Kontakt Lens Numaralı lens kullanımı hakkında yardım

Benimkiler de değişik ve ayrı ayrı alıyorum...

Sonunda alıyorum lenslerimi zemuszemus

Ama markasını unuttum kızlar gelince paylaşacağım:)

Air Optix aldım kızlar.

Gerçekten büyük rahatlıkmış.Çokta menunum gerçekten...

Hayırlı olsun arkadasım....Lens gerçekten büyük rahatlık...Bi alıştın mı zaten vazgeçemezsin :))

Sağol canım a.s.

ılk başta takarken değil de çıkarırken zorlanıyordum.Şimdi alıştım artık.Pat diye takıp çıkartıyorum:)

Yalnız benim ki 1 hafta boyunca gözde kalabiliyor;ama uzun süre taktığım da sanki buhulu görüyorum.Sende de var mıydı böyle birşey?Yani sanki çapaklanmış gibi..

Benim lenslerim oksijenli aslında gece gözümde kalabilir yalnız ben bunu kesinlikle yapmıyorum eve gidince cıkarıp gözlük takıyorum ne de olsa gözü havasız bırakıyo her ne olursa olsun...ayrıca gece çıkartırsan ömrünüde uzatırsın yani ben gece takmadiğim icin 15 günlük lensi 1 ay kullanıorum canım...bir de takmadan önce ve de çıkardıktan sonra yapay gözyaşı damlası kullanmanı öneririm...

Canım ben hergün takmıyorum zaten.1 aylık lenslerim;ama böyle giderse 2 ay takarım sanırım:)

Ben sadece Cuma-Cmt.-Pazar günleri takıyorum.19 Eylül'de başladım takmaya.Eve gelir gelmez çıkarıp,gözlük takıyorum zaten.

Yapay göz damlası sen ne kullanıyorsun canım.Ben de ondan alayım.Belki şikayetlerimden kurtulurum.

Refresh Tears adı yalnız serum gibi olanlardan alma bildiğimiz damla şişeleri varya ondan olanı al yeşil şişesi küçük fiyatı da 13-14 TL arasında canım...

Teşekkür ederim canım.a.s.Çok sağol alayım bugünyerimseniben

Rica ederim faydam olduysa ne mutlu bana hihoyyyt

benim gözlerim 2 derece miyop ve gözümde alerji var mafoldumbenlens kullanmam doğru olur mu nolur çabuk cevaplayın çünkü bi kaç gün sonra lens siparişi vercem

Canım ben bilmiyorum.Ben doktora gittim,doktor kontrol etti ve kullanabilirsin dedi.Hatta deneme lensi kalmamış elinde,ben de şansıma gittim aldım.1 hafta da reaksiyon gösterirmiş zaten lense alışıp alışamayacağını göz.Ben de bir problem olmadı;ama sende olmaz diyemem.Bence doktora git canım.

Ben ilkokul birinci sınıfta gözlük kullanmaya başladım
bir gözümde astigmat - miyop, bir gözümde astigmat - hipermetrop var
Son 3 yıldır lens kullanıyorum doktor kontrolünde yeniliyorum
Bakımına özen gösteriyorum, kaliteli olanını tercih ediyorum ve çok memnunum
ıyi ki gözlükten vazgeçmişim :lepi:

Aynen bende bunca zamandır uzağı görmek için kriz yaşamışımkaydirigubbakcemile3

Beyza kesinlikle dr.a gitmeden lens alma derim sana..Çünkü alerjik durumlarda lens kullanımı uygun olmayabilir...

Ben de yaklaşık 9 yıldır lens kullanıyorum. Ama şunu merak ediyorum neden göz doktorları lens değil de hep gözlük kullanır?
Yani uzun yıllar lens kullanmak gözlere zarar verir mi acaba?

Ben de gözlük almak istiyorum, işten eve gelince hemen lensleri çıkarıp gözlük takmak istiyorum, lens de bazen işkence oluyor...

Çok ünlü bir göz dr.u vardı Derya Baykal da çok çıkıyordu sanırım...Lens gözde kuruluk yapıyor ve de gözün kalitesini düşürüyor bir süre sonra...işte bu sebepten yapay gözyaşı damlası tavsiye ediliyor...

slm kıslar bişi sorcam sizlere bende 4 senedir lens kullanıorm lenslerimin markası da clear all day doktorum bu markayı sölemişti ve kendisi getittiro 4 snedir ben direk doktordan satın alıorm yani gözlerimdende bişi şikayetim yok zaten doktorda bişi yok gayet normal ddi ama benim içimde bi güvensizlik oldu birden yani 4 senedir göz kuruluğu bile yok mu hani zamanla incelme falan oluomuş gözde bana bişi yok gayet sağlıklı ddi şu ana kadar damla bile vermedi uzun süredir kullanan arkadaşlar size de şu ana kadar bi sorun yok ddi mi doktorunz??değiştirmeli mym doktorumu yaa sora birden bire büyük sorun çıkmasından korkuormda..

Benim kullandığım marha Jhonsons Oasys örneğin...Genelde dr.lar kendi getirttikleri markayı önerirler..Ben de çok arastırıp bu marka da karar kılmıstım...Belki sen çok dikkatli ve temiz kullanıyosundur canım..Yinede Benim sana önerim eğer kafanda bi şüphe varsa baska bi dr.a da görün..ayrıca herkese yapay gözyaşı damlası tavsiye ediyorum yukarıda da yazmıstım...

lensini almadan önce mutlaka deneme lensi iste bence. ben 1 aylık deneme lensi istemiştim 2 hafta kullandıktan sonra gözlerim şişti sabahları inanılmaz çapaklanma oldu doktora gittim hemen. allerji yapmış lensler çapaklar da aslında iltihapmışş. sonra o marka almadım başka marka bir lens aldım yaklaşık 4 senedir kullanıyorum çok memnunum. bu arada lensim aylık ama doktorum hergün lensini çıkar bakımını yap akşamları gözlüğünü kullan dedi yani aylık diye lensi 1 ay gözünden çıkarmamazlık yapma sakın dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…