Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim reglim bitti bitecek denemelere başlamam lazım şu an perhize giremez🙈
Bu ay olmazsa artık ben reglken gitsin bari tek başıma çabalıyor gibi hissediyorum ya size de öyle geliyor mu
Canım ben zaten bu doktorlardakı mantığıda anlamıyorum neden bi sene dene sonra gel eşinin spermlerine bakalım dıyorlar dıyelımkı sorun erkekte ama bilinmiyor zaman kaybetmenin bı anlamı varmı 1 sene cok uzun bi süre deilmi

Kizlar gunaydin.Dpo 6dayim ve adetime de 5 gun kaldi.38 yasindayim regl oldum olali her regl oncesi 10 gun onceden benim memintolar siser dokunulmaz hale gelir ve cok acirdi.Gecen ay da boyleydi mesela her zaman oldugu gibi.Bu ay sonmus balon gibi ne sis ne agrio.Gebeligin en buyuk belirtilerinden biri gogus agrisi diye biliyorum ama hic agrisi sancisi hassasiyeti olmadan gebe kalan da cok varmis yabanci forumlarda vs de cok yazmislar.hic agrisi sancisi olmadan gebe oldugunu ogrenen oldu mu? Bu ay jel ile denedik benim adetimi geciktirecek mi acaba anlamadim..Kasiklarimda da sagli sollu elektik gecio gibi minik minik sancilarim ve adet olcakmis gibi sancim oluyor..Adet gunum 1 gun bile sasmaz bakalim 4 5 gune belli olur neyse zaten hayirlisi olsun
Benim ilk hamileliğimde oyle oldu belirti hiç yoktu. Meme hassasiyeti haftalar sonra başladı. Belli bi süre oldu sonra geçti :)

Canım ben zaten bu doktorlardakı mantığıda anlamıyorum neden bi sene dene sonra gel eşinin spermlerine bakalım dıyorlar dıyelımkı sorun erkekte ama bilinmiyor zaman kaybetmenin bı anlamı varmı 1 sene cok uzun bi süre deilmi
Kesinlikle öyle ama işte aman akıl sır ermiyor bu işlere valla

Bu arada soğan kürü yapan arkadaşlar siz nasıl yapıyorsunuz regl biter bitmez mi kaç gün mesela ben daha önce yapmıştım idrar yolu enfeksiyonu için o ay gebe kalmıştım ama doktor ilaç falan da vermişti yine enfeksiyon için. Hem kürü yapıp hem de korunmasız birlikteliğe devam mı ediyorsunuz kimi yerlerde ikisini bir yapmayın deniliyor da

Kesinlikle öyle ama işte aman akıl sır ermiyor bu işlere valla
Aynen ya bıde egoları tavan özellikle kadın doğum doktorlarında gereksız bır ego vr bişey sorsan lafı ağzına tıkıyorlar insan doktoruyla rahat iletişim kuramayacaksa ne anladım ben o işten

Aynen ya bıde egoları tavan özellikle kadın doğum doktorlarında gereksız bır ego vr bişey sorsan lafı ağzına tıkıyorlar insan doktoruyla rahat iletişim kuramayacaksa ne anladım ben o işten
Ya onlar bu işin profesyonelleri biz duygusal bakıyoruz o yüzden anlaşamıyoruz galiba😅

Kesinlikle öyleden ufak bısey de olsa belirti belirtidir ya benımde aslında bu ay belli bosu boşuna test yapıcam belki ama iste tutamıyoruz kendımızı adet olana kadar stres olacağıma yapıp sonucu göreyim dıyorum ya en azından daha temiz bi kafayla uyanırım böyle hep varmı yokmu acaba dıye dıye tuhaf tuhaf rüyalar görüyorum
Kuzum bi gecen ay ruyamda gordum birde bu ay gebelik testi yapiyorum cift cizgi cikiyor ayni anda hcgyide olcuyormus test orda da 25 yaziyor oyle tuhaf karisik iste. Ne kadar istediysem artik 😊

IMG_20240106_104934.jpg

Üçüzlere hamileyim herhalde o nasıl test çizgisi jdfn bu da bozuk çıktı herhalde, üsttekinde de bi şey yok

lilyrosey lilyrosey canım negatif mi çıktı testin yeni okudum 🥺 üzülme nolur demekki hayırlı zaman değil bide yumurtlama döneminde stresliydin güzel değerlendiremediğini söylemiştin olsun kuşum sıkma canını Rabbim hayırlı zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah 🤲 bata ne kadar var peki yani geçti mi belki geç döllenmedie diye hala umut etmek istiyorum senin için

