Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aaa evet bak onu unuttum bi an bide bizim ilaç olayı var. Kendımı cok hırpalamak istemıyorum herşey Allahtan.bu arda sen neler yapıyorsun eşin yokken nasıl gecıyor günler yalnızmı kalıyorsun umarım birileri vardır yanında 🥰
Ha bu arada bebe yagi olayina da ara ver lutfen bildigin olduruyor spermleri canim

Kızlar selam 8 aydır çocuk düşünüyoruz. Eşimde bir problem yok ben de pcos var. Hormon değerlerimden sadece Lh 16 diğerleri normal dedi doktor ama ben 9 ayda sadece 2 defa regl oldum. Ovulasyon testinde yumurtlama göremiyorum. Pazartesi doktora gideceğim. Benim gibi adet düzeni bu kadar bozuk olup, hamile kalan var mı?

Kuzum yalniz kalacagim diye seviniyordum hatta 2 gundur yalnizdim ama 2 haftaligina annemlere gitmem gerekiyor sogan kurunu de orda yaparim artik ondan sonraki hafta yine evime donup esimi bekleyecegim o bir aya anca gelir. Ben yalniz kalinca cok egleniyorum kuzum canim sikilirsa dolasmaya cikiyorum kitabimi okuyorum yazmam gereken yazilar var yemek temizlik derken vakit şahane geciyor. 😊 bazen az konusmak ve dinginlik strese cok iyi geliyor etrafta kalabaliklar olunca bu mumkun olmuyor.
Sen de benım gıbısın o zaman canım ben de kalabalığa fazla gürültüye gelemem yalnızlığı dıngınlıgı severim:) böyle kafa dınleyecek köşelere kaçarım hep ☺️☺️

Ha bu arada bebe yagi olayina da ara ver lutfen bildigin olduruyor spermleri canim
Ayy evet kuzum ya eşim eczaneye gitmiş. İyiki hatırlattın bak. Eczacı şey demiş bu su bazlı kayganlastırıcıların hepsının içeriği aynı demiş sadece fiyatları degısıyor gıbı bısey demıs hepsının içinde gliserin var demiş ve eşime gliserin önermiş kuzum bende emın olamadım kullanıp kullanmama konusunda. Ya bu hanı kulak tıkanınca kulaga dokulen şey varya oymuş işte kiri temızlıyormus ta cok sağlıklıymış falan filan ama işte spermlere nasıl etkı eder onu kestıremıyorum emınmısın dıye sordum eşime eczacı birebır böyle anlatmış

Ayy evet kuzum ya eşim eczaneye gitmiş. İyiki hatırlattın bak. Eczacı şey demiş bu su bazlı kayganlastırıcıların hepsının içeriği aynı demiş sadece fiyatları degısıyor gıbı bısey demıs hepsının içinde gliserin var demiş ve eşime gliserin önermiş kuzum bende emın olamadım kullanıp kullanmama konusunda. Ya bu hanı kulak tıkanınca kulaga dokulen şey varya oymuş işte kiri temızlıyormus ta cok sağlıklıymış falan filan ama işte spermlere nasıl etkı eder onu kestıremıyorum emınmısın dıye sordum eşime eczacı birebır böyle anlatmış
Bu arada eşim sperm sağlığını bozmayan bi kayganlastırıcı sormuş adı gleıtgelen ben ilk gebeliğimde onu kullanmıştım ve hamıle kalmıştım sana bahsetmıstım sanırım. Bıze doktor önerdi sperme hıc bı zararı yok deyıp önermıstı. Eczacıda ona istinaden bu gliserinli önermiş eşim özellikle spermleri olumsuz etkılemeyen bısey arıyoruz deyınce oda bunu irdelemiş kuzum V Vavelya09

Sen de benım gıbısın o zaman canım ben de kalabalığa fazla gürültüye gelemem yalnızlığı dıngınlıgı severim:) böyle kafa dınleyecek köşelere kaçarım hep ☺️☺️
Evet canim insanin kendiyle basbasa kalmasi lazim arada. Esimle bile bazen odalara cekiliyoruz o kendi istediklerini izlesin yapsin ben kendiminkini diye.
Bu arada eşim sperm sağlığını bozmayan bi kayganlastırıcı sormuş adı gleıtgelen ben ilk gebeliğimde onu kullanmıştım ve hamıle kalmıştım sana bahsetmıstım sanırım. Bıze doktor önerdi sperme hıc bı zararı yok deyıp önermıstı. Eczacıda ona istinaden bu gliserinli önermiş eşim özellikle spermleri olumsuz etkılemeyen bısey arıyoruz deyınce oda bunu irdelemiş kuzum V Vavelya09
Ben acikcasi hicbirine guvenmiyorum ama cok mecbur kalinirsa su bazli birsey en iyisi galiba. Bende su bazli olanlardan alacagim bir tane dursun evde. Ama alisiyor insan emin ol ben seneler sonra kullanmayi yeni biraktim ama cok problem olmadi. Cok detay veremiyorum da ilk biraz problem olsada sonrasinda cozuluyor

Evet bahsettin canim guzel bir marka bulursan bana da haber ver o gleitgelen satisi yok hakikaten bende baktim. Yinede sperm hareketi kolaylastirirci etkisi olanlarda varmis baska daha bakamadim bende. Tek basina gliserin kullanilabilir mi bilmiyorum.

