Normal dogumdan korkmuyorum, asil o benden korksun diyenler :)

Benimkide sürekli oturur pozisyonda :çok üzgünüm:
Dönmeye niyeti yok gibi ama doktor döner henüz erken diyor bakalım hayırlısı.

daha döner canim hayirlisiyla..
bugün annem anlatiyor.. benim oglan kardesim 2 hatfa kala dönmüs..
ama sonucda dönmüs yani..
daha zamanlari var
:ecrin_bebek:

kızlar bende korkmuyorum normal doğumdan hatta çok istiyorum ya...inş sağlıkla normal doğumlar yaparız.:Saruboceq:

bende korkmuyorum kızlar valla ilk oldugu içinmi böyle bilmiyorrum ama basdan beri normal istiyorum acaip bi deli cesareti geldi bana çatır çatır doğurcam inşallah benim ailemde kimse sezeryan olmadı inşllh bende normal yapıcam ALLAH'ım hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah. amin.

arkadaslar kendimizle ne kadar gurur duysak azsırnaşık şey
harikasiniza.s. iste bu ya, ben bile okurken moral buldum yani, yeniden :lepi: ki normal dogum yapabilmek icin dua eden biriyim ve aklimda ikinci bir secenek yokkken... insallah hersey normal gider de söyle güzel güzel doguralim...

inanin bana normal doguma niyetli olan ve o cesaretle giden herkes cok kolay dogum yapti cevremde....yeter ki bunu gercekten isteyelim...

aslicim, birsey olmaz canim, iyi düsünelim..hersey harika olacak!

bu arada elifzeynep ne güzel bir örnek verdi bize..tesekkürler canim..demek ki makat gelisi bile olsa normal dogum olabiliyor hemi de sifir dikislesırnaşık şey harikasin canim benimmmmma.s.

Selam arkadaşlar, böyle bir başlık konduğu için sevindim.Benim de ilk doğumum olacak ve hiç de korkmuyorum,Tabi ki endişeler oluoyr ama bu da çok normal.Merak ediyorum sezeryan yokken kadınlar ne konuşuyormuş , böyle istemiyorum deme lüksüne sahip değilken noluyormuş yani...

ben de korkmuyorum arkadaslar normal dogumdan hele ılk bebegım olmasına ragmen Allahım yardım edıcek ve hayırlısıyla dunyaya gelıcek mınık kelebegım.sızde korkmyın düşünün mıllet evlerde tarlalarda dogum yapmıs bızım eksığimız ne onlardan.doguracam ıste doguracammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

benim gibi düşünenlerin çoğunlukta olması beni gerçekten çok sevindirdi...inşallah hepimiz kolay doğum yapacağız Allahın izniyle....

Konuyu açan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Tabi sizlere de... Doğumdan aşırı korkan biri olarak biraz da olsun moral buldum..

ne varmış kaorkacak valla bende deli ceserati var hiç korkmuyorum mümkünse pırt diye doğuracam önceden sezeryanmı varmış allah korusun doktor bebeğin için sezeryan derse ancak o zaman sezeryan yaparım yok normal doğum istiyorum adı üstünde normal işde hiç korkmayın arkadaşlar kendinizi motive edin ben en başından beri kendimi normal doğum diye motive ettim allah şükür oğlumda doğum pozisyonunda son 3 kontroldür inşallah dönmez bebeğim

ne varmış kaorkacak valla bende deli ceserati var hiç korkmuyorum mümkünse pırt diye doğuracam önceden sezeryanmı varmış allah korusun doktor bebeğin için sezeryan derse ancak o zaman sezeryan yaparım yok normal doğum istiyorum adı üstünde normal işde hiç korkmayın arkadaşlar kendinizi motive edin ben en başından beri kendimi normal doğum diye motive ettim allah şükür oğlumda doğum pozisyonunda son 3 kontroldür inşallah dönmez bebeğim

iste budurŞeniz :lepi::lepi::lepi::lepi:

:hooray::hooray:

ben streese gelemem.zaten korkağım.eşim de sen yapamazsın diyor.temiz iş sezeryan olcaaaaaaaaaaam.sezeryanda da abartılacak bişey yok.basit bir ameliyat.

ya ben çok korkuyorum normal doğumdanda sezeryanda korkuyorum gün yaklaştıkça daha da çok korkuyorum senağlama sizlerin yazdıklarını okuyunca birazcık cesaretleniyorum Allahım herkesi kurtarsın kucağına sağlıklı sıhhatli bebeğini versin:emir_bebek: bu konuyu acan arkadaşa da çooook teşekkürlera.s.a.s.a.s.

aman allh im bu deli cesareti neden se bi bendemi yok yaaaaaaaaa
cok tirsiyorm ben off sezeryan olsam daha iyi ama ondada göbek kaliyo diyolar ondan onuda istemiyrm ya

ya teyzemin kızı normal yaptı 12saat sancı ve 8 dikiş mahfolmuş.hem kendi hem de vajinası.çok acıyormuş pansuman yapıyormuş.ben çooook kişiden duydum normali pırt diye çıkaramazsan oran torbaya dönüyormuş.iş arkadaşımın çocuğunun da göz kapağı düşük biraz.annemin ve arkadaşım da idrar torbası sarktığı için çişini kaçırıyor.
ancak normal doğumda bebeğin akciğerleri gelişiyormuş ve sarılık olma ihtimali azalıyormuş.bu da iyi yönleri.
ahhhhhh ben yapamam normal doğum.sezeryan da offfffffffffff....beğğğğ diye ağızdan mı çıkarsam acep...:)))))))))

ya teyzemin kızı normal yaptı 12saat sancı ve 8 dikiş mahfolmuş.hem kendi hem de vajinası.çok acıyormuş pansuman yapıyormuş.ben çooook kişiden duydum normali pırt diye çıkaramazsan oran torbaya dönüyormuş.iş arkadaşımın çocuğunun da göz kapağı düşük biraz.annemin ve arkadaşım da idrar torbası sarktığı için çişini kaçırıyor.
ancak normal doğumda bebeğin akciğerleri gelişiyormuş ve sarılık olma ihtimali azalıyormuş.bu da iyi yönleri.
ahhhhhh ben yapamam normal doğum.sezeryan da offfffffffffff....beğğğğ diye ağızdan mı çıkarsam acep...:)))))))))

canım böyle kötü yanlarını anlatmasak... sonuçta hepimiz doğum yapacağız.iki doğum şeklinin de dezavantajları var..fakat biz doğal olanını istiyoruz daha sağlıklı olduğu da açık..senin anlattığın gibileri elbet vardır ama azınlıkta..yoksa kimse doğurmazdı..şimdi doğum yaklaştıkça böyle kötü hikayeler anlatmak iyi değil diye düşünüyorum..sezeryanlada ilgili çok kötü şeyler duydum,normallede ama kimseyi korkutmamak amaçlı anlatmamak lazım değilmiyerimseniben
umarım beni yanlış anlamamışsındır..doğuma hazılrık psikolojik bir olay çünküa.s.

X