Nişanlımla ilgili yeni birşey öğrendim! Fikirlerinize ihtiyacım var..

Yani kizlar benim bu konuda nasıl bir strateji yapmam lazım ?

Ne kadar hesap kitap kokan bir konu, evleniyorlar mı şirket mi kuruyorlar belli değil diyordum ki bu cümleyi okudum.
Herkesin evliliğe bakış açısı farklıdır ama insan gerçekten de bu kadar hesapçı olabilir mi? Gerçi bir tarafın diğerinden kalır yanı da yok, o yüzden dengi dengine diyebiliriz sanırım.
Evlilik hayatınızın nasıl olacağını çok merak ettim doğrusu.

Şu sizin arabanız üzerinden plan yapan adam değil mi?
Kişi kendinden bilir işi ne münasebet sizi denemek...
İnsanlar yenib ir ilişkiye başlamaya cesaret ediyorsa geçmiş tramvalarını taşımayacak kadar iyileştirmeler kendilerini. Hiç hoşuma gitmedi her yaptığı yanlışta eski evliliğine sığınacak.
Her ikiniz de bu anlamda uyanık davranmak için çok hesap kitap yapıyorsunuz.

Evet ama karşıdaki çirkefin teki bir de kadınları para yemekle suçlarlar.

ben bu yüzden evlenmeye karar verirken herkesin bi psikolojik destek alması gerektiğini düşünüyorum artık.
adam ya da kadın bagiriyo ben ayaklı belayım, ben toksik bi insanım, beni seçmek pişmanlıktır diye.
ama insanlar görmek istemiyo devam ediyo. sonra mayın tarlasında bi adam sevmişim aşk sanıp da diye geliyorlar buraya.

ben bu yüzden evlenmeye karar verirken herkesin bi psikolojik destek alması gerektiğini düşünüyorum artık.
adam ya da kadın bagiriyo ben ayaklı belayım, ben toksik bi insanım, beni seçmek pişmanlıktır diye.
ama insanlar görmek istemiyo devam ediyo. sonra mayın tarlasında bi adam sevmişim aşk sanıp da diye geliyorlar buraya.
Bile bile alevlere dalmamak lazım, buna benzer hesapçı tip bende de vardı 1 ay önce postaladım. Zerre haz etmem hesapçı paragöz cimri insandan.

Bile bile alevlere dalmamak lazım, buna benzer hesapçı tip bende de vardı 1 ay önce postaladım. Zerre haz etmem hesapçı paragöz cimri insandan.

çok iyi olmuş Allah denk getirmesin bi daha öylesiyle. kendileriyle bir ömür geçmediği gibi ömür tüketiyorlar bide üstüne

çok iyi olmuş Allah denk getirmesin bi daha öylesiyle. kendileriyle bir ömür geçmediği gibi ömür tüketiyorlar bide üstüne
İşte kadınlar da evi var arabası var diye tamam diyorlar ama bilmiyorlar ki herif ödediği iki yemeğin bile hesabını yapacak kapasitede.

ya siz ilişki mi yaşıyorsunuz yoksa şirket mi kuruyorsunuz ben anlamıyorum. ikiniz de deli gibi hesap kitap peşindesiniz, üzülüyorum ya. sevgi ve aşk olsaydı keşke gündeminizde, bunlar değil. 3 günlük ömrünüz var onu da bunlarla çar çur ediyorsunuz. ayrıca ne çirkin bi ima o öyle, beni ben olduğum için seviyormuşsun falan resmen sizin maddiyatçı olabileceğinizi ima etmiş. deneyeyim bakalım hatun paracı mı yoksa beni ben olduğum için mi seviyor?? hımm üç kuruş paramı mı seviyor yoksa beni mi? ya sen kimsin be rezil, al evini g.tüne sok der ayrılırdı kendine saygı duyan bir kadın olsaydı.

