Kontakt Lens Numaralı lens kullanımı hakkında yardım

E

EU2

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU2
Kızlar ben uzun süredir gözlük kullanıyorum.Uzağı göremiyorum.Lens için doktora gitmem gerekiyor;ama merak ettiğim acaba alışabilir miyim?

Bir de aylık mı yoksa yıllık lens mi almak daha iyi?

Şimdiden teşekkürler... a.s.

• Konu Sahibi EU2
kesinlikle alışırsın. ilk 2 3 kez takıp çıkarırken zorlanabilirsin. ama her yönden gözlükten çok daha kullanışlı. ilk etapta aylık al..

• Konu Sahibi EU2
Bir de marka olarak sorsam çok olmam de mi canım:kedi:

• Konu Sahibi EU2
canım 6.50 ve 6.00 göz numaralarım 10 senedir lens kullanıyorum.alıştıktan sonra gözlük takarak geçirdiğin zamanlarına yanacaksın ben baush&lomb kullanıyorum aylık olanlardan 12 çift olmak üzere yıllık satın alıyorum..ve mutlaka gece çıkarılanlardan kullanıyorum bu benim kişisel tercihim ve tavsiyem olabilir sana..mutlaka kullan ilk zmanlar zorlanabilirsin alıştıktan sonra çok rahat edeceksin..

• Konu Sahibi EU2

Teşekkür ederim canım.Ben de sıkıldım artık gözlük kullanmaktan.Bir de kociş severken bir koyuyor yanlışlıkla gözlüklerime kör olcam bu yüzdenkaydirigubbakcemile3

En kısa zamanda gidip lens için uygun olup olmayacağımı soracağım doktora.

Çok sağolun arkadaşlar. a.s.

• Konu Sahibi EU2
hayatım, yaklaşık 2 aydır lens kullanan biri olarak söyleyebilirim, lens tekerlekten sonraki en büyük 2. icat =)

gözlüğe göre daha net bir görüntü kalitesi var, estetik açıdan daha hoş, göz rengimiz gözlükle perdelenmiyor, burnumuz uzun süreli gözlük kullanımı sonucu kemerlenme olasılığıyla karşı karşıya değil, yağmurda gözlük gibi ıslanmıyor, soğuktan sıcağa geçişlerde buğulanmıyor :) her yönüyle lens daha avantajlı. hijyen kurallarına dikkat ettiğin sürece bir sorun olacağını düşünmüyorum.

testlerini yaptırdıktan sonra, aylık b&l marka lens almanı tavsiye ederim. b&l diğer lenslere nazaran daha az batma yapıyormuş ve oksijen geçirgenliği gayet yüksekmiş.

lensli günler dilerim =)

• Konu Sahibi EU2

canım meraba. lens konusunda baya tecrübelisin. e 10 yıl tabi kolay değil :) günde kaç saat lens kullandığını öğrenebilir miyim? 10 saat fazla bir süre mi sence?

ve gereken hijyen kurallarına uyduğum sürece bir problem yaşar mıyım? sen şu zamana kadar ne gibi sorunlarla karşılaştın?

şimdiden çok teşekkürler. =)

• Konu Sahibi EU2
merhaba arkadaşlar bende 5 senelik bi lens kullanıcısı olarak bu müthiş rahatlığa bi an önce kavusmanızı diliorm
yukarıdaki sorularada kendi bilgimce cevap vermek istiyorum
lens almaya gittiğinizde mutlaka doktoru olan bi yer tercih edin oradaki doktor lens aldığınız muhdetce sizi ücretsiz muayene eder ve sizin göz capınıza ve numaranıza göre size markalar tavsiye eder zaten ama belli başlı markalar zaten bilinir
ayrıca lensler ceşit çeşit uyumalı lensler bile var bol oksijen gecirgenliği olan ben onu kullanıorm mesela isteyene isim verebilirm
ilk baslarda size ilk gün su kadar saat ikinci gün bu kadar saat diye yönlerdiriolar alısma amaclı zaten ama zamanla o süreyi siz belirliyosunuz benim en az 12 saat durur mesela zaten eger oksijen gecrgenliği ii deilse kuruma hissediyosunuz hemen cıkarıp solisyonlaıp tekrar kullanabilirsinz
umarım yardımcı olmusumdur az da olsa
herkese ii geceler

