Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım yarın da yapar bakarsın teste .çatlar büyük ihtimal gebelik olmazsa eğer adetin uzamaz 17 gün sonra faaln regl olursun 8 9 şubat gibi .peki en son ilişki ne zaman oldu . belki oda olur
Bunu şimdi yaptım ya yarın sabah yapayım mı? Ya da bu akşam? Ne zaman yapsam

yarın mutlaka tekrarla .eğerki yarın da pik olursa pazartesi ilişki de kurtarabilir. dün değerlendirebildin mi
Yok kııız en son 5-6 gün önce. 😂 Ben şimdi ayarladım tamam mı çarşambadan itibaren 3 gün çalısmayacaktım tam da ovulasyona denk gelir diye tahmin ediyordum. Nöbetlerimi öne çektim. Ters köşe oldum resmen 😂

Kızlar 2 gün önce hcg değerm 75 ti bugün hcg değerim 105 çıktı. Doktor beklediğimz değerden aşağıda dedi pazartesi bir daha kan testi istedi. Bu durumu yaşayanlar varmı

Öyle yapayım madem,, geçen ay tam olarak böyle olan testten 3 gün sonra çatlama oldu. Pazartesi belki kurtarır dediğin gibi..
Bir kadın sanırım 48 saatte sperimi döllüyor. Yani o saate denk gelirse inşallah tutar canım. Stres yapma hiç olmaz

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 3 aydır deniyoruz. Pcos var .son 4 aydır regl olmayınca çocukta istiyo olunca soluğu hastanede aldık bi dizi testler yapıldı. Kan değerlerinde anormal birşeyler çıkmadı fsh ve amh iyi durumda. Hsg çektirirken tüplerimin kapalı olduğunu öğrendim , işlem sırasında sadece sol tüpümü açabildiler sağ kapalı kaldı bayada ağrılı bi işlem oldu en azından bir tanesinin açılmasına sevindim. Henüz sonuçlarımı göstermedim randevu günümü bekliyorum. Pcos olmasam belki daha kolay olurdu. Hsg sonrası gebelik oranı yüksek oluyomuş. Ama benim bi kaç gündür sol tarafta özellikle yoğun bi ağrım var adet ağrısı gibi (ki ben adet ağrısıda nadir çekerim) aynı zamanda midemi bozmuşum gibi kramplar giriyo neyi neye yorcağımı şaşırdım artık. Stresten uzak dur diyolarda o nasıl olacak onuda bilmiyorum
Merhaba canım. öncelikle geçmiş olsun . vakit kaybetmeden erkenden hastaneye gitmen iyi olmuş. hamile kalma ihtimalin 0 iken en azından şuan yüzde 50 olmuş. diğer tüpünü neden açamadılar bilmiyorum ama açılma ihtimali varsa anestezi bir şekilde2. hsg yi çekin derim. doktora danışıp. pco göznü korkutmasın hamile kalmaya engel değil sonuçta hatta çok yumurta olduğu için şans yüksek. sana tavsiyem eşinde bi kontrole gitsin bir spermiyogram testi yaptırın . eğer ki yolunda değilse onun düzelmesi daha çok vakit alıyor.

Kızlar 2 gün önce hcg değerm 75 ti bugün hcg değerim 105 çıktı. Doktor beklediğimz değerden aşağıda dedi pazartesi bir daha kan testi istedi. Bu durumu yaşayanlar varmı
Pazartesi tekrar yap bakalım. İnşallah yükseli 🤔ağrın flan varmı?

