Norm Fazlası Olma

777mutluluk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2018
2.536
2.392
27
Merhaba,umarım iyisinizdir.Ben geçen sene atanan bir sınıf öğretmeniyim.Köy okuluna atanan bir öğretmenim ve 2 sınıf öğretmeniyiz.Bu sene ilkokulda öğrenci sayımız 21'in altında kaldığı için norm fazlası oldum.Okulumu ve öğrencilerimi çok seviyorum.Başka bir yere gitmek istemiyorum.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve 1 müdürümüz var.Ben okulumdan ayrılmak istemediğim için okulumda müdür yardımcısı olma ihtimalim var mı?Okulumdan ve öğrecilerimden ayrılmamak için nasıl bir yol izleyebilirim?

Merhaba,umarım iyisinizdir.Ben geçen sene atanan bir sınıf öğretmeniyim.Köy okuluna atanan bir öğretmenim ve 2 sınıf öğretmeniyiz.Bu sene ilkokulda öğrenci sayımız 21'in altında kaldığı için norm fazlası oldum.Okulumu ve öğrencilerimi çok seviyorum.Başka bir yere gitmek istemiyorum.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve 1 müdürümüz var.Ben okulumdan ayrılmak istemediğim için okulumda müdür yardımcısı olma ihtimalim var mı?Okulumdan ve öğrecilerimden ayrılmamak için nasıl bir yol izleyebilirim?
Norm fazlası tercih yapmak zorunda değil resen atama yok

geçici müdür yardımcısı olabilmek için bile 1 seneden fazla çalışmanız lazım. yeni atanmışsınız müdür yardımcısı yaparlar mı bilmiyorum , onun için bazı şartlar vardı
Geçen sene atandım hocam,müdürümüz de geçen sene atandı ve eski müdür gittiği için o müdür oldu.

Hocam bizim okul 55 kişilik.İlkokul ve ortaokul aynı binada ve tek bir mudurumuz var.İki sınıf öğretmeniyiz ve ben norm fazlası olduğum için müdürümüz,seni müdür yardımcısı gösterelim dedi.Müdür yardımcısı nasıl olabilirim?
Hocam onu müdürünüz daha iyi bilir. Ama olmanızda bir sakınca yok. Vekil müdür yardımcısı olursunuz

Hocam sizin yapacağınız bir şey yok müdürünuz ilçe milli eğitimden talep edecek .Durumu anlatacak gorevlendirme ile olabilirsiniz ancak şuan için . Ama 55 kişi için müdür yardımcısı görevlendirmesi verirler mi bilmiyorum.Malum kamuda tasarruf tedbirleri için heryerden bir kısma ya gidildi. Norm fazlası olursanız başka bir okula görevlendirme yapılıyor diye biliyorum

geçici müdür yardımcısı olabilmek için bile 1 seneden fazla çalışmanız lazım. yeni atanmışsınız müdür yardımcısı yaparlar mı bilmiyorum , onun için bazı şartlar var

Hocam sizin yapacağınız bir şey yok müdürünuz ilçe milli eğitimden talep edecek .Durumu anlatacak gorevlendirme ile olabilirsiniz ancak şuan için . Ama 55 kişi için müdür yardımcısı görevlendirmesi verirler mi bilmiyorum.Malum kamuda tasarruf tedbirleri için heryerden bir kısma ya gidildi. Norm fazlası olursanız başka bir okula görevlendirme yapılıyor diye biliyorum
Hocam kamuda tasarruf diyorlar,5 öğrenci için okul açmışlar.Ondan öğrenci sayımız düştü.Yoksa taşımalı gelen öğrencilerle sayımız 21'i geçiyordu.

Hocam okulumda kalmak istiyorum,ne yapabilirim?
ilçe mem ile görüşün dediğiniz gibi md. yard. olabilirsiniz ama norm açık görünüyorsa ilk atamada yerinize biri gelir siz yine açıkta kalırsınız. Yerinizde olsam çocuklarından ayrilmamdan ziyade -ki yeni atanmasınız- seçenekleri degerlendirirdim

ilçe mem ile görüşün dediğiniz gibi md. yard. olabilirsiniz ama norm açık görünüyorsa ilk atamada yerinize biri gelir siz yine açıkta kalırsınız. Yerinizde olsam çocuklarından ayrilmamdan ziyade -ki yeni atanmasınız- seçenekleri degerlendirirdim
Seçenekleri değerlendirmekte kastınız ne hocam?Hocam ilçe milli eğitim müdürü ile görüştük,gidersen git modundaydı.Yapılacak bir şey yok, kasımı bekle dedi.

Her zaman kötü bir durumda değil hocam eski okulumda bir arkadaş yeni atamaydi köy okulunda norm fazlası olmuş merkez okula görevlendirme vermişlerdi sonra tercihle kadrosu da geldi . Köye gelip gitmekten kurtuldu. Belki hakkinizda daha iyi ve hayırlısı olur

X