Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

yani standart fiyatları 1750 tl zaten ancak biz tüp bebek de yaptıracağımız için maddi anlamda zor olacağını bildirdik böyle bi indirim yaptı açıkcası.
Ayni durumdayiz canim benim banada histereskopi yapilip diger ay tup bebek yapilcak bende senjn gibi sansimi denerim o zaman cok sagol Rabbim yardimcimiz olsun

Ayni durumdayiz canim benim banada histereskopi yapilip diger ay tup bebek yapilcak bende senjn gibi sansimi denerim o zaman cok sagol Rabbim yardimcimiz olsun
aynen canım o yüzden söyledim zaten bu işler baya masraflı neticesinde amin canım hayırlısıyla inşallah.

Da arkadaşım doktor histereskopiyi neden istedi.sorun neydi sözde.düşügün oldu mu hiç?
Canim benim ikinci basarisiz denemem simdi uce baslicaz bu yuzden rahime bakmak istedi hoca histereskopi yapicam neden tutunmuyor bakmak gerekiyor dedi ilki baska bir yerde ikincisi novartta oldu

Arkadaşlar aranızda tup sonrası dış gebelik yaşayan var mı. Ben transferde idrara çok sıkışık olup kasıldığım için olduğunu düşünüyorum sağ kasığımda şiddetli ağrı ile başlar 11. Gün değerim 6 çıktı 13. Gün 13 keşke sıfır olsaydı zorlu bir süreç beni bekliyor

Değerli anne adayları,

Başımdan geçen tecrübeleri size aktarmak amacıyla üye oldum ve ilk defa yazıyorum. Niyetim kesinlikle kişisel olarak birini, doktoru veya merkezi kötülemek değil. Aralık ayından itibaren sürekli okuduğum ve bazı bilgiler edindiğim bu forma benim de bir katkım olsun istedim ve sadece tecrübelerimi yazarak bazı konularda sizi cesaretlendirmek ve/veya bilgilendirmek amacıyla yazıyorum. Aynı zamanda çocuk işinin kısmet olduğunu ve hocaların sadece bir vesile olduklarına da inanıyorum. Merkezde çalışan iki doktordan birinin yaklaşık 7 senedir hastasıydım. Bu sürecin yaklaşık 4.5 senesi çocuk düşünmediğim için genel kontrollerle geçti, son 2.5 senedir ise çocuk sahibi olmaya çalışıyorum. Çocuk için ilk gittiğimde genel bir kan tahlili yapıldı ve doğal yolla hamile kalabileceğim söylendi. Bu benim için güzel bir haberdi çünkü pko hastasıydım. Oldukça stresli bir iki seneden sonra sonuç olumsuz olunca tüp bebeğe başladık. İki deneme de negatif sonuç verdi, dediğim gibi bu işler kısmet. Daha sonra her ne kadar doktorumu çok sevsem de çevremin de etkisiyle herkesin iyi bildiği bir hastaneye gidip bir doktorla ön görüşme yaptım ve süreç yeniden başladı. Sizlere de asıl aktarmak istediğim kısımlar bu noktada başladı. İlk görüşmede hiç bir ücret ödemeden gayet sessiz bir ortamda, "dışarısı çok kalabalık, hoca çok yoğun, başkasının zamanını çalmayayım, vs." diye strese girmeden benimle görüşme yapıldı ve diyalog hocanın başka sormak istediğiniz bir şey var mı sorusuyla sona erdi. Sürece başlamadan önce tekrar hiç bir ücret ödemeden kontrol edildim ve takvimi hazırladık. Bana inanması zor geldi ama hoca kendisi arayarak hemşirenin bana ilaç listesini göndereceğini söyledi. Her test sonucunu kendisi arayarak haber veriyor. Kanınızı kendinizi devlet hastanesinde hissetmeden sakin sakin verebiliyorsunuz. Muayehaneye gittiğinizde yüzü asık kimse olmuyor ve on kişi size hoş geldiniz diyor. Verilen saatte içeri alınıyorsunuz ve kontrole bir hemşire eşliğinde hazırlanıyorsunuz. OPU sonrası eşiniz size destek vermek için steril bir şekilde içeri girebiliyor. 5 yıldızlı bir otel kahvaltısını OPU sonrası hemşire eşliğinde yiyebiliyorsunuz. Her gün hoca kendi arayıp embriyolarla ilgili bilgi veriyor ve aklınıza takılan soruları sorabiliyorsunuz. Tüm bunların sonunda ne oldu derseniz, OPU sonrası üçüncü gün hoca rahmin tutunma özelliği olup olmadığına bakmak istedi ve OPU öncesi 12 olan kalınlığın 6 ya düştüğünü bu şartlarda embriyonun transfer edilse dahi tutmayacağını ben ve eşime uzun uzun anlattı. İlk defa eşim görüşme sonrası bu hoca niye bilgi vermiyor diye benimle tartışmadı. Doğru olanın ne olduğunu ve daha önce bu sebeple tutmamış olabileceğini anlattı. İlk defa eşimin spermlerinde morfoloji sorunu olduğunu öğrendik ama bunu öğrenmemiz iki buçuk yıl sonra oldu. Bu merkezde yapılan her iki transferin de 3. gün embriyosu olduğunu ve rahim kalınlığının her ikisinde de ölçülmediği gerçeği beni oldukça üzdü. Dediğim gibi bu işler kısmet önemli olan zaten doğası gereği çok stresli olan bu süreci daha kaliteli, stressiz, sakin ve iletişim halinde yaşayabilmek, sonuç ne olursa olsun.
Umarım herkesin gönlüne göre olur.

