Nişanlım vefat etti ve bana bir sürü sorular bırakarak gitti. Siz olsanız nasıl düşünürsünüz?

paylo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2024
13
-7
28
Ayrı şehirlerde yaşadığımız 10 yıldır sevgili olduğum 1 yıl önce nişanlandığım kişiyle ilişkimiz nişanlanana kadar güzel gidiyordu. Nişanlandıktan sonra bana çok yalan söylediğini yakaladım. Çok fazla kavga ettik bu yüzden hatta. Sebebi alkol konusuydu sesini sürekli sarhoş duyuyordum telefonda. Bana alkol aldığını çarptığını söylüyordu. Halbuki yasaklı maddeler kullanmaya başlamış arkadaşlarının sayesinde. Biz 10 yıl önce ilk tanıştığımız da da böyle bir konu vardı ama ergenlik çocukluk diye aşmıştık ve kullanmıyordu. Ne olduysa nişanlandıktan sonra oldu tekrar böyle alışkanlıklar edinmiş benim haberim yoktu sadece şüpheleniyodum ama inkar ediyodu alkol diye. Bir gün yine yasaklı madde kullanıyo ve evde kalp krizi geçirdi. Yalnız olduğundan Nefessiz kaldığı için kaybettik kurtaramadık. Kendimi şuan boşlukta hissediyorum. O iyi bir insandı öyle haberlerde gördüğümüz serseri insanlardan değildi. İyi para kazanıyordu çalışıyordu parası için aklına girdi o tür insanlar bu hale geldi diye düşünüyorum. Birde biz farklı şehirlerde olduğumuz için iş sorunları vardı o benim yaşadığım şehire gelip evlenecektik yaşadığım şehirde de iş imkanı kısıtlı olduğundan dolayı stres yapıyorduk. Bunların etkisiyle yaptığını düşünüyorum ama bilmiyorum. Beni çok severdi ama neden yaptı diyorum. Karşımda sorularımın cevabını verecek biri yok artık. Bazen çok sinirleniyorum ona bunu yaptığı için bazende iyi biri olduğu için çok üzülüyorum onu kaybettiğimden dolayı. 28 yaşındayım ve 10 yılımı verdim ben bu ilişkiye. Şimdi bu yaştan sonra nasıl tekrar bi düzen kurarım hayatıma birini alabilir miyim veya geç mi kaldım diye de düşünüyorum sanki herkes hayatını kurmuş ben geri kalmışım gibi hissediyorum sıkışmış hissediyorum kendimi. Bi yandanda ona olan sevgim devam edecek biliyorum. Siz olsanız hayatına nasıl yön verirsiniz? Ailem çok şükür yanımda ve en büyük şansım onlar. Şuan evlilik veya başka bir düşüncem yok ama her şeye geç kalmışlık hissi beni çok ürkütüyor. Bana akıl verirseniz çok sevinirim.

Çocuğunun konu sahibi olduğunu düşün bir de, kızın evlenicem diye tutturuyor 10 senedir madde bağımlılığı olan herifle. Emin ol sevinirdin. Kurban bile keserdin.

Allah akıl fikir versin sana konu sahibi bu arada şey sorucam, kadir gecesi mi doğdun?
O kadar üstten konuşuyorsunuz ki insanların başına ne gelir kimse bilemez gayet bilinçli ve neyin ne olduğunu bilen biriyim. O bu şekilde olmayı kendi seçti veya seçmedi kalbinin güzelliğini gördüm ve benim için çok fazla ilerleme kaydetti son aylarda oluşan bir durumla bu hale geldi. Teşekkürler umarım hayatınızda başınıza bu tür sınanmalar gelmez.

Sağduyunuz için çok teşekkür ederim sağolun.

Evlenseydiniz görürdünüz o kalp güzelliğini.

Ben de bir bağımlının eşiydim artık değilim. Keşke nişanlıyken tahtalı köyü boylasaydı da bu yaşadıklarımı yaşamasaydım. Delisi olan her gün ağlar ölüsü olan bir gün ağlar. Hiç romantik bakamıyorum kusura bakma.

Yanlış hissiyata kapılmışsınız insan ne düşündüğünü bazen o karmaşada dile getirmekte zorluk çekiyo kısaltarak özetlemeye çalıştıkça yanlış düşünceler oluşuyor

her şeye geç kalmışlık hissi beni çok ürkütüyo
Biraz acınızı yaşar mısınız?

Eşinin mezarında hemen eş bakmaya başlayan insanlar gibisiniz. Bi durun bi sakinleşin merak etmeyin hemen bulursunuz birisini. Yaşınız falanda geç değil. Rahel vardı sosyal medyada, sevgilisi yılbaşında vefat etti kız yaza el ele başka biriyle tatile gitti. Olur yani bulursunuz korkmayın.

