Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

ya bnde kırııkale de yuaşıyorum bi test içişn ta oraya gitmeye gerek yok bnm drum ahmet bey morfolojimiz %3 olmasına rağmen aşılama yapalı dedi biliyorsun pek konuşmaz bide sana kan testi yaptılar mı hiç aşılamadan sonra bide hemen tüp bebeğe başlıcak msn
Hayatım kan testi için ben senin yerinde olsam ankaraya gelmem. Orda bir hastanede novaartın sana dediği günde kan testi yap bence. Bana ne öncesinden ne sonrasında kan testi yapmadılar. aşılamadan tam 2 hafta sonra gel kan testi yapalım dediler. Bu tutmazsa ki tutmadı diye düşünüyorum. Tüp bebeğe başlayacağım .

Merhaba bnde Antalya'dan gelmeyi düşünüyorum tedavi kaç gün sürüyor yardımcı olabilir msnz ?

Hayatım kan testi için ben senin yerinde olsam ankaraya gelmem. Orda bir hastanede novaartın sana dediği günde kan testi yap bence. Bana ne öncesinden ne sonrasında kan testi yapmadılar. aşılamadan tam 2 hafta sonra gel kan testi yapalım dediler. Bu tutmazsa ki tutmadı diye düşünüyorum. Tüp bebeğe başlayacağım .
yok zatenn bnde burda yaptırmayı düşünüyorum bn de eğer bi sıkıntı olmazsa hemen tüp bebeğe başlıcam inşallah

Merhaba bnde Antalya'dan gelmeyi düşünüyorum tedavi kaç gün sürüyor yardımcı olabilir msnz ?
Hayatım ne tedavisi aşılamamı tüp bebek mi .Aşılama ise adetin 2. günü ile başlıyor ve aşılaman olduğu gün bitiyor yumurtalarının büyümesine bağlı olarak yaklaşık 2 hafta sürüyor. Bir kaç kez doktor seni muayene için çağırıyor. Tüp bebek ise ben daha yaptırmadım onu tecrübeli dostlarımız bilir.

yok zatenn bnde burda yaptırmayı düşünüyorum bn de eğer bi sıkıntı olmazsa hemen tüp bebeğe başlıcam inşallah
Hayırlısı olsun bitanem . Kafanı sürekli oraya takma belirti arama . Kan testin zaten sana sonucu verecek .

Kızlar gerçekten bazen hepimiz aynı bunalıma giriyoruz belli günler de , hepimiz aynı yollardan geçip aynı şeyleri yaşıyoruz hiçbirimiz bu yolda yalnız değiliz.Birbirimizden destek alalım , çevremizde üzerine ceket atılınca hamile kalan tiplere değilde birbirimize bakalım.Biz bazı insanlar kadar şanslı değiliz evet ama bu bigün anne olamayacağımız anlamına gelmiyor.Böyle konuşsam da bazen banada öyle geliyor evet, sanki her günüm bir yıl gibi geçiyor bu süreçte, bi bunalım içindeyim anne olamayacağım düşünceleri hep kafamın içini oyuyor. Ama bunlar gerçekçi düşünceler değiller, duygudurumumuzu kontrol altına almak zorundayız.Özellikle bu süreçte biraz rahatlamaya ve başka şeylere yönelmeye ihtiyacımız var.Anne olamama problemimize birde stres faktörünü eklemeyelim.Bu fikri kafanızdan atın demiyorum , bende yapamıyorum çünkü ama en azından gün içinde bu konuyla ilgili düşünceleriniz yoğunlaştığında hemen oyalanıcak başka bişi bulun. Ben şuan psikolojimi düzeltmeye yardımcı bir kitap okuyorum örneğin , zaten gün içinde çalıştığım için akşam ne zaman kafamın içine bebek fikri gelmeye başlasa hemen kitabımı açıyorum, akşam da iyice uykum gelmeden yatağa girmiyorum, hamile olan veya bu olayla ilgili sürekli soru soran arkadaş veya tanıdıklarımla hamilelik sürecime kadar görüşmeyeceğim.ama onun dışında bize iyi gelen insanlara çok ihtiyacımız var , onlara çıkın gezin sosyal aktiviteler , zamanınızın nasıl geçtiğini anlamayacağınız olaylar içinde bulunmanız sizi biraz hafifletecektir.Birde en önemlisi pozitif düşünce.Tüp bebek şansın çok arttığı ve bize anneliği tattıracak bir uygulama olacak inşallah. Ama 1. ama 2. ama 3. sefer.. ama bigün mutlaka..Birde sizlere önerim lütfen kan pıhtılaşma testlerinizi yaptırın tüp bebek sürecinden önce , doktor gerek yok desede mutlaka isteyin.

