Gebeliğe Hazırlık Ocak 2022 gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
16425031101475217639323954459252.jpg

Geç döllenme olmasida artık imkansız çünkü en son ilişki 3 ocak gecesi yasandi yani adeti bekliyorum şuan üzgünüm.

Yok canım ya benim eşimin sperm hızında vardı bir problem tek ilişkiyle oraya gidip yumurta dölleyemezler bence de beklediğim için akşam gelecek bak gör😂😂 benim test yapmadan adeti gördüğüm aylar oldu belki o aylarda olan oldu ama benim bildiğim de hiç olmadı daha bebeği 6 aylık olan arkadaşım da 2 aylık hamile vallahi millet nasıl kalıyor bir de onda yumurta tembelliği var sen düşün 😂😂
Hay masallahh.. Bende de var bir de hafifmiş. Bi kere bile tutmadı nasil oluyor anlamıyorum süt korur derler bi de o da korumamıs arkadaşını 😅 biz o mu engel oluyor bu mu engel oluyor diye düşünürken ,engel olacağına hiç olmuyor böyle işte tamamen nasip meselesi ya
Ah diloşum sen o akıntıyı belirti sayma bence bende bile dün aşırı yoğun bir akıntı vardı ama adet olacağım o tam anlamıyorlar bir belirti değil o rahimden gelen mukus tamamen 😌
Benim afedersin adetten önce de hiç akintim olmaz. Hamilelerde baksana akintim var diyor ondan öyle söyledim 🤔
Napayim artık yoruldum zaten 1 sene içinde insallah kendimizi toparlayabilirsek tüpe gitmeyi düşünüyoruz o da olmazsa kader der otururuz artık

İnan bende bilmiyorum. Ben tek başımayım bir de ne kadar düşündüğümü düsün bir de. Biraz umudum var o da tüp bebek ama onda da tek seferde tutmazsa bi daha denemem çok zor işte
Bunları düşüne düşüne yıpranıyoruz🙁
Ah kuzum.. dua etmekten bisey gelmiyor elimizden.. test yapmadın demi sen henüz? geçen ay başlamıştık seninle ☺️

Bazen okurum en ümitsiz olduğum an oldu diyenler oldu. Rabbim bizi inşallah sevindirsin. Bu ayki umitsizligimiz bunun sebebi olsun inşallah 🥺
Ben de öyle düşünmüştüm biliyor musun ama içimden de hiç umutlanmak gelmiyordu. Bak bu ay 2.hsg cektirdim ilaçta kullandım catlatma iğnesi de şans artıyor diyorlar ona rağmen hiç umudum yok maalesef
Ah kuzum.. dua etmekten bisey gelmiyor elimizden.. test yapmadın demi sen henüz? geçen ay başlamıştık seninle ☺️
Yok yapmadım vallahi test falan arada buradaki arkadaşlar yapınca yapayım diyorum sonra da onu da canım istemiyor vazgeçiyorum
Birde catlatma ignesinin 11. Günü çıkmaz diye şey yaptım
2 gün sonra eşim giderken yapicam testi 😥

Allah evladını sana bağışlasın 🤲 biraz düşünmemeye çalış evladınla oyalan belki diğer ay olur öyle 🙁
Allah razı olsun canım ama inanki kızım benden daha çok üzülüyo çok istiyo kardeşi olmasını ve sürekli soruyor mecbur vi açıklama yapıyorum ama tatmin olmuyo ve ağlıyo için parcalaniyo onu öyle görünce.