Ya onlar bu işin profesyonelleri biz duygusal bakıyoruz o yüzden anlaşamıyoruz galiba😅
Aynen ama hasta pıskolojısıjdden anlayıp öyle yaklaşmaları lazım devlet hastaneleri tamam anladık iş yoğunluğundan falanda peki özel hastanelerde para verıp paranla senı rezil edenlere ne demeli benim basıma geldi bi kaç bişey soru sorup detay bilgi almak isteyince kendını yetersiz hişsedip laf dalasına gırdı doktorun bırı bu işi en iyi ben bilirim sen değil amelıyat yapan benım egosunu tatmin etti bildiğin yada karısıyla evde kavga etmiş kurban biz olduk😅😀

Kuzum bi gecen ay ruyamda gordum birde bu ay gebelik testi yapiyorum cift cizgi cikiyor ayni anda hcgyide olcuyormus test orda da 25 yaziyor oyle tuhaf karisik iste. Ne kadar istediysem artik 😊
Belkide haberci ruyadır ben de kendımı hamıle görüp hamıle kalmıştıM😊😊

Aynen ama hasta pıskolojısıjdden anlayıp öyle yaklaşmaları lazım devlet hastaneleri tamam anladık iş yoğunluğundan falanda peki özel hastanelerde para verıp paranla senı rezil edenlere ne demeli benim basıma geldi bi kaç bişey soru sorup detay bilgi almak isteyince kendını yetersiz hişsedip laf dalasına gırdı doktorun bırı bu işi en iyi ben bilirim sen değil amelıyat yapan benım egosunu tatmin etti bildiğin yada karısıyla evde kavga etmiş kurban biz olduk😅😀
Doğru söylüyorsun canım ya Allah sonumuzu hayır etsin benim de reglimin bitmesine iki gün kaldı bugün soğan kürüne başladım. Tekrarlayan enfeksiyon var bende. Sabah akşam bir hafta on gün kadar kullanmaya çalışacağım. En azından yumurtlama gününe kadar varsa enfaksiyon gider diye düşünüyorum. Enfeksiyon da spermin çanlı kalmasına engelmiş

Üstteki yine artımed ama bu sefer çizgi çıkarmadı :KK70: alttaki after 10 o da geçen gün çıkarmamıştı şimdi acısını çıkarmak için 3 çizgi çıkardı :KK70:
Ya cidden şaka gibi 😂 çamaşır suyuna işesen daha şerefliydi bu ne böyle dalga geçer gibi 3 çizgi 😂 o değilde bide üçüzler in oluyormuş 😂😂😂

İlaç olarak öneriniz var mı peki
Yok canim ilac kullanmiyoruz ikimizde test falan yaptirmadik daha da olmazsa test yaptircaz bakalim en az 8 aydir deniyoruz. Zaten oneri uzerine de ilac kullanma hadi pekmez seker hastasi olmayan herkesin guvenle tuketebilecegi birsey o yuzden onu onerdim. Birde bildigim omega3 erkeklerde sperm hareketliligi morfolojisi sayisi hepsini duzeltiyormus. Hap formunda da kullanilabilir omega3 zengin olan bazi baliklarda sık sık yenebilir. Bu ay hepsini yapmayi dusunuyorum bende. Kestane de falanda bol bulunuyormus.

Doğru söylüyorsun canım ya Allah sonumuzu hayır etsin benim de reglimin bitmesine iki gün kaldı bugün soğan kürüne başladım. Tekrarlayan enfeksiyon var bende. Sabah akşam bir hafta on gün kadar kullanmaya çalışacağım. En azından yumurtlama gününe kadar varsa enfaksiyon gider diye düşünüyorum. Enfeksiyon da spermin çanlı kalmasına engelmiş
Bak o dedıgın dogru canım vajınal enfeksiyonu olanlarda dırek engel cunku doktora gıdıp ılac kullanıp ılac bıter bıtmez hamıle kalan birine şahit oldum ben burda kadınlar kulubunde senınkı hangı tur enfeksıyon bılmıyorum da vajinal var rahimde enfeksıyon olan var cesıt cesıt

X