Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bazı anlar insana kal geliyor ya o anlarımdan biriydi o kadar kişinin arasında böyle bir cümle beklemiyordum 🤦🏻‍♀️
canım sana tavsiyem hazırlıklı ol ve gülümse belliki bunlar senin suratın düşünce zevk aliyor o hazzı verme ve sana laf diyen olursa misal eltinin kızı olmuş falan filan onun acelesi var diye ben niye böyle bir yarışa girim herkesin durumu farklı de gül ve sınır çiz Özel'ini konuşturma

canım sana tavsiyem hazırlıklı ol ve gülümse belliki bunlar senin suratın düşünce zevk aliyor o hazzı verme ve sana laf diyen olursa misal eltinin kızı olmuş falan filan onun acelesi var diye ben niye böyle bir yarışa girim herkesin durumu farklı de gül ve sınır çiz Özel'ini konuşturma
Ay ne güzel yazmıssın ben bekliyorum zaten eltimin doğumuna kaldı 4 ay biliyorum bu lafların geleceğini 😅

Benim ilk defa göğüslerim şişti sutyen takınca acıyı o derece bu ay o yüzden çok umutlandım ama şuan gecikmenin 2. Günü içindeyim herşey kismet
Bat aynı bizim canım ben de erken gebelik testi yaptım negatif ama adet de olamadım henüz bende pco var sanırım ondan ama ne gebelik ne adet belirtisi hiç bişey yok 1 hafta daha bekleyeceğim ikisi de olmazsa doktora görünürüm artık

Beynimiz bizimle oyun oynuyo resmen 😅 insallah canım inşallah alacaksın allahin izniylee🤲 ama o taktik aklımda olmazsa bende öyle denicem artik 😅
Amin canım bir mucize olsun da hepimiz Kamil olalım vallahi bende bu ay öyle ilerleyeceğim yarın bir muayene olayım da 😅

Aslında ben daha çok yeni deniyorum canım
4. Ayım bu
Ben bundan iki ay önce doktora gittim Mens dönemimde hormon tahlili yaptım her şey çok güzel gayet iyi dedi bana
Ondan önce yani gebelik düşünürken gene gittim doktora 4. Ayın başında gene her şey çok iyi dedi.
Bu ay bir doktor arkadaşın yanına gittin ultrasondan baktı Mens 14. Günü pco görünümün var dedi gerçekten de öyleydi hemen ordan çıkıp başla doktora gittim o da pco görünümü var dedi ama kan tahlilin hikayen uymuyor şuana kadar hep düzenli adet görüyordum bu ay ne olacak bilmiyorum gerçi
Bir yıl önce genel rutin için gittiğim doktor bana sakın kilo alma alırsan yumurtalıkların tembelleşir demişti ve ben o muayeneden sonra 5 kilo aldım sanırım ondan oldu bilmiyorum sebebini bir arkadaşımda kilo verince pco görüntüsü gitmiş ama hormonları sıkıntıydı şuan ne yapmalıyım bilmiyorum
Sanırım ben de klomen ya da famera ya başlayacağım doktorum daha erken ama çok acele ediyorsan vereyim dedi
İçin nasıl rahat edecekse öyle yap canım. Evet kilo gerçekten etki ediyormuş. Ama pco görünümü olanlarda durum o kadar da karamsar değil. Ve cevap veriyorlar ilaçlara. Klomen kiminde daha çok işe yarıyormuş ama ben her ikisininde kullanan biri olarak sayı olarak değil boyut olarak femara eşit olarak büyüttü.
Merhaba, bu ilk ovülasyon testim yardımcı olursanız sevinirim. Beklenen adet tarihi 31 ocak, uygulama ovülasyon tarihimi cuma gösteriyordu ama testte silik çıktı, ben de devam ettim. Bu son iki günün testi dün gördüğüm en koyu haliydi. Dün sorduğumda daha olmamış dediler ben de bugün olur diyordum ama bugün daha da silik çıktı. Tarihi mi kaçırdım niye böyle oldu anlamadım. Bugün en yüksek akıntım oldu çok kremsi şekildi yumurta beyazı gibi değil de. Yardımcı olabilecek olan var mı :KK43:((
Bunlara göre henüz pik değil canım. Acaba 16 sı nasıldı. Çünkü gittikçe silikleşmiş test. Yaptın mı test?

Kızlar kırmızı akıntım var adet değil bel ve karın ağrısı yaptı çok fenaaa çok kötüyüm

İçin nasıl rahat edecekse öyle yap canım. Evet kilo gerçekten etki ediyormuş. Ama pco görünümü olanlarda durum o kadar da karamsar değil. Ve cevap veriyorlar ilaçlara. Klomen kiminde daha çok işe yarıyormuş ama ben her ikisininde kullanan biri olarak sayı olarak değil boyut olarak femara eşit olarak büyüttü.

Bunlara göre henüz pik değil canım. Acaba 16 sı nasıldı. Çünkü gittikçe silikleşmiş test. Yaptın mı test?
Evet yaptım o gün daha da silikti :KK43: O yüzden kafam karıştı bu kadar sürede(iki test arası) yumurta çatlar ve pik kaybolur mu ki

Eklentiler

• D9C06152-337D-4E2E-BCE8-2FC101311808.jpeg
    D9C06152-337D-4E2E-BCE8-2FC101311808.jpeg
    26,4 KB · Görüntüleme: 41
Bat aynı bizim canım ben de erken gebelik testi yaptım negatif ama adet de olamadım henüz bende pco var sanırım ondan ama ne gebelik ne adet belirtisi hiç bişey yok 1 hafta daha bekleyeceğim ikisi de olmazsa doktora görünürüm artık
Bende bekarken vardi evlendim geç hamile kalırsın dedi doktor 4. Ayda hamile kaldım doğum sonrası kontrole gittim pko kalmamış dediler en son geçe ay gittim temiz dediler ama bende henüz adet olmadim bende bekliyorum bi kaç güne olmazsam kan vericem umarım hamileyizdir🧡

X