Hay masallahh.. Bende de var bir de hafifmiş. Bi kere bile tutmadı nasil oluyor anlamıyorum süt korur derler bi de o da korumamıs arkadaşını 😅 biz o mu engel oluyor bu mu engel oluyor diye düşünürken ,engel olacağına hiç olmuyor böyle işte tamamen nasip meselesi ya

Benim afedersin adetten önce de hiç akintim olmaz. Hamilelerde baksana akintim var diyor ondan öyle söyledim 🤔
Napayim artık yoruldum zaten 1 sene içinde insallah kendimizi toparlayabilirsek tüpe gitmeyi düşünüyoruz o da olmazsa kader der otururuz artık
Sana şu kadar söyleyim o kocasını dövüyormuş bir de beni bu ay hamile bırakamazsan seni eve almam falan diyormuş iyi ki 4. Ay hamile kalmıştı aşırı takıktı oda bu konuya doğurdu şimdi de çok şikayetçi ben görümcem doğurdu diye istedim çok zormuş falan diyordu istemeden kaldım hatta çocuğum hastaydı moral olsun diye seks yaptık çocuk olmuş diyor 😂😂 bence biz çok sık yapamıyoruz ya

Umarım kendiliğinden olur canım
Bir sıkıntınız var mıydı
Yok canım ya hsg çektim yumurtalık rahim vs temiz. Eşimiz ileri hızı %10 Du ilk test verdiğinde. 3 ay sonra aşılama yapmadan önce takviyeler le %35 oldu. Maalesef negatif oldu her iki aşılamada. Maalesef biz de şaşkınız sorun ne diye :KK43: arkadaşım 3 aylık evli idi. Doktora gitti senin yumurtalıkların tembel zor hamile kalırsın dedi. Ağladı sızladı senin sorunun yok çocuğun olur benim olmaz dedi. Sonraki ay yine doktora gittiğinde 3 aylık hamile olduğunu öğrendi. Hamile kalmış üstüne 2 ay adet dahi görmüş. Şimdi bebesi kucağında 🤷‍♀️🤷‍♀️ Böyle işte. O yüzden herşey matematik diyen ben artık sahip kısmete bağlamış durumdayım :KK43: sizde durumlar ne canım ne zamandır deniyorsunuz neler yaptınız?

Bazen bizim fizyolojimiz değişiyor benimde yoktu ama son bir kaç aydır akıntı yaşıyorum belki sende küp kuru öğreneceksin hamileliğini bir de biraz kafayı boşaltmak gerekiyor ben sana o kadar söylüyorum net yani 🙂

İnşallah kuzum doktorun iyiymiş hemen ilaç vererek çok iyi yapmış. Benim geçen ayki gebelikte lekelenmelerim oldu doktor yerleşme kanamasıdır diyip başından attı meğer kimyasalmış. Doktor çok önemli gerçekten belki önlem alınsa farklı olurdu. Ben de şuan coraspin kullanıyorum pıhtılaşma falan varsa önlem amaçlı. İnşallah sağlıklı gebeliğimiz olur 🙏🥰
Allah razı olsun 🥰 İnşallah sende bir an çmce sağlıkşa hamile kalırsın

Allah razı olsun canım ama inanki kızım benden daha çok üzülüyo çok istiyo kardeşi olmasını ve sürekli soruyor mecbur vi açıklama yapıyorum ama tatmin olmuyo ve ağlıyo için parcalaniyo onu öyle görünce.
bizde de durumlar aynı. oğlum sürekli ağlıyor herkesin var benim neden yok. benimde perşembe yada cuma ama hiç bişey hissetmiyorum. sadece sol yumurtamda bi sancı var. çok üşüyorum suratımda dışarı attı vucudumu o kadar çok dinliyorumki bu ay acaba mı ???? acaba bu şekilde olan var mı

İnşallah kuzum doktorun iyiymiş hemen ilaç vererek çok iyi yapmış. Benim geçen ayki gebelikte lekelenmelerim oldu doktor yerleşme kanamasıdır diyip başından attı meğer kimyasalmış. Doktor çok önemli gerçekten belki önlem alınsa farklı olurdu. Ben de şuan coraspin kullanıyorum pıhtılaşma falan varsa önlem amaçlı. İnşallah sağlıklı gebeliğimiz olur 🙏🥰
Senin kaç gün sürdü kahverengi leken? Beni biraz bilgilendirirseniz öok sevinirim🥰

