Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de neler yiyorum ya
Sabahları pekmez
Ceviz-badem
Muz -avokado
Haftada en az bir kez balık
Sabah akşam soğan kürü
Akşamları sarımsak yutma
Ne ararsan var
Şimdiden kasıklarımda ağrılar başladı daha yumurtlamaya var ya üşüttüm ya da bu yediklerimden dolayı yumurtlarım kıpırdanmaya başladı bilmiyorum😂
Oh masallah yarasin tosuncuk gibi cocuk dogurursun 😊 bende bu ara igrenc besleniyorum kizartma bol cikolata bol çay vs.

Ben de neler yiyorum ya
Sabahları pekmez
Ceviz-badem
Muz -avokado
Haftada en az bir kez balık
Sabah akşam soğan kürü
Akşamları sarımsak yutma
Ne ararsan var
Şimdiden kasıklarımda ağrılar başladı daha yumurtlamaya var ya üşüttüm ya da bu yediklerimden dolayı yumurtlarım kıpırdanmaya başladı bilmiyorum😂
Maşallah yumurtaları iyi besliyorsun olacak olacak 😍

Ben ilk denemeye basladigimda cok cesaret edemiyordum korunmadim ama iliski hep hamilelik olmasin daha diye oldu dollenme olmus ama kimyasalmis. Bir yolunu bulcaz hayatim artik resimmi yaparsin evin bir kosesini mi duzenlersin seni ne rahatlatiyorsa odagini oraya kaydircaksin.
Aynen öyle kuzucum.senin Bikere olduysa bidaha olur Allah’ın ıznıyle bebegım. Demekki sperm ve yumurtanın dööllenebilme yetenegi varmıs olumlu bakmak lazım neler neler var daha bilmedıgımız cok detay var. ben 5 ay önce doktora gittim hamıle kalmak ıstıyorum bi planlı gebelik düşünüyorum dedım bi takım testler yaptı karacıger enzımlerıme baktı benım ilk gebelik ondan dolayı cok rıske gırmıstı enzım yukseklıgıyle hamıle kalmak ıstemedım kan testı aldı daha cok karacıgerıme odaklandı bana yumurtlaman normal dedi hamıle kalmana bi engel yok dedı tabı o ultrasonda yumurtlamama bakarak yollamıştı benı 5 ay olmuş gideli ama bu 5 ay içinde 2 kere korunmasız ay oldu yani ben yinede 3 5 kere daha deneyıp tekrar bı doktora gıderım cunku olmayınca kendılerı zaten bı sene sonra gel olmazsa bakalım dıyolar ben erken gıtmeyı düşünüyorum zaman kaybetmeme açısından insallah gerek kalmaz doktora falan. kalırsada basa gelen cekılır uğraşacağız gücümüz yetene kadar insallah

Ben bi karar aldım (ben de içiyorum bu arada) ilk adetimde o gün sigarayı bırakacam. Bide onsuz deneyim bakalım. Hamiş kalırsam da bırakacam yani herhalukarda bırakacam 😂😂
Ay inşallah ya ama gerçekten ben de bırakayım diyorum regl olunca yine içiyorum regl bitince de bırakmak yine zor geliyor kısır döngü gibi

Aynen öyle kuzucum.senin Bikere olduysa bidaha olur Allah’ın ıznıyle bebegım. Demekki sperm ve yumurtanın dööllenebilme yetenegi varmıs olumlu bakmak lazım neler neler var daha bilmedıgımız cok detay var. ben 5 ay önce doktora gittim hamıle kalmak ıstıyorum bi planlı gebelik düşünüyorum dedım bi takım testler yaptı karacıger enzımlerıme baktı benım ilk gebelik ondan dolayı cok rıske gırmıstı enzım yukseklıgıyle hamıle kalmak ıstemedım kan testı aldı daha cok karacıgerıme odaklandı bana yumurtlaman normal dedi hamıle kalmana bi engel yok dedı tabı o ultrasonda yumurtlamama bakarak yollamıştı benı 5 ay olmuş gideli ama bu 5 ay içinde 2 kere korunmasız ay oldu yani ben yinede 3 5 kere daha deneyıp tekrar bı doktora gıderım cunku olmayınca kendılerı zaten bı sene sonra gel olmazsa bakalım dıyolar ben erken gıtmeyı düşünüyorum zaman kaybetmeme açısından insallah gerek kalmaz doktora falan. kalırsada basa gelen cekılır uğraşacağız gücümüz yetene kadar insallah
Canım sen de yumurtlama zamanı bir yine gitsene dra boyutuna falan bakar çatlayıp çatlamadığına ne bilim her ay yeni bir şey deniyorum ben

Bende 2 gün ara ile verdim bugün 3.kan verişim sondu zaten bugünde artış iyi ise içim rahat edecek benimde tahmini 300 civarı çıkması lazım beni sağlık ocağının ebesi arıyor sonuç çıkınca geçen verişimde akşam 5.30 ta aramıştı bakalım bugün kaçta arar ☺️ canım bu arada senin gece uykuların nasıl ve gündüz duyguların nasıl ben gündüz kendimi hep bir araştırma halinde buluyorum bebek heyecanından program yükledim mesela.gece yarısı da uykum kaçıyor
Beni de sağlık ocağının ebesi arayacak yoğunluğa göre ne zaman arar belli değil ben de o yüzden yarım saatte bir e nabız a giriyorum 😂😂 gece uykusu konusunda pek sorunum yok ama zaman zaman bacaklarımda kasılmaya benzer şeyler oluyor o oldu mu uyuyamıyorum ☹️ gündüz de çalıştığım için her türden duygu durumu yaşıyorum genel olarak sakinim ancak ufak şeylere çok sinirlenebiliyorum veya çok duygusal olabiliyorum ama araştırma yapmıyorum artık bebişle ilgili çünkü hepsini ezberledim🤣🤣🤣

Bende malesef devam ediyorum birakmayi denedim beceremedim illaki etkiliyordur
Ya ama cidden fosur fosur içenler gayet ilk korunmasız ilişkisinde kalıyor sonrasında da içmeye devam ediyor. Olacağı varsa oluyor valla rabbim kimseyi evlat acısıyla evlat hasretiyle sınamasın. Biz elimizden geleni yapalım takdir Allahın

ah kızlar ah ağrım çok arttı kanama devam ediyor baktım kan kırmızısı resmen :KK43: sizinle olmak akıl fikir danışmak müthişti.. çok memnun oldum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Şubat topiği açılırsa ben oraya geçeceğimmm

H hawaii V Vavelya09 kızlar bırakmamız lazım. Yumurta kalitesi açısından hatta eşlerimizin kesin bırakması lazım. Spor yaparken çok tıkanıyorum bunun yüzünden artık rahatsız etmeye başladı. Geçmeyen bi öksürük var
Kesinlikle katılıyorum canım ama tüm gün evdeyim. Kendi kendime kalıp dertlendiğimde dost oluyor bana

Dene tabi canim daha dun bir bugun iki seninde enzimlerim normale yeni donduyse anca. Hersey hamileligi ogrenmekle bitmiyor yeni basliyor hatta. Saglikli kalabilmek lazim. Bakalim kimyasal 7 ay oldu gecireli de daha birsey yok

X