Merhabalar, nişanlımla evlenme arefesindeyiz baharda nikahımız olabilir. Yaza düğünümüz olcak kısmetse. Evlenir evlenmez de onun yaşadığı şehre eş durumundan tayin olacağım. Geçen konumda da biraz araba ev meselelerinden biraz bahsetmiştim. Araba meselesini çözdük. Onunda benim de kendimize ait arabaları var ve ben şuanda arabamı satmayı düşünmüyorum hatta aksine bana rahmetli babaannemden gelecek olan küçük bir miktar para ile arabamı yükseltmeyi düşünüyordum tabi gelirse tam olarak ne zaman gelecegi belli değil ben evlendikten sonra da elime ulaşır. Neyse asıl konuma gelirsem; nişanlım ailesiyle yaşıyor şuanda oturduğu evin ben daha düne kadar ailesinin sanıyordum ama evi kendisi almış sadece eşyalarını ailesi desteklemiş yani kendi üzerine olan bir eve sahip. Ben tabi şok.. bana sevgilim ve nişanlılık sürecinde söylemek istememiş. Benim onu gerçekten sevip sevmediğimi ve niyetimi öğrenmek istemiş kendisi söylüyor aksine sen beni ben olduğum için seviyormuşsun dedi ve benim malım mülküme gelmiyormuşsun yanılmışım dedi. Yani kısacası beni test etmek istemiş kendince benim haberim yok.. Biz evlenirsek ikimiz ortak ev alma planlarımız da vardı. Gel gelelim evi olmasına rağmen gene ortak bir ev alalım diyor. Sadece ev alana kadar onun evinde yaşayacağımızı söylüyorduk bu ikimizin ortak fikriydi daha önceden( ben evi ailesinin saniyorken ) Yani ben zaten ev alalım diyordum hep ikimizin evi olsun yuvası olsun istiyordum. Ama şimdi kafam çok karıştı kendi evi varken evlenir evlenmez neden hemen ev almak istiyor peki ? O zaman sana ait bir ev varsa ben de bu yeni alacağımız ev beni üzerime olsun diye bir teklifte bulundum. Tabi kabul etmiyor yarı yariya ikimizin olsun istiyor. Ayrıca bu evin kendisine ait olduğunu aileme söylememi de istemedi üstüne basa basa. Beni etkilerler fikirlerimi değiştirirler diye ben bunu çok iyi anliyorum. Ve beni kaybetmekten korkuyor bunu bana evlenmemize yakın söylediğine göre.. Yani kizlar benim bu konuda nasıl bir strateji yapmam lazım ? Ben gene ev almak isterim yarı yarıya da olsa ilerde benim de güvencem olur. O kadar pişmanım ki geçmiş yıllarda kendime yatırımlık bir ev almadığıma elimde avcumda eski model olsa da bir tek arabam var. Nişanlım benden uyanık çıktı kızlar. Bunu da belirtmek isterim İkimizde geçmişte çok büyük yara alan insanlarız. O da ben de kısa süreli bir evlilik/ ayrılık geçirdik. Onunda böyle davranması geçmiş yarasından ve güvensizliğinden kaynaklı benimde kendime göre birşeyler yapmam veya almam gibi. İkimiz de 30'lu yaşlarımızdayız ve evlilik için biyolojik yaşlarımız geldi de geçiyor. Anne ve baba olmak istiyoruz. Ve birbirimize çok emeğimiz var. Bunları da eklemek istedim kestirip atmak yerine belki daha olgun ılımlı yorumlar ve fikirler gelir sizlerden.. Ne zor bu hayat, insanlar .... :KK43:
Test etme davranışı çok çirkin bence. Zaten böyle bir niyetiniz olsa er geç test etmeye gerek kalmadan, davranış ve konularınızdan yine anlar bunu. Paraya gelecek olan kız ya da erkek kendini her halükarda belli eder ki. Aynı şuan nişanlınızın sadece kendine yatırım yapmaya çalıştığı gibi. Kusura bakmayın ama öyle görünüyor. Zaten ev varken niye ev alınsın ki? Ha yazlık almak istersin, parayı değerlendirelim dersin oda ikinizin isteği ile ve düşüncesi ile olmalı tabi. Ama kendi evi varken yeniden alacağınız ortak evde onunda hakkı olacak siz ayrıldığınızda çok zarara uğrarken o kar yapmış olacak maalesef bu bir gerçek :KK70: Zaten evlendikten sonra alınanlar ortak oluyor neyin korkusunu yaşıyorsa. Soğuma sebebi benim için. Bu kadar ince hesap yapanla evlenmezdim.

