Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Novaartta psikolog var bildiğim kadarıyla. Tel edip görüşme talebinde buunabilirsin
Gerçektenmi sağol ya bir arayıp konuşayım akşam oluyo genelde içimde böyle garip bir sıkıntı sanki ılık birşey akıyo çok tuaf ya :KK43:

Kızlar ignelerde 8. Günüm yarın tekrar kontrolum var ahmet hoca en geç sali çarşamba yumurtaları toplarız dedi. Zor oluyormu bu yumurta toplama. Birde yumurta toplandıktan sonra aşağı yukarı kaç gün sonra transfer oluyor

Kızlar ignelerde 8. Günüm yarın tekrar kontrolum var ahmet hoca en geç sali çarşamba yumurtaları toplarız dedi. Zor oluyormu bu yumurta toplama. Birde yumurta toplandıktan sonra aşağı yukarı kaç gün sonra transfer oluyor
yumurta tolama ıslemı anestezılı oluyor canım uyuyorsun yarımsaat vs..benım kalkınca bıraz agrım oldu ama gectı.....yumurta tolanınca labaratuarda dollenıyor...en kalıtelı olanı 5.gun olanı...genelde 3.gun ve 5.gun transfer edılıyor...sızın suan kac yumurtanız var bılmıyorum ıslem sırasında fazlada cıkabılıyor...zeten genelde bır yada ıkı yumurta işlemde sıze transfer edılıyor..transfer ıslemı bence daha zor cunku ıdrara sıkısık gıdıyorsun ben bırde bekletıldım mahvoldum .hayırlısı olsun ınsallah yumurtalarınızda güzel olur...benım 4.gun embrıyoydu transfer edıldı sonuc kımyasal oldu dusuk yaptım

yumurta tolama ıslemı anestezılı oluyor canım uyuyorsun yarımsaat vs..benım kalkınca bıraz agrım oldu ama gectı.....yumurta tolanınca labaratuarda dollenıyor...en kalıtelı olanı 5.gun olanı...genelde 3.gun ve 5.gun transfer edılıyor...sızın suan kac yumurtanız var bılmıyorum ıslem sırasında fazlada cıkabılıyor...zeten genelde bır yada ıkı yumurta işlemde sıze transfer edılıyor..transfer ıslemı bence daha zor cunku ıdrara sıkısık gıdıyorsun ben bırde bekletıldım mahvoldum .hayırlısı olsun ınsallah yumurtalarınızda güzel olur...benım 4.gun embrıyoydu transfer edıldı sonuc kımyasal oldu dusuk yaptım
İnsallah bilgi verdiğiniz için tesekkur ederim :) tez zamanda Rabbim kucaginizi doldurur inş :)

Gölge bende geçen hafta kanama yaşadım,jel de kahverengi geliyor. 4 kez düşük yAşamış biri olarak söyleyimki bebek düşecekse ki Allah korusun hiç biriniz yaşamayın inşallah müthiş bir kasık ağrısı oluyor, kanamayla birlikte. Çok çok ağrın olmadığı sürece stres yapma olur mu?
saol canım teşekkür ederim desteğin için sende kendine dikkat et allah yardıcımız olsun

hiç korkma toplama zor olmuyor biraz anestezinin vermiş olduğu geçici baş ağrısı lan çok az birşeyde kasıklarda sancı okadar belki sende hiç olmaz bünyeden bünyeye değişiyor aslında benim 2 gün transfer olmuştu o artık labaratuar ortamındaki gelişmeye bağlı olarak değişiyor inşallah bu süreci güzel atlatırsın

aynen gölge nin yazdığı gibi. sonrasında hafif kasık ağrısı oluyor sadece. herkesi uyarıyorum seni de uyarayım. çokkk soğuk orası üstüne üşümeyeceğin bir şey giy. ayağından da çorabını çıkartma. çıkart dese bile görevli çıkartma. biz 6 kişiydik, 4 ü çorabıyla kalmış, 2 mize çorap çıkarttırdılar dondummmm(2 görevli var içeri alan). ve hastalandım 10 gün.

aynen gölge nin yazdığı gibi. sonrasında hafif kasık ağrısı oluyor sadece. herkesi uyarıyorum seni de uyarayım. çokkk soğuk orası üstüne üşümeyeceğin bir şey giy. ayağından da çorabını çıkartma. çıkart dese bile görevli çıkartma. biz 6 kişiydik, 4 ü çorabıyla kalmış, 2 mize çorap çıkarttırdılar dondummmm(2 görevli var içeri alan). ve hastalandım 10 gün.
Aaa iyiki uyardin canım Allah razı olsun. Birde transferde idrara sıkışık olmak gerekiyor ya merkeze gidince mi su icmeye baslayim ne biliyim evde başlasam içmeye bu kez de çok sıkışırım diye dusunuyorum. Kusura bakmayın bu arada saçma gibi gelebilir sorular ama ilk deneme bu tecrubesizim. Sizin gibi tecrubelilerin bilgileri daha bilinçli olmami sağlıyor en azından merkezde ne yasicagimi bilerek gidiyorum :)

