Nst yaptıran ocak anneleri

ESRAXE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
551
27
herkeze selam a.s.
nst'ye giren arkadaşlar,ben 3 gün önce pazartesi nst'ye girdim,35+4 günlük hamileyim,testte doğum sancılarım başlamış görünüyor ama ben bişey hissetmiyorum:uhm:,doktorum bu bir hafta içinde kanaman olursa veya suyun gelirse gel,olmazsada pazartesi kontrola gel dedi,ciddi ciddi dogum yaklaşmış yani, inşallah bi aksilik olmaz gününde doğar bebeğim

Son düzenleme:
güzelim bazılarının ağrı eşiği yüksek oluyor bu nedenle ağrıyı hissetmiyorsun benimde senin haftalarda sancı çıkmıştı ama şimdi bağlandığımda pek çıkmıyor tai sen yinede dikkat et işallah Rabbim sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder

Bende ilk kez bugün girdim NST'ye. Kendi doktoruma henüz gösteremedim ama nöbetçi doktor herşeyin normal olduğunu 1 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi... Hayırlısıyla kucaklarımıza bir alabilseydik... Çünkü ben çok heyecanlandım bugün...

bende nstye girdim ve sancılarımın başladığını söyledi dr.ben hiç bişey hissetmediğimi söyleyince çatı muayenesi yapmadı bebeğin gelişim 1 hafta önde gözüküyo 22 aralıktan itibaren doğum olabilir dedi benimde kafam karışık:uhm:

bende nst ye girdim çok şükür herşey iyi dedi gönderdi.. bende 35+4 haftalığım.. canım senin bebiş biraz aceleci olcak sanırım.. kilosu ne kadar? eğer iyiyse için rahat olsun yayıla yayıla bekle doğumu tatlım :) Allah hepimizi kurtarsın..

ben 36 haftalik hamileyim. nts ye girdim biraz agrim var diye ama bisey cikmadi, bende anlamadim? benim bebekte 2 hafta onden gidiyormus acaba bu dogum tarihini etkiler mi? bebegi kucagima almak icin sabirsizlaniyorum ama gelisimini de tamamlasin istiyorum.

36. haftadayım ama ultrasona göre yani bebeğin gelişimine göre 37. hafta 3000 kilo 51cm şuan,bu hafta bitiminde doğum gerçekleşsede hiç bi sorun yaşamaz dedi dr.ama bende sancı falan yok...

ben de 3 haftadir giriyorum nst ye ama hicbirinde de sanci cikmadi.
demek ki kisiden kisiye degisiyor canim dikkat et bebegin her an gelebilir!

teşekkür ederim arkadaşlar,benim karnım iyice indi,belliki erken gelicek,kızım 2 kilo 300 gram,birazda ondan endişe ediyorum,yoksa gelsin özledim artık,sağlık sorunu olmasında,hayırlısıyla alalım bebeklerimizi kucaklarımıza,gerçi 36 haftadan sonra hemen taburcu ediyolar diye duydum,kuveze gerek kalmadan,bilen varmı

evet canım 36.haftadan sonra gerçekleşen doğumlarda bebeklere normal bebek muamelesi yapılıyor..:ecrin_bebek:

masallah cnaim bebeginin kilosu haftasina gore cok iyi.36.haftadan sonra dr lar bebeklerin cok fazla saglik problemleri olmadigini soyluyorlar.hayirlisi olsun canim.bebegin salgikla ve vaktinde gelsin sana...a.s.

benim arkadaşım 35 haftada sezaryanla doğum yaptı küvözede konmadı sakın stres yapmayın arkadaşlar

herkeze teşekkürler .a.s.
her hafta nst ye girdiğim için bu pazartesi tekrar girdim,bu seferde sancı çıktı , ama gecen seferki gibi çok değilmiş,içim rahatladı,kızım 2 kilo 500 gr olmuş,herşey yolunda çok şükür,bi aksilik olmazsa yılbaşını atlatıcaz allahın izniyle,yinede dikkat ediyorum,bebek çok aşağıda,allah muhafaza bi aksilik olmasın diye sürekli dinlenmeye çalışıyorum,allah hepimizin yardımcısı olsun

Geçmmiş olsun esraxe.İnşallah gününü bekler bebişin.Gün geçtikçe büyüyor hiç olmazsa.Maşallah gününe göre de iyi durmda kilosu.Sağlıkla kucağına alırsın inşallah.

kızlar bu hazırlayıcı sancılar çıkıo mu sizde,ya da ne zamandır çıkıo??

Benimde bildiğim kadarıyla 36. Haftadan sonra bebek akciğerleriyle kendi kendine rahatlıkla nefes alabildiği için küveze gerek kalmıyormuş.bende 34. Haftamda doktora gittiğimde çok hafif sancım çıkmıştı ama normalmiş bu haftalarda başlarmış hazırlayıcı sancılar bu doğum erken olacak anlamına gelmiyor sonuçta.benimde bebeğim önde gidiyo 2,67kg boyuda 47cm olmuş 34. Haftada.allah hepimize hayırlı, sağlıklı dpğumlar nasip etsin.

hazırlayıcı sancılar tabiki erken doğum anlamına gelmiyor arkadaşım ama 36 haftadan sonra dikkat etmek ve doğumu riske sokmamak gerekiyor,mesela ben eşimle kuaförüz bayram arifesinde çok yoğun olduğumuz için sadece kahvaltı yaparak akşamlara kadar 3 gün boyunca duraksız çalıştım,zaten o hafta nst sonucuma göre her an doğum bekleniyordu,dikkatsizliğimin sonucunuydu bu.şimdi sürekli yatıyorum ve herşey yolunda,sancılarım normal,15 ile 18 ocak arasında olcak doğumum,
sanada hayırlı doğumlar ayrıca bebeğine maşşallah
haftasına göre harika allah nazarlardan saklasın:lepi:

ben 3 keredir nst ye giriyorum ama cok sukur hicbirinde de sancim cikmadi.
cok dikkat etmek gerekiyor.aslinda benim de bebegim cok asagida ama dr bir sorun olmadigini soyluor cok da hareketliyim ama cok sukur bir sorun olmadi.tabi hersey yolunda diyip yorulmamak da gerekiyor.son ay da cok dikkat etmeliyiz kizlar..

canım bende 36+5 deyim.. 36+0 da gittiğimde yarım saatte 3 tane sancım çıktı.. doktorun sana söylediklerini benim doktorda bana da söyledi..Ama Allah a şükür daha bişey yok.. Allah hepimize sağlıklı dğumlar nasip etsin.. hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…