Madem uyuşturucu kullanıyordu niye hiç yardım almasını sağlamadınız? Bugün olmasa yarın olacağı belli biseymiş göre göre devam etmiş herkes.
Ölen kişi için üzüldüm, Allah affetsin
Sizde lütfen bu kadar bencil olmayın.

ani ölümlerin yas süreci dogal olan ölümlere göre daha sarsintili gecer , size bastan sabir dilerim.iyisiyle kötüsüyle bir iliski yasayip sevilip sevilmissiniz. yazdiklarinizdan anladigim kadariylada uzun süre boyuncada hersey yolunda gitmis ki demek evlenmeye karar vermissiniz ama bazen olmaz. ne kadar istesekte , planda yapsak olmaz. onu özleyeceksiniz , ona kizacaksiniz ama zamanla yeniden hayatiniza odaklanmaya baslayacaksiniz. 28 yasinda genc bir kadinsiniz ve önünüzde uzun ve dilerim ki saglikli bir ömür olur. bu kadar ani ve beklenmedik bir sekilde olan ölüm sonrasi belki terapi almaniz yas sürecine olumlu etki yapabilir. zamanin iyilestici gücü hayatinizi yeniden düzene soksun dilerim

Acımı yaşamadığımı nereden çıkardınız?
Ayrıca bana kullanmadığını söylediğini inkar ettiğini ve defalarca dil döktüğünü sürekli bu konudan dolayı inanmadığımdan tartışma halindeydim kendisiyle zaten.
Çok fazla önyargılı ve çok çirkin ithamlarda bulunuyorsunuz benim derdim başkasını bulmak değil umutsuzluk içeren düşüncelerimden kurtulmak için bir çare olarak danışmak istedim bu şekilde yazacağınıza hiç yorum yapmayın rica ederim.

Görmek istediğim destek tam olarak buydu. Çok naziksiniz. Çok teşekkür ederim size.

Görmek istediğim destek tam olarak buydu. Çok naziksiniz. Çok teşekkür ederim size.
rica ederim , üzülme diyemeyecegim eminim cok üzüleceksin ama inan ki gececek zamanla. günden güne daha iyi olacak . bazi günler olmayacak. bir süre inisler ve cikislar yasayacaksin ama emin ol hayata yeniden baslayacaksin. oldugun sehirde profesyonel destek alabilcegin yada düzenli terapiye gidebilcegin olanaklari arastir lütfen, yas sürecinde ihtiyacin olacak.

Yukarıda alıntıladığım cümleden başka bir sonuç çıkmıyor kusura bakmayın.
Ben nasıl devam edeceğim hayatıma üzgünüm keşke böyle olmasaydı onsuz napacağım onunla büyüdüm demiyorsunuz, 'ben bu yaştan sonra napacağım diyorsunuz'.
Daha fazla şey yazarım ama kalp kırmak istemiyorum çünkü ne derseniz deyin sizin ne amaçla yazdığınızı gayet iyi anlayabiliyorum. Ölen kişinin ailesine ve sevenlerine Allah sabır versin.
Konudan çıkıyorum, iyi forumlar.

Kusura bakmayında çok fazla önyargılısınız ben zaten her gün keşke böyle olmasaydı keşke yaşasaydı diye kendimi yiyorum bunu buraya yazıp nasıl bir destek alabilirim? Veya danışılması gereken bir konu mu bu sizin için emin olun ki o şekilde belirtseydim ilginizi çekmezdi konu. Benim acımla bana acımak mı sizin amacınız? Ben sevdiğim kişiyi bir hafta yoğun bakım kapısında bekledim içeri yanına girdim konuştum beni bırakma dedim ve bir sürü şey. Bu sizi ne ilgilendirir?? Ben bir çıkmazdayım ve bu şekilde kendime destek olunabileceğini hissetmek için buraya bu şekilde bir yardımda bulundum benimle aynı veya benzer acıları yaşayan insanlar hayata nasıl tutundu diye. Kendi önyargınız bencilliğiniz ve öfkenizle birlikte devam edin yaşamınıza. Çıkın forumdan bencede evet durmanız hata

Son düzenleme:
Destek alıyorum daha öncede kendi sorunlarımla ilgili alıyordum devam edeceğim ilginize teşekkür ederim

Allah sıze sabır versin
Kendisı ıcın bı sey dıyemıyorum

Alıntıladığınız her şeye geç kalmışlık hissini açayım ben size çirkin görüşlere yer vermemeniz için mesela çocuğumuz olmasını çok isterdim şuan benim çocuğum olmaz zamanı geçmiş hissiyatındayım. Bu açılardan bakın ve empati yapın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…