Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
canım seni çok iyi anlıyorum bende 38 yaşındayım benim bi çocuğum var 13 yaşında bnim ikinci evliliğim eşimin çocuğu yok ilk evliliği bizimde 5. ay bu bu ayla birlikte 6. ayımız olacak bizimde henüz olmadı ben yaştan dolayı ilk aydan gittim doktora seninle aynı durumdayız doktor bana da aynı şeyleri söyledi yumurtalık rezervileriniz çok iyi durumda yaşınızdan 7 8 yaş daha genç dedi amh 4 çıktı benim bakılan değerlerin hepsi normal eşinize de bakalım dedi ve eşimde sperm hareket ve morfoloji düşük çıktı biraz varikosel var dediler birisi amaliyat dedi ayrı iki doktor şimdilik gerek yok dedi bekliyoruz bizde işte takviler vs vs 6 ayı tamamlayalım tekrar gelin dedi doktor ben hgs çektireceğim birde bakalım inşallah olur ben sana nacizane tavsiyem eşinde bi gitsin görünsün derim yaş faktörümüz olduğu için biraz elimizi çabuk tutmamız gerekiyor yani önemler için

erkeklerde varikosel olabiliyor sperm kaliteli olsa bile damar tıkanıklıgı gibi bişey oluyor ordan geçip gidemiyor fln filan

senin amh kaç çıktı canım

bende 38 yaşındayım 2.için deniyorum :) inşallah geç omadan kavuşuruz

Canım aynı dedıgı gıbı ilk gebelikte belirtilerle yeni tanışıldıgı için her belirti bir işaret olabilir ama bi kere gebelik gecrırıp ikincisinden gebe kalmaya çalışınca insan ilk belirtileri arıyor ve genelde ilk gebelikteki belirtiler yine oluyor farklı olarak yenı hamılelıgın belirtileride ekleniyor içine ben 2021 topıgınde bi arkadaşla aynı gün ögrendım hamılelıgımı belirtilerimden bahsedıyordum ondanda varmıs bendeki belirtiler hatta ben ilk gebeliğimdede aynısını yaşadım ordan tahmın etmiştim hamıle olduğumu dedi ondanda agrı tek taraflı olmuş onun sağ kalça kemiği bell kemıgı ve bacağında olmuş benımde birebir aynıydı solda oldu benım agrılar yumurta hangı tüpten salınırsa döllenme o tarafta gerçekleşiyor ve bebek o tarafa tutunuyor onun bebek sağa benim sola tutunmuş gercektende benım sol yumurtalığımda yumurtlama sancısı olmustu o ay.Senın ilk gebelik olduğu için her şey olabilir canım bide sen geç yumurtladın ya gec döllenme olmuş olabilir yarın testini yaparsın biraz daha netleştirmiş olursun.

canım bi önceki mesajına da yazdım ben 38 yaşındayım ama eşim bende 5 yaş küçük varikosel çıktı eşimdi sperm değerleri hareket biraz düşük haa doktorlar gebe olmaya engel değil dediler bizde doktor bi takviye kapsül verdi emodex keçiboynuzu pekmezi dedi onları kullanıyoruz 3 aydır emodex i eşim çok düzenli içmedi gerçi ama bu ayda çakşır kökü suyu aldım ben onu içiyoruz beraber bakalım ne olacak biz bunları kullanıyoruz ama eşin mutlaka ama mutlaka bi görünsün boşa kürek çekiyor gibi olmasın bence

letitbee ben de o kafadayım aslında. herşey normal olsa da yaş geçiyor tahammül azalıyor. Bir yılın bir yılını tutmuyor. Ben biraz canıtez biriyim kaç kere dedim gidelim diye ama doktorlar böyle söylüyor onlardan iyi mi bileceğiz 1 sene çok normal beklemek diyip beni oturtuyor yerime. Hayırlısı canım ne diyeyim vardır zamanı