Aaa iyiki uyardin canım Allah razı olsun. Birde transferde idrara sıkışık olmak gerekiyor ya merkeze gidince mi su icmeye baslayim ne biliyim evde başlasam içmeye bu kez de çok sıkışırım diye dusunuyorum. Kusura bakmayın bu arada saçma gibi gelebilir sorular ama ilk deneme bu tecrubesizim. Sizin gibi tecrubelilerin bilgileri daha bilinçli olmami sağlıyor en azından merkezde ne yasicagimi bilerek gidiyorum :)
canım olurmu sorabilirsin aklına gelen herşeyi. Elimizden geldiğince cevaplarız. su işine gelince ben aşırı sıkışmıştım ve ağlayacak hale gelip, transferin 15 dk sonrasında lavaboya kalkmıştım. o an çok sıkıştığım için çok pişman olmuştum ama sonra pozitifi alınca iyiki öyle olmuş dedim. bu tamamen senin tercihin, Burda bir arkadaşa bu durumumu yazdım o da sıkışık gitti, pişman olmuş, ben de yazdığıma pişman oldum. o yüzden çok ta etkilemek istemiyorum, ben durumumu yazayım, sen karar ver.

mrb bayanlar bende ankarada tup bebek dusunuyorum rıca etsem baska ılden gelıp tedavısını olanlar yazabılır mı ucretler nedır nasıl bır ortam vs
canım ankara da olduğum için yazmadım sana ama cevapta gelmemiş, çok dışardan kimse yok galiba. bildiklerimi yazayım. 5250 tüp bebek+2000 e yakın ilaçlar tutuyor. muayeneye gelirken tüp bebek derseniz extra ücret alınmıyor. hemşireler gayet iyi. Dr. um zaten 15-16 yıllık başkasına güvenmem asla. cevaplayabileceklerim olursa sor lütfen

canım olurmu sorabilirsin aklına gelen herşeyi. Elimizden geldiğince cevaplarız. su işine gelince ben aşırı sıkışmıştım ve ağlayacak hale gelip, transferin 15 dk sonrasında lavaboya kalkmıştım. o an çok sıkıştığım için çok pişman olmuştum ama sonra pozitifi alınca iyiki öyle olmuş dedim. bu tamamen senin tercihin, Burda bir arkadaşa bu durumumu yazdım o da sıkışık gitti, pişman olmuş, ben de yazdığıma pişman oldum. o yüzden çok ta etkilemek istemiyorum, ben durumumu yazayım, sen karar ver.
Anladim canım tesekkur ediyorum :)

canım ankara da olduğum için yazmadım sana ama cevapta gelmemiş, çok dışardan kimse yok galiba. bildiklerimi yazayım. 5250 tüp bebek+2000 e yakın ilaçlar tutuyor. muayeneye gelirken tüp bebek derseniz extra ücret alınmıyor. hemşireler gayet iyi. Dr. um zaten 15-16 yıllık başkasına güvenmem asla. cevaplayabileceklerim olursa sor lütfen
tesekkurler canım dr adınıda yazarsan sevınırım...ben bır kere tup denedım 4bın kusur ıslem ılaclar vs derken 6bucuk vs tuttu...nasıp deılmıs kımyasl oldu..

tesekkurler canım dr adınıda yazarsan sevınırım...ben bır kere tup denedım 4bın kusur ıslem ılaclar vs derken 6bucuk vs tuttu...nasıp deılmıs kımyasl oldu..
Dr um Ahmet Erdem ancak Mehmet Bey de süper bir dr. Biri müsait olmayınca diğeri bakıyor. İnşallah bu sefer tutar.

merhaba arkadaşlar. bende ilk denememi ankara ünv de yaptırdım. tutmadı. şimdi ikinci denemeyi başkent ünv. hulusi bülent hoca ile devam edicem. bülent hoca hakkında bilgisi olan varmı? ben çok olumlu duydum ve o yüzden orayı tercih ettim ama gittiğimde saatlerce orda beklemek de beni çok bunaltıyor. gidenler varsa bilgi verirse çok sevinirim:)
zor bir süreç gerçekten. ilk denememde bende çok umutluydum üstelik ilk kan testinde 58 çıkmıştı değerim. iki gün sonra tekrar kan testi yaptığımda değerlerin daha da düştüğünü gördüm :KK43: tutunamamış dedi doktor. ilk başa nasıl sevindiysem ikinci testten sonrada bi o kadar üzüldüm. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş:)
Mrb bstrs biz de 3 kere ankara üniversitesinde cem hocaya yaptırdık ama maalesef tutmadı sonra başkent de hulusi hocaya gittik bize de çok methetmişlerdi.gittiğimizde tam bi hüsranla karşılaştık tam bi kaos ortamı 1 deki randevuya 4 de girebildik hoca bi orda bi burda seninle konuşurken başkasıyla konuşuyo dışarı çıkıyo mesela bizimle konuşurken bi dakika bi transferim var onu yapayım geliyorum dedi ve gitti sonra gelip devam etti.senin söylediklerini hatırlamıyo tekrar tekrar soruyo .bize 3 kere sordu düşünün artık sorun neydi diye yani bize bi güven vermedi.biz de bi daha gitmedik.ankara tıp ordan çok daha düzenli.aslında ben ankara tıptan memnundum hocadan da öyle ama eşim bu sefer değiştirelim dedi.yani özetle başkenti hiç tavsiye etmem anlatılanlar gibi değil ya da bilmiyorum insanların beklentileri farklı olabilir.sizin doktorunuz kimdi ankara tıpta

X