Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya benim de hem sağ taraf him sol taraf ağrıyıp geçiyor ama çift olacağını sanmıyorum daha çatlama dün oldu zaten anlamadım. Kremsi opak akıntı başladı bile

Test test test bir daha yappp canım

Test test test bir daha yappp canım
Yarın test alıp yapmayı düşünüyorum canım hayırlısı bakalım benim ilk gebeliğim de baya yoğun kanamalar yaşamıştım 5. ve 8. Haftalarda acaba buda mi öyle bir şey diye şüphelendim aslında

Kötü düşünme canım rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Canım 5 dk önce yaptım

Eklentiler

• IMG-20240115-WA0007.jpeg
    47 KB · Görüntüleme: 46
kızlar merhaba. ben dayanamayıp bugün kan tahlili yaptırdım ve beta 46 ile gebeliğimi öğrendim. umarım benim, tüm gebelerin ve bebek isteyen herkesin süreci sıkıntısız sorunsuz geçer. içimdeki susamın akibeti ne olur bilmiyorum, kalp atışını duyana kadar kimseyen söylemeyi de çok kendimizi kaptırmayı da planlamıyoruz.

2006 da dalak, 2015 de tiroid, 2021'de de çikolata kisti ameliyatı oldum. tüm bu operasyonlardan sonra dalağımı, tiroidimi ve tüpümün birini kaybettim. daha bir ay önce tüpümün olmadığı kistin alındığı tarafta 3*3 cm büyüklüğünde bir kist daha olduğunu söyledi doktor bana. ziyadesiyle can sıkıcı bir tablodan bahsediyorum yani.

yurt dışında yaşıyorum eşim yüksek lisansı için tüm dönem türkiyedeydi. ben de o süre zarfında 3 ay boyunca yazz24 4 doğum kontrol hapı kullandım. 17 aralıktaki adetimden sonra yumurtlama düzenim oluşsun diye şubat gibi planladığımız gebelik için doğum kontrol hapını bıraktım. ardından iyi geleceğini düşündüğüm ve hakkında çok şey okuduğum için aynı adet döngüm içinde soğan kürü yaptım. bir kaç ay önce kist ameliyatımı yapan doktorun çiğ kabak çekirdeğini tüp bebek sürecindeki kadın ve erkeklere önerdiğini söylediği storyden sonra gün içinde kahvaltıdan ve akşam yemeklerinden sonra kabak çekirdeği yedim. akdeniz tipi beslenmenin gebeliğe yardımcı olacağını okuduğum için balık ve sebzeden oluşan öğünlerle beslendim. çok olmasa da içtiğim sigarayı kasım 12 itibariyle tamamiyle bıraktım.

eşim yıl başını birlikte geçirelim diye 5 günlüğüne yanıma geldi. son ilişkimiz yılbaşında, çatlama da bundan tam 4 gün sonra oldu ateş tablolarında görebilirsiniz. çatlamadan 10 gün sonra eğer sağlıklı bir artış varsa 20 küsür betalardayken silik çift çizgiyi gördüm.

geçen yaz üç aylık bir deneme sürecimiz oldu. yan yana olduğumuz ve yumurtlama günlerini daha sık değerlendirdiğimizi düşündüğümüz. sonuç negatifti.

bunları buraya benim gibi olumsuz durumları okuyup umutsuzluğa kapılanların umutsuzluğa kapılmamaları gerektiğini hatırlatmak için yazıyorum. elmaya değil kurda odaklanıp günün karanlığını görmesinler sadece diye. tabi bir de eğer isterlerse soğan kürü ve çiğ kabak çekirdeğinin faydalarına bir baksınlar diye. :)

ps: lilyrosey imojimi koyar mısın lütfen. :) eylüle kadar orada kalması dileğiyle.

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-01-15 at 19.01.34.jpeg
    24,6 KB · Görüntüleme: 44
Canım tebrikler sağlıcakla kucağınıza almak nasip olsun inşallah

İnşallah sağlıcakla kucağına alırsın bizede dua et olurmu

Masallah harika gercekten bizlere buyuk moral. Neler yasamissin gecmis olsun geçmiste zaten

Masallah harika gercekten bizlere buyuk moral. Neler yasamissin gecmis olsun geçmiste zaten
ben klinik psikolojide yaptığım yüksek lisansın tezini savunacağım yarın. mücadelenin ve psikolojik sağlamlığın ne kadar önemli olduğunu bilirim. iyi haberler okumaya ihtiyacımız var. ben de sizin iyi haberlerinizi okuyacağım ve o da bana iyi gelecek mesela :)

O zaman basarilar dilerim canim. Ben gecen sene tamamladim ve ne kadar stresli bir surec oldugunu biliyorum savunmamin oldugu hafta 3 kilo vermistim o yil cocuk dusuncesini aklimdan bile gecirememistim. Artik rahatim cocuk olabilir dedigimdeyse oyle ben isteyince olmuyormus onu anladim insallah saglikla dogar bebisin

çok çok teşekkür ederim canım benim. gerçekten müthiş stresli bir süreçti. biliyo musun ben tezi tamamladıktan sonra aralıkta amigurumiye başladım. bana çok iyi geldi. çocuk konusundaki dikkatimi dağıttı. bir şeye takınca suyunu çıkarırım çünkü öğrenmediğim bir şeyi kalmaz. belki diyorum saçma sapan bir örgü bile yardımcı olmuş olabilir stresimi azaltarak. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…