Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Internet te gezerken bi çift gördüm. ..32yillik evlilermis..onca sene bebekleri olmamış. ..Kadın 54yaşında..kucağında bir bebek. .sonunda kavuştuk... .hiç umudu kesmedim diyor...Allah im sen büyük sun..isteyen herkese nasip etsin inşallah. ..

Kızlarrr güzel haberleri olan yokmu .Hiç yazmıyorsunuz bu aralar .

Beni zaten biliyonuz ekimi bekliom ben tedaviye başlamak için daha 2 adet görmem lazım yani o yüzden güzel haberler için bana erken:) ama inşallah veririm 2 3 ay sonra:)

Merhaba:) Bende yaklaşık 6 aydır Novaart da tedavi görüyorum arkadaşlar. Daha önce başka bir merkezde 3 kere denedim..Sonuncu denememde gebelik oldu ancak 7 haftalik ken düştü maalesef. Mehmet hocayla devam etmeye karar verdik. 4. denemeye başladık ama rahim kalinlasmasi olduğu anlaşıldı ve tek embriyom donduruldu. Sonra histereskopi ve kurtaj yapıldı. Bu seferde rahimde iltihap cikti..14 gun antibiyotik kullandim. Tek embriyom olduğundan şansı arttırmak için 5. Denemeyle birlikte ne olursa artik tek embriyo da çözülup transfer olacakti ama bu seferde rahim ince kaldı. Yine olmadı ve emb. lar donduruldu. Bunun üzerine yine 14 gün antibiyotik..2 kere dondurulmuslar için deneme ancak rahim ve progesteron dan dolayi ikiside iptal oldu, transfer yapilamadi. Yaniii 6 aydır gidip geliyorum. Şimdi dondurulmuslar için adet olmayı bekliyorum. 2 güne başlarım sanırım hayirlisiyla, bakalım. Biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim. Sorunum yaş derken nerden nereye geldik İnşallah hepimizin sonuçları pozitif olur

Histereskopi den sonrA kürtaj neden oldu ki onu anlayamadım ben

Kürtaj derken endometrıuma atılan çiziği mi kastediyorsunuz .çünkü kürtaj da endometrıumum üst tabakası tamamen kazınır

Histereskopi den sonrA kürtaj neden oldu ki onu anlayamadım ben

İlk olarak hem çizik için, hemde bir şey varmı diye bakmak için çizik işlemini yaptı. Patalojiden Onun sonucu kalinlasmasi çıkınca rahmin diğer yuzeylerinde de aynı işlemi yapalım garanti olsun dedi..Buna tanisal kurtaj deniyormus..Histereskopi sırasında bu işlemide yaptı.

Canım bunu ilk kez duyuyorum gerçekten ama inşallah tüm bu yaşadıklarına değer Hayırlısı ile gebe kalırsın

Geçmiş olsun arkadaşım , Allah kucağını biran önce doldurur umarım .

Kizlar ben dün adet oldum bugün rahim duvarina bktirmak icin gittim 2mm ölctü sag tarafta 36m kist olusmus doktorum büyük dedi ilaclarla daha cok büyür dedi ahmet beyi aradn kalinlik normal dedi kistlerden korkma estrofeme basla dedi... sonra gül hemsireyle konustuk napym dedi kist yoksa ilaclat basla dedi var ama dedim ben hocayla yarin konusym dedi haberlesrz dedi kafam cok karisti bu kistde nerden cikti simdi ya

Arkadaşım kistler oluyor ilaçlar , çatlamayan yumurtalar Yüzünden üzülme geçiyor .

