ilk idrar tetsim çok silik çıkmıştı hatta kandaki dğerlerimin bile orantılı yükselmesine odaklanmıştıkkk. Tebrik ederimmm seni, istersen hemen ya da bekli biraz sonra kanda baktırın kesin sonucu alın. Yaşasın bu bugünün en güzel haberi olduu, inanıyorum Doruk bebek herkese uğurlu geldi bi sürü böyle güzel haberler alacağız :Saruboceq: :nazar:

sanırım sena anne doğumhaneye ayaklarını sürüyerek gitti peşinden hepimizi sürüklüyor:) Ya sinemcim ben çok şaşkınım, hala acaba doğrumu diyorum. Eşime de söylemedim,hatta test yaptığımı biliyodu negatif dedim:) Bu akşam testi tekrar yapçam çift çizgi çıkarsa yarın da kanda baktırcam. Ona göre yıl başı sürprizi yapçam eşime:)

sanırım sena anne doğumhaneye ayaklarını sürüyerek gitti peşinden hepimizi sürüklüyor:) Ya sinemcim ben çok şaşkınım, hala acaba doğrumu diyorum. Eşime de söylemedim,hatta test yaptığımı biliyodu negatif dedim:) Bu akşam testi tekrar yapçam çift çizgi çıkarsa yarın da kanda baktırcam. Ona göre yıl başı sürprizi yapçam eşime:)

Biliyorum sabretmek çok zor ama bana sorarsan bu akşam değilde yarın tekar bir ilk idrarınla dene, adamcağızı şok ediceksin anlaşılannn yerimseniben

atk çok tebrik ederim canım bal gibi hamilesin işte. inşallah en kısa zamanda kanda da kesinleştirip 2009 u bu en mutlu haberle kapatırsın canım :nazar:

sinemcim işte böyle, benim tanıdığım sinem budur. kuru gürültüye pabuç bırakmaz. bir denilenle yetinmez araştırmacı kişiliğiyle ortalığı ayağa kaldırır ve içini rahatlatır. ensesi incecikmiş benim yiğenimin annesi neden panikleyip de canını sıkıyorsun kuzucuğun, hemmen kendine geliyorsun ona göreeee...

bana gelince haberler iyi değil arkadaşlar. bütün tahlilleri kasıla kasıla yaptırıp sonuçlarını 3 buçuk atarak hoplayarak zıplayarak alan ben, progesteron tahlilimin sonucunu telefonda alırken pek bir rahattım. ne de olsa 21,7 mm lik bir yumurtam vardı çatlamıştı elbet. ama öyle değilmiş. o rahatlıkla dr u aradım olmamış hande hanım lafıyla beynim uyuştu. ne olmamış dedim. 6 çıkmış, en az 10 olmasını isteriz dedi. bu ay yumurtlama olmamış dedi. benim ama 21.7 hani nasıl sorularım arasında, böyle durumlar olabileceğini, her defasında aynı şekilde yumurtlamadığımızı bunun kalitesiz olabileceğini ama yine de kesin yumurtladın ya da yumurtlamadın diye birşey sözkonusu olmadığını kendimi kesinlikle sıkmamam gerektiğini söyledi. ya zaten ne zamandır herşeye ağlayan ben oturdum buna da ağladım. kocaman yumurtam vardı gözlerimle görmüştüm ilk defa. hatta 17. veya 18. gün yumurtladım da 21. gün yapılan test ondan mı az çıktı diye bile düşünmeye başladım ama hepsi varsayım tabi. nasıl bir hayal kırıklığı yaşadığımı anlatamam. isterseniz abarttığımı söyleyin, isterseniz kızın ama için paramparça...

Günaydın hanımlarr... Hepinize ilginiz için ayrı ayrı teşekkürederimm... Hepinizde son derece doğru söylüyorsunuzz, kesinlikle benim bu mevzuyu büyütmemem lazımm. Sadece az biraz anlarsınız beni diye düşünüyorum çok büyük bir şok yaşadım, sanki diyorumki Allah biraz beni kendime getirmeye çalışıyor. Öyle rahattımki düne kadar, hatta ultrasonlar dışında ara ara unutuyordum sanki hamiş olduğumu, ense kalınlığını öğrendikten sonrada bir ohhhh diyişim vardıki görülmeye değerr... ama dün sonucu aldıktan sonra sanki iri büyük bir tokat şakladı suratımdaaa, durrr sennn çok şımardın dedi bana. Dün akşam okudum yazdıklarınızı ama cevap yazacak gücüm yoktu zati uyku muykuda hakgetire, çeşit çeşit doktorlarda dert anlattım olasılıkları dinledim durdum tüm rüyalarımda. Eşimde inanılmaz sarsılmış durumda ama zavallım bana belli etmemye çalışıyor, ama ona dün çok söz verdim ilk töközlemede düşmek yok diye. Anladımki hayat başladı, ilk ve en büyük sorunumuz bu olarak kalırrr inşallahh diyorumm.

