Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ay kızlar hamile kaldıktan sonra da iş bitmiyormuş. Bu gün gittim ben doktora kese göründü. 5+2 dedi. Uygulamada 5+5 demişti. Ona çok takılmadım da benden kan tahlili istedi. Hiç bi tanıdığım bu testleri bilmiyor. Arkadaşımda 4 aylık hamile ondan da istenmemiş. Aramızda hamile olanlar varsa bu testleri biliyor musunuz ? Siz yaptırdınız mı ?

Eklentiler

• 69A3DD66-E1AB-47E7-9ABC-08C3588593BE.jpeg
    69A3DD66-E1AB-47E7-9ABC-08C3588593BE.jpeg
    104,3 KB · Görüntüleme: 56
Bat ne zaman şimdilik bişey görünmüyor gibi
Kuzum benim karıştı 1 şubat olması gerek ama yumurtlamam 2.ye mi oldu tek mi oldj bilmiyorum 19nda doktor kontrolğm vardı doktor çatlamak üzere dedi.. batmalar var kasıklarımda göğüslerimde uyku bozukluğı var uyuyamıyorum 2 akşamdır.. artımed bu test bi deneyeyim dedim 🙃

Kızlar selam çok özledim sizleri çok merak ettim bayadır bakamadım buralara biliyosunuz geçen hafta doktora gittiğimde kese görünmüştü sadece yeni oluşuyor demişti doktor bebek ve kalp atışı yoktu haftasıda küçük görünüyordu bende 2. Ayın 7 sine randevu aldım hem dedim varsa eğer biraz daha zaman geçsin büyüsün diye o zamanı bekleyecektim ama bu sabah kalktığımda pembe kahve yoğun bi kanamam başladı 2 ay önceki düşüğümdede bu haftada böyle kanamayla başlamıştı aynı gün düşürmüştüm...
Neyse tabi hemen acile koştuk doğumhanede muayene oldum kesede bebek oluşmuş ve kalp atışında dinledim şükürler olsun ama düşük tehliken var dedi progestan verdi uzanıp dinleniceksin dedi şimdi eve geldik işte bende durumlar böyle kızlar biraz korku biraz endişe biraz sevinç hepsi karışık bakalım hayırlısı...
Sizler nasılsınız canlarım
Çok şükür canım ve canını sıkma duyduğum kadarıyla bir çok hamilede leke kanama oluyormuş..bende 7.haftanın içindeyim keseyi gördük kalp atışı için perşembe gidicez..Ama halimi anltsam ah nerden başlasam 😭 6.haftaya girince birden iştahım kesildi o günden beri hiçbirşey yiyemiyorum buzdolabının içi burnuma çok kokuyor mutfak dolaplarının içi mutfak hep kokuyor eşim genelde mutfağa geçiyor...bir kez çıkarttım ama hep bir bulantı hali var çıkarma yok su bile içemiyorum bir haftada iki kilo verdim bu saat oldu hala yatamadım neden çünkü içtiğim portakal suyu beni ağlattı resmen mide yanmasından Kahve içmeyi zaten bıraktım bir hafta oldu ona da midem çok yandığı için.. İnşallah sen böyle değilsindir Allah'ım hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin bize dayanma gücü versin 🙏😢

Ay kızlar hamile kaldıktan sonra da iş bitmiyormuş. Bu gün gittim ben doktora kese göründü. 5+2 dedi. Uygulamada 5+5 demişti. Ona çok takılmadım da benden kan tahlili istedi. Hiç bi tanıdığım bu testleri bilmiyor. Arkadaşımda 4 aylık hamile ondan da istenmemiş. Aramızda hamile olanlar varsa bu testleri biliyor musunuz ? Siz yaptırdınız mı ?
Canım benden istedi doktorda bu rubella vs falan var içinde diğerleri de vardır bence 5 tüp kan verdim..hatta sonuçlarım pek normal değil bu hafta gittiğimde göstericem bende

Canım benden istedi doktorda bu rubella vs falan var içinde diğerleri de vardır bence 5 tüp kan verdim..hatta sonuçlarım pek normal değil bu hafta gittiğimde göstericem bende
Ailenizde kalıtsal hastalığı ya da down sendromlu olan biri var mı? Bana önce onu sordu. Benimde kuzenim zihinsel engelli ve down sendromlu. Acaba onun için mi istedi ki dedim. Çünkü onu not aldı.