Genelde yumurtlama zamanı tam bilinemeyecegi için doktorlar o şekilde hesaplıyor kuzum ona bakılırsa bende yeni öğrendim ama 4 haftalik,yani yeni şuan adet gunumdeyim ya dün ya bugün olması lazım
Ay inşallah duyarız ya inşallah sağlıklı ilerler o yönden endişeliyim bana kalsa her gün kan vermeye gidicem o derece 😅 bakalım haftaya çağırdı doktor tekrar tahlil de vericem benim daha çok az beta şöyle 6. 7. Haftaya gelsem rahatlarım gibi Allah izin verirse. Günler geçmiyor 😪
Tebrikler gebeymişsiniz
Kaç aydır deniyorusnu
Bu ay farklı bir şey yaptınız mı
İlişki günleriniz nasıl oldu

Amin kuzum darısı başına hatırlarsan ovulasyon testim seninki gibi çıkıyordu
İnsAllah canım benim dua et bizlerede bizde bu güzel haberi paylaşalım ☺️🤲 🧿

Evet lh testleri koyu halen bizim OKYANUS302 OKYANUS302 tez yaptı bununka alakalı ondan ona istediğini sorabilirsin her bilgiye soruya cavabi var muhakhak senin teste direk var dedi ☺️

Kızlar bir başka bir test aldım başka marka yine yaptım böyle çıktı biz şimdi başka şehirdeyiz Hastane uzak araba kardeşim işe gidiyor kan pazartesi yaptırablrmym eczane bulabildim iki tane test aldım ama hassas test almadım onlar yanlış çıkıyor diye kızlar heyecan yaptım bu kadar silik çıkınca aklıma kimyasal vs geliyor Bat 25 ocak yumurtlama 10 - 11 ocak
Var canim aklından sil at kimyasalı güzel şeyler düşün güzel olsun lutfen♥️🥰 sağlıkla ilerlesin insallah
Bi şekilde ayarlasam mı düşünüyorum ama geçen ay aynı böyle olan testimden 1 gün sonra tam pik olmuş
Ondan 2 gün sonra da çatlamış
Yarın nöbet nedeniyle zaten değerlendiremeyiz, pazartesi değerlendirebilsem şansım yüksek olur gibi. Kafam çok karıştı
Aksam bi kere daha yap bak çatlama olunca 24 saat süren var

Ay canim Saol teşekkür ederim ama kan a gidemem ki hele iki güne bir burda imksanz elimde iki tane test var sabah ne ertesi sabah yapayım salı merkeze gidecez o zaman yaptırabilirim. Kan testini
Tamam canim ama endişelenme kimyasal falan diye bak ben test yapıp durdum meğer bozukmuş sen sevinmeye bak inşallah güzel değerler alacaksin😍

Merhaba canım. öncelikle geçmiş olsun . vakit kaybetmeden erkenden hastaneye gitmen iyi olmuş. hamile kalma ihtimalin 0 iken en azından şuan yüzde 50 olmuş. diğer tüpünü neden açamadılar bilmiyorum ama açılma ihtimali varsa anestezi bir şekilde2. hsg yi çekin derim. doktora danışıp. pco göznü korkutmasın hamile kalmaya engel değil sonuçta hatta çok yumurta olduğu için şans yüksek. sana tavsiyem eşinde bi kontrole gitsin bir spermiyogram testi yaptırın . eğer ki yolunda değilse onun düzelmesi daha çok vakit alıyor.
Eşimde testini verdi ama o konuda bilgim sıfır. İkimizinde 2. Evliliği onun ilk evliliğinden çocuğu var o yüzden onda bi sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Önümüzde ki hafta doktora vericez tüm sonuçları bakalım heyecanla bekliyorum

Eşimde testini verdi ama o konuda bilgim sıfır. İkimizinde 2. Evliliği onun ilk evliliğinden çocuğu var o yüzden onda bi sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Önümüzde ki hafta doktora vericez tüm sonuçları bakalım heyecanla bekliyorum
eşinizin bilgilerini çekmeden atarsan bakabiliriz canım . burda tecrübeli olan çok kişiyiz

Bir kadın sanırım 48 saatte sperimi döllüyor. Yani o saate denk gelirse inşallah tutar canım. Stres yapma hiç olmaz
Haklısın canım geçen ay stres yaptım bir türlü çatlamadı
Bu ay akışına bıraktım yolunda ilerlemiş maşallah
Pazartesi değerlendircem gerisi nasip :)

X