Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Evet cnm cuma gunu oldu trasfer. Yas 34 olunca 2 de basarisiz asilamadan sonra 2 tane koydular. Insaallah bu sefer olur. Allahim hepimizin kucagini bebisle doldursun.

ya ben mi yanlış anladım 2 tane koydular dediğin 2 embryo mu ve 35'in altında koyabiliyorlar mı?

ya ben mi yanlış anladım 2 tane koydular dediğin 2 embryo mu ve 35'in altında koyabiliyorlar mı?
Canim cogu merkez ozellile ikinci denemeyse iki embos koyuyor yasaya pek bakmiyorlar ancak yasin gencse ve ilk denemeysen tek embos koymakta israr ediyorlar...drla konusup iki embos istiyorum diyince cogu yok demiyor

Herseyin hayi
So
sormadim kac hucreli diye. Asilamalari yaptirirken cok arastirdim birsuru sikinti yasadim. Bunda karar almistim hic sormayacagim diye.
Herseyin hayirlisi canim...gecen forumda biri tek embos iki hucreliydi hamis kaldim diye yazmis....
Bol bol dinlen stres yapma...:)))))

Evet koyabiliyorlar. Yumurta kalitesi , yas, basarisiz deneme sayisi hepsine bakiyorlar. 35e birkac ay kaldi zaten.

Canim cogu merkez ozellile ikinci denemeyse iki embos koyuyor yasaya pek bakmiyorlar ancak yasin gencse ve ilk denemeysen tek embos koymakta israr ediyorlar...drla konusup iki embos istiyorum diyince cogu yok demiyor

vay be gerçekten şaşırdım peki devletten tüp bebek destteği almak için neler gerekiyor bilen var mı
-mesela kaç aşılama yaptırmak gerekiyor (ki proflar klomenle aşılamanın rahmi inceltmekten başka bir işe yaramadığını spontan gebelikden farkı olmadığını söylüyor ama bildiğim devlet en az klomenle 3 aşılama yapıyorlar sonra iğneliye geçiyorlar)
-kaç yaşında olmak gerekiyor vs.

vay be gerçekten şaşırdım peki devletten tüp bebek destteği almak için neler gerekiyor bilen var mı
-mesela kaç aşılama yaptırmak gerekiyor (ki proflar klomenle aşılamanın rahmi inceltmekten başka bir işe yaramadığını spontan gebelikden farkı olmadığını söylüyor ama bildiğim devlet en az klomenle 3 aşılama yapıyorlar sonra iğneliye geçiyorlar)
-kaç yaşında olmak gerekiyor vs.
Canım rapor iki çeşit bir ilaç raporu diğeri tüp bebek raporu ..ilaç raporunu herhangi bir kadın dogumcu yazabiliyor ..sadece ilaçları kapsıyor drun yazdığı hastalığa gore ilaç dozu değişiyor...
Tüp bebek raporunu ünv hastaneleri veya eğitim araştırma hastaneleri veriyor...
Bu rapor ilacda içeriyor ayrıca tedavi ücretlerini de karşılıyor...yalnız çoğu klinik devletle anlaşması yok sadece ist umut bahçenin n bazı klinikleri anlaşmalı ...
3 yıllık evlilik 3 aşılama isteniyor yalnız özel sebepler varsa ;
1-sperm azlığı
2- çikolata kisti
3- yumurtalık rezervinin az olması
4- drun belirlediği diğer durumlar da aşılama yaş şartı yok ...
Ünv hastanesine gidip oradan profla gorusup çıkartabilirsiniz...
Yalnız rapor 1 ay geçerlidir...

Sadece kadİnin iki fotoğrafı evlilik cüzdanı fotokopisi nüfuz cüzdanı fotokopisi..yeterli

Kızlar bu menagon denilen iğne kalçayı oldukça ağrıtıyor .öğleden sonra yaptır dedi hemşire ama öğleden önce yaptırıyorum mecbur hastane uzak ...

Kizlar gunaydin . Transferden sonra Kabizlik icin buldugunuz bi cozum varmi. Hemsire bana istedigini yiyebilirsin. Agir kaldirma normal hayatina devam et dedi. Sadece kabiz olma dedi. Bende bu sabah ac karnina 1 tatli kasigi dogal zeytinyagi ictim. 2 gundur wcye cikamiyordum. Daha once tecrube eden varmi? Bi zarari olurmu sizce ?
merhaba; ben sabah aç karnına 4 tane kaysı kurusu yiyip üstüne su içtim..çok faydasını gördüm..tavsiye ederim...