Sizi bu konuda denemiş çünkü kendisi paradan başka bir şey düşünmediği için sizin de öyle olduğunuzu saniyor.
Sizin onunla parası için birlikte olup olmadığınızı anlamaya çalışıyor çünkü o sizinle maaşınız için birlikte muhtemelen.
Önce araciniz, şimdi kazancınız üzerinden planlar yapıp duruyor.

Zaten bir evlilik yaşamışsıniz, daha dikkatli olmanız gerekirken "seni denedim" diyen adamı anında sepetlememeniz çok şaşırtıcı.

Alt tarafı 1 tane evi var. Ne bu sanki holding veliahtıymış tavırları ya? 😂
Evde de zaten ailesi oturuyomuş sana ne faydası var ki o evinde seni denemiş?
Nişanlım bana seni denedim dese bilmiyorum yani bu kadar normal karşılamazdım.
Ayrıca hep bir maddiyat konunuz var. Bu adam çok çakal,sürekli ince hesaplar peşinde. İyi düşün derim.

bu konu olmasa iyi niyetli bakabilirdim ama malesef. Bence nisanliniz maasiniza goz koymus bir cakal. Bugun istifa ettim deseniz sizi birakacak tiyniyette gibi geldi bana.

Bi de sanki ziyagil yalisinin sahibi gibi triplere girmis tam dayaklik.
Aslında mantıklı istifa ettim desene konu sahibi bir deneme de sen yap bu ilişki alışık kaldırır

Ailesinin kendinlerine ait evleri var biz evlenir evlenmez nişanlımin idarelikte olsa( ortak bir ev alma planımız vardı) evinde yaşayacaktık. Ailesi kendi evlerine taşınacaktı. O eve ait herhangi bir borcu yok. Madem kendisine ait bir evi var neden benimle acilen tekrar bir ev alma telaşına giriyor ve neden bugüne kadar benden saklıyor ben de bunu sorguluyorum.. ilk zamanlarda bana bunu soyleseydi bende bir kadın olarak kendimi güvence altına almak isteyip 1+0 da olsa yatırımlık bir ev almazmıydım yada arabamı yükseltip iyi bir araba almazmıydım? Ona aldanip ilerde herşeye sıfırdan sahip oluruz hayali kurdum hep...
Hiç güven vermiyor. Bence o evi ailesine bırakacak. Birde sana tembih etmesi falan garip. Çok paracı birine benziyor.

Evi sizin adınıza alsanız da evlendikten sonra alacağınız için ortak olacak zaten. Evlenmeden önce edinilen mallar üzerinde de hak iddia edemezsiniz bu arada. Boşanırsanız, evlendikten sonra aldığınız ne varsa ikiye bölünür. Onun kendi evi yine kendinin.

Adam çok uyanık hem de çok ezik. Bir ev için malıma mülküme mi geliyor triplerine girmesi çok saçma. Bu adamla gerçekten evlenmeyi düşünüyor musunuz? Normalde "Benim evim vardı, seni denedim." diyen adama git ötede oyna demek gerekir.
Bir de ailene söyleme demiş. Siz bunu beni kaybetmekten korkuyor diye algılamışsınız. Biraz kendinizi kandırarak evliliğe sürüklemeye çalışıyorsunuz gibi geliyor bana.

Siz yaşım geçiyor diye evleneceksiniz belli ki. Yazık olacak.

Adam sizi maaşınız için istiyor konudan ben bunu anladım.
Şahsen bu kadar hesapçı ve yalancı biriyle gerekçesi ne olursa olsun evlenmedim.Ki siz yara almış bir insansınız bir kaç kere daha düşünün.Düğüne yakın söylemesi de kaybetme korkusu değil kendini güvenceye alma duygusu. İnşallah mutlu olursunuz.

X