Nişanlımla Sorunlarım

Üzgünüm ama kuş uçmaz kervan geçmez bir yer değilde kent merkezi ve ankara istanbul gibi gecenin devam ettiği bir şehirse eğer (konunu atlaya atlaya okudum) ben de sizi orda bırakır giderdim. Yüzük fırlatıp atan birine de bir daha yüzük almazdım çok istiyorsa kendisi alsın. İki taraflı toksik olan bir çiftsiniz. Nişanlınız da öfke sorunu yaşıyor zaten siz de onu affedip durmuşsunuz. İkiniz de toksik olduğunuz için ilişki de toksik. Ne desem bilemedim pek ayrılacak gibi durmuyorsunuz o yüzden bu deveyi güdün isterseniz

Sizi orada bırakması normal değil bağırıp çağırması veya sizi güvenli bir şekilde bıraktıktan sonra gitmesi normal yanınızda kalmak zorunda değil

Okurken bile yakalarımı yırtasım geldi.
Şöyle bir diyaloğun ve ilişkinin içinde bulunma sürem maksimum 10 dk olur. O da hani ayıp olmasın, belki bir noktada ben ne saçmalıyorum der diye.
İkiniz de çok yorucusunuz. Böyle ömür geçmez.
Birbirinizi tanıma aşamasını nişanlanmadan önce atlatsaydınız keşke. Birbirinizi tanımıyorsanız neden nişanlandınız anlamadım.

Sizin değil de nişanlınızın bir derdi varmış gibi görünüyor. Size güzel bir şey söylemiş adam neden böyle bir cevap verdiniz? İlişkide sorununuz olabilir ama bunu konuşmak için iltifat almayı mı beklediniz? Çok yersiz olmuş. En sevmediğim şey güzel bir şey konuşurken limon sıkılması.

O da madem ben senin için yeterince iyi değilim mutsuz olacağın bir evlilik yapma demiş. Çok doğru söylüyor. Verdiği tepkiler abartı ama genel itibarıyla nişanlınız haklı geldi bana. Hala iletişim kurmaya çalışan taraf da kendisi, bir şeyleri düzeltmeye çalışıyor. Siz de ya nişanlınıza yardımcı olun ya da yormayın daha fazla

İkiniz de yetişkin değil çocuk halinizle tepkiler veriyorsunuz.
Birbirinizin travmalarını tetikleyip duruyorsunuz.
Elbette ikiniz de iyileşip, sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz, bence mümkün.
Ama önce içinizdeki çocuğa ebeveynlik yapmayı öğrenmelisiniz.
Ki bu hiç kolay değil.
Size daha önce de yazmıştım, şema terapi uygulayan bir psikolog ile süreci yönetirseniz işe yarayabilir.
Çünkü sizde çok derin ve kalıplaşmış travmalar var gibi.
Yoksa bu ilişki biter başkasıyla daha çok sıkıntı yaşarsınız,
Benim gibi ...

Yani ben genel olarak sizi haksız buldum .çok farklı davranışlarınız var . İlişkinizi başkasına anlatmak daha anlayislisini bulurum demek gibi. Evlenmeden önce terapi alin

Konu sahibi haksızsınız. Gereksiz bir mevzuya mahal vermişsiniz. Böyle saçma sapan konulara girmeyin. Size ilgi göstersin diye sürekli kaos mu olusturacaksınız.

Adam sana iyi davranıyor ve dayanıyor haksizsin ve iletişim sorunun var gibi duruyor buradan. Bence adamdan ayrıl adam rahata ersin

Cocuklugunuzu anlatmamissiniz? Bu kadar uzun yazmissiniz ama ben sizi hic anlamadim. Adama yapisip, yalvarip, agliyorsunuz, sonra zorla evine kadar gidiyorsunuz tam sorunu cozduk diyorsunuz bu sefer kendimi ve iliskiyi analiz etmek istiyorum diyorsunuz. Valla omur torpusu gibisiniz.

Olayin cikis noktasi zaten akillara zarar. Hem kendinizi ifade edemiyorsunuz, hem soyledikleriniz ve yaptiklariniz cok zit. Once karsinizdaki kisiye kendinizi dogru ifade etmeyi ogrenin. Bunlari astiktan sonra evlilik yoluna girin. Ha karsinizdaki kisi cok normal demiyorum ama ben buradaki konuya,olayin cikis noktasina ve sonrasindaki gelismelere gore yorum yapiyorum.

Ay kusura bakmayın ikinizin tepkileri de o kadar anormal geldi ki bana. Adam ergen gibi siz deseniz bi gizemli haller falan. Zaten daha en başı saçma konunun. Nişanlıyken insan gelecek planları yapar, hayaller kurar, içi kıpır kıpır olur şehvet desen gırla olur ama sizin konular sen iyisini bulamazsın ben de bulamam yok ben bulurum sen bulamazsın bilmem ne. Ayrılın, ikinizde daha iyisini bulun çözün bu konuyu Şimdiden bunlar konuşuluyorsa ilerde pişmanlık garantidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…