QUOTE="mavisufi, post: 42540559, member: 704214"]Merhaba:) Bende yaklaşık 6 aydır Novaart da tedavi görüyorum arkadaşlar. Daha önce başka bir merkezde 3 kere denedim..Sonuncu denememde gebelik oldu ancak 7 haftalik ken düştü maalesef. Mehmet hocayla devam etmeye karar verdik. 4. denemeye başladık ama rahim kalinlasmasi olduğu anlaşıldı ve tek embriyom donduruldu. Sonra histereskopi ve kurtaj yapıldı. Bu seferde rahimde iltihap cikti..14 gun antibiyotik kullandim. Tek embriyom olduğundan şansı arttırmak için 5. Denemeyle birlikte ne olursa artik tek embriyo da çözülup transfer olacakti ama bu seferde rahim ince kaldı. Yine olmadı ve emb. lar donduruldu. Bunun üzerine yine 14 gün antibiyotik..2 kere dondurulmuslar için deneme ancak rahim ve progesteron dan dolayi ikiside iptal oldu, transfer yapilamadi. Yaniii 6 aydır gidip geliyorum. Şimdi dondurulmuslar için adet olmayı bekliyorum. 2 güne başlarım sanırım hayirlisiyla, bakalım. Biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim. Sorunum yaş derken nerden nereye geldik İnşallah hepimizin sonuçları pozitif olur[/QUOTE]
Çok geçmiş olsun. ..inşallah allah bu sefer nasip eder..yaş kaç. ..birde merkezler arasinda bi fark varmi..hepsi aynı mi...

Çok geçmiş olsun. ..inşallah allah bu sefer nasip eder..yaş kaç. ..birde merkezler arasinda bi fark varmi..hepsi aynı mi...[/QUOTE]

Tesekkurederim..40 yaşındayım. .Belkide 40 indan sonra anne olmaya cabalayanlar topiginde olmalıydim:) Şansım bayagi dusuk, bunu bilerek son kere denemeye karar verdik.
Merkezler ardında hocaların ilgi deneyim ve dikkati arasında çok fark olmadığını düşünüyorum. Ancak tedavinin gidasatinda farklılaşma oldu kesin. Diğer merkezde daha yüksek ilaçlar kullanırken burda daha az ilaçla daha doğala yakın tedavi oldu. Özellikle rahim ile ilgili sorunun tamamen düzelmesi ne dikkat etti mehmet hoca. Çok şükür düzeldi gibi. Ancak burasi kesinlikle daha sistemli, düzenli, ulasilabilirligi daha yuksek..Daha az bekleniyor buda stresi azaltıyor.
Ancak labratuar şartları konusunda pek karşılaştırma şansım yok..Belki burası yeni kurulduğu için labratuar in daha modern olabileceğini düşünüyorum. Bakalım önemli olan sonuç tabi:)

inşallah bu sefer olur ben de 38 yaş indayim..oğlum a kardeş için uğraşıyorum. .yazın orda birinci bebeği tup ile dünya ya getirip..tekrar ikinci için uğraşan lari da gördüm. .Mehmet bey yapmış ilk tüpbebek lerini..demek ki bayadir bilinen hocalar...

İçimden geldi arkadaş im sakıncası yoksa adini yaz bana namazlardan sonra dua edecem sana...Allah kabul eder inşallah. ..

İçimden geldi arkadaş im sakıncası yoksa adini yaz bana namazlardan sonra dua edecem sana...Allah kabul eder inşallah. ..

Ne güzel Allah oglunu sana bagislasin canim..Sende ikinci için tedaviyi oluyorsun sanırım. .inşallah tez zamanda olur minik kuzun. Mehmet hocalar gazı uni den çok tecrübeli doktorlar..Dediğin gibi ikinci icin gelenleri bende gördüm..Darısı bizimde başımıza. Adım banu.. duaların hepimiz icin kabul olsun, Bende senin için dua edeceğim canım.

Sabah seher vakti..kenzul ars okurum..ben perihan . arkadaş im 40kere meryem suresi okumuş. .tedaviden önce tabii...çok yavaş im kuran da ama senin için bişey ler okucam...Allah kabul eder inşallah
....yergok dua ile ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…