Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Evet ama çok ilginç ki bebeğimin ense kalınlığı normaldi, burun kemiği vb. hepsi vardı, yaştan dolayı down sendromu riski çıkarıyordu makine. bebeğim hidrosefali idi ve o testlerde nöral tüp defekti yazan grupta hep risksiz alanda çıkıyordu. yani test risksiz çıktı ama bebeğimde anomali oluştu, durumun tersliğine bakar mısın? bu testlere nasıl güvenirim bir daha? 3 ay sonra bebeğim kucağımda diye düşünüyordum, şimdi mezarına gidiyorum. Canım sen önlemini al ama içini ferah tut, inş olmayacak öyle şeyler..olmasın da, kimse böyle yansın istemem..
sem06 sem06 uzun süredir yazmak aklımdaydı. Tekrar çok geçmiş olsun arkadaşım. İnanıyorum her şey çok güzel olacak ve bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın. Ancak yaşayan bilir fakat güçlü olmaya çalış gelecekteki bebeğin için. Yaşadığın şey tarifsiz bir acı ama hayırlısı buymuş demekten öteye gidilmiyor. Kendini hazır hissettiğinde bebeğin gelecek sana eminim.

arkadşlar detaylı ultrasyon için Dr. ALİ İPEK'e giden oldumu aranızda?memnunn kaldınızmı?ben cumartesi gttm 10 dk kadar sürdü sanırımmorda çalışma sı için izni felan yok sanrım. bişeyler oldu ondan hissettim.iyi bi doktor gibi ama aceleye geldi o olay olunca..
ben iki gebeligimde de ona gittim 10 dk kosa surmus. 30 dk y yakin bakmisti bana servet unsalda bakmisti 250 tl vermistim.

Arkadaslar dondurulmus tedavisine başladım. Transferi kaçıncı gün yapiyor hoca bilen var mi

Arkadaslar dondurulmus tedavisine başladım. Transferi kaçıncı gün yapiyor hoca bilen var mi
Canım bende dondurulmuşlarla tedavimi oldum nisan ayında adetimin 17. Gününde transfer oldu. Rahim kalınlaşmana bağlı olarak değişebilir.

Kızlar mrb.uzun süredir girmiyordum.is güç derken bir de spora basladim.
Hatirlarsiniz belki benim bebeğimin 2.5 aylıkken kalbi durdu.gecen hafta ahmet hoca aradi.bebekte anomali olmuş o yüzden durmuş kalbi dedi.kurtajdan 10 gün sonra da aramıştı.patoloji sonucu temiz cıktı demişti.2 tane ayrı sonuç mu çıkıyor anlamadım ben .
Bu arada kürtaj olalı 1 ayı geçti

Hatirlarsiniz belki benim bebeğimin 2.5 aylıkken kalbi durdu.gecen hafta ahmet hoca aradi.bebekte anomali olmuş o yüzden durmuş kalbi dedi.kurtajdan 10 gün sonra da aramıştı.patoloji sonucu temiz cıktı demişti.2 tane ayrı sonuç mu çıkıyor anlamadım ben .
Canım biliyorsun ben de 3 hafta önce anomaliden 5.5 aylık bebeğimi erken dogumla kaybettim, haftaya genetik test sonucu çıkacak, merak ediyoruz epeyce..sonuç çıkınca yazarım ancak sunu anlamıyorum; bebeği anomaliden kaybediyoruz ama genetigi temiz çıkanlar çok oluyor..o zaman hangi sebeple bu anomali oluşuyor, durduk yere mi? patoloji nasıl temiz cikiyor, bunu cevabını merak ediyorum açıkçası..!

Son düzenleme:
Canım biliyorsun ben de 3 hafta önce anomaliden 5.5 aylık bebeğimi erken dogumla kaybettim, haftaya genetik test sonucu çıkacak, merak ediyoruz epeyce..sonuç çıkınca yazarım ancak sunu anlamıyorum; bebeği anomaliden kaybediyoruz ama genetigi temiz çıkanlar çok oluyor..o zaman hangi sebeple bu anomali oluşuyor, durduk yere mi? patoloji nasıl temiz cikiyor, bunu cevabını merak ediyorum açıkçası..!

Herkeste aynı sorun çıkıyor sanirim.ben de bunu merak ediyorum.kontrol için gittiğimde sorucam ahmet beye.
Senin durumunu biliyorum canim.cok zor yaşadıkların.allah sabır versin.sevinsek mi üzülsek mi anlamadım. Bazen aklıma geliyor ağlıyorum. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Herkeste aynı sorun çıkıyor sanirim.ben de bunu merak ediyorum.kontrol için gittiğimde sorucam ahmet beye.
Senin durumunu biliyorum canim.cok zor yaşadıkların.allah sabır versin.sevinsek mi üzülsek mi anlamadım. Bazen aklıma geliyor ağlıyorum. Hayırlısı olsun hakkımızda.
Evet canım, sorup bilgilendirirsen sevinirim. Haklısın, o acı ve yara kalacak içimizde..bebeğimiz tekrar olacak inş en tez zamanda..bunu düşünerek güç bulabiliyorum..yoksa toparlanamam.

Canım hatırlarsın beni aynı zamanlarda kürtaj olmuştuk ☹️ Kürtaj sonrası iki ayrı inceleme yapılıyor diye söylemişlerdi bana Patolojik ve genetik inceleme. Genetiği herkesden istemiyormuş hocalar. Benden sadece patoloji istemişlerdi senden demekki genetik de istemişler.

Mehmet hoca bana patolojide bişey çıkmaz zaten ama gönderiyoruz hepsini demişti. Patoloji bize bi bilgi vermiyor yani benim anladığım kadarıyla.

Bende başladım dondurulmus tedavime
Allah sonunu güzel eyler insallah. Rabbim herkese kolaylik versin

Canım, bugün bebeğimin kromozom analiz testi sonucu çıktı. 46,xx yani normal çıktı. yine bebeğimin neden hidrosefali olduğunu bilemedik. koru.daki doktoruma sordum. bebeğin kromozomunda genetik bir sorun olabilir, genetik uzmanıyla görüşmeniz yararlı olur dedi. yarın genetik uzmanıyla görüşmeye çalışacağız. bildiririm..

Bebeğimin genetiğinde sorun olmadığını söyledi genetik uzmanı. istersek eşler olarak genetiğimize baktırabilirmișiz. artık yüksek riskli gebelikteyim, ona göre adım atmam gerekiyormuş..cuma günü Mehmet Bey'e gidip görüşebiliriz. birkaç ay doğal yolla deneyip sonra sil baştan tekrar tüp bebek yolunu tutacağız gibi görünüyor..

Bebeğimin genetiğinde sorun olmadığını söyledi genetik uzmanı. istersek eşler olarak genetiğimize baktırabilirmișiz. artık yüksek riskli gebelikteyim, ona göre adım atmam gerekiyormuş..cuma günü Mehmet Bey'e gidip görüşebiliriz. birkaç ay doğal yolla deneyip sonra sil baştan tekrar tüp bebek yolunu tutacağız gibi görünüyor..
Bizde eşler olarak baktirdik genetigimize sukur temiz çıktı. Ama embriyolari gondermedim mehmet hoca gerek gormedi. Yaşınız çok genç gerek yok dedi. Hocaya fazlasıyla güveniyorum. Bende ısrar etmedim. Tekrar tedaviye başladım. Hakkımızda hayirlisi insallah

Herkese merhaba bende bu ay başlıyorum tedaviye 4.denemem olacak ve inşallah son tedavim olur

X