Norm Fazlası Olma

Nasıl öğrenebilirim hangi okulda norm açığı olup olmadığını hocam?İlçe milli eğitim pek yardımcı olmuyor hocam ?Birde norm açığı olanlar için tercihler ne zaman oluyor?
Tam emin değilim Kasım gibi hocam yakınlarda gitmek istediğiniz okullardaki öğretmenlere yada ifadelerine sorabilirsiniz hocam

Takvim önceki senelerdeki gibiyse kasımda tercih yapacaksınız.
Dönem arası görev yeri değişmez, tayin olduğunuz yere şubatta başlayacaksınız.

Müdür yardımcısı olma durumunuzla müdürünüz ilgilensin, prosedürü başlatsın veya onay gelip gelmeyeceğini sorsun.

Belkide hakkınızda hayırlısı budur,sımıfçılar köy şartlarından gitmek için uğraşırlar yıllarca.
Siz bu vesile ile en azından ilçeye gideceksiniz belkide.

Takvim önceki senelerdeki gibiyse kasımda tercih yapacaksınız.
Dönem arası görev yeri değişmez, tayin olduğunuz yere şubatta başlayacaksınız.

Müdür yardımcısı olma durumunuzla müdürünüz ilgilensin, prosedürü başlatsın veya onay gelip gelmeyeceğini sorsun.
Hocam ya bazıları diyor ki Kasım'da atandığın okulda başlamak zorundasın.Kasım zaten Erzurum'da kış.Ben o süreçte nereden kiralık ev bulayım?Çok saçma işler.

Belkide hakkınızda hayırlısı budur,sımıfçılar köy şartlarından gitmek için uğraşırlar yıllarca.
Siz bu vesile ile en azından ilçeye gideceksiniz belkide.
İlçeye gitmeyi herkes ister ama ben çocukları bırakıp gitmek istemiyorum.Üstelik açılan okula ücretli ilahiyatçı görevlendirilmiş,çocuklara nasıl okuma yazma öğretecek ki?Ayrıca burada kurduğum düzeni bırakıp gitmekte istemiyorum.

Tercih zamanları değişebilir, onu takip etmen lazım. İdarenin işi bu normalde ama siz zaten üç kişiymişsiniz, şansa bırakma. Normalde müdür yardımcısı sana bunu resmi yazıyla tebliğ eder. Hangi okulların açık olduğu da o yazıda belirtilir. Sen ilçe memle iletişimi kesme takiplerini ordan yap. Ben il merkezindeyim ona rağmen tebliğ etmeyi unutmuşlar, son gün haberim oldu. Norm güncellemeleri kasım gibi yapılıyor sanırım, aralıkta da ilan edilmişti.Ocakta tercih yapıp ikinci dönem de yeni okulumda başlamıştım.
Hakkında hayırlısı olsun.
Hocam size sormak istediğim bazı sorular var.
1-)Kasım'da norm fazlası olsam görev yerime ne zaman baslamam gerekir?
2-)Resen atamada beni ilçe dışında istemediğim bir yere gönderebilirler mı?
3-)Kendi bulunduğum okuldan daha kötü bir okula gitme ihtimalim var mı ?
4-)Bazı hocalar gidip görevlendirme işte diyorlar,görevlendirmede sene sonuna kadar görevlendirildiğim okulda kalabilir miyim?

