ocuk istiyorum ama...

portakal ım bende dua istiyorummmm :Saruboceq:

inş. canım benim.. Allahım müsade ederse senin ismini de anacağım dua anında..

peliiinnn kuzu kocaman olmuş yaa.. hadi bakalım.. senin için de heyecanlı günler yaklaşıyor..

canım benim.. bizim de hazırlık aşamasında eşim keçiboynuzu içerken bende onunla beraber içiyordum.. ayrıca soğan kürünü çok denemek istememe rağmen üşengeçlikten yapmamıştım.. ama bal-çörekotu-tarçın karışımını kullandım.. sanıyorum ki erken yumurtlamam ve erken döllenmem ondan oldu.. hadi bakalım hakkında hayırlısı olsun.. sadece moralini yüksek tut.. yerimseniben

canım yaa demek doruk tepende dolaşıyor kaydirigubbakcemile3 meleğin dediği gibi doğacağı anı beklediğimiz sanki dün gibiydi.. vay bee.. o zamanlar bebek hayalim bilenem yoktu sempatiksalakcinni

Sibel'cim doktora görünmeden kafana göre soğan kürü yapma. Soğan kürü eğer adetlerin düzensizse (pko nedeniyle genelde) veya yumurtalıkta kist varsa işe yarıyor. Sen anladığım kadarıyla düzenli regl oluyorsun. Doktora gittiğinde herşey normal çıkarsa benim de tavsiye edeceğim reglin 1. gününden itibaren:
- bal-tarçın-çörekotu karışımı her gün 1 çay kaşığı
- 1 fincan adaçayı (sallama olmasın, taze demle her gün)

İkisi de yumurtanın kalitesini artırıyor. Çatlamadan sonra ikisini de kesmek lazım. Eğer ovülasyon günlerinde (gün aşırı en iyisi) ilişki olursa bu sefer ananas yemeni öneririm. Tüp bebek tedavisinde transferden itibaren test gününe kadar ben her akşam 2-3 dilim yedim. Tutunmaya etkisi olduğuna inanıyorum ben.

Keçiboynuzu eşin için faydalı, içindeki e vitamini spermleri artırıyor gerçekten. Eşim direk yiyordu. Sonra pekmezini de yemeye başladı (aktarlada satılan bir marka var, Nida ise sanırım, onu tavsiye ederim). Ama sana ekstra bir faydası olmaz. Her gün pekmez yersen sadece kalori almış olursun.

Pelincim önerilerin için çok tesekkür ederim, tavsiyelerini dinleyecegim.
Evet canim reglilerim düzenli.Kist vs de yok sükür.Adetim ha basladi ha baslayacak,bitince dr a gidecegim.adetimin ilk gününden itibaren bal-çörek otuna simdiden baslasam mi, dr a gitmeyi mi bekleyim sence?
Pekmezi hem esimi heveslendirmek, hem de bircok seye faydali oldugu için içeyim ,kan degerlerim de yükseltir demistim.Onu da içmeyim ben, fazladan kalori istemiyorum cünküyerimseniben.ananasi hiç duymamistim onu da alir yerim sorun olmazyerimseniben
Kocisim pekmezini ses cikarmadan iciyor allahtan.. canim benim...
tekrar tesekkürler pelincim, siz basardiniz, insallah bizde basarabiliriz..

Sibel'cim inşallah sen tedaviye, takibe gerek kalmadan kolayca hamile kalırsın. bal-tarçın-çörekotunun zararı yok, faydası bol. 1. gün başlayabilirsin. Doktor da umarım güzel haberler verir.

kesinlikle katılıyorum.. adaçayı kürünü ben de yapmıştım bal-çörekotu-tarçına ek olarak.. pekmez konusunda kalorisini bilmiyorum ama kan yaptığı bi gerçek.. doktor hamile kaldığımda kan değerlerime bayılmıştı.. şeyy :kedi: bi de fik fik meselelerini de aşka geyirdiği söyleniyo.. aklinialirimsmile

Sibel'cim inşallah sen tedaviye, takibe gerek kalmadan kolayca hamile kalırsın. bal-tarçın-çörekotunun zararı yok, faydası bol. 1. gün başlayabilirsin. Doktor da umarım güzel haberler verir.

insallah Pelin cim ...takip tedavi gerekmez..Dr a gidene kadar ben küre baslayim da!Hatta Dr a yumurtlama tarihime yakin gideyim de , yumurtalarimi da görsün bakalim, kaliteli mi degil mi?