Canım ya. doktor kesin dış gebelik mi dedi. Rabbim kolaylaştırsın sana ve gönül muradını versin

Allah gönlünüZe göre versin. Bir an once sağlicakla kavuşun bebişinize

Bence seninki kimyasal gebelik olabilir.

Doktorunuz kim merak ettim.

Canim Rabbim kolaylik versin .Burada hepimiz birbirimizi cok iyi anliyoruz. Herkes evlat sahibi olmaya calisiyor. Fakat simdi ki merkezi neresidir hangi hocadir yazmamissin. Keske bunlari da belirtsen ve biz de daha bilincli olsak. Zira hepimiz ayni yolun yolcusuyuz ...

Canım ya. doktor kesin dış gebelik mi dedi. Rabbim kolaylaştırsın sana ve gönül muradını versin
Doktorla goruşmedim hemşireye sonucu söyledim düşük dedi gün aşırı kan verip takip edeceğiz dedi ama 11.gunden beri bitmek bilmeyen kasık ağrım var hatta tam olarak sağ tupum ağrıyor diyebilirim daha önce 3 defa gebe kalmış biri olarak bunun ve beta hcg sonucumun sağlıksız olduğunun bilincindeyim delik deşik olmayayım diye gün aşırı vermeyeceğim kanı ikiye katlayacak anlaşılan 3000 civarında gorebiliyorlarmış ancak çekecek çilem var henüz kanamam başlamadı regli gunum bugün kanama olsa kimyasaldı yırttık diyeceğim ama overimde buyuyor hissediyorum. Kotulemek istemiyorum ama transferden önce çok sıkıntılıydım birazını boşaltsaydı idrarın belki bu durumları yaşamayacaktım bana söyledikleri saatte alsalardı rahattım. Çoğu yerde 500 cc sıvı ile alıyorlarmış ve ne zaman içeceğini hemşire soyluyormuş... Belki pozitif olabilicek bir durum benim için kabusa donuştu inşallah en kolay yoldan kurtulurum kendiliğinden duşse keşke ama yerleşiyor hissediyorum

Ah canim benim ya. Zorlu bir süreç tahmin edebiliyorum. İnşallah en çabuk şekilde sağlığına kavuşursun. Allah yardımcın olsun

Sevgili Faemde ve badobrc,
Benim yazımda da belirttiğim gibi amacım merkezi veya doktorları kötülemek kesinlikle değil. O yüzden buradan isim vermeyi etik bulmuyorum, kaldı ki ben de süreci henüz tamamlamadım ve sonucun ne olacağını bilmiyorum. Kimsenin vebalini almak istemem ancak yine de isterseniz özelden sorun zira ben özelden yazmayı bilmiyorum, ancak cevaplayabilirim sanırım.

Yazımın ana fikri şuydu; eğer siz de benim gibi bu işlerin kısmet olduğuna inanıyor ancak olumsuz bir sonuç olduğunda da bunun bilimsel bir temele dayandırılarak size anlatılmasını istiyorsanız başka merkezleri de değerlendirebilirsiniz.
Yabancı merkezlerin sitelerinde, doktorlar kendileri söylüyorlar iki defa başarısız olduğunuz bir merkeze tekrar gitmeyin diye. Bunun gerçekten fizyolojik olarak önemli olduğunu düşündüğüm gibi ( doktor zaten bu süreçte yapabileceğini yapmıştır) psikolojik olarak da etkili olduğunu deneyimledim.

Benim kaygı düzeyim maalesef yüksek çünkü 35 yaşındayım ve zamanın aleyhime işlediğini tüm iliklerime kadar hissediyorum. Beklentilerim de yüksek çünkü diğer merkezlere göre yüksek bir ücret ödediğimi düşünüyorum ve bunun karşılığında daha sakin bir ortamda daha az bekleyerek, daha çok iletişim halinde olarak süreci geçirmek istiyorum. Mesela ameliyathaneye girmeden önce kaç embriyo transfer edileceğini bilmek istiyorum, çıktıktan sonra sekreter kızın ağzının ucuyla da olsa hayırlısı olsun demesini bekliyorum, ödeme yaptığımda karşılığında makbuz verilmesini gerekli buluyorum.
Sanırım ben çok şey istiyorum :)

Herkese iyi pazarlar!!

Canim benim seni cok iyi anliyorum amacinida gayet iyi anliyorum yardimci olmak istiyorsun. Insallah tez zamanda bebislerin olur. Sendeki korkular hepimizde mevcut Rabbim yardim etsin bizlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…