Normal dogumdan korkmuyorum, asil o benden korksun diyenler :)

valla bende her ikisindende korkanlardanım. belirsizlik en kötüsü ama.. doktor bişey söylesin hiç kurcalamayacağım açıkçası.. ne olacaksa olsun artık ya....

merhaba kizlar...

sizler yazdikca, hep birlikte moral bulacagiz insallah...biz üstesinden gelecegiz insallah bu isin, inanin banayerimsenibenşakkıdı:lepi:

a.s.:1hug:

güzelim bu tarz hikayeler inan bana cok azdir..evet olabilir ama adi üstünde "normal dogum" bu, suni olmayan herseyin daha kolay oldugunu ve ayrica bir faydasinin oldugunu düsünüyorum.

asil mevzu psikolojik burda.. hic bir sahaya yenilecegiz psikolojisiyle cikilmaz, cikilsa da o mac kaybedilir... yürekli olarak, ben isin üstesinden gelecegim diyerek cikmak lazim... böyle cikilmayan her derbi kaybedimeye ve can acitmaya müsaittir zaten. Cok cok beklenmedik seyler yasayanlar disinda-ki Allah hepimizi korusun- sorun yasayanlarin hepsi emin ol psikolojileri kötü oldugu icin ve kendilerini siktiklari icin olmamistir. Sonucta kas gücüne ihtiyacin varken, sen calismasi gereken kaslari kasarak kitlersen ne olur bir düsün?! basit bir igne kalcada kirilarak sapli kaliyor, birak dogumu...onun icin acikcasi ben bu tarz haberlere kulaklarimi kapadim, sana da bu tarz haberlere kulaklarini kapamani ve önündeki derbiye hazirlanmani tavsiye ederim şakkıdı

söyle ki bu vakte kadar doguma kendini psikolojik olarak hazirlayan tüm arkadaslarim, istisnasiz hepsi, 1 saat icerisinde dogurdular.!!!:teytey: benda sana bu sekilde kac tane örnek sayabilirim. sence hepsi tesadüfi olabilir mi????yerimseniben

bitanem zaten bu topigin maksadi da bu...onun icin dediklerine aynen katiliyorum..yerden göge kadar haklisin...a.s.

Normal dogumdan korkmuyorum, asil o benden korksun

iste budur..tebrikler! kaydirigubbakcemile2:lepi:

kız betül anladık korkuyorsun ama lütfen çevredeki arkadaşları kötü etkilemeyelim gerçi bana ne dersen de bendeki deli cesareti geçmez inadım inat normal doğuracağım ama kendini zor motive edenlere yazık hem herkes zor doğuracak diye birşey yok sana sezeryanla ilgili kötü bir anımı anlatamda normal düşün arkadaşım zorla sezeryan oldu normalden korkuyorum diye ama sonra bin pişman oldu vücudu mikrop üretmiş dikişinde sürekli iltahap aktı bebeği 2 aylık oldu garibim hala iltahapla uğraştı ama vajinadaki dikişler çok çabuk iyileşiyo bilginize

banane banane normal doğuracam hemde pırt diye işdekaydirigubbakcemile2:lepi:hihoyyyt

-tatlicadiarzu-Canım ne ettin öyle?Ben zaten kendimi zorla motive etmeye çalışıyorum ki bunda burada yazılanların da yeri çok. Her ne kadar doğum olayının kişden kişiye değiştiğini bilsem de içim ürperdi. Tekrar başa döndüm.:Saruboceq:

:Saruboceq:
Canım çok ama çok teşekkür ediyorum. Benim gibi doğumdan korkanlar için öyle rahatlatıcı , cesaretlendirici şeyler yazmışsın ki...İnşallah o kolay doğuran arkadaşların gibi olur doğumumuz..

bende bi aksilik olmazsa normal doğum istiyorum.
kızlar bizim yaradılışımızda zaten içgüdüsel olarak bu olay var ...eşimin kuzenini annesi kendi kendine doğurmuş bebek doğmuş ebe gelip göbeği kesmiş...kayınvalidem evde ebeyle doğurmuş yani doğuran doğuruyo biz niye yapamıyalım (kızlar kayınvalidem normal doğurduysa hepimiz yapabiliriz canı acayip kıymetlidir.hiç unutmam elinde baş parmağı kırıldığı için 1,5 ay yatmıştıklava: ) ...ayrıca artık normal doğumda epidural diye bişey var daha az ağrıyla doğum yapabiliriz bence korkmayalım bir avazda doğuralım şu bebişleri:teytey:

