Norm Fazlası Olma

Hocam bizim okul 55 kişilik.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve tek bir mudurumuz var.İki sınıf öğretmeniyiz ve ben norm fazlası olduğum için müdürümüz,seni müdür yardımcısı gösterelim dedi.Müdür yardımcısı nasıl olabilirim?
Görevlendirme m. Yardımcısı olabilirsiniz ama ilkokul ortaokul aynı binada olduğu için branşçı mı sınıfçı mı idareci olacak öğrenci sayısına bakmak lazım. Ki müdürünüz bakmış ki söylemiş. görevlendirme olabilirsiniz. Geçici oluyor zaten onlar

Hocam ilkokul ve ortaokul birleşik.Tek bir müdürümüz var.

Böyle bir köy okulunda da çalıştım. 1 müdür , 1 ortaokul branş müdür yard., 1 ilkokul müdür yard. Oluyordu. Siz madem köyde rahatınız yerindeyse bunu ilçe milli eğitime danışın.

Böyle bir köy okulunda da çalıştım. 1 müdür , 1 ortaokul branş müdür yard., 1 ilkokul müdür yard. Oluyordu. Siz madem köyde rahatınız yerindeyse bunu ilçe milli eğitime danışın.
İlçe milli eğitime danışacağız hocam ama ilçe millî eğitim müdürü ile görüşmüştük.Gidersen git ne yapayım modundaydı.Kışın ortasında ben kiralık ev nereden bulayım diyorum,umrunda değil.Üstelik kalkıp bana ilçe dışına da gönderilebilirsin dedi.Hiçbir şekilde yardımcı olmadı maalesef.

Görevlendirme m. Yardımcısı olabilirsiniz ama ilkokul ortaokul aynı binada olduğu için branşçı mı sınıfçı mı idareci olacak öğrenci sayısına bakmak lazım. Ki müdürünüz bakmış ki söylemiş. görevlendirme olabilirsiniz. Geçici oluyor zaten onlar
55 kişilik bir okul hocam.Görevlendirme ile müdür yardımcısı olmak için nasıl bir yol izlenir?Birde hocam bana dediler ki, birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda müdür yardımcısı olamazsınız denildi.

Evet hocam onların kadroları boş oluyor zaten eğer doğum izninde olan biri falan yoksa.cevrenizdeki okulları bir araştırın hangilerinde norm açığı var diye .
Nasıl öğrenebilirim hangi okulda norm açığı olup olmadığını hocam?İlçe milli eğitim pek yardımcı olmuyor hocam ?Birde norm açığı olanlar için tercihler ne zaman oluyor?

Neden öğrenci sayınız düşüyor? Başka okula mı gidiyorlar?

Alan çalışması yapıp velilerle, yakın köydeki okulların öğretmenleriyle iletişim kurup öğrenci toplayabilirsiniz.
Hocam,taşımalı gelen öğrencilerin köyünde okul açıldı.Sözde eğitimde tasarrufa gidiyoruz ama 5 öğrenci için okul açıldı ve ücretli sınıf öğretmeni olarak ilahiyatçı biri görevlendirilmiş.Şaka gibi ya.İlahiyatci sınıf öğretmenliği yapacak,sınıf öğretmeni olan ben de norm fazlası olup başka yere gönderileceğim.Fıkra bu kadar.

Nasıl öğrenebilirim hangi okulda norm açığı olup olmadığını hocam?İlçe milli eğitim pek yardımcı olmuyor hocam ?Birde norm açığı olanlar için tercihler ne zaman oluyor?
Atama bölümü ile görüştünüz mü? Müdür tanıdığı değilseniz özel olarak ilgilenmez üzgünüm. Bu işleri atama bölümü ile halledeceksiniz.

55 kişilik okula bir yonetici yetmez mi?
neden sayınız düştü? ben yerinizde olsam muhtara gider cocugunun yasi geldigi halde okula gondermemis aileleri ogrenir kapisini calardim:)

21 öğrencili birleştirilmiş sınıflı okulda kalmak için bu derece hevesli olmanız bana gönül ilişkisi vs düşündürttü sayın hocam, daha çok yenisiniz, önünüze bakın. O okulda kalma şansınız yok gibi bir şey. Bu seneyi kurtarsanız seneye yeniden fazla olursunuz. Normalde bir sınıfçının tayin olma şansı sıfır nerdeyse. Norm fazlalarına genelde daha iyi okullar açılır. Önünüzdeki fırsatları değerlendirmeye bakın. Şimdi tercih yapmazsanız, bu sefer de seneye fazlaya çıktığınızda mevcut boşluklar da dolmuş olur. İl içi tayine açılmayan yerler genelde norm fazlalarına açılır, fırsatı kaçırmayın.
Hocam okulda gönül ilişkim yok,sevgilim öğretmen değil.Okulda kalma ısrarımın nedeni okuluma,öğrencilerime alışmış olmam ve lojmanda sevdiğim arkadaşımla kalacağım.Geçen sene lojmanda sıkıntı yaşadığım kişiler başka lojmana taşındılar.Erzurumda küçük bir ilçeye bağlı bir koydeyim, Kasım'da norm fazlası olsam ben nereden nasıl ev bulacağım,nereden eşya bulup tasinacağım hocam?Üstelik ilçede torpil çok dönüyor,bana ilçeden bir okulun geleceğini düşünmüyorum maalesef.

