Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Eşim yarın sperm dna hasar ve özel bir morfoloji testine girecek sonuçlar 1 ay sonra çıkıyormuş. Herşeye bakılsın sonradan pişman olmayalım.

Bizim hızla ilgili bir sıkıntımız yoktu. Sayı aşılama için azdı ilkinde yaptık tutmadı. Bence ilaç etkili tabiki olmuştur. 3 ayda bir yenileniyor sperm diyorlar ancak ben ona katılmıyorum 2 ayda değişti benim eşimin . Eşinin değerleri orta ise bence olur . Kötü sonuçlar bile evlat sahibi oluyor. Bize bu aşılamada kesin tutar dedi herkes ama tutmadı . Bu işler şans sadece spermin iyi olmasıda yetmiyor.
Evet kismet tamamen olmayinca olmuyor iste.. Ben daha ne kadar beklemeliyim bilmiyom asilama deneyelim diyorum hemen dojtor 6 ay bekleyin dedi esimde bekleyelim diyo.. Ben bir an once olsun istiyorum artik napcami sasirdim

Evet kismet tamamen olmayinca olmuyor iste.. Ben daha ne kadar beklemeliyim bilmiyom asilama deneyelim diyorum hemen dojtor 6 ay bekleyin dedi esimde bekleyelim diyo.. Ben bir an once olsun istiyorum artik napcami sasirdim
Hayatım herkes banada yaşın küçük bekle diyor ancak bence bekleyerek şansımız artmıyor aksine düşüyor. Ben açıkçası kimseyi dinlemiyorum. İyiki erkenden yaptım aşılamalarımı tüp bebek için zaman kazandım . Hiç bir problem yok deniliyor bize ama demekki var ki olmuyor. Ben senin yerinde olsam çok zaman kaybetmem tabi yine senin tercihin.

Galiba 3 ay daha beklicem ama artik cok yoruldum ya son 1.5 yildir tukendim psikolojik olarak.

Galiba 3 ay daha beklicem ama artik cok yoruldum ya son 1.5 yildir tukendim psikolojik olarak.
Hiç bukadar sıkıntı yapma kendine . Eşinede bunu güzel bir dille anlat bu süreçte erkekler değil kadınlar çok yıpranıyor. Aşılama olurken ben hergün hatta bazen günde 2 kere iğne oldum . Erkekler sadece aşılama günü geliyor sperm veriyor. Eşin belki acele etmek istemiyordur ama kadınların biyolojik saati ilerliyor . Bir aşılama ile belkide sen hamile kalırsın belli olmaz.

Toplamda ne kadar ücret ödediniz acaba
Canım biz geçen yıl eylülde 4500 merkeze 900 tl de ilaçlara ödedik. Şubat ayında da orda arkadaşım yedavi oldu. O 5250 artı ilaçları ödedi. Şimdi ücretler ne durumda açıkçası bilmiyorum. Bu arada arladaşımında ikiz bebekleri oldu çok şükür. Allah isteyen herkese tattırsın evlat sevgisini. Bu arada bu yazdığım fiyatlara histereskopi veya başka bir işlem dahil değil. Zaten bana yapılmadı. Ama arkadaşıma yapılmıştı. Onuda arkadaşım gazi hastanesinde yaptırmıştı.

Hiç bukadar sıkıntı yapma kendine . Eşinede bunu güzel bir dille anlat bu süreçte erkekler değil kadınlar çok yıpranıyor. Aşılama olurken ben hergün hatta bazen günde 2 kere iğne oldum . Erkekler sadece aşılama günü geliyor sperm veriyor. Eşin belki acele etmek istemiyordur ama kadınların biyolojik saati ilerliyor . Bir aşılama ile belkide sen hamile kalırsın belli olmaz.
Evet biz daha cok yipraniyoruz kesinlikle.. her ay umut ediyoruz ya ne mucizeler yasayan insanlar var acaba bende olabilir miyim diyorum. ayy kendimi dinledikce ben kotu oluyorum en yakin arkadaslarima bile artik farkli yaklasiyorum gorusmek istemiyorum cocuk muhabbetine girmek istemiyorum..surekli agliyorum. bir tek ben mi boyleyim acaba bazen abartiyom mu diyorum..yani bazen oyle doluyorumki isyan edesim geliyor cildiriyorum.. sanada oluyo m boyle