• Konu Sahibi EU2

canım genelde işe gittiğim günlerde yani sabah sekizde uyanıp gece 1-2 gibi yatıyorum..ne zaman yatacaksam o zman çıkartıyorum lenslerimi çok nadir arada 1 saat falan yatarak televizyon izleyeceksem ve direk uyuyacaksam bir daha kalkmayayım diye çıkartırım..
ayda bir yada 2 kez aralarda gözlük takıyorum dinlendiriyorum gözümü...
onun haricinde dediğin gibi hijyen şart...ama dikkat etsemde benimde gözüm mikrop kaptı tabi ki damla kullandım 1 hafta kullanmya ara verdim falan geçiyor hemen zaten..çok mühim birşey değil.
benimkiler 30 günlük ya..açıyorum kullanmaya başlıyorum tabi kenara not almıyorum şu gün başladım diye..kullanıyorum kullanıyorum zaman geçiyor gün içimde gözüme batmaya başladığında anlıyorum ki zamanı bitmiş bunun (onu kullana kullana tecrube edeceksin zaten) atıyorum yenisini takıyorum işyerinde solusyon yedek lens ve lens kabı bulundurmalısın mutlaka..benim gözlüğümde hep yanımdadır malum numaralar büyükk :)
ben ilk kullanmaya bşlarken çok zorlanmıştım sadece 1 ay falan cebelleştiğimi hatırlıyorum kan çanağı oluyordu gözlerim..çok kırpıştırıyordum.doktor bile ilk numuneyi takarken 1 saate yakın uğraşmıştı sen kullanamazsın dedi düşünnn ama nihayet gözüme girdiğinde asla vazgeçemeyeceğimi anladım.hiç takmadıysan ilk taktığında beni hatırla..ilk kez görüyormuş gibi zannedeceksin kendini.gözlükte o kadar net göremiyoruz gözümüzden uzak olduğu için..ama lens göz bebeğimizi tam kavradığı için her yönden her şekilde net bir görüntü sağlıyor..allah bulandan razı olsun o derece..gene aklına gelen birşey olursa sorarsın canım hemen al keyfini çıkar :sm_cool:

Kızlar bilgileriniz için teşekkür ederim;ama ızmir'de nerede bulacağım öyle lens aldığım yerin doktoru olan bir yeri.Eskiden ızmir'in ünlü bir optikçisinin doktoru vardı,ne güzel kontrol ediyordu ücretsiz;ama maalesef kaldırmışlar bu uygulamayı.

mert optikte vardı ben oradan alıyorum genelde kalkmışsa eğer atagöz,batıgözde falan muayene olabilirsin ssklıya az bir fark alıyorlar 10 -15gibi bir rakam..al reçeteni git al nerden istiyorsan..
ama bence optiklere bir uğra derim öncelikli yönlendirdikleri bir özel muayene olabilir belki..

Canım ben de mert optikten bahsediyordum zaten.En son Çiğli Kipa'dakine sormuştum.Artık yok dedimafoldumben

sağol canım içimi rahatlattın =)

Bende uzun zamandır lens kullananlardanım...ilk olarak tavsiyem mutlaka muayene olmalısın miyop dışında başka rahatsızlığın varsa (astigmat gibi) ona göre lens almalısın...Bir çok iyi dr.a gittim genelde tavsiye edilen marka Johnson & Johnson ürünleri ben de Acuvue Oasys çeşidini kullanıyorum oksijenli oluyor bu...bu arada mutlaka yapay göz damlası kullan derim (fiyatı 10-15 tl arasında) lensini takarken ve çıkarttıktan sonra aşırı kuruluk hissedersen lens varken de kullanabilirsin....umarım faydalı olmuşumdur...

Teşekkür ederim canım.Ben birçok optiğe gidip sordum zaten.Astgmat olduğu için kesinlikle doktora gitmemi şart koşuyorlar.Önümüzdeki hafta gitmeyi planlıyorum.ınşallah ben de lensli günleri yaşamaya başlayacağım sizler gibikaydirigubbakcemile5

canım bazı büyük alışveriş merkezlerinde optiklerin oluyo bildiğim kadarıyla yani ama izmiri hiç bilmiyorum )= orda da böyle büyük içinde aradığın her markayı her şeyi buldugun alısveriş merkezlerinin optiklerine bi sor istersen muayene var mı diye

ilk kullanmn aylık olsun cnm marka olrk ilk seferde b&l purevision öneririm hem oksijen gecirgenligi fazla hem de 6 gece gözde kalabilior 7ci gün cıkarp dinlendiriosun sonra tekrar 6 gece göznde uyuabiliosun istersen

hee astigmat varsa lensn fiyatı normal uzak lens fiyatndan pahalı oluuyor ve astigmat lensleri toric lensler olarak geciyor

bütün gözlükcülerden lens teminat edebilrisin cnm

bi şey sorabilir miyim?
göz numaraların değişik ya ayrı ayrı mı alıyosun lenslerini?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…