Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Saol bitanem bayrama kadar yetişmesi lazım aşılamamın ankarada olmayacağım çok stres yaptım. Herkes keşke tüp yapsaydın aşılama şansı düşük kimsenin tutmuyor diyor. Umarım ben tutanlardan olurum . Üroloji doktoru artık neofertil içme demiş eşime.
benim ilk aşılamam tutmuştu canım inşallah seninkide tutar.Şans tüpe göre düşük ama vakti saati geldiyse olur yani sıkma canını

Gunaydin tatlim :) Hulusi beyin adini cok duydum bide onu arasyirayim o zaman :) laboratuvari cok onemli acaba laboratuvari nasuldi? Meletonin ne acaba nerden aliyosunuz???

Gunaydin:) Laboratuarı hiç karsilastiramiyorum canim, nova daha yeni olduğu için sanki daha modern olabilir gibi geliyor. Ama orda da çok hamile kalan gördüm, biraz da nasip kısmet isi.

Melatonin uyku hormonu ve güçlü antioksidan etkisi yapıp yumurtada kromozom sorunu olmamasina yardimci oluyormus..yatmadan içiyordum, normalde gece uyurken de vücudumuz zaten melatonin salgiliyormus..Ben eczaneden alıyordum, olmazasada getiriyolardi.

Merkez değiştirme konusu gerçekten çok zor, ama sanki 2 kere aynı merkezde denemek bana doğru geliyor. Hoca hastayı tanıdığı için 2. Denemede tedaviyi daha kişinin durumuna göre yapiyormus gibi.. Ama gidip muayene olunabilir, fikir alınabilir, belki gözden kaçan bir şeyler vardır.
Ona göre tekrar düşünebilirsiniz canım..

Son düzenleme:
Nova 1750 istiyor ama drla konusup fiyatta indirim isteyebilirsin...her hastane yapmiyor biliyorsun hacettepede profa yaptirsan anestezi ucreti fark ucreti derken 1000 bulur.bence mehmet hocayla konus eger maddiyatta sizi zorlamazsa orda yaptir

Evet ilk denememdi 3 embosum var bana blast olan 1.kalite bonus olan transfer edildi ama tutmadi esimde ilac bitkisel kür neler neler kullandi hic bi yukselme bile olmadi eeh donmus var ama esim yok dio yaptirmam dio cok eziyet cektin gene tuttmazsa mahvolursun dio bkalm artk
Oyle canim ama yapacak birsey yok ..donmusta basari sansi daha da yuksek gibi....ben diger forumlari ve merkezleri de takip ediyorum donmus transferi olan basarili olan cok...

Kızlar bugün kontrole gittim herşey yolunda yumiler büyüyor. iğneye devam bugün bir kutu daha aldım menagon . Cuma tekrar kontrol . Dua edin bana .
Çok sevindim canım...hadi hayırlısı
Kızlar bugün kontrole gittim herşey yolunda yumiler büyüyor. iğneye devam bugün bir kutu daha aldım menagon . Cuma tekrar kontrol . Dua edin bana .
Çok sevindim canım ...hadi hayirlisi

Nasılsınız kızlar bakim? Bu ay bekliyom ya şimdi adette olamadım gecikti hey allam ya bayrama denk gelmesin histereskopi dedikçe gelio yani pes gene sarkacak bu gidişle benim tedavi:mad:

Kızlar Benimde yarın kontrolüm var eşimde çöl heycanlı bende Gelicem diyor :) kocamı hiç böyle görmedim eğer olmazsa hayal kırıldığımız büyük olucak

Oyle canim ama yapacak birsey yok ..donmusta basari sansi daha da yuksek gibi....ben diger forumlari ve merkezleri de takip ediyorum donmus transferi olan basarili olan cok...
Canım ne yaptın, doktorla konustunmu sana neden olmadığıyla ilgili ne dedi ,nasıl bir tedavi önerdi, senin fikrin ne ?kib.
Kızlar ara da girip yazdiklarinizi okuyorum, sizlere dua ediyorum ama yazmıyorum, benim olumsuz sonuçlanınca yazacak birşey bulamıyorum.
Ben bu ay 11 gün sadace akşamları soğan suyu içtim, bayram için memlekete gelince bıraktım.2 gündür ara da peceteye leke geliyor ,dün adet günüm dü zaten ama olmadım.soğan suyunun böyle bir etkisi olabilir mi.ya da 2~3 gün antibiyotik içtim ondan mı sökülmuyor.