Kızlar gerçekten bazen hepimiz aynı bunalıma giriyoruz belli günler de , hepimiz aynı yollardan geçip aynı şeyleri yaşıyoruz hiçbirimiz bu yolda yalnız değiliz.Birbirimizden destek alalım , çevremizde üzerine ceket atılınca hamile kalan tiplere değilde birbirimize bakalım.Biz bazı insanlar kadar şanslı değiliz evet ama bu bigün anne olamayacağımız anlamına gelmiyor.Böyle konuşsam da bazen banada öyle geliyor evet, sanki her günüm bir yıl gibi geçiyor bu süreçte, bi bunalım içindeyim anne olamayacağım düşünceleri hep kafamın içini oyuyor. Ama bunlar gerçekçi düşünceler değiller, duygudurumumuzu kontrol altına almak zorundayız.Özellikle bu süreçte biraz rahatlamaya ve başka şeylere yönelmeye ihtiyacımız var.Anne olamama problemimize birde stres faktörünü eklemeyelim.Bu fikri kafanızdan atın demiyorum , bende yapamıyorum çünkü ama en azından gün içinde bu konuyla ilgili düşünceleriniz yoğunlaştığında hemen oyalanıcak başka bişi bulun. Ben şuan psikolojimi düzeltmeye yardımcı bir kitap okuyorum örneğin , zaten gün içinde çalıştığım için akşam ne zaman kafamın içine bebek fikri gelmeye başlasa hemen kitabımı açıyorum, akşam da iyice uykum gelmeden yatağa girmiyorum, hamile olan veya bu olayla ilgili sürekli soru soran arkadaş veya tanıdıklarımla hamilelik sürecime kadar görüşmeyeceğim.ama onun dışında bize iyi gelen insanlara çok ihtiyacımız var , onlara çıkın gezin sosyal aktiviteler , zamanınızın nasıl geçtiğini anlamayacağınız olaylar içinde bulunmanız sizi biraz hafifletecektir.Birde en önemlisi pozitif düşünce.Tüp bebek şansın çok arttığı ve bize anneliği tattıracak bir uygulama olacak inşallah. Ama 1. ama 2. ama 3. sefer.. ama bigün mutlaka..Birde sizlere önerim lütfen kan pıhtılaşma testlerinizi yaptırın tüp bebek sürecinden önce , doktor gerek yok desede mutlaka isteyin.
Çok güzel yazmışsın ama 1. ama 2. ama 3. Allah bize uzun ömür verirse biz hiç vazgeçmeyip bir gün evladımıza kavuşacağız.

Tup bebek daetin 2. Gunu basliyor...kan tahlili ve ultrasonla ilac dozu ayarlaniyor...yumurtalarin buyume hizina gore 1 hafta 10 gun ilac kullaniyorsun iki uc gunde bir kan tahlili ve ultrason...sonra yumurtalar toplaniyor dollenme ve transfer uc ile bes gun arasinda oluyor ...20 gunluk bi surec asagi yukari...

#MK 128 canim hayirlisi olsun...insallah ilk denemede olumlu olur...kendini hazirlaman cok guzel ...rabbim yar ve yardimcimiz olsun ins...

#MK 128 canim hayirlisi olsun...insallah ilk denemede olumlu olur...kendini hazirlaman cok guzel ...rabbim yar ve yardimcimiz olsun ins...
Aslında daha yarın kan testi günüm ama cumartesi negatifti değişmez diye düşünüyorum . Hayırlısı olsun yapacak bişey yok .

mk128 canim senin esindede benim esimdeki gibi sknti vardi diye hatirliyorum ilaclarla iyilesme olmustu kac ay da degerleriniz duzelmisti acaba

mk128 canim senin esindede benim esimdeki gibi sknti vardi diye hatirliyorum ilaclarla iyilesme olmustu kac ay da degerleriniz duzelmisti acaba
Bitanem benim eşimin ocak ayında 55 milyon haziran ayında 18 milyon sperm sayısı çıktı. Neofertil kullandı 2 ay ve eylül ayında 45 milyon sperm çıktı aşılama için yıkandı 38 milyon ile aşılamam oldu.

