Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende iğne kullandım da ordan biliyorum, bir daha ne zaman kan vereceksin inşallah güzelce artar degerlerimiz😍
Açıkçası bi süre vermeyeceğim canım. Kendim kafamda hesaplayıp kese görüneceği değerlere yaklaştığında direk doktora gitmeyi düşünüyorum. Geçen ayki kimyasal sürecimde o sürekli kan vermeler yükseldi mi düştü mü stresi beni çok yordu hem fizikten hem ruhen. Bu sefer biraz akışına bırakıcam yani

Açıkçası bi süre vermeyeceğim canım. Kendim kafamda hesaplayıp kese görüneceği değerlere yaklaştığında direk doktora gitmeyi düşünüyorum. Geçen ayki kimyasal sürecimde o sürekli kan vermeler yükseldi mi düştü mü stresi beni çok yordu hem fizikten hem ruhen. Bu sefer biraz akışına bırakıcam yani
Valla benimde belli değil tabi ne olacağı, bende ilk kez silik çizgi görünce koşa koşa kan verdim tabi. Bakalım inşallah hakkımızda hayırlısı olur 🤲

Bu arada erken gebelik belirtilerinden yaşadıklarımı sizlerle de paylaşmak isterim. Yumurtlama günü sonrasından kasıklarımda şiddetli ağrı yaşadım birkaç gün, sonrasında başka hiç ağrı vs olmadı. Bu ağrının sebebini bilmiyorum çatlama vs olaylarını pek bilmiyorum çünkü. 2-3 gündür de kasıklarımda regl olacakmışım gibi ufaktan bir ağrı ve aç olduğumuzda ağızda bulunan o tat var, belki metal bir tat demem daha anlaşılır olur :) (bata 5 gün var ve herkeste aynı hızda belirti olmayacağını hatırlatmak isterim :) )

bir de yemesine içmesine dikkat edemeyenler için de folik asit takviyesi tavsiye ederim. ben folidoce kullanıyorum, ilkinde de bunu kullanmıştım

İnşallah ya 🙏 bol bol dinlen sen kuzu kendini yoracak işler yapma. Ben de ağrım sızım yok diye dün baya yordum kendimi farketmeden. Hala inanamıyorum galiba hamile olduğuma😅
Ahah 😅 Bende ama korkuyorum ben ya. Kimyasal dış ne biliyim böyle korkular var ağrım olunca tedirgin oluyorum kuzu dua et bana. Bende sana Eabbim sağlıkşa doğmasını nasip etsin🤲🏻

Senin değerin daha yüksekti korkma kanaman da kesildiyse, ben şuan senin arkandan geliyorum bakalim yarın haber ver mutlaka 😍
Gel gel sağlıkla doğur şu bebeişi😅 Rabbim bizim bebeklerimizi bize bağışlasın🥰 Sağlık ocagında yapacagım testi cumartesi öğrenebilirmiyim enabızdan? Yapan varmı böyle hafta sonu. Pazartesi de doktora randevu aldım

Hamilelikte folik asiti doktorun vermesi gerekiyor. Hamilelik öncesi doz içerik önemlidir. Hamile kalınca doz çok önemlidir fazla folik asit iyi gelmiyormus hamile olunca bilgin olsun canim
Tamam teşekkür ederim çoğu kişi doktora danışmadan gebelik öncesi de kullandığı için aldım öyle ama kullanmadım tabi içim rahat etmedi doktora danışmadan

Dur bakalım doğurma perilerini de göreceğiz inşallah.😂 Şimdiden eşime diyorum ki ben normal doğum yapamam sezaryen istiyorum, kestiremem oramı, göbeğim kesilsin razıyım.😂😂
Ya ben normal istiyorum ama ne yalan söyleyeyim kendime de hiç güvenmiyorum aslında ağrı eşiğim yüksektir ama o kadar ağrıya dayanır mı bu eşik bilemiyorum 😂😂

Gel gel sağlıkla doğur şu bebeişi😅 Rabbim bizim bebeklerimizi bize bağışlasın🥰 Sağlık ocagında yapacagım testi cumartesi öğrenebilirmiyim enabızdan? Yapan varmı böyle hafta sonu. Pazartesi de doktora randevu aldım
Canım tek bildiğim 10a kadar kanı vermen gerektiği saglik ocağında. Yoksa kan örnekleri gittiği için kabul etmiyorlar
Bir de ben dün yakında özel hastane vardı oraya gittim normal kan alma yerine söyledim gebelik testi için kan vericem diye, bana protokol numarasını da verdi hemşire şuan hala e nabizda gözükmüyor sonuç biliyo musun hastanenin lab sonuçlarından baktım
E nabizda sadece giriş gözüküyor ama tahlil gözükmüyor
Bi kaç kere daha geldi başıma böyle

Kızlar bende sabah kan verdim bata 3 gün var ama iki üç gündür sürekli başım dönüyor ve her an adet olacakmışım gibi leklenmem de var bu durumu yaşayan var mı tuzlu ayran vs yapıyorum her seferinde tansiyonum biraz düşük çıkıyor.

Amin inşşallah Canım. İnşşallah Allah bizede nasip etsin bu güzel duygudan mahrum bırakmasın . bazen insanın kablumbağa gibi kabuğuna çekilmek ister yıkıldığı anlar olur ya öyle bir ay işte .geeçn ay aşılama oldum olmadı ondan mı böyleyim dicem ama ona da bel bağlamamıştım açıkçası. sanırım çevremdeki hamile sayısı arttı evli olup çocuğu olmayan kalmadı ondan diye düşünüyorum.
Bu hale gelmemizde birçok faktör var. En yakın arkadaşlarımız bile bu gruptakiler kadar anlayamıyor bizi. Beklentiye giriyoruz, çevremizde gözümüze sokuluyor bebekler... Hepimizin yıkıldığı anlar oluyor muhakkak ama biraz dinlen kendine zaman ayir imkanın varsa bı mekan değişikliği tatil yap biraz kafani topladiktan sonra inşallah olacak inanıyorum buna ben.

İnşallah kuzu hepimizinki sağlıkla ilerlesin dua edelim birbirimize 🙏❤️
Edelim canım inşallah degerlerimiz güzelce artar, ben buradaki herkese çok çok dua ediyorum 1 buçuk senedir.
Ben aslında bu ay testi bile adet günümde yapmayi düşünüyordum o kadar emindim negatif cikacagindan belki de yapmam adeti beklerim diyordum, sırf memlekete gidicem bilet alicam diye rastgele yapmıştım ondan da erken öğrendim. Adet günüm aslında yarın ama catmasi 15. Günde oldu yumurtanın böylelikle erken öğrendim inşallah güzelce artar bakalım yarında görürsem iyice içim rahatlayacak

X