Canım giremedim hiç, kimyasal oldu benimki maalesef ki 😞
Canım bende etıketleyıp merak etmıstım senı gormedın sanırım gecmıs olsun rabbım bıdaha yaşatmasın inslalah hakkında hayırlısı . Senın adına üzüldüm .

Evet canim insanin kendiyle basbasa kalmasi lazim arada. Esimle bile bazen odalara cekiliyoruz o kendi istediklerini izlesin yapsin ben kendiminkini diye.
Ben acikcasi hicbirine guvenmiyorum ama cok mecbur kalinirsa su bazli birsey en iyisi galiba. Bende su bazli olanlardan alacagim bir tane dursun evde. Ama alisiyor insan emin ol ben seneler sonra kullanmayi yeni biraktim ama cok problem olmadi. Cok detay veremiyorum da ilk biraz problem olsada sonrasinda cozuluyor
Evet bahsettin canim guzel bir marka bulursan bana da haber ver o gleitgelen satisi yok hakikaten bende baktim. Yinede sperm hareketi kolaylastirirci etkisi olanlarda varmis baska daha bakamadim bende. Tek basina gliserin kullanilabilir mi bilmiyorum.
Tmm kuzum bulursam haber edeyım Şam’a bu arada uzun uzun araştırıp bı marka daha buldum viaxi diye bi kayganalstırıcı var bunuda doktorlar onerıyormus kuzum bebeğe engel olmuyor dıyormus doktorlar baktım hatta trendyolda da var

Sen bilirsin canim ama guclu ol oyle de boyle de ogreneceksin sonucta. Neyse ne belirsizlik buyuk sikinti kendimde cok yasadim.
Bugun kesildi 🥹 3 gün sürdü koku hassasiyetim artmış gibi pazartesi doktora gideceğim rabbim hayırlı haberler verdirir inşallah bize bide vücudumda boynumun altında kızariklik olmuş ama bişey ypmadim oraya 2 gündür kaşlarım kirpiklerim karışıyor düzeltiyorum ama yeniden karışıyor iş arkadasimda farketti acaba hamilelikle alakası vr mı

Benim uygulamada da testte de 14 ünü gösterdi canım çatlamayı. Ayın 25 i gibi erken gebelik testlerinden yapmaya başlayabilirim. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah🤗🙏
İnşâllah Rabbim hayır haber aldırsın inan çok yoruldum 3 senedir paketli gıdayı kestim insülin direnciyle savaşıyorum. Çatlama ve femara beni yordu hormonlarım alt üst tekrar düzenlemeye çalışıyorum. İnsan her ay olursa diye müjdeleme hayali kurar mı bıkmadan usanmadan tam o yerdeyim

Kızlar bende grip sonrasi burun tikanikligi ve oksuruk henuz gecmedi.haftaya dogum yapicagim onerebileceginiz bitkisel cozumler var mi.antibyotik tedavisi oldum grip gecti ama bunlar kaldi malesef😭

İnşâllah Rabbim hayır haber aldırsın inan çok yoruldum 3 senedir paketli gıdayı kestim insülin direnciyle savaşıyorum. Çatlama ve femara beni yordu hormonlarım alt üst tekrar düzenlemeye çalışıyorum. İnsan her ay olursa diye müjdeleme hayali kurar mı bıkmadan usanmadan tam o yerdeyim
Allah yardımcın olsun canım,rabbim daha fazla zorlaştırmasın kolaylaştırsın inşallah🙏 insanız tabiki umut edeceğiz üzüleceğiz sevineceğiz her şeyin zamanı var demek ki bekliyoruz bak hepimiz. Sen canını sıkma rabbim ol der ve olur duaya devam🙏

Gece şiş ve hassas olan göğüslerimde sabaha hassasiyet geçmiş olarak uyandım. Endişeleniyorum şuan 🥲🥲🥲

İlk randevum haftaya salı canım
Anladım. Gebelikte belirtiler bir azalıp bir çoğalabiliyor canım korkma kanama ağrı vs yoksa iyidir inşallah bebiş. Benim ilk gebeliğimde birgün sabahtan akşama kadar kusup ertesi gün hiç kusmadığım oluyordu yani olabiliyor öyle

X