Kizlar bende normal dogurmak istiyorum 34 haftaliğim bir arkadaşim var 40 haftalik hamile doktoru bu hafta dogmazsa sezeryanla alıriz demiş riskli bi durumda yok ve arkadaşim normal dogurmak istiyor normal dogumu destekleyen doktor varmi aranizda???

sanırım benim doktor normali desteklemiyor.ya çok üzgünüm kızlar bana da sezeryanı çok öven oldu o nedenle yazdım.çıksında sağlıkl a artık nasıl çıkarsa....

sanırım benim doktor normali desteklemiyor.ya çok üzgünüm kızlar bana da sezeryanı çok öven oldu o nedenle yazdım.çıksında sağlıkl a artık nasıl çıkarsa....

anlaşıldı senin dr da para gözlerden canım ne yazıkki..dr haliyle normal taraftarı olmadığını söylüyorsa ne denirki ona başka...

aman Allahim yandan yandan kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt hihoyyyt ben korkmam ondan bundanhihoyyytkaydirigubbakcemile2 hadi canim yandan yandan kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

kormuyorum iste var mi ...:jeyyar:

korkmuyoruz tabı bızler nasıl dunyaya geldık allah tan bır manı cıkmazsa aslanlar gıbı sancımızı ceker alırız bebişlerimizi kucagımıza hem hayatın o kadar zorlughuna gogus geldık ıkı sancımı yıldıracak bızı hıcte bıle yılmayız bız

sezeryan asla
sadece19 yasındaydım herseyın farkında gıttım doguma okumadıgıöhıkaya kıtap kalmamıstı anladımkı allah kötüsünu dilememiş olsun hersey nasip
yanımda sancı ceken kız sezeryan dıye yalvarmıstı doktor sonunda canıma mınnet sen bılırsın dedı aldı ama karnı tok dıye gerı getırdıler ne olacagını bılemezsınız
ıkısındede ıyı ellere dusmek onemlı ben cok sanslıydım ebe yönünden dilerim hepiniz benim gibi bendende kolay cıkarırsınız bebeleri

kızlar dün kontrole gittik doktorumla ilk kez doğumu konuştuk oda normal istiyohihoyyyt epidural konusunuda konuştuk pek yararı olmaz ağrını azaltması için ben sana iğne yaparım dedisırnaşık şey
eşimide doğuma girebilirmi dedim eşime davanbilirmisin 1 kilo kan 2-3 kilo su akıyo bayılanlar fenalaşanlar oluyo falan dedi gülerek ...eşimde ben dayanırım dedi Şeniz (aşkım ya) zaten benim kociş acayip sakindir allahın izniyle eşimin desteğiyle 2 dk çıkartcam inşallah:dance:

sevil ne güzel yaa.bende bu son gittiğimde eşimin girmesini istediğimi söyleyeceğim ama izin vermezler gibime geliyor..keşke izin verseler yaa..
1 kilo kan nasıl akıyorya o zman her doğum yapan en az 7 kilo vermesi lazım..ama bazılarının oluyor 4 kilo gidiyor sadece nasıl iş anlamadım

bilmiyomki canım öyle dedi ...bi dahaki kontrole senin dediğini bi sorayım... ama 10 kilo verenlerde oluyo kuzenimin öyle olmuştu .

ben birini duydum 14 kilo almış normal doğum yapmış 13 kilosu gitmiş...bu ne laaaaa

benada eltim anlattı arkadaşı hamile kalmadan önce 76 kiloymuş 79 la doğuma gitmiş 3,5 kg çocuk doğurmuş toplamda 3 kg almış ve 3,5 kg bebiş doğurmuş bizde çok şaşırmıştık

arkadaşlarımın rüyasına girmiş ya ben normal istiyom ya 10 kilo bebeği evde ve normal doğurmuşum hehehehehhehehe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…