Kesinlikle katiliyorum pihtilasma testine.cunku ilk tup bebegim tuttu.fakat dusuk oldu pihtilasma saptandi

Merhaba canım,

Ben Novaart' a gittim. şuan transferimin 13. günündeyim. çok şükür değerlerim güzel ilerliyor. Bu merkezi kesinlikle tavsiye ederim. Benim doktorum Mehmet Hocaydı. onun olmadığı zamanlarada kontrolümü Ahmet hoca yaptı. her ikiside işini çok iyi bilen bu meslekte gerçekten güvenilebilecek insanlar. Hiç birşey yapmadan sadece duruş ve davranışları ile bunu gösteriyorlar. Çok fazla konuşmalarını bekleme ama işlerinde gerçekten çok iyiler. en önemlisi çok rahat güvenebiliyorsun. Ordayken biliyorsun her halükarda iki profosörden birisi seninle ilgilenir. Benim transferime her ikiside girdi ve kendimi öyle güvende hissettimki anlatamam. Ayrıca merkezin çalışanları ve hemşireleri de çok iyi. Ücret konusun da ise diğer merkezlere göre biraz daha uygun fiyatlı ve ödeme kolaylığı sağlıyorlar. İlk muayeneden transfere kadar hiç para ödemedik. ( bu arada ilk görüşme ve muayene ücretsiz) Hatta transfer günü ödeme yapalım mı artık diye eşim sordu da öyle yaptık :)) ayrıca ilaçları anlaşmalı eczanelerinden getirtiklerinde çok uygun fiyatlı oluyor. ve tedavi sonuna yaklaşırken ilaçlar azaldığında yeni ilaç aldırmamaya çalışıp ellerinde varsa ücretsiz veriyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim.

Biz merkez araştırmaya başladığımızda ilk nova arta gittik mehmet hoca ile görüştük. sonra ankalife' ta gurur hoca ile görüştük, sonra da anatolya hakan hoca ile görüştük. Aslında Anatolya ile devam edecektik. adetin 23. günü orda ilaçlara başlayacaktım. fakat içimde hep bir güvensizlik vardı ve aklım nova artta kaldı. iğnelere başlamaya 2 gün kala novaarta gittik ve orayla devam etmeye karar verdik.

çok uzun yazdım biliyorum ama bizde merkez ve doktor araştırmalarımızda hep bu tür bilgilere ihtiyaç duyduk. şimdi en azından senin gibi ihtiyaç duyanlara en azından fikir olması için kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.

Herkes için hayırlısını diliyorum.
sevgiler..
Toplamda ne kadar ücret ödediniz acaba

Bitanem benim eşimin ocak ayında 55 milyon haziran ayında 18 milyon sperm sayısı çıktı. Neofertil kullandı 2 ay ve eylül ayında 45 milyon sperm çıktı aşılama için yıkandı 38 milyon ile aşılamam oldu.
Sayi degil de onemli olan hareket durumu canim hareket nasildi.. benim esime doktor olur ya da olmaz diyemem bu degerlerle dedi orta halliymis yani.. Bir ay oldu ilac kullaniyor 4 aydr da olmuyo bizim.. Acaba ise yaramismidir ilaclar..

Sayi degil de onemli olan hareket durumu canim hareket nasildi.. benim esime doktor olur ya da olmaz diyemem bu degerlerle dedi orta halliymis yani.. Bir ay oldu ilac kullaniyor 4 aydr da olmuyo bizim.. Acaba ise yaramismidir ilaclar..
Hareket durumuna da sayıya da ürolojide yapılan sperm testinde bakılıyo dmi

Bizim hızla ilgili bir sıkıntımız yoktu. Sayı aşılama için azdı ilkinde yaptık tutmadı. Bence ilaç etkili tabiki olmuştur. 3 ayda bir yenileniyor sperm diyorlar ancak ben ona katılmıyorum 2 ayda değişti benim eşimin . Eşinin değerleri orta ise bence olur . Kötü sonuçlar bile evlat sahibi oluyor. Bize bu aşılamada kesin tutar dedi herkes ama tutmadı . Bu işler şans sadece spermin iyi olmasıda yetmiyor.

X