Çocuklar biraz annesinin ne istediğini algılıyor galiba. Yeğenim var 3 buçuk yaşında hiç öyle kardeş falan dedigini duymadım annesi de istemiyor zaten. Acaba diyorum cocuk hissediyor o yüzden mi 🙁 inşallah gönlündeki bir an önce nasip olsun 🤲🙁

Yok canım ya hsg çektim yumurtalık rahim vs temiz. Eşimiz ileri hızı %10 Du ilk test verdiğinde. 3 ay sonra aşılama yapmadan önce takviyeler le %35 oldu. Maalesef negatif oldu her iki aşılamada. Maalesef biz de şaşkınız sorun ne diye :KK43: arkadaşım 3 aylık evli idi. Doktora gitti senin yumurtalıkların tembel zor hamile kalırsın dedi. Ağladı sızladı senin sorunun yok çocuğun olur benim olmaz dedi. Sonraki ay yine doktora gittiğinde 3 aylık hamile olduğunu öğrendi. Hamile kalmış üstüne 2 ay adet dahi görmüş. Şimdi bebesi kucağında 🤷‍♀️🤷‍♀️ Böyle işte. O yüzden herşey matematik diyen ben artık sahip kısmete bağlamış durumdayım :KK43: sizde durumlar ne canım ne zamandır deniyorsunuz neler yaptınız?
Aslında ben daha çok yeni deniyorum canım
4. Ayım bu
Ben bundan iki ay önce doktora gittim Mens dönemimde hormon tahlili yaptım her şey çok güzel gayet iyi dedi bana
Ondan önce yani gebelik düşünürken gene gittim doktora 4. Ayın başında gene her şey çok iyi dedi.
Bu ay bir doktor arkadaşın yanına gittin ultrasondan baktı Mens 14. Günü pco görünümün var dedi gerçekten de öyleydi hemen ordan çıkıp başla doktora gittim o da pco görünümü var dedi ama kan tahlilin hikayen uymuyor şuana kadar hep düzenli adet görüyordum bu ay ne olacak bilmiyorum gerçi
Bir yıl önce genel rutin için gittiğim doktor bana sakın kilo alma alırsan yumurtalıkların tembelleşir demişti ve ben o muayeneden sonra 5 kilo aldım sanırım ondan oldu bilmiyorum sebebini bir arkadaşımda kilo verince pco görüntüsü gitmiş ama hormonları sıkıntıydı şuan ne yapmalıyım bilmiyorum
Sanırım ben de klomen ya da famera ya başlayacağım doktorum daha erken ama çok acele ediyorsan vereyim dedi

Sana şu kadar söyleyim o kocasını dövüyormuş bir de beni bu ay hamile bırakamazsan seni eve almam falan diyormuş iyi ki 4. Ay hamile kalmıştı aşırı takıktı oda bu konuya doğurdu şimdi de çok şikayetçi ben görümcem doğurdu diye istedim çok zormuş falan diyordu istemeden kaldım hatta çocuğum hastaydı moral olsun diye seks yaptık çocuk olmuş diyor 😂😂 bence biz çok sık yapamıyoruz ya
sanırım famera dan daha çok dönüş alınmış gerçekten 4 ayda bile çok yoruldum
Şimdi Şubat ara tatilinde çok iyi bir doktor buldum ona göeünceğim Çarşamba günümden bu güne 2200 kilo verdim
Şubat ın 4 üne randevu aldım o zamana kadar 3 kilo daha verebilirim uöarım

Senin kaç gün sürdü kahverengi leken? Beni biraz bilgilendirirseniz öok sevinirim🥰
Canım benim lekeler geldikten 2 gün sonra düştüğüm gerçekleşti zaten. Öyle uzunca bir süreç olmadı. Cuma günüydü ilk lekelerim geldi ama çok azdı sonra kırmızıya dönmeye başladı pazartesi sabahı da düşük oldu. Doktor sana önlem almış zaten lütfen korkma bunları da düşünme. Bol bol dinlen. Bildiğin regl gibi kanaması olup ilaçlarla vs sağlıklı gebelik geçiren çok tanıdığım var benim. Yani o bebişin tutunacağı varsa her türlü tutunuyor endişelenme :)

X