Hocam size sormak istediğim bazı sorular var.
1-)Kasım'da norm fazlası olsam görev yerime ne zaman baslamam gerekir?
2-)Resen atamada beni ilçe dışında istemediğim bir yere gönderebilirler mı?
3-)Kendi bulunduğum okuldan daha kötü bir okula gitme ihtimalim var mı ?
4-)Bazı hocalar gidip görevlendirme işte diyorlar,görevlendirmede sene sonuna kadar görevlendirildiğim okulda kalabilir miyim?
Bildiğim kadarıyla cevaplayayım.
1-Kasımda fazla olursan ve tayinin çıkarsa ocakta başlarsın. Ben ikinci dönem başlamıştım ama önceki yıllardan dönem bitmeden başlayanlar olduğunu hatırlıyorum. Yıllara göre değişiyor olabilir.
2- Normalde resen atama için belli bir km hesabı yapılır, çok çok uzaklara vermezler. Genelde ilçe sınırları içinde olur.Ama bu sene bulunduğum ilde merkezde çalışıp norm fazlası olan ve merkezde boş norm bulunamayan branşların ilçelere gönderileceği konuşuluyor.
3- Maalesef daha kötü bir okula da gidebilirsin. Nerede açık vardır bilinmez.
4- Bu görevlendirme süresine göre değişir. 1 yıllık da yapabilirler 6 aylık da.
Bunların hiçbirinin kesinliği yok. Maalesef mebde de usulsüzlük, torpil vs yığınla. Her türlü katakulli yapılır. Senin özlük haklarını iyice öğrenmen gerek. Ve daha önce de dediğim gibi bu tarz konularda bir sendikanın faydası olabilir. ( ben bu zamana kadar sendikalardan hiç fayda görmedim o da ayrı konu) Sen çok yenisin, allem edip kallem edip taklaya getirebilirler. O sebeple mevzuat bilgisi şart.

Merhaba,umarım iyisinizdir.Ben geçen sene atanan bir sınıf öğretmeniyim.Köy okuluna atanan bir öğretmenim ve 2 sınıf öğretmeniyiz.Bu sene ilkokulda öğrenci sayımız 21'in altında kaldığı için norm fazlası oldum.Okulumu ve öğrencilerimi çok seviyorum.Başka bir yere gitmek istemiyorum.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve 1 müdürümüz var.Ben okulumdan ayrılmak istemediğim için okulumda müdür yardımcısı olma ihtimalim var mı?Okulumdan ve öğrecilerimden ayrılmamak için nasıl bir yol izleyebilirim?
Müdür yardımcısı olmak içinde belli bir öğrenci sayısı gerek hocam, Şartlar uygunsa görevlendirme olabilir, biraz müdürünüze de bağlı. Birde müdür yardımcısı olduğunuzda gene o sınıf sizin olmayacak, o yüzden bu isteğiniz biraz düzen bozmamak için sanırım.

Müdür yardımcısı olmak içinde belli bir öğrenci sayısı gerek hocam, Şartlar uygunsa görevlendirme olabilir, biraz müdürünüze de bağlı. Birde müdür yardımcısı olduğunuzda gene o sınıf sizin olmayacak, o yüzden bu isteğiniz biraz düzen bozmamak için sanırım.
Hocam hem düzenimi bozmak istemiyorum hem de ilçe milli eğitimde birçok torpil dönüyor.Ondan korkuyorum kendi emeğimle atandığım okuldan saçma sapan bir yere atanmaktan.

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım.
1-Kasımda fazla olursan ve tayinin çıkarsa ocakta başlarsın. Ben ikinci dönem başlamıştım ama önceki yıllardan dönem bitmeden başlayanlar olduğunu hatırlıyorum. Yıllara göre değişiyor olabilir.
2- Normalde resen atama için belli bir km hesabı yapılır, çok çok uzaklara vermezler. Genelde ilçe sınırları içinde olur.Ama bu sene bulunduğum ilde merkezde çalışıp norm fazlası olan ve merkezde boş norm bulunamayan branşların ilçelere gönderileceği konuşuluyor.
3- Maalesef daha kötü bir okula da gidebilirsin. Nerede açık vardır bilinmez.
4- Bu görevlendirme süresine göre değişir. 1 yıllık da yapabilirler 6 aylık da.
Bunların hiçbirinin kesinliği yok. Maalesef mebde de usulsüzlük, torpil vs yığınla. Her türlü katakulli yapılır. Senin özlük haklarını iyice öğrenmen gerek. Ve daha önce de dediğim gibi bu tarz konularda bir sendikanın faydası olabilir. ( ben bu zamana kadar sendikalardan hiç fayda görmedim o da ayrı konu) Sen çok yenisin, allem edip kallem edip taklaya getirebilirler. O sebeple mevzuat bilgisi şart.
Hocam ben de ondan korkuyorum,baya torpil dönüyor gibi.Ondan kendi atandığım yerden saçma sapan bir yere gönderilmekten.

X