Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benim hiç akintim da yok biliyo musun hiç olmazda ben yine adet olucam sanıyordum o yüzden hiç bi belirti yok kasık ağrısından başka
Beta hcg değeri iyice artmadan belirti çok zor bence
Bence de öyle. Ben kimyasalda çok belirti yaşadım hamile olduğumu bilmiyodum kist var sandım doktora gittim beta 488di. Şuan daha düşük betam daha erken öğrendim o zamandan sanırım o yüzden. Yükseldikçe belirtiler artar diye düşünüyorum ben de

Ben kimyasal gebeliğin ardından hamile kaldım. Bir yerde de okumuştum zaten kimyasaldan sonra olur diye. Bence ara vermeyin.
Evet canım (Kimyasal gebelik yaşadıktan 2 hafta sonra hamile kalınabilir. Yani kimyasal hamilelik tekrar hamile kalmayı etkilemez. Hatta sağlıksız embriyo vücuttan atıldığı için sağlıklı bir hamilelik şansı da yükselir.) Bende bunu okudum

Bence de öyle. Ben kimyasalda çok belirti yaşadım hamile olduğumu bilmiyodum kist var sandım doktora gittim beta 488di. Şuan daha düşük betam daha erken öğrendim o zamandan sanırım o yüzden. Yükseldikçe belirtiler artar diye düşünüyorum ben de
488den kimyasal mi oldu yani canım? Düzensiz falan mı artti nasil oldu ben hep 10 20 30 değerlerden düşüp kimyasal olduğunu okumuştum bu kadar yüksek değeri duymamistim

Canım bunu bilemeyiz ama sen yarın kan testi yine vereceksin o daha doğru sonuç verir canını sıkma sonuç olarak çizgin hala duruyor bebisin seninle kendini yormamaya bak ❤️ Olumlu düşüüün 😍
Insallah insallah olumlu düşünmeye çalışıyorum 🥰 insan uzun bi süreden sonra daha bi tedirgin oluyor herhalde
Nasipte varsa illaki yaşarız anın tadını çıkarmak gerek bazen sanırım 😍

Benim en son kan tahlilimde tsh 3 cıkmıs ama doktor bir şey demedi gebelik ihtimali zor mu bu şekilde bilen var mi acaba? Sadece folik asit verdi doktor.
canım gebelik isteniyor ise 2,5 altı olması lazım .bildiğim zaman 4 den yüksek olursa ilaca başlıyorlar .tsh yüksekliği guatır tetiklediği için oda bebeğin tutunmasına engel oluyor

Yok böyle beyaz açık sarı gibi canım.
Bisey olmaz canım bende akintim yok diye tedirgin oldum bi hahah herkes yaşayınca görüyorsun dimi sen ona tedirgin oluyorsun bende olmamasına. Hadi takmayalim kafamıza nasipte varsa zaten yaşayacağız sen ilacını düzenli kullan güzel dinlen dikkatli ol gerisi olur allahin izniyle. Birde o progestani ben gecen ay asilamadan sonra kullanmıştım tutunsun diye ama fitil olarak Cook fazla geliyordu sen ağızdan alıyorsun ama belki yine de akıntı yapıyor olabilir

canım gebelik isteniyor ise 2,5 altı olması lazım .bildiğim zaman 4 den yüksek olursa ilaca başlıyorlar .tsh yüksekliği guatır tetiklediği için oda bebeğin tutunmasına engel oluyor
Yanıtınız için teşekkür ederim gerçekten tesadüfen öğrendim bunu burda ve sinir oldum su an iki aydır deniyoruz evet erken ama doktora da gitmemize rağmen neden uyarmıyorlar anlamıyorum :KK43: ne yapılmalı peki sizce tekrar mi gitmeliyim

Kızlar bu ay rahim filmi çektirdim adetim 3 gün geçti dün test yaptım negatif adet olunca yüzümde aniden 6 7 sivilce atıp ödem tutardım belim hafiften ağrır diğer günü adet olurdum ama 3 gündür belim ağrıyor kasigima sancı giriyor

Kızlar bu ay rahim filmi çektirdim adetim 3 gün geçti dün test yaptım negatif adet olunca yüzümde aniden 6 7 sivilce atıp ödem tutardım belim hafiften ağrır diğer günü adet olurdum ama 3 gündür belim ağrıyor kasigima sancı giriyor
Doktor rahim kalınlaşmış ya adet olacaksın bu hafta yada daha yeni hamilesin kana gecmemis dedi

Benim en son kan tahlilimde tsh 3 cıkmıs ama doktor bir şey demedi gebelik ihtimali zor mu bu şekilde bilen var mi acaba? Sadece folik asit verdi doktor.
Benim gecen sene ilk kez yaptirdigimda 4 çıkmıştı sonra diğer ay yine 4 çıktı ama ben çok stres yapmıştım o zaman kistimin olduğunu öğrendiğim için. 2 farklı doktorda hiç bisey demedi normal dedi
Sonra bi kaç ay sonra tekrar yaptirdim 2.17ye düşmüştü kendi kendine bi daha yaptırdım 2 3 ay sonra yine 2.5 altındaydı
Tek seferki değere göre bisey düşünülmemesi gerek sanırım
Çoğu doktor 2.5 altında olması lazım sağlıklı gebelik için diyorlar ama tek seferde 3 çıktıysa endişe etmeyin

Yanıtınız için teşekkür ederim gerçekten tesadüfen öğrendim bunu burda ve sinir oldum su an iki aydır deniyoruz evet erken ama doktora da gitmemize rağmen neden uyarmıyorlar anlamıyorum :KK43: ne yapılmalı peki sizce tekrar mi gitmeliyim
hormon testlerinde sadece tsh değeri referans aralığı dıışnda ise bişey dememiş olabilir. regl nin 2-3 günü gidip yeniden hormon testi yaptırıp ona göre doktora buna bişey verecek misiniz diye sorabilirsin canım. ama dediğim gibi 4 mü 6 dyı mı ne geçerse ilaca başlanıyor zaten seninki 3 müş.

hormon testlerinde sadece tsh değeri referans aralığı dıışnda ise bişey dememiş olabilir. regl nin 2-3 günü gidip yeniden hormon testi yaptırıp ona göre doktora buna bişey verecek misiniz diye sorabilirsin canım. ama dediğim gibi 4 mü 6 dyı mı ne geçerse ilaca başlanıyor zaten seninki 3 müş.
Çok teşekkür ederim daha önceki tahlillerde 1.94 falan cıkmıs belki o yüzden dikkate almadı

Bisey olmaz canım bende akintim yok diye tedirgin oldum bi hahah herkes yaşayınca görüyorsun dimi sen ona tedirgin oluyorsun bende olmamasına. Hadi takmayalim kafamıza nasipte varsa zaten yaşayacağız sen ilacını düzenli kullan güzel dinlen dikkatli ol gerisi olur allahin izniyle. Birde o progestani ben gecen ay asilamadan sonra kullanmıştım tutunsun diye ama fitil olarak Cook fazla geliyordu sen ağızdan alıyorsun ama belki yine de akıntı yapıyor olabilir
Belki ya ağrım olmazsa yine birşey olmazda bıgün çok ağrıyor. Sancı giriyor

X