Kızlar bu menagon denilen iğne kalçayı oldukça ağrıtıyor .öğleden sonra yaptır dedi hemşire ama öğleden önce yaptırıyorum mecbur hastane uzak ...
Evet canım o iğne yagli olduğu için yakiyor mus..Geçmiş olsun..
Senin ki farkli olabilir tam bilmiyorum ama, tup de merkez kan sonuclarina göre bazen iğne dozunu degistirebiliyorlar ve kan sonuçlarıda ogleden sonra çıktığı için iğneleri akşam ustu vurmamizi istiyorlar canım. Sanirim bu yüzden öyle söylemiştir hemşire. .

Evet canım o iğne yagli olduğu için yakiyor mus..Geçmiş olsun..
Senin ki farkli olabilir tam bilmiyorum ama, tup de merkez kan sonuclarina göre bazen iğne dozunu degistirebiliyorlar ve kan sonuçlarıda ogleden sonra çıktığı için iğneleri akşam ustu vurmamizi istiyorlar canım. Sanirim bu yüzden öyle söylemiştir hemşire. .
Kan sonucuyla iğnemin arasındaki bağı anlayamadım canım:KK45: iğne bitince kan mı vericem . Bana hastane uzak olduğu ve işe geldiğim için öglen vuruluyorum . Geçen aşılamada öğleden sonra vuruldum tutmadı .Geçen iğne dozum daha düşüktü .

Kan sonucuyla iğnemin arasındaki bağı anlayamadım canım:KK45: iğne bitince kan mı vericem . Bana hastane uzak olduğu ve işe geldiğim için öglen vuruluyorum . Geçen aşılamada öğleden sonra vuruldum tutmadı .Geçen iğne dozum daha düşüktü .

Tüp bebekte 2-3 gün arayla kontrole cagiriyorlar ve sabah kan alıyorlar. Kanda ki hormon değerlerine ve yumurtanin büyümesine göre bazen ilaç dozunu arttirip azaltabiliyorlar. O yuzden igneleri ogleden sonra vurmamizi istiyorlar, Ama senin asilama olduğu için farklı olabilir canim..Sanırım aşılamada kontroller tup de ki kadar sık olmuyor...

Tüp bebekte 2-3 gün arayla kontrole cagiriyorlar ve sabah kan alıyorlar. Kanda ki hormon değerlerine ve yumurtanin büyümesine göre bazen ilaç dozunu arttirip azaltabiliyorlar. O yuzden igneleri ogleden sonra vurmamizi istiyorlar, Ama senin asilama olduğu için farklı olabilir canim..Sanırım aşılamada kontroller tup de ki kadar sık olmuyor...

İnşallah bu sefer olur, minik kuzun tez zamanda gelir canim:anneadayı::KK200:

Saol bitanem şimdi anladım . Beni çarşamba günü çağardılar önceki aşılamamda sadece aşılamaya başlamadan değerlerime bakmak için kan vermiştim . Bu aşılamamda kan isterlermi bilmiyorum .Bana adetimin 2. günü baktılar ultrasyonla başlayalım aşılamaya dediler.

Saol bitanem şimdi anladım . Beni çarşamba günü çağardılar önceki aşılamamda sadece aşılamaya başlamadan değerlerime bakmak için kan vermiştim . Bu aşılamamda kan isterlermi bilmiyorum .Bana adetimin 2. günü baktılar ultrasyonla başlayalım aşılamaya dediler.

Carsamba iyi haberler olsun canim, zor işler gerçekten, inşallah mükafatı, bebisin, bu sefer hemen gelir :KK68:

Carsamba iyi haberler olsun canim, zor işler gerçekten, inşallah mükafatı, bebisin, bu sefer hemen gelir :KK68:
inşAllah hayatım. Bol bol dualarınıza ihtiyacım var. Allah hepimizin emeklerini en güzel şekilde kucağımızı doldurarak mukafatlandırsın . Bide ben 24 eylülde şehirdışına çıkacağım için o güne yetişmesi lazım aşılamamın ayrı bir stresim var yumurtalar hemen büyüsün .

inşAllah hayatım. Bol bol dualarınıza ihtiyacım var. Allah hepimizin emeklerini en güzel şekilde kucağımızı doldurarak mukafatlandırsın . Bide ben 24 eylülde şehirdışına çıkacağım için o güne yetişmesi lazım aşılamamın ayrı bir stresim var yumurtalar hemen büyüsün .

Suresi Carsamba asagi yukari belli olur sanirim.. Benim hep aynı oldu 1 gün erken 1 gün geç çok değişmedi. Hizli hızlı buyusunler insallah:KK55:

X