Evet kızlar okuldan geldim biraz sıkışık geldim ve gelir gelmez teste koşturdum. Bugün yumurtlamanın 12. Günü (yumurtladığım günü 1 sayıyorum). İstatistiklerime göre en erken çıkması gereken gün bugündü ve kocaman bir negatif yapacak bişi yok Allah hakkımızda hayırlısını versin. Demin içimden ılık ılık bi şeyler aktı aha dedim adet geldi. Gittim baktım bişi yok ben artık adet bekliyorum kuzular inşallah sizin güzel haberlerinizi alırım Z zesamu93 V Vavelya09 H hawaii

çok sağol kuzum tavsiyen için not aldım aldırıcam onu bugün. Diyorum ama anlayan nerdee gitmiyor bende bişey yoktur diyor tipik erkek kafası. Hatta gidermisin dediğimde bozuluyordu bana bi ara sonradan aştık onu. Sende de bir sorun olabilir bende de önemli olan çözümünü bulmak diye diye o yargıyı yıktım kafasında..

Canım bende eşime kecı boynuzu özü içiriyorum sabah akşam aç karnına bi tatlı kaşığı olacak şekilde.aktardan soguk sıkım olanından aldık o daha iyiymiş bide akşamları bal muz ceviz kakao karışımı yedırıyorum bendede doktorlar yumurtlamanda bi sorun yok deyınce acaba eşimde mi bi degısıklik oldu dıye düşündüm cunku işyerınde sağlıksız besleniyor yoğun stres altında sabahlara kadar dizi izleyıp uykusuz gıdıyor işe acaba sprmlerimi etkileniyor dıye düşünüp böyle bi kaç bişey yedırmeye çalıştım

bende 38 yaşındayım 2.için deniyorum :) inşallah geç omadan kavuşuruz
inşallah canım kafamdan çıkarmaya çalışıyorum başka şeylerle uğraşayım diyorum ama çıkmıyor aklmıdan ya olmazsa falan falan hiç böyle araştıracağımı vs düşünmezdim benim ikinci evliliğim bu evliliği hiç düşünmeyen bir insan olarak şimdi neleri araştıyorum isteyen herkese nasip olur inşallahh.

sağol canım benim, yorumlarınız çok değerli. hepsini uygulayacağım faydası olacaktır eminim

benim de 2. evliliğim bu arada. En azından bir yavrun varmış canım buna şükür bende o da yok :)Umarım çok yollarını gözletmeden gelir bebişlerimiz

kuzucum sen bi şekilde ikna et ve götür benim eşimde aynısını söylüyordu benim söylememle gitmedi yani kendi tanıdğını bi kadın doğum doktoru söylemiş bi sperm testi ver bi sorun varsa boşa zaman kaybetme diye öylelikle gitti hiç beklemediğimiz bişeydi marta kadar bekleyeceğiz bizde sonra tekrar gideceğiz sen bi şekilde ikna et bence yaş 38 39 olunca hangi doktor 1 yıl bekleyin demiş şaşırdım açıkçası maksimum 6 ay verirler yaşımızdan dolyı

Hadi insallah varsa ogrenelim hemen. Yarin sabahi iple cekiyorum. Regl olabilirim. Test negatif cikabilir. Test pozitif cikip kosarak kan verebilirim. Hersey olabilir

Hakıında. Hayırlısı olsun canım Şubat topıgınde buluşuruz cok çok Bende geliyorum iki güne kırmızlar gelirse önümüzdeki aya bakacağız artık nasip kısmet.

Hayırlısı olsun balım valla ben hala yumurtlama dönemine girmedim bu ay bitmeden güzel şeyler olacağını hissediyorum. En azından fidanın tohumlarını bu ay atacağız inşallah Ümitsizliğe yer yok hele ki bugün kandil yarın üç aylara giriyoruz rabbim büyük güzel şeyler bekliyor bizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…