Dün biraz burada da araştırdım benzer sıkıntıları yaşayanlar var mı diyee, olmammıı bi dolu hemde daha üstüne katmerli sıkıntılar var, o yüzden napcazzz daha sıkıntı ortaya çıkmadan olasılıklar üzerine kendimizi heba etmiyeceğizz, biliyorumki dünden beri zavallımmm içerde benden bin beter sıkıntıya düştü ve sanırım benim esas önemsem gereken onun ruh hali, bu hormonlar fenaymış burnumun sızını dindirebilmem çok zor oluyor.

Bugünde öğleden sonra kardiyolojiye gideceğim çünkü kalbimde 2 düzeyinde sistori(üfürüm) tespit edildi, önemli bi şey olacağını sanmıyorum çünkü bi sıkıntım yok ama alabilirsem birkaç günlük bi istirahat almak istiyorum, umarım doktor halden anlayan bi şey çıkar.

Şimdilik benden bu kaaa, çok başınızı ağrıttım di mi, çok üzgünüm hanımlar ama iyiki varsınız, sağolun varolunnn...

Cannım ya bak ne güzel anlatmışsın canım.. Evet baız şeyler işaretimiz olabiliyor.. Bol bol tefekkür ve dua.
Sağlıcakla kal

ATK arkadaşım silikte çıksa aşırı silikte çıksa %99 gebelik vardır. Ama en önemlisi kanda baktırmak bu arada bende adaha adet olamadım..Gidip bi idrar testi yapayım ...CADIARZU

bana gelince haberler iyi değil arkadaşlar. bütün tahlilleri kasıla kasıla yaptırıp sonuçlarını 3 buçuk atarak hoplayarak zıplayarak alan ben, progesteron tahlilimin sonucunu telefonda alırken pek bir rahattım. ne de olsa 21,7 mm lik bir yumurtam vardı çatlamıştı elbet. ama öyle değilmiş. o rahatlıkla dr u aradım olmamış hande hanım lafıyla beynim uyuştu. ne olmamış dedim. 6 çıkmış, en az 10 olmasını isteriz dedi. bu ay yumurtlama olmamış dedi. benim ama 21.7 hani nasıl sorularım arasında, böyle durumlar olabileceğini, her defasında aynı şekilde yumurtlamadığımızı bunun kalitesiz olabileceğini ama yine de kesin yumurtladın ya da yumurtlamadın diye birşey sözkonusu olmadığını kendimi kesinlikle sıkmamam gerektiğini söyledi. ya zaten ne zamandır herşeye ağlayan ben oturdum buna da ağladım. kocaman yumurtam vardı gözlerimle görmüştüm ilk defa. hatta 17. veya 18. gün yumurtladım da 21. gün yapılan test ondan mı az çıktı diye bile düşünmeye başladım ama hepsi varsayım tabi. nasıl bir hayal kırıklığı yaşadığımı anlatamam. isterseniz abarttığımı söyleyin, isterseniz kızın ama için paramparça...

Canım haklısın ne desen ama birazdaha sabır lazım kendini üzdükçe ne eline geçecek ki! üzülmekle kalacaksın birde vücudunu üzeceksin sen mutlu ol ki vücudun daha iyi çalışsın değil mi ama ?yerimseniben

inşallah Allah gönlüne göre verir cnm en kısa zamanda, üzüntünü yaşaman içine atmandan daha iyi ama bunu olabildiğince kısa tutmaya çalış. Hemen koyverme kendini,öle hemen pes etmek yok. Belki de hiç beklemediğin bi anda geliverir meleğin...

desteğiniz için teşekkür ederim kızlar... inşallah bu halim de geçecek ama bu aralar zaten salya sümük herşeye ağlıyorum ve kızıyorum. o kadar sinirlerim bozuk ki. böyle olmak istemiyorum ama elimde değil...

atk sen hemen bir kan testi yaptır canım, nurfeza regl olmadıysan hemen git bir test yaptır sen de canım hadi inşallah...

atk çok tebrik ederim canım bal gibi hamilesin işte. inşallah en kısa zamanda kanda da kesinleştirip 2009 u bu en mutlu haberle kapatırsın canım :nazar:

sinemcim işte böyle, benim tanıdığım sinem budur. kuru gürültüye pabuç bırakmaz. bir denilenle yetinmez araştırmacı kişiliğiyle ortalığı ayağa kaldırır ve içini rahatlatır. ensesi incecikmiş benim yiğenimin annesi neden panikleyip de canını sıkıyorsun kuzucuğun, hemmen kendine geliyorsun ona göreeee...

Ahh be canımm valla seni çok iyi anlıyorummm, üzülmeyeceğiz diyoruz ama bi noktadan sonra burun sısızını durdurabilmek pek mümkün olmorrr. Ben dünkü acımı dudaklarımı kemirerek bastırıdmmm bastırdım ama sanki içimde kertildi amma velakinn olmorr işte bize yenik düşmek yakışmazzz vücdumuz biz ayaktaysak ayaktaaa. Ağla arkadaşımm atma içine ama çabukkk ayıll, zaman hızlı bir sonraki ay yeni yumurtalarr yeni umutlarr, hadi bakalım hayırlısı :Saruboceq:

yanniiii vaaayyy anasını sayın seyirciler 2 gün yokum ortalık birbirine girmiş..
hafiyem Nur um neden bi el atmadın sen bu minnoşlara yawwwww şimcik teker teker yazıcam hepiciğinize....

X