Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Kızlar choriomon ve 2 tane gonapepty catlatma ignelerini verdiler size de bunları mi verdiler

Hayır canım toplama Çarşamba olucak transfer ctesi veya ptesi dedi dr. Saat 12 de çağırdı beni bakalım. Bu gece iğneni yap dedi hemşire 01.45 te.. ovitrelle ve 2 tane de gonapepty verdiler çatlatma iğnesi . Göbekten

Hadi bakalım güzel haberler alırız ınş

Kızlar bize opu hakkinda bilgi verir misiniz kac dakija sürüyor hastanede ne kadar kalıyoruz söyledikleri saatte aliyorlarmi iceri

Zor bir işlem değil.
Beni dedikleri saatte aldılar. Zaten çatlatma iğnesinden sonra 36 saat olayı olduğu için dikkat ediyorlar. hiçbir eşyamızı yanımıza almadan içeri giriyoruz girişte mavi o ameliyat elbisesini giyinmek gerekiyor.( ne çirkin o da yahu daha stil bir şeyler olsa keşke:)))) sonra anestezi uzmanı geliyor ve damar yolu açıyor. bu arada hemşire transfer için kullanman gereken ilaçlar hakkında bilgilendirme yapıyor. çatlatma iğnesi saatine göre sırayla alınıyor. açtıkları damar yolundan ilacı veriyorlar.sana bir şeyler soruyorlar lafını bitiremeden küt:) içinde kalıyor yani:) uyandığında o zaman dilimine ait hiç bir fikrin olmuyor. kafanda naptılar bana sorusuyla odaya alıyorlar . adını yüksek sesle söyleyerek (bağırarak ) uyandırıyorlar. Yatağa geçerken uyanmış oluyorsun. 15 dk falan sürüyor işlem. ardından dinleniyorsun biraz, meyve suyunu içip ( ben çok yatmadım. Tam ayılamadığım halde çıkmak istedim ama yürürken yalpalıyordum) çıkıyorsun. Toplanan yumurtalar ile ilgili bilgilerini alıp transfer için psikolojini hazırlamaya başlamak gerekiyor galiba ( ohss dolayısı ile benim transferim ertelenmişti ve opu esnasında serum takılmış)
Herkese bol şans. Sağlıklı günler dilerim.

canım detayli bilgi için teşekkür ederim.. sonrasında çok ağrı oluyo mu benim için en önemli kısım o :) oluyosada ne kdr sürede ayağa kalkıyosun

canım detayli bilgi için teşekkür ederim.. sonrasında çok ağrı oluyo mu benim için en önemli kısım o :) oluyosada ne kdr sürede ayağa kalkıyosun
Evet ağrı kısmını yazacaktım atlamışım.
Öncelikle ayağa kalkamayacak kadar bir ağrı olmuyor ki zaten hemen ayağa kalkmak gerekiyor. herkesin ağrı durumu, ağrı eşiği farklı olduğu için bu konularla ilgili yorum yapmayı doğru bulmam. Sonuçta bir işlem yapılıyor ve rahminde işlem yapıldığına dair bir sızı adet sancısına benzer bir ağrı oluyor tabii ki. Hatta bazı kişilerde hiç olmayabiliyor.
.Ama benim durumum daha farklıydı ohss dolayısı ile ona rağmen abartıp yataklara düşürecek bir durum söz konusu değil.

canım çok teşekkür ederim çok faydalı oldu bilgi..ben çalışıyorum o yüzden sordum.. sen de durum ne şimdi? tedavinin hangi aşamasındasın

Benim hic ağrım olmadı canım . .bende tam ayilamadan kalkmak istedim yataktan çünkü sıkıldım ordan 1tane meyve suyu getirdiler cnm istemiyordu ama şekerim falan düşer diye ictim..hafif bi baş dönmesi oluyor okadar.. eve.dönerken avm.de işimiz vardı oraya uğradık düşün yani..korkulacak bisey yok hiç endişe etme..

canın çok sağol çok faydalı oldu herkesi uyutuyorlar mi ben bunu bilmiyordum

Uyumak en iyisi ccnm..diğer türlü hafif canın yansa hareket etsen yumurta topladiklari iğne yanlış yere batar.. anestezi hem doktorun hem hastanın konforu için şart bence..
Bence de daha iyi ama genelde unutmuyorlar diye biliyordum böylesi daha iyi olur tabi hatta mutlu oldum☺

Merhabalar kızlar. Bende merkez araştırıyorum mehmet ve ahmet hocayı çok duydum 2 yıllık evliyim raporum yok novaart fiyatları nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…