Evet biz daha cok yipraniyoruz kesinlikle.. her ay umut ediyoruz ya ne mucizeler yasayan insanlar var acaba bende olabilir miyim diyorum. ayy kendimi dinledikce ben kotu oluyorum en yakin arkadaslarima bile artik farkli yaklasiyorum gorusmek istemiyorum cocuk muhabbetine girmek istemiyorum..surekli agliyorum. bir tek ben mi boyleyim acaba bazen abartiyom mu diyorum..yani bazen oyle doluyorumki isyan edesim geliyor cildiriyorum.. sanada oluyo m boyle
Olmaz mı bitanemmm benim yan komşum yeni doğurdu . Kapıda Bebek arabası görünce saldırmak parçalamak istiyorum arabayı :) kıskanıyorum tabiki yeni doğum yapanları hamileleri .Ama her yeni ay yeni umut . Biz de hamile kalıcaz ama bu ay değilse öteki ay.isyan etmemek için bol bol dua ediyorum Rabbime sığınıyorum . Eşim çok iyi baskı yapmıyor rahat benim gibi takıtılı ve karamsar değil o açıdan şanslıyım. Ağlama krizlerim oluyor telefonda onu arıyorum aynı soruları bir milyon kez soruyorum :) Allah çok büyük hayırlısı değil Demekki Zamanımız gelmedi . doğru zamanda kucaklarımız dolacak bebeğimiz bizi uykusuz bırakacak inşAllah . Yaşadığın bütün duygular normal hepimizde var yanlız değilsin ....

benim esimde sakin genelde teselli eden taraf:) ama bazen onuda cok yiprattigimi dusunuyorum.. cok zor yasadiklarimiz ya rabbim bizlere yardim etsin. Ahh bi olsa biz okadar cok kiymet bilcezki.. Etrafimda o kadar insan varki gece uykusuz kaldigi icin sikayet eden ah ben olsamda hic uyutmasa diyorum insan bunlari yasamadan kiymet bilmiyor

benim esimde sakin genelde teselli eden taraf:) ama bazen onuda cok yiprattigimi dusunuyorum.. cok zor yasadiklarimiz ya rabbim bizlere yardim etsin. Ahh bi olsa biz okadar cok kiymet bilcezki.. Etrafimda o kadar insan varki gece uykusuz kaldigi icin sikayet eden ah ben olsamda hic uyutmasa diyorum insan bunlari yasamadan kiymet bilmiyor
Olacak bitanem bizimde güzel günlerimiz yakın .sırayla alıcaz kucağımıza . İnşAllah senin doğal yolla olur bizim çektiklerimizi çekmezsin .

Olacak bitanem bizimde güzel günlerimiz yakın .sırayla alıcaz kucağımıza . İnşAllah senin doğal yolla olur bizim çektiklerimizi çekmezsin .
Hayirlisi canimm ben hangi turlu hayirliyda kucagima en cabuk nasil alcaksam oyle olsun diye dua ediyorum.. Kendimi o kadar tup bebek iin hazirlamistim sonra skntimin sona erdigini ogrendim hayirlisi ins bundada vardr bir hayr.. Benimkisi acele etmek biliyorum tek korkum var baska bir skntim cikcak diye endiseleniyorum iki ameliyat oldum yine birsey olurmu dusuncesi.. Rabbim hepimize yardim etsin bizi evlatsizlikla imtihan etmesin ins.. Aksam aksam da basini agrittim canim kusura bakma:KK43:(

Hayirlisi canimm ben hangi turlu hayirliyda kucagima en cabuk nasil alcaksam oyle olsun diye dua ediyorum.. Kendimi o kadar tup bebek iin hazirlamistim sonra skntimin sona erdigini ogrendim hayirlisi ins bundada vardr bir hayr.. Benimkisi acele etmek biliyorum tek korkum var baska bir skntim cikcak diye endiseleniyorum iki ameliyat oldum yine birsey olurmu dusuncesi.. Rabbim hepimize yardim etsin bizi evlatsizlikla imtihan etmesin ins.. Aksam aksam da basini agrittim canim kusura bakma:KK43:(
Aşk olsun ne baş Ağrısı :) kızım bende aynı durumdayım olaya hakimim . Başarısız iki aşılama sahibi kadın var karşında tabiki burda dertleşicez . Hadi içini daraltma eşinide daha fazla bunaltma .

Arkadaslar yaşadığimiz duygular o kadar normal ki sakın niye böyle uzuluyorum, kiskaniyorum vb. diye kendimize kızmayalim ..Aksine dugularimizi yaşayalım ki birikip başka şeylere sebep olmasın. Ağlamak istiyorsak, bağıra bağıra aglayalim, bebekli aileler ile görüşmek istemiyorsak bir süre gorusmeyelim, etrafa bir kaç kiskanc bakış firlatalim, bunu hak ediyoruz bence..:cool:

Sonucta her ay bir kaç gün ya da her başarısız tedavi bizim için büyük bir travma. Travmalar da duygusal tepkiler vererek atlatilir bence. O yüzden duyguları yaşayalım ki hafiflesin, büyümesin...:KK200:

Kızlar novaartta kanda gebelik testi ücretli 35 TL çok şaşırdım . Sonuçta tedavimiz orda oldu.

X