Norm Fazlası Olma

O zaman görevlendirme de vermez hocam . Siz tercih yapacaksınız norm fazlası için . Umarım güzel yerler açılır.
İnşallah hocam ya🤲🤲Peki hocam tercih ederken ücretlilerin göreve başladığı okulları tercih verebilecek miyim
Evet hocam onların kadroları boş oluyor zaten eğer doğum izninde olan biri falan yoksa.cevrenizdeki okulları bir araştırın hangilerinde norm açığı var diye .
Tamamdır hocam,sağ olun

Norm fazlası olmuşsunuz. Bu kimi zaman köyde olan öğretmenler için kendini başka okula atmak için bir fırsat. Anlıyorum ilk yılınız ve idealistliğiniz had safhada ama ilerisini de düşünürseniz iyi edersiniz hele ki sınıfçısınız... Köy belli bir yıldan sonra çok yıpratıcı oluyor. İlk 10 yılım köy okullarında geçti. İlk başlarda güzel geliyor insana ama sonrası da var bu işin..

Norm fazlası olmuşsunuz. Bu kimi zaman köyde olan öğretmenler için kendini başka okula atmak için bir fırsat. Anlıyorum ilk yılınız ve idealistliğiniz had safhada ama ilerisini de düşünürseniz iyi edersiniz hele ki sınıfçısınız... Köy belli bir yıldan sonra çok yıpratıcı oluyor. İlk 10 yılım köy okullarında geçti. İlk başlarda güzel geliyor insana ama sonrası da var bu işin..
Hocam okulumu ve öğrencilerimi seviyorum.Gitmek istemiyorum kesinlikle.

Merhaba,umarım iyisinizdir.Ben geçen sene atanan bir sınıf öğretmeniyim.Köy okuluna atanan bir öğretmenim ve 2 sınıf öğretmeniyiz.Bu sene ilkokulda öğrenci sayımız 21'in altında kaldığı için norm fazlası oldum.Okulumu ve öğrencilerimi çok seviyorum.Başka bir yere gitmek istemiyorum.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve 1 müdürümüz var.Ben okulumdan ayrılmak istemediğim için okulumda müdür yardımcısı olma ihtimalim var mı?Okulumdan ve öğrecilerimden ayrılmamak için nasıl bir yol izleyebilirim?
bence yanlış yapıyorsunuz direterek. Tercih yapıp istediğiniz okula gidin eğer tercih yapmazsanız norm fazlası olursanız sizi ile emrine verebilirler o zaman da bilmiyorum merkeze ne kadar uzaksınız ama gidip gelmeniz gerekecek tüm düzeniniz altüst olur o kadar öğrenci için müdür yardımcılığı vereceklerini çok sanmıyorum açıkçası

bence yanlış yapıyorsunuz direterek. Tercih yapıp istediğiniz okula gidin eğer tercih yapmazsanız norm fazlası olursanız sizi ile emrine verebilirler o zaman da bilmiyorum merkeze ne kadar uzaksınız ama gidip gelmeniz gerekecek tüm düzeniniz altüst olur o kadar öğrenci için müdür yardımcılığı vereceklerini çok sanmıyorum açıkçası
Tercih yaparım tabiki hocam,ben okulumdan ayrılmak istemediğim için bir yol bulmaya çalışıyorum.Ne yapabilirim gitmemek için?

Hocam iyi bir yere gideceğimin garantisi yok ki.Norm fazlası olunca kendi okulumdan daha kötü bir okula gitme ihtimalim var mı hocam? Merkezdeki bir okula gidebilir miyim?

Merhaba,umarım iyisinizdir.Ben geçen sene atanan bir sınıf öğretmeniyim.Köy okuluna atanan bir öğretmenim ve 2 sınıf öğretmeniyiz.Bu sene ilkokulda öğrenci sayımız 21'in altında kaldığı için norm fazlası oldum.Okulumu ve öğrencilerimi çok seviyorum.Başka bir yere gitmek istemiyorum.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve 1 müdürümüz var.Ben okulumdan ayrılmak istemediğim için okulumda müdür yardımcısı olma ihtimalim var mı?Okulumdan ve öğrecilerimden ayrılmamak için nasıl bir yol izleyebilirim?
İhtiyaç duyulan bir okula gidin zaten,
ihtiyaç olmayan okulda kalma ısrarınız yanlış.Bazen gelen gidenden daha iyi olur.

Bunu ilçe milli eğitim müdürlüğü ile bir görüşün.Vekil olarak müdür yardımcısı olabilirsiniz şayet ihtiyaç varsa.

Hocam iyi bir yere gideceğimin garantisi yok ki.Norm fazlası olunca kendi okulumdan daha kötü bir okula gitme ihtimalim var mı hocam? Merkezdeki bir okula gidebilir miyim?
Köyden merkeze gidemezsiniz.(Torpil yoksa).Bölgelere ayrılmış olduğu için, norm fazlalari kendi bölgesi içinde görevlendirilir.Eger bölgede ihtiyaç yoksa da okulda kalırsınız.