Canım ne yaptın, doktorla konustunmu sana neden olmadığıyla ilgili ne dedi ,nasıl bir tedavi önerdi, senin fikrin ne ?kib.
Kızlar ara da girip yazdiklarinizi okuyorum, sizlere dua ediyorum ama yazmıyorum, benim olumsuz sonuçlanınca yazacak birşey bulamıyorum.
Ben bu ay 11 gün sadace akşamları soğan suyu içtim, bayram için memlekete gelince bıraktım.2 gündür ara da peceteye leke geliyor ,dün adet günüm dü zaten ama olmadım.soğan suyunun böyle bir etkisi olabilir mi.ya da 2~3 gün antibiyotik içtim ondan mı sökülmuyor.
ayseeem soğan suyu adet söktürüyor diye biliyorum.ben de aşılamadan sonra 2 aydır regl olmuyorum.bitkiselle gelir diye bekliyorum.senin rahtsızlığın neydi ?

Gunaydin:) Laboratuarı hiç karsilastiramiyorum canim, nova daha yeni olduğu için sanki daha modern olabilir gibi geliyor. Ama orda da çok hamile kalan gördüm, biraz da nasip kısmet isi.

Melatonin uyku hormonu ve güçlü antioksidan etkisi yapıp yumurtada kromozom sorunu olmamasina yardimci oluyormus..yatmadan içiyordum, normalde gece uyurken de vücudumuz zaten melatonin salgiliyormus..Ben eczaneden alıyordum, olmazasada getiriyolardi.

Merkez değiştirme konusu gerçekten çok zor, ama sanki 2 kere aynı merkezde denemek bana doğru geliyor. Hoca hastayı tanıdığı için 2. Denemede tedaviyi daha kişinin durumuna göre yapiyormus gibi.. Ama gidip muayene olunabilir, fikir alınabilir, belki gözden kaçan bir şeyler vardır.
Ona göre tekrar düşünebilirsiniz canım..
Haklisin aslinda canim 2. Deneme de doktor ve merkez tanidik ama bu yandan da ilk seferde basari elde edemeyen merkez ikincide elde edebilir mi?sanki biraz guvenim kirildi gibi benim... hoca iyo kesinlikle ama laboratuvar kismini bilemedim... :KK43:

Haklisin aslinda canim 2. Deneme de doktor ve merkez tanidik ama bu yandan da ilk seferde basari elde edemeyen merkez ikincide elde edebilir mi?sanki biraz guvenim kirildi gibi benim... hoca iyo kesinlikle ama laboratuvar kismini bilemedim... :KK43:

Tabii içine en çok yatan yeri tercih etmen daha güzel olur. Biz buraya karar vermeden önce 3-4 yerle görüştük, öyle karar verdik, Mehmet hoca güven verdi. Ama dediğin gibi labratuar kesinlikle cok onemli ama hangisi en iyisidir bunu bilmek gerçekten zor . Merkezler başarı oranlarını açıklasalar keşke karar vermek daha kolay olurdu..Bence aklında olan merkezlerle git konuş canım, soruna yaklaşımlarını karşılaştır sonra hangisi sana mantıklı geliyorsa ona göre karar verisiniz..
Mesela benim daha önceki denemelrimde yastan dolayi , embriyodan dendi..ama şimdi rahim kalinlasmasi ve rahimde enfeksiyon olduğu anlaşıldı. .belki yine embriyodan dir ama en azından diğer sorunların fark edilip düzeltilmesi bile şansı arttir gibi geliyor.