Dün aksam aktara gidip çörekotu ögüttürdüm ve adacayi aldim, bu aksam kismetse kürüme basliyorumyerimseniaksamlari da bir bardak taze demlenmis adacayi icecegim...Hayirlisi olsun bakalim:Saruboceq:

Pelincim bu kürü göz kararimi hazirliyoruz peki? sabah-aksam ac karina, bir yemek kasigi mi yenmesi gerekiyor?

merhabaa bende amma uğramaz oldum yahu foruma sibelcim anladığım kadarıyla full beslenme olaylarına girmişsin....Rabbim sonunu hayır eylesinnn :)))) Dilerim biran evvel kavuşursun bebişineeeee herkese hayırlı günler dilerimmmm

Ben şöyle yapmıştım: Bir çorba kaşığı bala bir çay kaşığı çörekotu, bir çay karşığı tarçın ekleyip karıştırıyorsun. Macun gibi. Her sabah bir çay kaşığı yemen yeterli. Kahvaltıdan önce ya da sonra sana kalmış. Bittikçe yeniden yapman daha iyi olur. Zaten en fazla 12-13 gün kullanacaksın.

anladım Pelincim...bende küçük bal kavanozunun dörtte birine 1 yemek kaşığı çörekotu 1 tatlı kaşığı da tarçın koyup karıştırdım.bu seferlik böyle oldu..insallah diğer aya gerek kalmaz ama gerekirse taze taze yapmak daha iyi tabi ki..yerimseniben

adaçayına da başladım, dün iş yerinde poşetlerden vardı mecburen ondan içtim, akşam evde de aktardan aldığım adaçayını...bir sapta 6 yaprak falan vardı onu ikiye kırıp, 3-4 dk beklettim ve ılık ılık yatmadan önce içtim.

İçimde bir huzur ve mutluluk var, umarım yaptıklarımız boşa gitmez de Allahım sağlıkla, bana ve isteyen herkese bir bebiş verir...

Akşama arkadaşlarda kalacağız yanımıza kürlerimizi ve adaçayımızı da alıp gideceğim..Gün aksamasın..Bir de derecemi tabi ki! harıl harıl bu işe kendimi adadım bakalım, sonu hayalkırıklığı olmasın da:bbo:

teşekkürler tatlı anniş.. opuyorumnanaktan

sorma canım ya! bu ay kür ayı, çok çalışmak lazım çoook zemuszemus
umarım hepimiz kavuşuruz opuyorumnanaktan

aaa kızlar neredesiniz delikafadulden topiği bulana kadar öldüm valla.. hayırdır.. kimselerden ses seda yok.. özellikle sineemmm sen nerelerdesin? umarım iyi haberler vardır.. :sinifsinif:

biz de buralardayız.. kızımlan evde takılıyoz.. şimdilik doğum belirtisi felan yok.. bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak..

görüşmek üzere kızlar.. biz yine geliriz.. siz de topiği çok boş bırakmayın yahuuu.. kaydirigubbakcemile

feyzuscum günaydin,
sabah sabah pek iyi bir haber degil ama merakta kalma diye sana yazayim istedim...az önce sinem in annesinin vefat ettigini ögrendim..çok çok üzüldüm,sinem in üzüntüsünün tarifi mümkün degildir tabi ki!.Allahim, ona minik melegine ve tüm sevdiklerine uzun , saglikli bir ömür versin..baska ne denir bilemiyorum.insan ne diyecegini sasiriyor:çok üzgünüm:

Evet hanımlar Sibel'nde dediği gibi acımın tarifi imkansız, canım anacığım melek oldu gitii, çok sevdiği anacığına, babacığına ve babaannesine kavuştu. Eminim eminimmm sevdikleri onu karşıladılar ve o şimdi çok mutlu ya da huzurlu evet evet huzurlu. Ne olur bi şeyler söylemeye çabalamayın çünkü bliyorum böylesi anların tarifi yok ne benim için ne de sizin için.