Ya ben sabah gidipnkan vericektim de bu gün yaptığım testi instagram da minik kurabiyelerm bar onada attım bu testleri ama böyle çıkan testler negatif çıkıyor gebelik yok dedi moralim bozuldu
Ay hayır ya öyle olsaydı benim oğlumun şuan doğmamış olması lazımdı 😂😂😂 ben de ilk gebeliğimde aynı sizinki gibi silik bir çizgi ile öğrenmiştim ve ben testi tekrar bile etmemiştim düşün regl gecikmesinin ikinci günü test yapıp silik çizgiyi görünce kan vermiştim ve 5 haftalık da hamileydim

Kuzum benim karıştı 1 şubat olması gerek ama yumurtlamam 2.ye mi oldu tek mi oldj bilmiyorum 19nda doktor kontrolğm vardı doktor çatlamak üzere dedi.. batmalar var kasıklarımda göğüslerimde uyku bozukluğı var uyuyamıyorum 2 akşamdır.. artımed bu test bi deneyeyim dedim 🙃
Benimde 30 ocak 1 şubat arası. Sata göre 17 ocak yumurtlamaydı, ama iki gün önce oldu. Ona göre de 31 ocak oldu. Cok değişik bu ay benimde dünden beri de akıntım var içim ıslak hissediyorum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ acaba ikinciye mi yumurtluyorum ama akıntıdan beri de sıfır ağrı. Yoksa çatlamanın ağrısını dibine kadar yaşarım tam yarım saat sürer fixtir hiç değişmez 😅😅 sen 1 şubatta yenile derim testini

Hanımlar merhaba benimde adet döngümün 18. Günü hafif lekelenme gördüm programa göre de adetime henüz 9-10 gün var hiç lekelenme görmemiştim adetlerimin arasında geçen ay tüp bebek tedavisi görmüştüm düşük oldu lenfosit aşısına başladık doktor bu ay normal kalma şansın yüksek demişti lekelenme de görünce acaba yerleşme kanaması mı diye düşünmeye başladım ama çoğu yerde de yumurtlama oluncada lekelenme olabiliyormuş ama ben genellikle yumurtlama dönemimi yoğun bir akıntıyla geçiririm ki öyle bir durumu da atlattım şimdi akıntım yok lekelenmem var yerleşme için acaba erken mi yoksa zamanı mı yoksa yumurtlamamı hala bilemiyorum böyle olan var mı hamile kalan 10 gün önce lekelenme görüp umarım gebeliktir bir bilgim de yok ama ikinci transfere geçmeden inşallah mucize olur çünkü tüp bebek bizi maddi yönden baya zorladı o yüzden ikinci aşamayı biraz ertelettik bu süreçtede lenfosit aşısı oluyorum

Ben daha yeni yaptirdim bu testleri enfeksiyon var mi vs diye rutin yapilan testlerden ben hamile degilim benden de istedi.

Normal gebslik testim o kadar hafif bir çizgi ki telefon ışıntuttum baktım resmen ve görülmeyecek kadar hafif ti

Benimde 30 ocak 1 şubat arası. Sata göre 17 ocak yumurtlamaydı, ama iki gün önce oldu. Ona göre de 31 ocak oldu. Cok değişik bu ay benimde dünden beri de akıntım var içim ıslak hissediyorum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ acaba ikinciye mi yumurtluyorum ama akıntıdan beri de sıfır ağrı. Yoksa çatlamanın ağrısını dibine kadar yaşarım tam yarım saat sürer fixtir hiç değişmez 😅😅 sen 1 şubatta yenile derim testini
Benimde çok akıntım oluyor sulu kuzum şuan öncesinde beyaz oldu 2 gündür sulu bi de dün göğsüme yatarken keskin bir ağrı girdi.. şişkinliğim ve gazda var. Göğüs uçlarımda koyu renk ve etrafındaki noktalarda belirgin ama ağrı sızı yok o gece harici dün kasıklarımda da batmalar oldu ben beklemiyorum hiç olursa sürpriz olacak😂 bi de erken gebelik ile deneyeyim gelmezse yarına

Canım benden istedi doktorda bu rubella vs falan var içinde diğerleri de vardır bence 5 tüh ..hatta sonuçlarım pek normal değil bu hafta gittiğimde göstericem bende
Ailenizde kalıtsal hastalığı ya da down sendromlu olan biri var mı? Bana önce onu sordu. Benimde kuzenim zihinsel engelli ve down sendromlu. Acaba onun için mi istedi ki dedim. Çünkü onu not aldı.
Hayır hiç yok..canım bildiğim kadarıyla çoğu gebe 5 ve 6.hafta detaylı kan testi veriyor benim doktor tüm hamilelerden istiyor onu biliyorum kağıtları hazırdı çünkü istek yapılacak..örneğin kan grubumu bildiğim halde söylediğim halde onu bile tekrardan öğrenmek istedi testle

Canım benden istedi doktorda bu rubella vs falan var içinde diğerleri de vardır bence 5 tüh ..hatta sonuçlarım pek normal değil bu hafta gittiğimde göstericem bende

Hayır hiç yok..canım bildiğim kadarıyla çoğu gebe 5 ve 6.hafta detaylı kan testi veriyor benim doktor tüm hamilelerden istiyor onu biliyorum kağıtları hazırdı çünkü istek yapılacak..örneğin kan grubumu bildiğim halde söylediğim halde onu bile tekrardan öğrenmek istedi testle
İçim rahatladı. Biz gittiğimizde de öyleydi kağıtları hazırdı kaşe basıp verdi. Çok kafam karışmıştı. Çok teşekkürler 🫶🏻🫶🏻