Ben hemşire ye sormuştum kizlar...basariniz nedir diye yüz de30 dedi...keşke açıkça bize çok umutlanmayin...zaten tüpbebek de basari budur..hazırlıklı olun deseler...biz her islem de çok umutlaniyoruz..sonrasi hüsran. ..negatif olduktan sonra doktorlar sizi çağırıp muayene ettiler mi...yok tabi...ben de ahmet beye çok guvendim...keşke iki denemeyi de orda yaptirmasaydim diyorummm. 3. Şansım olur mu bilmem...hulusi hoca yi çok metediyorlar..giden var mi....

Kizlar kafam cok karisik. Bugun transferin 7. Gunu ilk defa bugun sabah ishal gibi oldum. 3 gundur leke mikrarim giderek artiyor. Hemsireyi arasammi bilemiyorum. Drlarin nosu yok. Sizce napmaliyim. Bagirsaklarin durumu bir belirti olabilir mi sizce. Bana progesteron vermediler. Crinone estrofem ve prednol verdiler.

Kizlar kafam cok karisik. Bugun transferin 7. Gunu ilk defa bugun sabah ishal gibi oldum. 3 gundur leke mikrarim giderek artiyor. Hemsireyi arasammi bilemiyorum. Drlarin nosu yok. Sizce napmaliyim. Bagirsaklarin durumu bir belirti olabilir mi sizce. Bana progesteron vermediler. Crinone estrofem

crinone jel de progesteronun jel hali, ama lekelenme çoksa hemşire yi ara bence, belki jel miktarını artırırlar. .

Ben hemşire ye sormuştum kizlar...basariniz nedir diye yüz de30 dedi...keşke açıkça bize çok umutlanmayin...zaten tüpbebek de basari budur..hazırlıklı olun deseler...biz her islem de çok umutlaniyoruz..sonrasi hüsran. ..negatif olduktan sonra doktorlar sizi çağırıp muayene ettiler mi...yok tabi...ben de ahmet beye çok guvendim...keşke iki denemeyi de orda yaptirmasaydim diyorummm. 3. Şansım olur mu bilmem...hulusi hoca yi çok metediyorlar..giden var mi....

Peris78 gunaydin:)
Ben ilk 3 denememi hulusi hocada yaptım. İlk konuşmamız da hemen bekleme 3 denemeyi göze al, ama senin durumundaki hastanin kesin hamile kalmasi gerekiyor demisti..Zaten 3 denemede anca istenilen gebelik oranlari yakalanabiliyormus. Bende 3. Denememde orda hamile kaldim ama maalesef kalbi durdu, bebekte kromozom sorunu varmış.
Sanirim hastanın durumunu tam olarak anlayamıyorlar. Ellerinden geleni yapıp kısmet diyorlar, Haliyle bizde çok umutlaniyoruz.
Orda çok genc, bahceci de 2 deneme yapmış ama olmamış hastaların yanında ilk denemesinde tutan, 4. Denemesini de orda yapıp tutmayan hastalar vardı. Sanırım bazı merkezler bazılarimiza yarıyor, bazılarımiza yaramıyor. Bu yuzden bence 2. Denemede sonra mutlaka merkez degistirmek gerekiyor.
Amerikada merkezler yaş aralıklarına göre yıllık gebelik oranlarını acikliyorlar, herkez bütçesi ve bu verilere göre merkez seçiyor. Aynı kural buraya da lazim.
Tum bunlara gerek kalmadan inşallah bebeklerimiz hiç beklemeden kendi gelir canim, dualarim seninle..

Aradim islemde dediler. Numarami verdim aramazlarsa ben ariycam . Lekeden cok wcdeki degisiklikten tedirgin oldum. Nasip artik.

X