Ben şu an yok gibiyim, ne havada ne yerdeyim, yiyorum içiyorum uyuyorum, sadece ve sadece kızım için uyanık kalıyorum, yani dedimya tarifsizimmm ve inkarlardayım, kendimi sadece bu felaket olmadı dediğimde tam hissedebiliyorum ve ama malesef bu yalana sadece bir iki saniye kanıyorum. Öksüz hissetmek bir yanının bitmesi yitmesiii Allahım içim acıyorrr . Ne olur beni mazur görünn ben bittim hanımlarrr...

Canımmm çok üzüldüm , gerçekten söylenecek bişey bulamıyorum başınız sağ olsun allah geride kalanlara uzun sağlıklı ömürler versinn

başın sağolsun sinemcim.. ne dense boş çünkü bu ayrılıkların tesellisi yok..

elbet bizlerinde başına gelecek heran olabilir kendimizde olabilir... Herkes fani...

Feyzuus nerdesin?
Cok az kaldii, aksam aklimdaydin ..bebise kavusmaya az kaldi
Güzel haberlerini sabirsizlikla bekliyoruzopuyorumnanaktan

Diger kizlardan da hic ses seda cikmiyor , nerelerdeler ??

Valla topiğin tadı kalmadı. İlknur hocam, Sena anne uğramaz oldular. Sinem'i söyşemiyorum bile... Feyza arada yazıyor ama o da doğuma hazırlanıyor artık, hatta doğurmuş bile olabilir.
Bakıyorum 2., 3. sayfalara düşmüşüz...

Ben de 33. haftadayım, sona az kaldı.. İzne çıkmak içn gün sayıyorum. 13 iş günüm kaldı. Sonra evde beklemeye başlayacağız.

Çok haklısınız..
Uğramaz olduk gibi oldu esasında ben oğlan büyüdükçe bazı şeylere daha çok vakit kalır diye düşünüyordum ama öyle de olmuyormuş.. evet aralarda boş zamanlar oluyor yemek saatleri uyku saatleri vs vs ama bu sefer de emekleyen sıralayan yürümeye başlayan bebk ile dakika başı ilgilenmek gerekiyor. Yani eskiler ne demiş, ilgilenmek hiç bitmiyor, belki anaokulu kreş oyun sınıfı vs dönemlerinde belirgin ölçüde rahatlıyor anneler zira bebekler çocuk sonra oku çocuğu olup evden birkaç saat ayrılıyorlar.. Şahsen ben oğlumun bebek hallerinin geçmesine büyümesine sevinmekle birlikte gözümün önünde o biten dönemlerini şimdiden özlüyorum.. Daha minik bebekken keyif verdiği dönemler bir daha geri gelmeyecek o yüzden diyorum ki ne kadar yorulursak yorulalım her anın keyfine bakmak lazım..

Doruk beni aylardır gece uykuları açısından çok yoruyordu. Son 2-3 haftadır nispeten daha iyiyiz, gecede 2-3 defa kalkıyoruz. ama bazı gecelerde ne hikmetse gene 7-8 defa kalkıyor. Diş çıkarma dönemleri diyorum dayanmaya gayret ediyorum. Uykusuzluk o kadar zor dayanılan bir şey ki artık benim için 10 aydan sonra hala uyuyamadığım halde ayakta kalabilmeme bazen şaşırıyorum ben bile...Umarım sizlerin bebekleri 4-5 aylıktan itibaren kurulu saat gibi yatar kalkarlar, bir annenin bir başka anneye yapabileceği en iyi dua buymuş bence :)))

Sinem in annesini kaybından sonra ben de biraz keyifsizleştim ne bileyim neşeyle keyifle bazı şeyleri yazıp çizeyim derken benim de aklıma geliyor, onu yüz yüze tanımasam da hissettikleri beni bile üzüyor, o ne yapsın.. Rabbimden biran evvel iç huzuruna kavuşmasını ve bebeğinin gücünün onu iyileştirmesini diliyorum
Hepiniz sağlıcakla kalın, bebek haberleri alalım sevinelim keyfimiz yerine gelsin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…