Benimde çok akıntım oluyor sulu kuzum şuan öncesinde beyaz oldu 2 gündür sulu bi de dün göğsüme yatarken keskin bir ağrı girdi.. şişkinliğim ve gazda var. Göğüs uçlarımda koyu renk ve etrafındaki noktalarda belirgin ama ağrı sızı yok o gece harici dün kasıklarımda da batmalar oldu ben beklemiyorum hiç olursa sürpriz olacak😂 bi de erken gebelik ile deneyeyim gelmezse yarına
Günaydın kuzummm naptın erken gebelikşe denedin mi sende hemen hemen tüm belirtiler var da işte adet öncesi dönemden ayırt edemiypruz 🤧🤧🤧🤧 hadi teste hadiiii❤❤❤❤❤❤❤❤

Günaydın kuzummm naptın erken gebelikşe denedin mi sende hemen hemen tüm belirtiler var da işte adet öncesi dönemden ayırt edemiypruz 🤧🤧🤧🤧 hadi teste hadiiii❤❤❤❤❤❤❤❤
Günaydınnn Maalesef işteyim kuzumm ben şuan ay rimel sürerken kirpiğime böyle acıdı gibi hissettim biraz önceden dökülmüş 2 kirpiğimi arkadaş gözümden çekti 😂kirpikler karışır diyorlar ya aklıma direkt geldi😂😂 herşeyi hamileliğe yoruyoruz maşallah bize 🙈 ben yarın sabah anca yaparım gelmezse bugün

Günaydınnn Maalesef işteyim kuzumm ben şuan ay rimel sürerken kirpiğime böyle acıdı gibi hissettim biraz önceden dökülmüş 2 kirpiğimi arkadaş gözümden çekti 😂kirpikler karışır diyorlar ya aklıma direkt geldi😂😂 herşeyi hamileliğe yoruyoruz maşallah bize 🙈 ben yarın sabah anca yaparım gelmezse bugün
Kirpik deyinceee 🙈🙈 ağzımın kenarında uçuk gibi cok küçük bi yara çıkmıştı, kollarım komple böyle pütür pütür olmuştu. Doğru çirkinleşiyorum diye ağlamıştım 🤧🤧😂😂😂tam öğrendiğim zamanlarda olmuştu bunlarda ilk gebeliğimde. Herkes de aynısı olmaz belki ama aklının bi ucunda kalsın 🙈🙈🙈🙈. Hayırlı işler kuzum bu arada ❤

öncelikle merhabalar. Bugün doktora gittim reglden gecikmesinden sonra 5 günüm. Doktor ortalama 5 haftalık gibi hesapladı falat vajinal ultrason da kese görmedi . Geç döllenme olabilir dedi. 5. Haftada görememesi normal mi biraz endişelendim .

Kirpik deyinceee 🙈🙈 ağzımın kenarında uçuk gibi cok küçük bi yara çıkmıştı, kollarım komple böyle pütür pütür olmuştu. Doğru çirkinleşiyorum diye ağlamıştım 🤧🤧😂😂😂tam öğrendiğim zamanlarda olmuştu bunlarda ilk gebeliğimde. Herkes de aynısı olmaz belki ama aklının bi ucunda kalsın 🙈🙈🙈🙈. Hayırlı işler kuzum bu arada ❤
Aaa ya çok merak ediyorum ne olacak biraz ağrım var kasıklarda geldi sanırım diye gittim yine yok birşey deneyimli olman güzel benim deneyim 0 😂 birde çok susuyorum bu normal mi acaba teşekkür ediyorum sen yapacakmısın test 🙈

Evet hanımlar, değerli arkadaşlar. Bu topiğin sonuna geldik,:KK42:

Ocak ayı benim için bambaşka bir ay oldu bana uğur getirdi görüyorum ki 15 tane kadın arkadaşıma da öyle olmuş ki bence burası bambaşka bir enerjisi olan sanki tek aylık olmayan bir topik oldu. Hepinize bu güzel enerji için teşekkür ederim. Zaten çoğu arkadaşımızla da ben özelden ya da başkaca topiklerden irtibatıma devam ediyorum ancak yine de bu yolculuk sizlerle güzeldi:KK200:

Şimdi hiç haber alamadığım veya regl olduğunu öğrendiğim arkadaşlarımdan başka bu arkadaşlarımın son durumlarını hiç bilmiyorum. Beni haberdar ederseniz listemizin nihai halini şekillendirelim. Yarın bu listeyi tamamen güncellemiş ve bitirmiş olurum.

Umuyorum Şubat kalanlarımız için harika bir ay, hamişlerimiz için kendi bebeğim olmak üzere diğer tüm bebeklere sağlıklı bir hamilelik ve doğum diliyorum. İyi ki varsınız :KK200::KK200::nazar:

letitbee letitbee 31.12.202327.01.2024
Z ZeynpBuse 22.12.202327.01.2024
cilek gezegeni60 cilek gezegeni60 23.12.202328.01.2024
B Biblo23 14.12.202328.01.2024
Z Zottirik 30.12.202328.01.2024
H hawaii 02.01.202429.01.2024
Sopranoooo Sopranoooo

X