İlçe ile görüşüp tercih yapabileceğiniz okulları öğrenin. Müdür yardımcısı olarak görev almak istiyorsanız yine görevlendirme olup olmayacağını sorun. En iyi ilçe yönlendirir. Biz okulca çok daha talihsiz bir duruma düştük de işte zar zor görevlendirme bulabildik. Yine ilçeden öğrenebildik. Okul pek yardımcı olmadı.

Hocam nasıl yapabileceğinizi bilemiyorum ama bir okulda 2 öğretmen varsa biri müdür biri müdür yardımcısı yapmazlar bence
1 müdür bir de öğretmen yaparlar.
sanki eninde sonunda sizi oradan alırlar gibi. istemediğiniz bir yere verilmek yerine seçim şansınız varsa tercihle gitmeye çalışın derim.
müdür olan hocanın gitme isteği var mı? belki o bırakıp gitmek ister siz kalırsınız?

Hocam nasıl yapabileceğinizi bilemiyorum ama bir okulda 2 öğretmen varsa biri müdür biri müdür yardımcısı yapmazlar bence
1 müdür bir de öğretmen yaparlar.
sanki eninde sonunda sizi oradan alırlar gibi. istemediğiniz bir yere verilmek yerine seçim şansınız varsa tercihle gitmeye çalışın derim.
müdür olan hocanın gitme isteği var mı? belki o bırakıp gitmek ister siz kalırsınız?
Hocam ilkokul ve ortaokul birleşik.Tek bir müdürümüz var.

İlçe ile görüşüp tercih yapabileceğiniz okulları öğrenin. Müdür yardımcısı olarak görev almak istiyorsanız yine görevlendirme olup olmayacağını sorun. En iyi ilçe yönlendirir. Biz okulca çok daha talihsiz bir duruma düştük de işte zar zor görevlendirme bulabildik. Yine ilçeden öğrenebildik. Okul pek yardımcı olmadı.
Hocam ilçe hiç yardımcı olmuyor maalesef.İlçe milli eğitim müdürü gidersen git modundaydı.Hiç umrunda olmadı.

Hocam ilçe hiç yardımcı olmuyor maalesef.İlçe milli eğitim müdürü gidersen git modundaydı.Hiç umrunda olmadı.
iyi de nereye gideceğinizi de söyleseymiş, git demekle oluyor mu? :KK43: üzüldüm ben bu işe. ilk çalıştığım sene daha stajyerken bana geçici olarak müdür yard. olabilmem için dilekçe yazdırmışlardı. vekaleten oluyor sanırım. ben sonrasında vazgeçtim ama diğer bir arkadaş bu yolla müdür yardımcısı vekili gibi bir şey olmuştu.

Atama bölümü şefi ile görüşün. Atama bölümü daha çok yardımcı oluyor. Bana çok önceden görevlendirme müdür yardımcılığı teklif etmişlerdi ben reddetmiştim. Kolayca olabilen bir şey bence.

Hocam eşim köy okulunda müdür, detaylı sordum durumunuzu da kalması çok zor dedi. Sayı çok düşük sizin. Şansa bakın ki bizde de sınıfçı yok. Dört kademenin hiçbirinin öğretmeni yok şu an. Bu sene herkes için değişik bir sene olacak gerçekten. Yine de atama ile görüşün belki bir şey çıkar. Hakkınızda hayırlısı olsun.

21 öğrencili birleştirilmiş sınıflı okulda kalmak için bu derece hevesli olmanız bana gönül ilişkisi vs düşündürttü sayın hocam, daha çok yenisiniz, önünüze bakın. O okulda kalma şansınız yok gibi bir şey. Bu seneyi kurtarsanız seneye yeniden fazla olursunuz. Normalde bir sınıfçının tayin olma şansı sıfır nerdeyse. Norm fazlalarına genelde daha iyi okullar açılır. Önünüzdeki fırsatları değerlendirmeye bakın. Şimdi tercih yapmazsanız, bu sefer de seneye fazlaya çıktığınızda mevcut boşluklar da dolmuş olur. İl içi tayine açılmayan yerler genelde norm fazlalarına açılır, fırsatı kaçırmayın.

Norm fazlası tercih yapmak zorunda değil resen atama yok
Yanlışınız var. Ben de norm fazlası oldum, 3 kişiydik aynı branştan. En düşük puanlıları bendim. Sadece ben tercih yaptım, en iyi okula ben gittim. Diğer arkadaşlar nasılsa yollamazlar diye tercih yapmadılar ve uzaktaki okullara tayin oldular.

Neden öğrenci sayınız düşüyor? Başka okula mı gidiyorlar?

Alan çalışması yapıp velilerle, yakın köydeki okulların öğretmenleriyle iletişim kurup öğrenci toplayabilirsiniz.

X