Yanlışınız var. Ben de norm fazlası oldum, 3 kişiydik aynı branştan. En düşük puanlıları bendim. Sadece ben tercih yaptım, en iyi okula ben gittim. Diğer arkadaşlar nasılsa yollamazlar diye tercih yapmadılar ve uzaktaki okullara tayin oldular.
Hocam tercihler ne zaman yapılacak?Norm açığı olan okulları nasıl öğrenebilirim?

Hocam eşim köy okulunda müdür, detaylı sordum durumunuzu da kalması çok zor dedi. Sayı çok düşük sizin. Şansa bakın ki bizde de sınıfçı yok. Dört kademenin hiçbirinin öğretmeni yok şu an. Bu sene herkes için değişik bir sene olacak gerçekten. Yine de atama ile görüşün belki bir şey çıkar. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Amin hocam🤲🤲Hocam norm açığı olan okulları nasıl öğrenebilirim?Tercihler ne zaman yapılıyor?

iyi de nereye gideceğinizi de söyleseymiş, git demekle oluyor mu? :KK43: üzüldüm ben bu işe. ilk çalıştığım sene daha stajyerken bana geçici olarak müdür yard. olabilmem için dilekçe yazdırmışlardı. vekaleten oluyor sanırım. ben sonrasında vazgeçtim ama diğer bir arkadaş bu yolla müdür yardımcısı vekili gibi bir şey olmuştu.
Hiçbir şey söylemedi hocam,ilçe dışına da gidebilirsin diyip beni daha da endişelendirdi hatta.Kasımda (Erzurum'da kış oluyor.) nasıl kiralık ev bulacağım diyorum,ne yaparsan yap modunda cevap verdi.

Hocam nasıl yapabileceğinizi bilemiyorum ama bir okulda 2 öğretmen varsa biri müdür biri müdür yardımcısı yapmazlar bence
1 müdür bir de öğretmen yaparlar.
sanki eninde sonunda sizi oradan alırlar gibi. istemediğiniz bir yere verilmek yerine seçim şansınız varsa tercihle gitmeye çalışın derim.
müdür olan hocanın gitme isteği var mı? belki o bırakıp gitmek ister siz kalırsınız?
Hocam ilkokul ve ortaokul birleşik,aynı binada.2 öğretmen değiliz,sınıf öğretmeni olarak 2 kişiyiz.

55 kişilik okula bir yonetici yetmez mi?
neden sayınız düştü? ben yerinizde olsam muhtara gider cocugunun yasi geldigi halde okula gondermemis aileleri ogrenir kapisini calardim:)
Hocam taşımalı gelen 5 öğrencinin köyünde okul açıldı,onlar gidince sayı düştüğü için ben norm fazlası oldum.

Hocam,taşımalı gelen öğrencilerin köyünde okul açıldı.Sözde eğitimde tasarrufa gidiyoruz ama 5 öğrenci için okul açıldı ve ücretli sınıf öğretmeni olarak ilahiyatçı biri görevlendirilmiş.Şaka gibi ya.İlahiyatci sınıf öğretmenliği yapacak,sınıf öğretmeni olan ben de norm fazlası olup başka yere gönderileceğim.Fıkra bu kadar.
Bence çok stres olmayın. Birleştirilmiş sınıf olduğuna göre baya ücra köşede. Görevlendirseler de daha yakın bir yere görevlendirirler. Sizin için daha iyi olur inşallah

Hocam tercihler ne zaman yapılacak?Norm açığı olan okulları nasıl öğrenebilirim?
Tercih zamanları değişebilir, onu takip etmen lazım. İdarenin işi bu normalde ama siz zaten üç kişiymişsiniz, şansa bırakma. Normalde müdür yardımcısı sana bunu resmi yazıyla tebliğ eder. Hangi okulların açık olduğu da o yazıda belirtilir. Sen ilçe memle iletişimi kesme takiplerini ordan yap. Ben il merkezindeyim ona rağmen tebliğ etmeyi unutmuşlar, son gün haberim oldu. Norm güncellemeleri kasım gibi yapılıyor sanırım, aralıkta da ilan edilmişti.Ocakta tercih yapıp ikinci dönem de yeni okulumda başlamıştım.
Hakkında hayırlısı olsun.

Müdür yardımcısı olarak görevlendirme isteyeceğim değil mi hocam?
Hocam sen meme git, durumunu izah et ve asla yerinden oynamak istemediğini söyle. Sendikan var mı? Yoksa birine üye ol onlar da yardımcı olur. Çok yenisin prosedürleri bilemezsin. Bir de maalesef küçük yerlerde işler biraz böyle yürüyor. Bu işleri norm güncellemelerinden önce hallet diğer türlü güncelleme yapılırsa yapacak bir şey kalmaz.

X