Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım adetin bittikten iki gün sonra başlıyorsun. 15 gün boyunca sabah akşam aç karına sıcağa yakın ılık bı şekilde içiyorsun. Sıcağa yakın olunca mide bulandirmiyor. Yapılışı da kaynayan bir buçuk bardağı suyun içine orta boy soğanı 4 bölüp yaklaşık 5 dakika kısık ateşte pisir. Süzüp icebilecegin sıcaklığa gelince iç.
teşekkür ederim canım deneyeceğim bu sefer ne olursa olur artık :)

Tahlil sonucum

Eklentiler

• IMG_20231225_154626.jpg
    IMG_20231225_154626.jpg
    271,5 KB · Görüntüleme: 81
YAAAA öncelikle tebrik ederim bitanem!! Ayrıca bilmem farkında mısın gebeliğini daha çok yeni öğrendin. Dolayısıyla betanın kaç olduğu değil düzenli aralıklarla artması önemli olan. Çok mutlu oldum şuan hemen seni hamiş emojisine çeviriyorum hemeeennnn!! :anneadayı:

Hanımlar selam. Az önce ovülasyon testim de c ve t çizgileri birbirine eşit çıktı. şimdi değerlendirmem gerekir mi yoksa daha koyu olmasını mı bekleyeyim 🙄🙄💐

Hanımlar selam. Az önce ovülasyon testim de c ve t çizgileri birbirine eşit çıktı. şimdi değerlendirmem gerekir mi yoksa daha koyu olmasını mı bekleyeyim 🙄🙄💐
Bence şimdiden itibaren değerlendirmeye başlayın eşit mi koyu mu takılmayın buna, bir kaç gün düzenli ilişki öneriliyor bu aralıkta

YAAAA öncelikle tebrik ederim bitanem!! Ayrıca bilmem farkında mısın gebeliğini daha çok yeni öğrendin. Dolayısıyla betanın kaç olduğu değil düzenli aralıklarla artması önemli olan. Çok mutlu oldum şuan hemen seni hamiş emojisine çeviriyorum hemeeennnn!! :anneadayı:
Çok teşekkür ediyorum canım. Bende sabahtan beri bı nasıl akşam oldu anlamadim testler,tahlil vs derken kendimin farkında değilim. Yılbaşına hamile olarak mi giriyorum ben şimdi😁 Darısı hepinizin basina. Benim gibi bir anda çıkan pozitifle neye uğradığınızi anlamayın inşallah 💞💓☺️

Çok teşekkür ediyorum canım. Bende sabahtan beri bı nasıl akşam oldu anlamadim testler,tahlil vs derken kendimin farkında değilim. Yılbaşına hamile olarak mi giriyorum ben şimdi😁 Darısı hepinizin basina. Benim gibi bir anda çıkan pozitifle neye uğradığınızi anlamayın inşallah 💞💓☺️
Valla bebişin sana yılbaşı hediyesi niyetine gelmiş gibi görünüyor kuşum.:nazar::anneadayı:

Seninle birlikte inan ben de hop oturdum hop kalktım. İnşallah güzel haberleri biz de verebiliriz de böyle kendimizin farkında olmadığımız tarifsiz bir mutluluk yaşarız. Ha bu arada senin ana olman bu grubu bırakabileceğin anlamına gelmiyor bu arada bizi yalnız bırakayım deme de :bicak:

Bir önceki ay soğan kürü yaptım ben. Diğer iki çocuğumda da soğan kürü yapmıştım. Hep aynısı oluyor soğan kürü yaptığım ay hamile kalmıyorum bir sonraki ay kalıyorum. Hep bahsettim ya bu ay cocuklar hasta oldu ve bu ay yumurtlama döneminde sadece bir defa ilişki oldu. Onda da yumurtam çoktan catlamisti biliyorum. Şeffaf akintim bitti sol kasığımda yumurta catlamasi ağrım oldu o da geçti biz daha ertesi akşamını degerlendirebildik. Yani bana göre kaçırmıştım. Ama demekki daha yumurta canliligini kaybetmeden hızlı koşuculardan biri yakalamis 😃 şöyle ozetleyim şeffaf akintim gelmeye başladı, sol kasığımda da aynı zamanda ağrı başladı.bu belirtiler geçti, biz de öylesine artık bu ay kacti diye diye bir aksami bana göre boşuna değerlendirdik sanıyordum o şekilde bu ayı kapattık. Bir de hiç öyle ayaklarimi falan dikmedim o sırada çocuk hafif ateşli yerimden firladigim gibi çocuğa bakmaya ben 😂 bu şekilde yani tek seferde hedefi vurduk gibi gözüküyor anlaşılan.
Hadi inşallah güzel haberlerini bekliyoruz canım🤲
Bende yumurtlamayı ve çatlamayı hep kendim anlıyorum benimde bu sabah şeffaf uzatan akıntım başladı bugün yumurtlama günüm yarın bakalım sağ mı sol mu ağricak gerçi hafiften sancım var ama kasık bölgemde ve belimde sadece bende dün değerlendirdim bugün de değerlendiricem bakalım sonrasıda Allah'a emanet 🤭

Valla bebişin sana yılbaşı hediyesi niyetine gelmiş gibi görünüyor kuşum.:nazar::anneadayı:

Seninle birlikte inan ben de hop oturdum hop kalktım. İnşallah güzel haberleri biz de verebiliriz de böyle kendimizin farkında olmadığımız tarifsiz bir mutluluk yaşarız. Ha bu arada senin ana olman bu grubu bırakabileceğin anlamına gelmiyor bu arada bizi yalnız bırakayım deme de :bicak:
Hiic olurmu ben bütün heyecanimi sizinle paylaştım. Eşime bile söylemeden sizin haberiniz oldu. Çok kıymetlisiniz burda benim için. 🥰

Sen de bizim için çok kıymetlisiiiiin. Ay bi de o vaar. Söyledin mi 🥰
Evet yeni söyledim kendisine☺️ eşim bir kac senedir hep istiyor ben istemiyordum pek göze alamadığım icin. Çok mutlu oldu söyleyince. Başka da kimselere söylemem gerek yok 😁

canım hayırlı olsun :)) ne gibi belitilerin vardı acaba?
Yumurtlamadan bir kaç gün sonra çok sık idrara çıktım. Bir de dişlerimde hassasiyet vardı bütün dişlerim çürük gibi ağrıyordu.sık İdrara çıkma bir kaç gün sonra kesildi. Sonrasında hicbi belirtim olmadı adet olacakmış gibi normal seyrinde devam etti.

Öncelikle hayırlı olsun rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah🙏💕Bence normal,ben de ilk gebeliğimde reglden sonraki gün 95 ile öğrenmiştim. Çok normal canınızı sıkmayın. Olumlu düşünün beslenmenize folik asitinize dikkat ederek ağır iş yapmayın. Güzelce artar Allahın izniyle🤗

X